Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #00137984


#00137984
törölt tag

Ilyen tesztekben érthető a sok PH!-es fórumozó pozitiv hozzáállása a jó hosszú ideje kifutott Intel 4magos procikhoz. Haswell i7, de a régebbi Quad procikban is van még lehetőség, hogy egy GTX 980 Ti (GTX 1070) videókártyát kiszolgáljon játék közben. Magas @ 4.2-4.5 GHz órajeleket kell elviselni a procinak, de ehez kell egy egész jó alaplap, a jó időzétésre és gyors órajelre képes DDR3 RAM, meg némi kis szerencse... Ez a szerencse addig tarthat ki, amig a videókártyát nem a felsőház felső részéből választjuk a gépbe. Ott a friss játékokban már több fizikai magra és magasabb órajelekre van szükség. Ezt a teljesitményt a modernebb procik jobban eltudják érni, vagy a játékban a sokmagos optimalizáson múllhat a jó játékélmény.

(#2) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ha már blogbejegyzés, illett volna írni is valamit, nem csak odaröffenteni egy Youtube linket.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Engem nem nyűgöz le ez a videó, az viszont érdekelne ki lenne a célközönsége ennek a kihajtsaje videjónak, amit kb el lehetett volna mondan 5 percen belül száraz tényekkel alátámasztva nyersen, tárgyilagosan.

(#4) #00137984 válasza Dilikutya (#2) üzenetére


#00137984
törölt tag

Videóblog amihez nem kell sok sallang, csak egyszerűen a cikk megnevezése. :)

(#5) Dilikutya válasza #00137984 (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Videóblognak nem máshol blogbejegyzésként kéne hírverést csinálni. :) Mivel a Logout nem videóblog, illik értelmes bejegyzéseket létrehozni. Ez így igénytelen. :) A videóblog amúgy is a leggányabb műfaj, meg nem is értem, mit lehet reszelni a bélgázokat negyedórában a kihajcsanemhajcsa témában. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) #00137984 válasza bobalazs (#3) üzenetére


#00137984
törölt tag

Aki mondjuk megnézte végig ezt a videót, meg olvasgatja a blogtermést és a hozzászólásokat. 300W tápegységnek is olvastam a mérési tesztjét, pedig nekem 650W-os tápom van. Több HDD és erősebb videókártya van a gépemben, de ettől még érdeklődve olvasom azokat a blogbejegyzéseket aminek az elolvasása nem csak időpocséklásnak számit... :)

(#7) #00137984 válasza Dilikutya (#5) üzenetére


#00137984
törölt tag

Kinek mi... Legalább nem megint egy pár soros odaröffenés, néhány képet és értelmezhetetlen grafikont odabigyesztve. :)

(#8) bobalazs válasza #00137984 (#7) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tegnap megrnéztem én is 12 szálon 1400 mhzen a gta5t, egy 1060al ugy láttam nagy cpu limitem volt, ki volt végig maxolva a cpu.

(#9) #00137984 válasza bobalazs (#8) üzenetére


#00137984
törölt tag

AMD Ryzen procik megjelenése után elindult egy újabb hype, aminek a hatására az egyre több magot sokan jóval többre értékelik, mint a magasabb órajeleket. Szerintem egy köztes tulajdonságú prociban van most a legjobb teljesitmény. Legalább 6-8 fizikai magnak lehet jó kihasználtsága a játékokban, de ezek legalább @ 4.2 GHz órajelen vagy picivel felette pörögjenek. Haswell i7 4790K játékban még a GTX 1080-ra éppen elég lehet, de a 8 szál és a 8 mag között már lehet érezni a teljesitménykülönbséget. Nekem az AMD ryzen már nem számit, mert a GTX 1070 Ti teljesitménye és ez a Haswell platform még mindenre elég, de amikor majd kevésnek érzem átváltok valami új konzolra... Ez a fejlődés elég megkésve érkezett és nem kicsi felárat kérnek a magasabb teljesitményért.

(#10) DarthSun


DarthSun
nagyúr

Tetszett :R . Hétvégén lefuttatom Jane- t az FX- es gépen, mekkora a CPU limitem :D . A Vantage egyébként mennyi CPU magot/szálat képes használni ?

(#11) DarthSun válasza DarthSun (#10) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Lefuttattam. Egész tűrhető, néhol magasabb, néhol alacsonyabb a procilimit. A régebbi játékokhoz kiszolgál.

A PhenomII+GTX580- nál sokkal jobb, bár az újabb GSkill ramokkal az is 20K fölé megy, de még akkor is 10K- t rátesz az FX+1060 kombi, meglepődtem - [kép]

(#12) wwenigma válasza #00137984 (#9) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

All core 4,3GHz korul a 8magos 3700x (Zen2) hozza a 8magos I9 9900k-t. :) Egy szálon pedig nincs akkora előnye sehol ahol indokolná a létjogosultságát...

Egyebet nem tok elmondani, kérem kapcsojjaki. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13) #00137984 válasza wwenigma (#12) üzenetére


#00137984
törölt tag

Egyébként nem tudom az AMD Ryzen 3700X és az Intel i9 9900K összevetése miként kapcsolodik a hozzászólásomra. Közel egyforma teljesitményben vannak játék közben. Nekem a proci gyártója teljesen mindegy, mert a 8 fizikai mag térnyerését, és az emlitett (4mag) 8 szál visszaeső teljesitményét emeltem ki. Ezt a magas órajelek hatásával párositva ősszegeztem és kiegészitettem a videóban elhangzott teszteredményeket. Nekem az i7 4790K @4.2 GHz-en leadott teljesitménye a GTX 1070 Ti számára jó, de a 4 mag (8szál) procikban ennyi volt... A teszt körvonalakban erről szólt, csak gyengébb hardverekkel hozta ezt az eredményt. Eddig a Balázs Világa egyik-másik videótesztjében már érezhető volt a változás szele, de az idő lassan meghozza a sokmagos procik idejét. Viszont a magas órajelek a 8-16 mag esetében sem lesznek sokadlagos tényezők, amit egy konkluziónak szántam. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Alpi. válasza Dilikutya (#2) üzenetére


Alpi.
addikt

Jogos ! Gyorsba az volt a terv, hogy majd itt mennek a hsz.-ek., ha lesznek, de teljesen igazad van, ez így nem blog-poszt. Elnézést, következőkben tartózkodok az ilyenektől. :B

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#15) Alpi.


Alpi.
addikt

Köszönöm mind a pozitív, mind a negatív vagyis építő jellegű hozzászólásokat !
A video csupán arra próbált rámutatni, hogy a legtöbb tesztben közel sem életszerű konfigurációkkal tesztelnek és ez mostanában nagyon jellemző lett sajnos. Másrészt a magok száma eszméletlen szaporodásba ment át szintén mostanság, nagyrészt a 2 nagy Cpu gyártó küzdelméből kifolyólag, miközben az átlag felhasználó pont nem profitál kb. semmit egy 8 magon túli processzorból (az esetek 99%-ában), de még a 8c16t is igen-igen ritkán mutat bármi pluszt egy 6 magos "öcsikéhez" képest.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#16) Alpi. válasza DarthSun (#10) üzenetére


Alpi.
addikt

Hááát... :DDD Láthatóan kettőt a gt-k alatt.
Belátom, elég vitatható eszköz volt a cpu limitek vizsgálatára ez a régi 3dmark, de sajnos nem áll rendelkezésemre a megfelelő hardware egy modern környezetben lejátszott, valóban 6-8-12 magos cpukkal és Rtx vga-kkal zajló teszthez. :(

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.