Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Megvan mindkettőnek az előnye és hátránya egyaránt, én is végigjártam mind a három rendszert, és mindben van amit szerettem, és mindben van amit utáltam stb. Mindig az adott összegtől és felhasználási módtól függ, hogy melyik a jobb.

Jó néha ilyen írásokat is látni amikor valaki nem csak elvakultan húz egyik oldal fele. :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2) sqpp válasza szabonagyur (#1) üzenetére


sqpp
őstag

Attól is függ mennyi van a pénztárcában is, nyilván ha nem sok, akkor Lumia. Persze ez felhasználó függő, én speciel Xperia X10 Mini-Pro-val kezdtem es tudtam hogy nem varhatok tőle csodát meg hát hely híjján se büszkélkedett. Ennek ellenére szerettem a telefont, ami nekem kellett azt tudta. Volt Lumia-m is, sebességre persze jó, de nekem valahogy furább volt. Persze azt is szerettem, még ha 1 évig is volt. Egyedül iPhone nem volt, de az egy ideig nem is hiszem, hogy kell, hisz megvagyok a Nexus 6-al.

Sok mindentől függ, hogy ki mire használja a telefont, miket vár el tőle és mennnyit szán rá.

[ Szerkesztve ]

(#3) mrlt


mrlt
tag

Szintén imádom WP-t, már a harmadik Lumiámat nyúzom 6 év alatt. (610, 520, 730 DS) Nekem nagyon bejött, gyors, kényelmes, átlátható. A 730-at még 8.1-el használom, kivárom a frissítést hogy ne kelljen csalódnom a Win10-ben. Még PC-n sem frissítettem nem hogy mobilon. Régen se szerettem az androidot, de valami rontás is lehet rajtam mert, múltkor haver vadi új Galaxy A3-ját ahogy a kezembe vettem azonnal Force Close-olt a Chrome, na mondom szép le is rakom gyorsan 😃.

Go Pack Go!

(#4) Aron1988


Aron1988
tag

Igen, a kolega is díszes példája annak, hogy az androidot egy első generációs belépőkategoriás 2.3as Androidos Samsung telefon alapján itéli el. Sajnos a legtöbb anti-droidos utoljára egy ace1et, galaxy minit fogott kezében, majd megállapították, hogy a haverjuk iPhone4S-e mennyivel jobb volt, tehát sz*r a droid. Snapi400, 1.5 giga RAM, 4.4es droid megléte esetén már minden igényt kielégítenek ezek a telefonok. Már 2-3 éve nem igazak azok a dogmák, hogy felsőkategoriában iPhone a jobb , 40-50 ezerért a windows phone. Előbbi viták utoljára az Iphone 4S, meg a Lumia 520-nál voltak kétesélyesek, most már a kínaiak középkategóriában, a Samsung/LG meg felsőkategóriában verhetetlenek. Amint a 3 giga, és a 6.1-es /7es droid széles verzióban elterjedt lesz, már behozhatatlan előnyük lesz.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#5) Syl válasza Aron1988 (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaj neked! Mit fogsz te ezért kapni a wp fanboyoktól :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) 426os válasza Aron1988 (#4) üzenetére


426os
őstag

Én snapi400 2GB ram droidról (4.4 majd 5.1) váltottam Snapi 400 1GB ram WP8.1-re. Utóbbit jobban kedvelem, pedig a droidos telefon is igen jó volt a kategóriájában, meg úgy összességében. De mégis, a Google-nek több idegesítő hülyesége volt, amivel számomra sokszor bosszantóvá tette a rendszer használatát. WP alatt nálam ilyen nincs. Stabilitási problémáim sincsenek. Egy dolgot hiányolok, még pedig az appok által nyújtott szabadságot, mert néha van, hogy 1-1 appot jó lenne letölteni valamiért, de ez ritkán van és nem tartozik hozzá a mindennapi igényeimhez. Ha újra váltok majd, akkor valószínűleg almába harapok, de még kíváncsi leszek, hogy mit nyújt 1 vagy 2 év múlva a WP/droid, mert mindegyiknek van előnye/hátránya. Nekem most ár/érték arányban egy WP-s telefont dobott a gép és egyáltalán nem bántam meg.

.

