Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) quailstorm


quailstorm
nagyúr

A nindzsá/japó parancsot direkt cserélted meg? A filmben fordítva van.

(#2) old rocker válasza quailstorm (#1) üzenetére


old rocker
veterán

tudom.Logikailag is azt sugallná: indítás parancs a nindzsa. Dehát itt semmi sincs logikailag rakva; pont a kitekerés acél.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#3) Lenry


Lenry
félisten

:C

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) moonlight115


moonlight115
tag

Az Amnesty Homophone máris hevesen reagált a felröppenő hírekre.
Bejelentették, hogy hecckampányt indítanak a mobiltelefonok jogainak, illetve jó hírének földbetiprásáért.
" Amíg el nem érjük, hogy minden felhasználói díjcsomag hátrányos megkülönböztetésben részesüljön, nem hagyunk fel a smiley-symbol sztrájkkal."- közölte engribördszös hangvételi lehetőséggel kecsegtető stílusban a szervezet mozgalmistája.

Grat., tetszett ! :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5) randras


randras
veterán

Felirakoztam a nem létező RSS-edre! :DDD

(#6) szp1


szp1
addikt

Jó lett! :D

Azért a nagy piacvezető amerikai Megharapott Vackor Inc. ( röviden vadkörte ) fejét Szakács Timoteust ( persze magyar származású..... ) is megintejúvolhatták volna az új kutyaugatással is vezérelhető nyolc(alma)magú processzoros csodájukról.... ;]

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#7) MaxTorque


MaxTorque
tag

Ez jó volt :D
Legközelebb talán a "Romlik a szeder! Szedjen gyorsan!" lesz a cím? ;]

(#8) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Csak jelzem, olvaslak, és élvezem soraidat. Az, hogy nem szólalok meg, nem jelenti azt, hogy nem figyelek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) old rocker válasza Vakegérke (#8) üzenetére


old rocker
veterán

Akkor te vagy Figyel Castro ...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10) Vakegérke válasza old rocker (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Méghozzá vakon. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) harlyngton


harlyngton
tag

:C Drakulálok :C

(#12) old rocker


old rocker
veterán

:DDD :DDD

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#13) andris1602


andris1602
aktív tag

Ha nem tudnám, hogy szereted a Nokiát, azt írnám: remek komédia :)

Így viszont remek szatíra :)) jót derültem rajta :DDD :C

(#14) old rocker válasza andris1602 (#13) üzenetére


old rocker
veterán

sajna szeretem

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#15) moonlight115 válasza old rocker (#14) üzenetére


moonlight115
tag

No,ki a nokiát szereti,
Igaza is van neki!
És ha ez szatíra,
No, ki a szatír ma? :P
Ne gondolj radírra,
Szavazz a szatírra! :))

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#16) andris1602 válasza old rocker (#14) üzenetére


andris1602
aktív tag

ne búsulj. :) nem eszik olyan forrón a kását, lesznek még itt jó kis Nokia telefonok :)

(#17) AusWolf


AusWolf
őstag

Újabb fantasztikus írás sikeredett. :C

Azt hiszem, a nagy igazság leginkább az utolsó bekezdésben van, vagyis az idiótábbnál idiótább reklámszövegeknek se vége, se hossza. A "kedvenc" óriásplakátom (sajnos nincs róla fotóm) a nevem kezdőbetűit sajnálatosan (megbecstelenítő) megbecsteleníteni próbáló mobilgyártótól származik: "Az első okostelefon háromszoros dupla technológiával." :Y :O :W Szerintem már maga az okostelefon kifejezés is csak az emberi hülyeség határtalanságára utal (mi az hogy egy telefon okos, ugyebár), a mondat folytatására pedig egyszerűen nem lehet mit mondani... :F

Mégegyszer grat az íráshoz! :R Nem lehetett piskóta összehozni az interjúkat ezzel a sok neves személyiséggel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#18) old rocker válasza AusWolf (#17) üzenetére


old rocker
veterán

Köszönöm. Bár ma kicsit elbizonytalanodtam, az E52-es topikban olyan kérdéseket tettek fel, hogy ... lehet, mégis szükség van a reklámokra, de az alapoktól. "Ha azt észleli, csepeg az orra, vegyen elő egy papírzsebkendőt és fújja ki. Az orrát."

