Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

hatalmas teszt lett:R
csak gratulálni tudok hozzá....!
(inkább csak a középső és kategóriát (legdrágább hűtőm 8K alatt megkapható:R).

(első HSZ :C )

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2) Geffry


Geffry
aktív tag

Bezzeg ha az Athlon X2-höz adnák a Phenomok gyári hűtőjét... nem is kéne nagyobb.
Cimborámnak odaadtam az enyémet és határozottan elégedett vele.

Jó írás, élmény az AMD-sek cikkeit olvasni! :K

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#4) cizoe


cizoe
őstag

Grat! Nagyon jó teszt. Valahogy éreztem, hogy a Gemini viszi el pálmát. ;) Amúgy Phenommal elégedett vagy? Most tervezek váltani X2-ről.

[ Szerkesztve ]

(#5) TomBoy1986 válasza cizoe (#4) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Mindenképp megérte váltani, azt mondom. :K

Geffry:
Ugyanezt adták a BE-2350-emhez is.

Z.k.:
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#6) Geffry válasza TomBoy1986 (#5) üzenetére


Geffry
aktív tag

Így tanul az ember :R

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#7) - = Zk = - válasza cizoe (#4) üzenetére


- = Zk = -
félisten

...ha javasolhatok,várj még a cserével.Hamarosan kijönnek az új 4magosok(Deneb) :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8) cizoe válasza - = Zk = - (#7) üzenetére


cizoe
őstag

Vágom... Épp tegnap olvastam egy preview-t, hogy tuningbarátak és hűvösek lesznek, nem álom már a 4ghz sem. http://img411.imageshack.us/img411/2222/402028229iy8.jpg Még ha vízzel is ennyi, akkor is nagyon szép az 53 °C.

[ Szerkesztve ]

(#9) Geffry válasza cizoe (#8) üzenetére


Geffry
aktív tag

Oups! Lehet hogy fel kell adnom az elvemet hogy az AM3-ig nem váltok procit? :DDD

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#10) - = Zk = - válasza cizoe (#8) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen..láttam énis ezt a képet :K
egyik VGA fórumtársam szerint fake...!..én ugyvok vele:lesz ami lesz,de a mostani Phenomoknál jobb lesz!

Geffry:kompatibilis lesz az AM2+ az AM3-mal :K

(#11): :Y ..hol olvastad?

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#11) cizoe válasza - = Zk = - (#10) üzenetére


cizoe
őstag

Yorkfieldek ellen tökéletes lesz, a Nehalem meg irdatlan drága lesz még eleinte.

(#12) Andre1234


Andre1234
aktív tag

Gratulálok én is telepatikus képességgel rendelkező TomBoy kollegának, hogy megérezte mire áhítozik a nép. :DD :DD
Jó kis teszt.ű

Meghoztad nekem is a kedvet a tszteléshez. majd logoutban egy sör-virsli arány mennyiség mérést kellene csinálni.jelentkezőket majd a további méréshez keresek. :D

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#13) Geffry válasza - = Zk = - (#10) üzenetére


Geffry
aktív tag

Igen, tudom. Én arra értettem hogy eredeti terveim szerint nem akartam a 45nano-s phenomokat feszegetni (anyagi okokból) de ha tényleg jelentősen jobbak lesznek...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#14) band1103


band1103
őstag

Szerettem volna az éljenző és gratuláló tömeghez csatlakozni de sajna nem tehetem :(
Jó hütőkkel nézted mert sokunknak az ár is fontos :C
Jók a grafikonok és a képek :C
Jó a retorika :C
De...
Ott van elrontva hogy betetted abba a házba amit mutogatsz a fotókon. A hőmérséklet eredményekbe nagyba belejátszik a házban kialakuló légáramlatok, és ha kissebb vagy nagyobb hütőt teszel bele válltozik a levegő álltal használlt szabad terület. Ez máris megválltoztattja a légáramlatokat és így a teszt eredményét. Ez a teszt így nemcsak hogy nem pontos de mindenképpen torz.
Meg kell ismételned a teszetett házon kívüli alaplappal, zárt szobai nyílászárókkal.
Ne értsd félre nem hiszem hogy rögtön a gyári hütő fog az élre kerülni de a többinél előfordulhat majd sorrenválltozás és nem szólva arról hogy hőértékek is reállisabbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#15) - = Zk = - válasza Geffry (#13) üzenetére


- = Zk = -
félisten

....sőt,azis megeshet h árban is jobbak lesznek elődeinél!de ez a jövö zenéje...
csak jönne már :W

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16) hunter2006


hunter2006
tag

Gratula!

(#17) TomBoy1986 válasza band1103 (#14) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Igen, ez felmerült bennem is, hogy megcsináljam házon kívül, de arra gondoltam, hogy az sajnos még falsabb eredményt okozna, mert abban az esetben mindig hűvösebb levegőt kapna a hűtő, mint amit egy gépházban. :K

Ezért döntöttem amellett, hogy mégis gépházban tesztelek, mert utána éppen fordítottja lett volna a probléma, azaz hogy nem gépházban volt a teszt.

