Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Predatorr


Predatorr
őstag

Nagyon kevés ez ennyiért. Mindössze 6 gomb, nem dönthető a görgő, FPS-re kuka. Ennél sokkal olcsóbban sokkal jobb egereket kapni.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#2) Tuomas válasza Predatorr (#1) üzenetére


Tuomas
addikt

És még ronda is. Szerintem.

We were here

(#3) ribizly válasza Predatorr (#1) üzenetére


ribizly
veterán

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#4) ribizly válasza Tuomas (#2) üzenetére


ribizly
veterán

Mintha a kinézetén múlna, hogy jó e egy egér.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#5) Tuomas válasza ribizly (#4) üzenetére


Tuomas
addikt

Ennyi erővel akkor egy telefon, meg egy laptop, egy pc, egy monitor, és egy tv, sőt bármi is lehet ocsmány. Nem baj ha kisüti a szemet, olyan ronda, de legalább jó.. :DDD

We were here

(#6) Predatorr válasza Tuomas (#5) üzenetére


Predatorr
őstag

A kezem alatt nem látom, és amúgy is a képernyőt nézem, ezért nálam ez nem szempont. Csak ne legyen multiszögletes, koszgyűjtő designszar.
Egy G600-at nyúzok évek.óta, és ha tönkremenne, a piacon lévő több 1000 agyonhájpolt egérből nincs mire lecserélnem. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#7) Tuomas válasza Predatorr (#6) üzenetére


Tuomas
addikt

Nálam igen, mert ha nincs használatban, nem dugdosom el a fiókba, hogy ne is lássam. :D

We were here

(#8) Hunner válasza Predatorr (#1) üzenetére


Hunner
senior tag

Elárulod nekem, hogy milyen FPS-hez van szükséged több mint 6 gombra, illetve dönthető görgőre, ami megjegyzem a lehető legszarabb találmány bármiféle játékra, nem hogy fps-re.
Az egér meg pontosan úgy néz ki, mint a steelseries sensei, ami a piacon van körülbelül 10? éve. Tökéletes kétkezes forma, bevált satöbbi.

Borzasztóan kiváncsi vagyok az "ez szar"-on kívül, ha érvelned kell mit tudsz felhozni. Ne kímélj

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#9) Sinyazor válasza Predatorr (#1) üzenetére


Sinyazor
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10) ribizly válasza Tuomas (#5) üzenetére


ribizly
veterán

Ezt most úgy mondod, mintha ez egy ronda egér lenne. A Mad Catz R.A.T. egerei rondák voltak. Ez azért messze van a "rondától".

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11) Tuomas válasza ribizly (#10) üzenetére


Tuomas
addikt

Ízlések és pofonok, nekem nem tetszik. :(
Ez van. Nem is kifejezetten az ergonómiájával van bajom, hanem inkább a felületével, főleg ezen és ezen a képen. Mintha lett volna rajta még egy réteg, de valaki csiszolópapírral és polirozóval nekiesett volna. Meg talán még az a bajom vele, hogy túlontúl letisztult. :D

[ Szerkesztve ]

We were here

(#12) pilóta


pilóta
nagyúr

Az a kábelköteg nem akar beleérni a görgőbe? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) ribizly válasza Tuomas (#11) üzenetére


ribizly
veterán

Na ezt már látod megértem. Ezek a "gumis" felületek elég hamar lekopnak és nem túl szépen teszik, szóval az lehet rusnya. Nomeg, ha valakinek az RGB csicsa is kell, akkor ezek nem opciók.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#14) cool13


cool13
őstag

Mondjatok egy jó egeret 10 környékén. Haldoklik az MX 518.

(#15) DzsannyX válasza Predatorr (#6) üzenetére

Egyik FPS-hez sem kell 20 gomb, mint ami a felmagasztalt G600-on van. Egyébként a G600-at sem FPS-hez ajánlja a Logitech.

(#16) Piftuka válasza Hunner (#8) üzenetére


Piftuka
veterán

"dönthető görgőre, ami megjegyzem a lehető legszarabb találmány[..]"