Amikor feltesznek olyan kérdéseket, ha ovisuittal lementem a névjegyeket és elveszik a teló, akkor a pécéről is elvesznek a névjegyek? Ugyanettől: ha a kártyáról átmásolom a névjegyeket, akkor a kártyán elvesznek? Hol találom a stopperórát? (E52-en nincs, külön programmal lehet feltenni...) De - mint válaszoltam is rá, volt olyan versenyző, aki azt kérdezte meg, hol lehet a billentyűzárat feloldani?

Én csak egy viszonylag jól képzett júzer vagyok; a szoftverekhez már hülye. De, mielőtt megveszek egy telefont, már akkor tájékozódok róla, mit tud. Aztán elolvasom a kezelését, végül addig nyomkodom, amíg meg nem ismerkedek a menüjével, a beállításaival.
Én mindenkinek szívesen segítettem, de amikor az jön le a kérdésből, még arra is lusta (vagy hülye hozzá), hogy a menübe belépjen, mi is található benne...

"Jaj, nekem is van már egy cuki kis ilyen telóm, nem tudjátok, hol kell bekapcsolni?" "Mielőtt bekapcsolom, bele kell rakni az akksit, vagy elég, ha feltöltöm?" "Amikor kikapcsolom, nektek is elsötétül a kijelző, vagy az hiba?"

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#19) Ygg


Ygg
senior tag

Ez is nagyon ütős kis iromány :D.

(#20) moonlight115 válasza old rocker (#18) üzenetére


moonlight115
tag

Hol keressem a laptopom kijelzőjét? Az enyémen nincs olyan....
Ja, hogy az a monitor?
Kössssz..... :U

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#21) old rocker válasza moonlight115 (#20) üzenetére


old rocker
veterán

as you wish...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#22) randras válasza old rocker (#21) üzenetére


randras
veterán

Mik ezek az új rangok? Közösségépítő? :Y

GoodSpeed meg szakértő?

Mióta van ez a rangod? :)

(#23) old rocker válasza randras (#22) üzenetére


old rocker
veterán

Eztet ma kaptam, mert hasonlítok István, a királyra. Csak ő országot épített, én meg közösséget.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#24) randras válasza old rocker (#23) üzenetére


randras
veterán

Hát építsd csak tovább!

Látom Guga is megkapta! :C

[ Szerkesztve ]

(#25) Vakegérke válasza randras (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akik megérdemelték. Jól döntöttek a modik. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) old rocker válasza randras (#24) üzenetére


old rocker
veterán

építem már, most falazok Rokkónak

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#27) moonlight115 válasza old rocker (#26) üzenetére


moonlight115
tag

congratulations ! :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#28) old rocker válasza moonlight115 (#27) üzenetére


old rocker
veterán

(OFF)Ha még nem tünt volna fel senkinek, szándékosan kerülöm a köszönetnyilvánításokat, az ezzel foglalkozó hozzászólásokat. Véleményem persze van, amit hadd tartsak meg magamnak; minden esetre én kimaradnék abból, hogy ki érdemelte meg és ki nem, illetve ki érdemelné meg. Mellesleg esetemben kár lenne csak az írásaimra gondolni; többek között az E51-es és az E52-es topikban több ezer, valóban építő, segítő jellegű és jó néhány kritikai jellegű hozzászólásom volt. Tudomásul vettem, hogy rám (is) esett a választás; megtisztelő, a moderátorok nyilván jobban átlátják, ki mit csinál, mint mi, aki meghatározott topikokban rendszeresen találkozunk valakikkel. Ezért aztán nem szeretnék több gratulációt sem kapni. Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#29) Sn[4k3] válasza old rocker (#28) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Azért kapsz még: gratulálok! ;] :D

