Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) RaveForce válasza hemaka (#47) üzenetére


RaveForce
veterán

hála a rezisztiv mocskok kihalásának

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#52) Grodd válasza zombinyul (#50) üzenetére


Grodd
tag

Igen, a brand-et bérbeadhatják, mint bárki más (van már Pepsi telefon is:)) de itt "piacra való visszatérésről" regélt a kolléga.

(#53) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Már olyan régóta várok egy minimum 5mp felbontású, vakus, dual simes teleronra, ami nem 35000 Ft...
Az se lenne baj, ha valami régebbi modell lenne, de ezeket tudja. Nincs valami tippetek a Nokia 501-en kívül?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#54) Obyboy válasza Sanzaa (#53) üzenetére


Obyboy
addikt

Ha droidos jó akkor az Op3n Dott teljesíti a kívánságaidat.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#55) e-newsee válasza GeryFlash (#21) üzenetére


e-newsee
addikt

Igen, tudok, van benne előlapi kamera. Igaz nem a selfie miatt, mert ez még abban a korszakban volt ugye csúcs teló, amikor azt hitték a gyártók, hogy mindenki majd videótelefonálni fog. Kolis szobatársam petárda eladásokból vett egy ilyet 92ezer jó magyar Ft-ért. :) A fotókat meg fel lehet tölteni a FB appal, vagy talán még a webes oldalon keresztül is.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#56) sikkancs


sikkancs
csendes tag

El lehet vele érni a google-n tárolt telefonkönyvet? Vagy esetleg szinkronizálni? Még ha lassú is..

[ Szerkesztve ]

(#57) aprokaroka87 válasza sikkancs (#56) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a gmail-en belül elvileg igen
opera mini-n keresztül

(#58) RaveForce válasza Sanzaa (#53) üzenetére


RaveForce
veterán

nokia 515

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#59) Sanzaa válasza Obyboy (#54) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Nem, nyomógombos telefonra gondoltam. Csak összekevertem az 501-et az 515-tel.
Szóval olyan kéne, ami dual simes, vakus, minimum 5Mp, nyomógombos és nem a Nokia 515 , hanem attól olcsóbb :)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#60) Fancy-boy válasza Grodd (#49) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor nem használja, tehát ugyanaz.
Az S40 nem kicsit jobb, testre szabhatóbb, mint az S30+, tehát nem lett volna hülyeség megtartani.
Sokaknak nem jön be a butítás.

(#61) Grodd válasza Fancy-boy (#60) üzenetére


Grodd
tag

Azért kellett kidobni az s40-et, mert abba a szegmens be már okostelefonokat ajánl a Microsoft . Ha feature phone kell, érd be s30-al, ha annál komolyabbra vágysz, ott vannak az alsókategóriás lumiák.

(#62) Fancy-boy válasza Grodd (#61) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Persze, csakhogy az S30+ annyira alap, hogy olyan alapvető funkciók hiányoznak belőle, ami mondjuk akkor is szükséges, ha az ember csak telefonálásra használja a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#63) TTTotya válasza Fancy-boy (#62) üzenetére


TTTotya
senior tag

Pont ezzel akarják az egyel drágább MS termék megvásárlását ösztönözni.

(#64) Obyboy válasza Magnum_ (#1) üzenetére


Obyboy
addikt

Mi a véleményed a 225-ről? Apumnak szeretnék venni valami hasonlót.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#65) Mészi Zoli


Mészi Zoli
tag

Az S40 kezelhetőség szempontjából sokkal inkább felhasználóbarát, mint a 60-as.
A hangminőség mennyire tiszta?
PC Suittal kompatibilis? Lehetőleg a 7.1-el?

(#66) Luck Dragon válasza Mészi Zoli (#65) üzenetére

A hang minőségére én is nagyon kíváncsi lennék, egy felhasználó szemszögéből. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

A Microsoft honlapján a termékjellemzőknél szerepel, hogy az alábbi Bluetooth-profilok vannak a Nokia 230-ban: Fejlett hangtovábbítási profil (A2DP) 1.2, Kihangosítóprofil (HFP) 1.5, Fülhallgatóprofil (HSP) 1.1, Objektumküldési profil (Object Push profile, OPP) 1.1, Telefonkönyv-elérési profil (PBAP) 1.0