Így is megállja a helyét a kijelentésed. :K

Soha nem felejtem, mennyire lelkes voltam, amikor tizensok éve megjelent a Microsoft Intellimouse Explorer 4.0-ás változata.

Mivel a 3.0-át az azt megelőző években nagy megelégedéssel használtam, rohantam megvásárolni az új, "még jobb kiadást".

A dönthető görgő hamar lelohasztotta a lelkesedésemet. Annyira, hogy vissza is vittem a boltba, és visszakértem a pénzemet.

Ennél hülyébb ötlete a hardvereket kitaláló mérnököknek nem is lehetett volna. A görgő a hagyományos használat, görgetés közben is nyeklett-nyaklott ide-oda...

Katasztrófa.

"Aquila non captat muscas."

(#17) ribizly válasza cool13 (#14) üzenetére


ribizly
veterán

Logitech G102
Asus rog sica
Rt Iris optical
Steelseries rival 110
Roccat Lua
CM MM531
Glorious Model O/O- sokszor kuponnal 12k Alza-nál

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#18) forgonati válasza Predatorr (#6) üzenetére


forgonati
őstag

"koszgyűjtő designszar"
Az a hófehér verzió eléggé koszgyűjtőnek tűnik. 2 hónap után színeződik majd el és ocsmány lesz.

Keelah Se'lai!

(#19) Synthwave válasza Predatorr (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Mindössze 6 gomb, nem dönthető a görgő ---> FPS-re kuka."

Látom, előbújt belőled a high-skill FPS huszár.

: D

Mintha ezeknek bármi köze lenne ahhoz, hogy jó-e FPS-hez.

---------------------------------------------------------------------------------------------

(#16) Piftuka: A 4.0 vs. 3.0 közt variálva leginkább a szenzor az, amiért a 4.0 felejtős.

---------------------------------------------------------------------------------------------

( #17) Ribizly: Még hozzátenném az ASUS TUF M5-öt és a Gigabyte Aorus M2-t (utóbbi ugyan nem volt még a kezeim között, de a specifikációk alapján megszavazom neki a bizalmat).

A 3050-es Lua inkább szódával elmegy kategória, de szerintem nagyon nem korrekt a fogása; túl lapos/szögletes. Persze ez szubjektív, de tudomásom szerint sokak vannak ezzel így.

Ha meg kell neki a DA-szerű forma, marad a DA eBayről.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) Synthwave válasza DzsannyX (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mert nagyon nem is való hozzá.

Ezzel rinocéroszokat szoktak taglózni, miután tárcsázták vele a 112-t. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) DzsannyX válasza Synthwave (#20) üzenetére

"Ezzel rinocéroszokat szoktak taglózni, miután tárcsázták vele a 112-t."

:C :DDD :C
Ezen sirok a röhögéstől!!!! Már megérte ma felkelni!

(#22) Synthwave válasza DzsannyX (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) vlevi válasza Piftuka (#16) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Microsoft Intellimouse Explorer 4.0-ás változata."
Melóhelyen én még mindíg egy megsárgult 1.1a-t használok
Van már néhány éve, hogy hozzám került :D

(#24) Piftuka válasza Synthwave (#19) üzenetére


Piftuka
veterán

"(#16) Piftuka: A 4.0 vs. 3.0 közt variálva leginkább a szenzor az, amiért a 4.0 felejtős."

Persze. De nem jutott el odáig az ismeretségünk, hogy ez is kiderüljön. :DDD

(Egyébként kényelemre is jobbnak találtam a 3.0-át.)

"Aquila non captat muscas."

(#25) yorgashx


yorgashx
tag

Talán még sokat is mondok azzal, hogy van vagy 2 évet, ami jobb nála FPS-re.
Egyike a csúcs FPS (és úgy általában nem MMO) egereknek.