Nagyon nagyok az írásaid, már várom is a folytatásokat! :C Kicsit persze nagyon nyakatekertek a poénok, egy csöppet lehetne természetesebb is :B

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#30) old rocker válasza Sn[4k3] (#29) üzenetére


old rocker
veterán

Köszi... A poénjaim - ha ismernéd a személyiségemet - így természetesek. Vagy bohóckodok, vagy faarccal mondom a hülyeségeimet, amiről a bennem kevésbé jártas nem tudjad, komolyan beszélek, vagy... Szeretem a száraz, szálkás humort is; viszont kora fiatalságom óta szeretem a többszörösen körbecsavart mondatokat.

A televízióban - mindig erre tanítom a kezdőket és magam is ehhez tartom magam - az a jó kérdés, amelyik max. 8 sec hosszú és akár ki is lehet vágni. (T.i. - elvileg- a riporternek nem azt kellene demonstrálnia, ő milyen okos, hanem az interjúalanyt hozzásegíteni ehhez a benyomáshoz. Ugyanakkor a hosszú kérdésre értékes vágóképek mennek el.) Itt meg kiélhetem magam...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#31) Ygg


Ygg
senior tag

Van benne egy tévedés.

"az angol király, Harold Hadrada"

Harold Hadrada norvég király volt, akit szintén 1066-ban, a a Stamford hídi csatában
Harold Godwinsson angol király legyőzött.

Harold a következő betolakodó, Hódító (előtte Fattyú) Vilmos normann herceg ellen veszített Hastingsnél, ahol a források szerint valóban a szemébe fúródott egy nyílvessző (ahogy a bayeux-i kárpit is ábrázolja).

(#32) old rocker válasza Ygg (#31) üzenetére


old rocker
veterán

Pontosan így van. Ezért álsághír. A hastingsi csatában II. Harold szemébe akkor fúródott nyílvessző, amikor Vilmos az első, sikertelen támadás után megparancsolta íjászainak, hogy az angol pajzsok felett lőjék el nyilaikat. A norvég király, aki a stamfordi csatában esett esett el, nem Harold, hanem Harald volt. (És tetejében Hadrada.)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#33) moonlight115 válasza old rocker (#32) üzenetére


moonlight115
tag

Ez így helyes!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#34) old rocker válasza moonlight115 (#33) üzenetére


old rocker
veterán

nem helyes, mert kétszer írtam le az esett igét; közben volt egy hívásom.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#35) Ygg válasza old rocker (#32) üzenetére


Ygg
senior tag

Aha, értem :D

Harold/Harald ugyanaz a név, adott nyelvi verziója, de a norvégoknál tényleg inkább Harald.

Hogy pontosan mikor fúródott a szemébe nyílvessző, nem tudjuk, nem voltunk ott.

(#36) old rocker válasza Ygg (#35) üzenetére


old rocker
veterán

Én is csak azokra tudok támaszkodni, amiket olvastam Hastingsről. Azt tényként fogadhatjuk el, hogy a normannok első "tüzérségi előkészülete" kudarcot vallott. A nyílzáport az angolok javarészt felfogták a pajzsaikkal, így a vikingek első támadása kudarcba fulladt. A második támadás előkészítésekor megállapították, hogy még mindig sok a pajzs, ekkor adott parancsot Vilmos az íjászainak a röppálya módosításra. A fennmaradt leírások, hagyomány szerint Haroldot ez a nyílzápor találta el és a nyíl a szemébe fúródott. A király állítólag ekkor még tovább irányította a védekezést és valamikor a közelharc folyamán halt meg. A második, koncentrált normann támadásnak az angolok nem tudtak ellenállni, a népfelkelők és a nemesek megfutottak. Csak a királyi testőrség, a "házifickók" maradtak hívek esküjükhöz és az utolsó emberig védekezve morzsolódtak fel.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#37) Ygg válasza old rocker (#36) üzenetére


Ygg
senior tag

Egy jó adag housecarl meg Bizáncig futott, s vicces módon a "varég" testőrség jó részét angolszászok adták akkoriban.