Ezzel két komoly probléma ki is van pipálva, ami a Nokia 225-nél fennállt, nevezetesen az, hogy Bluetooth headsettel egyáltalán nem lehetett használni, illetve az autó kihangosítójával sem. Szóval történt fejlődés, az tény. :K

(#68) Fancy-boy válasza Luck Dragon (#66) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Valószínűleg majd lesz róla teszt. ;)
Addig egy kis érdekesség.
Készült belőle nem hivatalos Gold változat is:



[ Szerkesztve ]

(#69) meroly válasza Fancy-boy (#68) üzenetére


meroly
veterán

Teszt érkezik, megerősítem.
Ez a gold verzió elég gusztustalan lett. :U

Impossible is nothing

(#70) kkristof84


kkristof84
újonc

Van valakinek gyakorlati tapasztalata Nokia Suite programmal kapcsolatban. Az utolsó 3.8.54-es verziójú kiadással. Ugyanis a napokban szereztem be én is egy ilyen telefont. A régi 6300 még működik ugyan, de már nagyon ki volt a bele. Arra amire használom ez a 230-as is teljesen jó. A régi PC Suite-tal kiexportáltam a névjegyeket és az üzeneteket a 6300-ról, gondoltam simán átrakom az új készülékre. A PC Suite azonban nem ismerte fel a 230-ast. Utánanéztem, ehhez már a Nokia Suite nevű program kell. Felraktam hát. Először is Windows 7 x64 alatt próbáltam USB-n keresztül csatlakoztatni, de nem talált hozzá driver-t a win így nem ismerte fel és a Suite-ban sem jelent meg. Mondjuk ott kezdődött, hogy csatlakoztatás után a telefon kijelzőjén felugró USB mód választásnál nem volt PC Suite vagy Nokia Suite mód, csak töltés meg háttértár. Gondoltam kipróbálom Bluetooth-on keresztül egy másik gépen (szintén win 7 x64). Így már ugyan a win felismerte, hogy 230-as Nokia, de a Nokia Suite továbbra sem látta. Mondom kipróbálom win 8.1 x64 alatt. Itt USB-n keresztül is felismerte (Nokia 230 rm 1153), de a Nokia Suite továbbra sem látta. Én nem csinálok valamit jól vagy ezt a telefont egyszerűen nem lehet összehangolni a Nokia Suite-tal? Elég macerás lenne majd 500 nevet és 400 üzenetet átvinni a régi telefonról manuálisan :)

(#71) Fancy-boy válasza kkristof84 (#70) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem támogatja a Nokia Suite.
Bluetooth-al próbáld átpakolni a névjegyeket a 6300-ról.
Valami menüpont csak van a 230-on, ami direkt a régebbi telefonról való "átpakolásra" szolgál.
A 225 topicjában a 464-es hozzászólástól olvasd el: [link]
Onnantól lefele görgetve volt szó erről.
Ugyanúgy S30+ rendszer van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#72) kkristof84 válasza Fancy-boy (#71) üzenetére


kkristof84
újonc

Szóval nem támogatja... bevallom ennek nem néztem utána mielőtt megvettem. Így már azért elég kényelmetlen levezényelni egy költözést egyik telefonról a másikra. De hát ez van. Mindenesetre mindenkinek szolgáljon ez példa értékkel ;)

(#73) Fancy-boy válasza kkristof84 (#72) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Sokakat megtéveszt a készüléken található Nokia felirat, pedig már nem az.
Így nem csoda, hogy nem ismeri fel.
Elég sokan panaszkodnak erre az "apró" hiányosságra másik S30+ "Nokia" esetében is.

Érdekesség, hogy az utolsó S40 rendszerű Nokiák sem voltak már teljesen kompatibilisek a Nokia Suite-al.
Pl. 301, 515

[ Szerkesztve ]

(#74) Zolik


Zolik
senior tag

A főnök a régi E52-es telója kezdi megadni magát (újat ugye sajnos nem lehet venni). Most találtam rá, iponnál meg is rendeltem elvileg hétfőn érkezik. Állítólag baromi jól bírja az akksija, nos majd kiderül.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#75) meroly válasza Zolik (#74) üzenetére


meroly
veterán

Kíváncsian várjuk a véleményed ;)