De egy dologra felhívom a figyelmet. Hogy 28°C-os szobahőmérséklet mellett készültek, azaz igencsak kemény melegben, s "a taft még mindig tart" :)

Amúgy köszönöm!

Ha legközelebb csinálok, akkor megnézem kint is és bent is. :R - legalábbis törekszem rá.

Andre1234:
Majd szólj, amikor elkészült! :)

cizoe:
És hozzá a méregdrága alaplap és a DDR3. :DDD

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#18) cizoe válasza - = Zk = - (#10) üzenetére


cizoe
őstag

"..hol olvastad?"

[link]
3,2ghz= 999$
2,93ghz= 562$
2,66ghz= 284$

(#19) - = Zk = - válasza cizoe (#18) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszönöm:R....

LGA1366?? :Y ..hoppá!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20) alex89


alex89
senior tag

Grat :R szeretem az olyan írásokat ahol egyes termékek/gyártók erőviszonyait mérik össze és nem csak szimplán egy termék versenyzik "önmagával"

ui: járt nálam a múltkor egy Sempron 2800+ am2 ,elképzelhető ,hogy ahhoz is pont ilyen kúler volt mint neked a Phenom-hoz :F ,én úgy emlékszem az is pont így nézett ki...

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#21) szatocs


szatocs
őstag

Nagyon hasznos teszt, köszönöm! :)
Még amit szívesen vettem volna, az a TX2, de simán jó így is:)

=== Szatocs ===

(#22) TomBoy1986 válasza alex89 (#20) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ami nem látszik, hogy semmi rézmag nincs a gyári hűtőben.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#23) dew28 válasza band1103 (#14) üzenetére


dew28
aktív tag

valoszinu, hogy az atlag user nem hazon kivul fogja mukodtetni a gepet, igy nekik mindenkeppen ezek a realisabb ertekek.

[ Szerkesztve ]

(#24) katt777


katt777
félisten

Szép munka! :C
Processzorokkal mikor tesztelsz? :F :P (A rossz májam... :R )

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25) TomBoy1986 válasza katt777 (#24) üzenetére


TomBoy1986
veterán

:)
Köszi!

Amúgy most TDU-ztam, s 2600MHz-en TDU alatt pontosan 52°C-ra áll be a hőmérséklet a Gemini II S-sel.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#26) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az első szereplő, AC hűti a procimat. Szabályzását rábíztam a BIOS-ra. Szinte nem is hallom, pedig teljes fordulaton tud morgolódni.

Jó kis írás, gratula. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) Solten válasza TomBoy1986 (#5) üzenetére


Solten
addikt

Végre egy jó kis AMD-s teszt :C 45nm Phenomot várom már ezerrel.

Saor Alba

(#28) - = Zk = - válasza Solten (#27) üzenetére


- = Zk = -
félisten

"45nm Phenomot várom már ezerrel" sztem vagyunk még páran akik veled együtt várják ;]
pl Én! :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Respect TomBoy! Csupa AMD-s cucc. Ilyen egy AMD-s user konfigja. Alaplap, Proc, VGA. :C :R

Jevons paradox

(#30) Bordoi


Bordoi
őstag

Jó lett a teszt, gratulálok. :C

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#31) aliasHydrO


aliasHydrO
csendes tag

Jó teszt! Nekem még a 939es 3200+ hoz is ugyan ilyet adtak. Csak az még nem pwm-es volt! :D Annak volt ám "jóhangja". :DDD

(#32) engedics válasza aliasHydrO (#31) üzenetére


engedics
csendes tag

Phenom 9750-emhez már heatpipe-os hűtőt adtak, kicsit jobbacska, mert az én Athlon64 3200+-om is olyan hűtős volt, mint TomBoy Phenomja :D
Sajna idle is 50°C, full loadnál meg átlag 60, szóval azért nem szuper annyira az a heatpipe-os hűtő bár meglátjuk, hogy az azóta megboldogult M2N-E-m volt-e a ludas, és hogy fog menni a Gigával (MA770-DS3) :K

[ Szerkesztve ]

(#33) Solten válasza - = Zk = - (#28) üzenetére


Solten
addikt

:DDD

Saor Alba

(#34) Solten válasza Aprósólyom (#29) üzenetére


Solten
addikt

AMD 4 ever

Saor Alba

(#35) Solten


Solten
addikt

Shanghai server 45nm comes first: [link]

Saor Alba

(#36) Sanyix válasza Geffry (#2) üzenetére


Sanyix
őstag

Ahhoz is ezt adják :D
én is a 4400+ x2-höz ugyanezt a hűtőt kaptam. Nem is volt gond a hűtéssel, még az alap 1,3v feszen sem... de egy ideje 1v-n megy, mert bírja, úgy meg aztán 90% alapjártaton (600 rpm) megy.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#37) jambiyya válasza TomBoy1986 (#25) üzenetére


jambiyya
őstag

Geminii S, freezer64pro, tx2. Ezeken gondolkozom. A tx2 nem tetszik, mert nem pwm-es. Az első kettő között szerinted van annyi különbség (hűtés+hang), amennyi az árukban? Úgy látom, durván kétszer annyi a gemini, de a tesztjeid alapján nem jobb annyival...