Az biztos, hogy az európai, talán a világtörténelem egyik legmeghatározóbb csatája,
meghatározta Anglia, és így Nagy--Britannia további fejlődését.

No de ez nem egy történelmi topik, gratulálok még egyszer a cikkhez, nagyon jó, sokat nevettem :).

(#38) old rocker válasza Ygg (#37) üzenetére


old rocker
veterán

Köszi. Igaz, a topik nem erről szól, de történelemről mindig szívesen beszélgetek: erről a bizánci dologról pl. nem tudtam (vagy már nem emlékszem rá...)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#39) Ygg válasza old rocker (#38) üzenetére


Ygg
senior tag

Annyi apró részlete van a történelemnek..

S ami bekerül a történelemkönyvekbe...
az csak ízelítő. S sokszor a folyamot, az összefüggéseket nem mutatja..

(#40) old rocker válasza Ygg (#39) üzenetére


old rocker
veterán

és sokszor ezeken az apró részleteken (amik már esetleg feledésbe merültek, vagy nem tartották lényegesnek) múlnak a nagy, emlékezetes történelmi fordulatok

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#41) Ygg válasza old rocker (#40) üzenetére


Ygg
senior tag

vagy direkt titkolják, és elterjesztenek helyette valami magasztos dolgot...

(#42) old rocker válasza Ygg (#41) üzenetére


old rocker
veterán

ja, igen. Szép példa rá az U 156-os esete, amit mentés közben támadott meg egy amerikai B24-es. Mire Dönitzék kiadták a hírhedt Laconia parancsot. Én láttam azt a dokumentumfilmet, 1998-2000 táján, amiben megszólaltatták a Liberátor személyzetét, pilótáját. Kicsit másként festett a dolog, mint ahogy addig propagálták, sőt, még azóta is... Pacifista vagyok és nem a sváb származásom mondatja velem, mindenről a csúnya németek tehetnek...?

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#43) Ygg válasza old rocker (#42) üzenetére


Ygg
senior tag

A történelmet a győztesek írták és írják.

(#44) old rocker válasza Ygg (#43) üzenetére


old rocker
veterán

Így igaz...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#45) moonlight115 válasza old rocker (#44) üzenetére


moonlight115
tag

És a mítosz sokszor igazabb, mint a történelem....

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#46) Ygg válasza moonlight115 (#45) üzenetére


Ygg
senior tag

Mármint a "hivatalos" történelem.

(#47) moonlight115 válasza Ygg (#46) üzenetére


moonlight115
tag

Yesssssssss.....

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#48) Ygg


Ygg
senior tag

A Varangi Testőrség a megalapítását követő másfél évszázadon át elsősorban skandinávokból állt, de az 1066-os angliai normann hadjárat után sok angolszász emigráns is a sorai közé lépett. Először az 1070-es és 1080-as években álltak bizánci szolgálatba, amikor is a skandinávoktól elkülönülő egységekbe tömörültek. Ezeknek az angol testőröknek a száma a XII. század folyamán jelentősen megnövekedett, mígnem 1180 körül Cinnamus bizánci történetíró nyomatékosan leszögezhette, hogy a Varangi Testőrség "brit fajú" emberekből áll. Ennek ellenére 1195-ben a császár követeket küldött Norvégia, Svédország és Dánia királyának, hogy 1200 embert kérjen a Testőrség kiegészítésére. Villehardouin krónikája az 1202-04-es keresztes hadjáratról pedig az angol testőrök mellett ismét beszámol dánokról is.

[link1]
[link2]

Persze nem árt némi forráskritika.

Nagyon jó Rázsó Gyula A Lovagkor csatái című könyve.

(#49) old rocker válasza Ygg (#48) üzenetére


old rocker
veterán

Köszi!!!!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#50) Ygg válasza old rocker (#49) üzenetére


Ygg
senior tag

Nincs mit :).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.