(#7) sqpp válasza Aron1988 (#4) üzenetére


sqpp
őstag

Adom! :)

(#8) marositech


marositech
senior tag

Hát akkor én is elmondanám a magamét.
Droid:
Bármilyen középkategos droid volt a kezembe, mind-mind (n+1) app frissítésnél jelentősen szaggat. Persze, ha több $$$-ed van, akkor a felsős droidok nagyon jók tudnak lenni. De utána mehetsz is bármelyik vallási intézménybe erősen imádkozni, hogy megkapd a friss főverziót.
WP:
Csúnya egy os, akinek volt 7-es rendszere, az nem válthatott 8-asra. Most is az van, kint van a 10-es, de akinek 8-as rendszere volt, annak csak preview jutott. Reménykedjünk a változásban. Nekem egy 620-as szállt el ramhibával...szép volt.
iTelefon:
Aki kőgazdag/terrorista, vegye nyugodtan. ;]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#9) Martin97


Martin97
aktív tag

Lumia 610-esem lassan már 4 éve nyüvöm és még mindig jól bírja. Egyedül a rammal akad néha gond nagyobb méretű weboldalaknál, de ettől eltekintve nagyon szeretem valamint az akku is púposodik, de még befér a hátlap alá. :D

Ami kifejezetten nagyon tetszik benne az az, hogy olcsón ad egész jó anyaghasználatot, és minőséget. Továbbá a kijelzője is jobb, mint egy 530-asé, vagy 532-esé. Nem torzul annyira, ha szögből nézzük, és a fényereje is elég ahhoz, hogy napsütésben is lehessen használni. Pedig "csak" TN paneles.

Összehasonlítva egy fejlettebbnek mondott lumia 532-vel (ajándék lett volna) arra jutottam, hogy inkább maradok a 610-esnél. Ami az 532-esben nem tetszett az a rosszabb kamera, és a vaku hiánya, valamint főként a bazári, műanyag hátlap és a rosszabb kijelző.

(#10) Pttypang válasza Martin97 (#9) üzenetére


Pttypang
veterán

Mikor anno megvettem a 610-et a telekomnal (2012 nov 7), meglepett, hogy mennyire jol nez ki.. :)
Imadtam azt a telefont, el is raktam emlekbe, a dobozában pihen a 800 mellett, azt is szépen dobozzal együtt eltettem. Szép emlékek fűznek mindkét telefonhoz.

Amiért azóta is fáj szívem, hogy a mostani l735-ön nincsen kamergomb és a kijelzőre kerültek a navigombok..
Pedig arról elég felismerhetőek voltak a wp-s telefonok.. :(

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11) ghost364


ghost364
senior tag

én most cseréltem le az 520-am egy thl t6s-re. és wow, :Y van rá hivatalos 5.0, közel stock állapotban, nagyobb és szebb, kijelző, és elképesztően gyors az 520-hoz képest. és speciel még imádtam a 8.0-át, de még a 7.5-ös időszakban szerettem bele a rendszerbe. azóta folyamatosan ábrándultam ki, mert sajnos egy hatalmas hulladék a 10. a következő telefonom egy xiaomi redmi 3 lesz, megfogott :B

(#12) 426os válasza ghost364 (#11) üzenetére


426os
őstag

Mondjuk az 520 után nem nehéz megtalálni a wow érzést manapság ;]

.

(#13) ghost364 válasza 426os (#12) üzenetére


ghost364
senior tag

ne is mondd, szerencsém volt, hogy 2k ráfizetéssel sikerült megszerezni. mondjuk az 520-at 8.0-val használtam, azzal nem volt olyan rossz :DD

(#14) Martin97 válasza Pttypang (#10) üzenetére


Martin97
aktív tag

Igen, a navigombok jellegzetességei voltak az első néhány szériának. Bár néhány main is külön vannak, mint ahogy az 532-esen is.
Tényleg, a kameragombot elfelejtettem az előzőben leírni. :B

A kinézetét az alsóbb kategóriában szerintem máig nem űbereli semmi. Ezzel bárhol meg lehet jelenni. Míg egy plasztikkockát azért rejtegetnék. :D

Én is nagyon szeretem ezt a telót. És még egy ideig biztos hű társam lesz, mert sokat nem vagyok hajlandó költeni telefonra, és ebben a kategóriában nincs lényegesen jobb.

Én a hardvereimet szoktam elrakni dobozostól, de a 610-esnek még meg van a doboza, szóval ez is el lesz rakva. Aztán majd lehet nosztalgiázni. :K

Egyedül a belső memória, és a bővíthetőség hiánya a hátránya számomra, de ez nem nagy gond. Ott a onedrive, és az mp3 lejátszóm. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.