(#26) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Akkor lenne álom, ha nem ragadna le a madzagnál. A Logitech GPro 3 grammal könnyebb elemmel is, a Razer Viper Ultimate meg majd egy tizessel. Na az már álom. :)

(#27) Dr. Akula válasza DzsannyX (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem más játékban se jutna eszembe az egér oldalán minigombokat keresgélni. Gombokra ott a billentyűzet, azért van.

(#28) DzsannyX válasza Dr. Akula (#27) üzenetére

Abszolút egyetértek :R

(#29) Aprósólyom válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mondjuk in-game voice chathez? Én quakeben és CS-ben is használom, pedig 3gombos egerekkel neveltek az fps játékok. :DDD Így nem csak halál után nagy delayjel, hanem már tűzpárbaly előtt, alatt is tudok infózni, mert a hüvelyk ujjal szabadon nyomogathatom. Fegyver eldobást is oldalsó egérgombra tettem. Nekem kényelmesebb így, mint a billenytűzeten, sűrű csatában is kényelmesebb ott használni, ha gyorsan fegyvert dobnék/vennék fel, de mozogni/ugrani is kell a bal kézzel a szituáció miatt.
Gomb igény szerintem nagyon egyénspecifikus. Kinek mi kényelmes...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#30) ÉrdiPetike


ÉrdiPetike
csendes tag

Én használtba tudtam hozzá jutni még tavaly , egy Noir változathoz már akkor meg volt kopva a festék mostanra még szebb lett. :D
A mostani verzióknál nem tudom ,hogy javítottak e valamit.

De használat közbe semmi probléma a felülete szerintem jó , nem csúszós,nem ragacsos.
Tesóm használja lövöldére, g102-ről szokott át.
Nekem kicsit nehezek a klikkjei , de szokható.

[ Szerkesztve ]

(#31) ÉrdiPetike válasza ÉrdiPetike (#30) üzenetére


ÉrdiPetike
csendes tag

Bár egy kisebb változatot elfogadnák belőle ami kicsivel könnyebb lenne.
Az Endgame Gear XM1 a Dm Fps után fogásra szűknek tünt bár mostanra kezdem megszokni. :)

(#32) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Jönnek a jobbnál jobb ("kvázi"), ajánlott plecsnis gémör egerek orrba-szájba, de az a fránya plusz KÉT felső gomb, valahogy mindről rendszeresen lemarad. Tudom én akarok sokat, mert a gémörnek elég egy is, de miért legyek rákényszerítve, hogy egeret kelljen cserélnem csak ahhoz, ha böngészni, Office-ozni, vagy Photoshop-ozni akarok játék után?! (Copy&Paste mondom: 2020-ban ez alap nálam). Erre sem gondolnak, nem elférne még egy ott a tetején és nem jobb lenne nekik is, ha így bővülne a vásárlók köre?

(#33) MeszesKPT válasza cool13 (#14) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Nahát, pedig azt hittem, hogy utolsó mohikán vagyok. :)

Cikkhez, formára tetszik, de ezt a borítást egy életen át kerülni fogom. Igen, izzadós a tenyerem.

(#34) Pécsi gyerek válasza cool13 (#14) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Én ezt fogtam ki 6 ért.Vadi új csak kipróbálva volt :) Boltban kb 7-8-9 ért megy, tökéletes... :K (pláne hogy 9 ezerbe lett volna itt pécsen :D) [link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#35) ribizly válasza MeszesKPT (#33) üzenetére


ribizly
veterán

Nálam van pár darab eltéve az utókor számára:
- MX518 felújított (sárga shell, paracord)
- MX500 makulátlan állapotban
- Nixeus Revel Fit

Bár nálam már van valami gond az tuti. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#36) Synthwave válasza ribizly (#35) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

MX500.

Naice.


Nekem is sikerült nemrég szerezni egy MX300-at újra. :C Már alig várja a parakábelt és a D2F-01F-eket.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) ribizly válasza Synthwave (#36) üzenetére


ribizly
veterán

Azt gondolom, hogy ugyanaz a forrásunk. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#38) cool13 válasza Synthwave (#36) üzenetére


cool13
őstag

Esetleg a kábel forrása publikus? Privát is jöhet.

