Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zarayg


zarayg
aktív tag

Szia!

Köszi az írást! Nekünk is ilyen routerünk van otthon, nekünk azt mondták, hogy szerviz célra van fent tartva a 2db USB a routeren, ne piszkáljuk :) Ezek szerint mégse :U

Más: Adott egy problémám vele, esetlegesen tudnál benne segíteni? T-vel nem jutottam sajnos előrébb az ügyben, ők felteszik a kezüket :(

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#2) #81524480 válasza zarayg (#1) üzenetére


#81524480
törölt tag

Nincs mit! :R
Nekem nem mondtak különösebben semmit se, mikor cserélték, ezt is én fedeztem fel a beállításokban, és láttam működik is ezen funkció, szóval gondoltam kihasználom. :) Így sokkal kényelmesebb a fájlok pakolgatása.

(#3) SimonJanos válasza #81524480 (#2) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Hali,

nekem nem megy... Mmint nem érem el, pedig a router tűzfalat is kikapcsoltam :W
OK, újraindítás még nem volt de a kva Windows-nak csak nem kellene már mindig ez!
Milyen formátumot ismer amúgy fel? exFAT-ról hamar NTFS-re formáztam, jelzi is a drive méretet, üres - de gondolom a \\sagemcom.ip\NETWORK USB vagy \\192.168.1.1\NETWORK USB -t beírva kellene tudnom a lényeget: oda másolni, stb. :(((

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#4) SimonJanos válasza SimonJanos (#3) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Android simán megy minden, pl. Total Commander / másolás stb.,
Windows 10 LAN a saját hálózatom megosztott mappáim sem látom (PC, notebook 1)
WLAN/WiFi legalább a megosztott mappákat (notebook 2) de ott se tudok másolni stb.
Szánalom. Windows hálózat, komolyan... :o 2019-ben még mindig egy *** ... A Total Commander-nek meg még mindig betesz a hálózat, lassú kezelés, leáll, ... :(((

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#5) D4nt3 válasza SimonJanos (#3) üzenetére


D4nt3
újonc

Sziasztok,
rátaláltam a megoldásra, legalábbis nekem működött, gondoltam megosztom itt:
Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Programok és szolgáltatások, Windows-szolgáltatásokbe- és kikapcsolása,
bepipálni az SMB1.0/CIFS rendszerű fájlmegosztást, restart (2020-ban is ffs windows).
Ezután már elérhető fájlkezelőben a \\192.168.1.1\ és hozzá lehet csatolni a külső HDD-t, mint hálózati meghajtót. :))

(#6) pontazire válasza D4nt3 (#5) üzenetére


pontazire
csendes tag

Ez a Windows 10-oldali problémára megoldás, valóban. Az SMBv1 protokoll abszolút elavult, nem biztonságos, ezért is kapcsolja ki alapból a Microsoft (tök jogosan). Sajnos jó pár router (az én TP-Linkem is) csak az SMBv1-et tudja. Így az általad leírt módon engedélyezve az SMBv1-et, lehet az ilyen elavult sz*rokhoz is kapcsolódni.
Csak tudd, hogy innentől publikus wifin kissé jobban veszélyben van a Windows 10.

Sajnos ez azt nem oldja meg, hogy nálam a Sagemcomban le van tiltva... :(

(#7) Márton


Márton
nagyúr

ftp szerverként is funkciónál az eszköz?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8) LTomi78 válasza #81524480 (#2) üzenetére


LTomi78
friss újonc

Szia

Telekomos 5655v2-es router esetében működött nálad az usb megosztás funkció. Nálam azt írja, hogy no usb device connected mikor a media menü-re kattintok.
Valami ötlet mi lehet a megoldás?

(#9) Analog303


Analog303
tag

D4nt3!

Köszi nálam ez megoldotta a pendrive témát..ellenben a LaCie USB3-as 8TB-os vinyóval,amit azóta sem lát :( mi lehet a gond (pedig külső tápos a vinyó)? Előre is köszi a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.