Impossible is nothing

(#76) Fancy-boy válasza kkristof84 (#72) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Most megnéztem a Tech2 Nokia 230 készüléktesztjét. [link]
Kiderült, hogy elég egyszerű átmásolni a névjegyeket a régi készülékről, bár lehetséges, hogy te is rájöttél.
Névjegyzék / Opciók / N. jegyek másol. / Másik eszköz

[ Szerkesztve ]

(#77) Zolik válasza Fancy-boy (#76) üzenetére


Zolik
senior tag

A névjegyek átmásolása BT-n keresztül roppant egyszerű és gyors is. Ezért pipa.
Viszont nagyon nagy mínusz hogy a telefon "tárhely" (vicc 2016-ban erről beszélni, hogy ilyen még létezik), 1000 db névjegy eltárolására alkalmas. A főnököm régi E52-es telefonján (ami lassan 6 éves) 1092 névjegy volt ami az idők alatt jött össze. Ő kifejezetten kérte, hogy legyen átmentve mind. Én pedig lesütött szemmel voltam kénytelen vissza adni a régi telóját, hogy törölgessen mert nem fogom tudni átmásolni az új készülékre mert nincs elég tárhely...Hiába fogad a készülék SD kártyát, még arra is képtelen névjegyeket menteni.
Sokan azt mondják, hogy jóó de minek több mint 1000 névjegy, az nem elég? Basszus ne más döntse már el helyettem, hogy a felhasználónak mi a jó! Mert ez még 8-10 éve hát azt mondják ezt tudja a készülék, de könyörgöm 2016-ban???

Minden másban nagyon pöpec kis készülék, 4 napja be van kapcsolva és 50%-on van az akksi.
Ami viszont fájó pont hogy a kijelzőn a "szelfi" módhoz tartozó gombot nem lehet átállítani pl névjegyzékre, vagy amire akarom. Ez is egy vicc. Bár én nem nevettem jót rajta.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#78) kkristof84


kkristof84
újonc

A névjegyek másolásának módjára én is rájöttem, de nálam nem működik. Szépen össze lehet párosítani a 6300-val bluetooth-on keresztül. Rányomok, hogy névjegyek másolása másik telefonról, megtalálja a 6300-t aztán hibával megáll a művelet. A másik készülék nem engedélyezi a kapcsolatot címszóval. Most álljak neki a sim kártyára másolgatni és azon keresztül átrakni a neveket. Értem én, hogy olcsó telefon (mondjuk ilyen defektekkel nem is annyira olcsó), de hogy ennyit kelljen vele szenvedni.
Egyébként a "szelfi" gomb engem is borzasztóan zavar, megengedhetnék a user-nek, hogy akarja-e oda azt az opciót vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#79) Luck Dragon válasza Zolik (#77) üzenetére

Köszönöm hogy leírtad ezeket. Lehet hogy majd megtapogatóm ezt a kütyüt. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#80) kkristof84


kkristof84
újonc

Az elképzelhető, hogy a 500 férőhelyes SIM kártyán a 487 névből csak 250 lát a telefon? Ugyanis lett egy újabb SIM kártya amire felfért az összes név, így csak át kell rakni a kártyát és kész is. Gondoltam én. De ha átmásolom a SIM kártya tartalmát a telefon memóriájába akkor csak 250-et húz át. Hogy ennyit kelljen szívni egy 2015-ben kiadott telefonnal :(

(#81) meroly


meroly
veterán

Srácok, a kamerahang kikapcsolható?

Impossible is nothing

(#82) Luck Dragon válasza kkristof84 (#80) üzenetére

Én arra gondolok hogy az alap belső memóriája már ahoz kicsi, nem hiába írják oda mindig hogy memória kártya ajánlott. Igaz oda a névjegyeket felesleges szerintem másolni elég az a sim kártya. Sajnos ennek a készüléknek is meg vannak a kompromisszumja.. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#83) Zolik válasza Luck Dragon (#82) üzenetére


Zolik
senior tag

a külső nem rossz. bár nem szabad csodát várni. néhol az illesztés kicsit gyenge szerintem de még épp bele fér.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#84) Luck Dragon válasza Zolik (#83) üzenetére

Már ez sem igazi finn készítmény. :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#85) meroly válasza meroly (#81) üzenetére


meroly
veterán

Kamerahangot nézte valaki? :F

Impossible is nothing

(#86) Luck Dragon válasza meroly (#85) üzenetére

Amint a közelében leszek megfogom nézni!