(#38) cizoe válasza jambiyya (#37) üzenetére


cizoe
őstag

Nekem Tx2őm van egyik gépen, és igencsak tudom szabályozni, szép lépésekben. Persze ez alaplapfüggő...

(#39) TomBoy1986 válasza jambiyya (#37) üzenetére


TomBoy1986
veterán

De nem ám. Bár megvan az a nem kis előnye, hogy nem csak a CPU-t hűti, hanem a környezetét is, azaz a PWM chipeket, az északi híd bordáját és a RAM-okat is.

Őszintén szólva én is nagyobb különbségre számítottam mikor megvettem, de hát ez van :F

A TX2-t én sem ajánlom, egyik havernak az van és hangos, mert nem tudja a lapja szabályozni :(

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#40) dexter8322


dexter8322
csendes tag

:C :R

Dex

(#41) band1103


band1103
őstag

Valamit észrevettem a saját házamon. Nekem is olyan tápom van a házban amiben egy bikaerős 12cm-es venti szívja ki a levegőt a CPU közeléből. Nekem is közvetlenül a táp alatt van 1db 8cm-es venti a ház hátoldalán ami szintén kifelé szívná a levegőt ugyancsak a CPU közeléből. Ez a felépítés egy ventillációs háromszöget alkot.
Aerodinamika konyhanyelven kövezkezik:
Ha van 1db befujó venti ebben a rendszerben és 2 kifujó akkor az a jó ha a befujónak a légszállítása=vagy >mint a kifujó1lágszállítás+kifujó2légszállítás.
Ha a befújó nem tudja kiszolgállni a kifujókat akkor a kifujók máshonnan veszik el a levegőt ha tudják. De a 12 cm-es kifujó az én gépembe kb 15%-al erősebb aminek az lett a szemmel látható eredménye hogy a 8 cm-es venti hiába dolgozott volna kifelé sajnos az ellendolgozó 12cm-es a 8cm-esen keresztül, befelé szívta a levegőt. Nem 100%-ban hanem a saját légszállítása minusz a 8cm-es légszállítása = az egyébként kategóriájában bika 8cm-es venti ahelyett hogy kifelé tolta volna a levegőt, a levegő befelé áramlott.
Hasonló a felépítés tesztalap házban is, és nem tom hogy nála is ez történik-e de ez talán befolyásolhatja tesztértékeket. De tévedhetek is.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#42) Dyno


Dyno
veterán

Érdekes kis teszt és nagyon tanulságos, és fogadd érte őszinte Gratulációmat.Én viszont akárki akármit mond az AC előtt fejemet hajtom, volt ahol kicsivel volt csak gyengébb a CM-nél.Nagyon jó kis teszt.Sokat lehet belőle tanulni. :R :R

(#43) Dyno válasza band1103 (#41) üzenetére


Dyno
veterán

Én ezt úgy oldottam meg hogy oldalt egy 25centis házventi nyomja be a levegőt hátúl egy 12centis fúja ki elől pedig egy 14centis úgyan csak fúja ki.És a táp is fúj kifelé emg a VGA is. :R Amúgy érdemesebb lenne ahogy leírtad megcserélni a két ventit lehet sokat számítana.

(#44) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, csak nekem tűnik úgy hogy a Phenom hűtő azonos a régebbi Duronok hűtőivel...? Vagy csak hasonlít rá, és nagyobb?

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) engedics válasza hcl (#44) üzenetére


engedics
csendes tag

A nagyobb órajelű (vagy a B3-as steppingű? :F ) phenomokhoz hőcsöves hűtőt adnak, ami azért kicsit különbözik :)

(#46) hcl válasza engedics (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aham! :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) Calibos válasza dew28 (#23) üzenetére


Calibos
addikt

ez igaz is, de azért elmondható hogy ritka két egyforma ház azonos elrendezéssel.

(#48) Calibos


Calibos
addikt

Hasznos teszt lett, ilyenre is nagy szükség van!

(#49) TomBoy1986 válasza Calibos (#48) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Köszönöm! Szerettem volna többet tesztelni, de csak egyet tudtam venni. A másik variáció az egyik Asus Silent Square, mégpedig ez: [link]

De a Gemini mellett döntöttem a 12cm miatt.

Dyno:
Neked is köszönöm!
Ehhez a ház dologhoz nem nagyon tudok mit mondani, két db 12cm-es van benne, 1000-1100RPM-en működnek, alsó befele fúj, hátsó kifelé szív, ha már valamit segít, akkor jó. A lényege, hogy halkabb, mint voltak a 8cm-es Zalmanjaim a régi házban.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#50) hcl válasza Calibos (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem nagyon bejött az ha a procihűtőt célba veszem egy ventivel ami az előlapról fúj befele az 5,25"-os helyekről. Sokat dob lefele a hőfokon.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.