(#39) ribizly válasza cool13 (#38) üzenetére


ribizly
veterán

[link] ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#40) cool13 válasza ribizly (#39) üzenetére


cool13
őstag

:R

(#41) M@cika


M@cika
őstag

Nem vagyok otthon az egerekben, szóval lövésem sincs,mitől 17k. Annyival jobb mint a normál fostalicska 3k-sok? Amúgy meg FPS- re csakis billentyűzet.

Nasit a kis fehér medvének!

(#42) ribizly válasza M@cika (#41) üzenetére


ribizly
veterán

[link]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#43) Synthwave válasza M@cika (#41) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Lehetne olcsóbb pár ezerrel, de igen, alapvetően annyival.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) TeeBee73 válasza Aprósólyom (#29) üzenetére


TeeBee73
addikt

"tűzpárbaly"...
Nemá'... :(((
Lőni megtanítottak, helyesen írni meg nem.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#45) ceia


ceia
őstag

A leírt technikai gyengeségek engem eltántorítanának a megvételétől. Plusz a harisnyázott kábel. Alacsony is, az oldalsó gombokat mindenképpen érezném a hüvelykujj alatt, ami engem zavar. (a mostani egeremnél is így van, G203) Ezelőtt csak oldalgomb nélküli egereket használtam, és megmaradt az igényem arra, hogy kényelmes fogása legyen, ne érezzem gombok éleit. Jelenleg is keresek erre megoldást, vagy oldalgomb nélkülit, vagy nagyobbat, aminél van hely a hüvelykujjnak a gombok alatt. (HyperX Pulsefire FPS Pro? [kép] )

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#46) M@cika válasza Synthwave (#43) üzenetére


M@cika
őstag

Valaki megdobhatna egy tesztpéldánnyal, mert így vakon el nem tudom képzelni, hogy Nekem annyival jobb lenne, hogy okot lássak egy cincogó cserére.

Nasit a kis fehér medvének!

(#47) GEIL


GEIL
addikt

Sokféle gamer egeret próbáltam az utóbbi években...de még mindig a "nagy öreg" 2004-ben vásárolt Logitech MX518-at nyúzom, ami max 1.600 dpi-t tud, de vajsima és villámgyors mozgást lekövet bármilyen helyzetben még mindig......pedig eltelt pár év.
( +van egy vésztartalék Razer Copperhead is szintén a 2006 körüli időkből :P )
Kiváncsi lenék a "frissitett új szenzoros MX518" változatra hogy mit tud.

Fiam egy Steelseries Rival 110-et használ, ami tényleg jó egér, így a gyereknek passzol, de nekem súlyban könnyű az MX518 után..... :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#48) Ribi válasza GEIL (#47) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én is azzal tolom, de fps-t tolok akkor inkább a g102-re váltok. MX elég nagy. Illetve nem tudom cihés-e vagy mi, de a g102 mozgása valahogy konzisztensebb, simább. Illetve MX-nél észrevettem, hogy minden gép bekapcskor kell nyomni egy szenzi állítást, mert amúgy olyan mintha lenne rajta enyhe gyorsítás.

[ Szerkesztve ]

(#49) Synthwave válasza M@cika (#46) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pedig a különbség ég és föld. Le sem ülnék játszani valami irodai dzsunkával, mert csak felidegesíteném magam kb. 10 másodpercen belül. Ugyanez a helyzet egy normális pad hiánya esetén is; SS QcK a bare minimum.

Aprón 3-4-5 ezrekért kiváló egereket lehet kapni. Pl.: 1, 2, 3

Ajánlott egerek listája (bár közel sem teljes, számos régebbi modell hiányzik róla): [link]

Egy releváns cikk a témában: [link]

Egeres topik (összefoglalóval): [link]
Egérpados topik (összefoglalóval): [link]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#50) M@cika válasza Synthwave (#49) üzenetére


M@cika
őstag

Köszi szépen!

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.