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#87) meroly válasza Luck Dragon (#86) üzenetére


meroly
veterán

Rendben, várom, köszi :R

Impossible is nothing

(#88) kkristof84 válasza Luck Dragon (#82) üzenetére


kkristof84
újonc

A telefon memóriájába 1000 név fér, ehhez nincs köze a memória kártyának (egyébként raktam bele egy alap 128 Mb-os SD káryát, hogy férjen rá pár fotó). Tehát ráférne a SIM kártya által kezelt 500 név, de hiába bármi csak 250-et lát belőle.

(#89) Luck Dragon válasza kkristof84 (#88) üzenetére

Akkor ezek szerint korlátozva van :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#90) KoryHu válasza kkristof84 (#88) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Én sose láttam olyan simet, ami 500 neves. 250 az alap, talán ezért.

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#91) KoryHu válasza Fancy-boy (#73) üzenetére


KoryHu
aktív tag

A 301 kompatibilis, csak régebbi Nokia Suite - ot {3...valamilyen}-t kell felrakni, a legújabb nem ismeri fel tényleg, ezzel szívtam, de írták a régebbit és tényleg jó lett.

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#92) kkristof84 válasza KoryHu (#90) üzenetére


kkristof84
újonc

Pedig úgy tűnik, hogy a Vodafone feltalálta jó pár éve (https://www.vodafone.hu/lakossagi/segithetunk/uj-sim-kartya-a-vodafone-nal) :) 6300-on egyértelműen írja, hogy 500 hely érhető el a SIM kártyán amiből 467 foglalt. Viszont amint azt már írtam a 230-on csak 250 nevet lehet áthúzni a kártyáról a telefon memóriájába.

(#93) Fancy-boy válasza KoryHu (#91) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezért írtam azt, hogy nem voltak teljesen kompatibilisek.
Hivatalosan nem támogatja, de kis trükközéssel valóban működhet.
Egy régebbi verzióval, modem módban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#94) pityesz1


pityesz1
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy ilyen telefont de nem kapcsolódik a számítógéphez.
Azt írja,hogy hiányzik a driver.
Honnan tudom letölteni?
Valaki találkozott már ezzel a problémával?
Előre is köszi a választ!

(#95) kkristof84 válasza pityesz1 (#94) üzenetére


kkristof84
újonc

Ezen a probléma körön már túl vagyunk. Ha a 70. hozzászólástól elkezdesz olvasgatni, okosabb leszel ;)

(#96) snyper990


snyper990
őstag

Van 4 db Disagu fényes kijelzővédő fóliám eladó. 100 Ft/db+postaköltség.
Most raktam fel egyet anyukám 230-asára, tökéletesen illeszkedik, a kivágások is jó helyen vannak (csak azért írtam ezt le, mert volt már, hogy ilyen problémába ütköztem másik márkával más telefonra).
lajtoszs@gmail.com

(#97) snyper990


snyper990
őstag

Névjegyeket egy régi Nokiáról (6070) nagy nehezen sikerült átmentenem. PC Suite-al ki tudtam másolni a névjegyeket infrán keresztül .vcf fájlokba (6070-ben sem bluetooth, sem semmi lehetőség biztonsági mentésre/adatok átköltöztetésére), azokat meg egy microsd-re másolva, majd egyesével megnyitva hozzá tudtam adni a névjegyzékhez a 230-ason. Kb. 3-4 gombnyomás/névjegy, gyorsan meg lehet tanulni a kombót, kb. 60 névjegyet adtam így hozzá (nem az én telefonom :) ) kevesebb mint egy perc alatt (bár az ujjad hamar kiáll tőle). Végső esetben ez a módszer is megteszi.
A régi sms-eket viszont nem tudtam átmásolni sehogy. Nem igaz, hogy nincs semmi telefon manager szoftver ehhez a nyomorékhoz...

(#98) kkristof84 válasza snyper990 (#97) üzenetére


kkristof84
újonc

Én végül SIM kártyával oldottam meg. Mivel végül 491 nevem volt és a 230-as csak 250 db-ot lát (az 500 férőhelyes SIM-ből) belőle ezért a SIM-re felraktam 250-et, áthelyeztem a telefon memóriába, majd a maradék 241-et is. Próbából vissza akartam másolni a 491 nevet a SIM-re, de csak 250 ment rá. Vicc, hogy 2016-ban ezt így kell megoldani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.