Hirdetés

2020. október 30., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Álom PC 1998

(#1) alkatraz3000

alkatraz3000
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ez csodálatos. Tenyleg durva :) egy ilyen konfig hány évig maradt használható?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#2) DR|FTK|NG válasza alkatraz3000 (#1) üzenetére

DR|FTK|NG
veterán

Most is használható, de kérdés, hogy mire. Mostanában netezésre is kevés.

(#3) Dr.F.E.R.I. válasza alkatraz3000 (#1) üzenetére

Dr.F.E.R.I.
addikt

Ugyanilyen gépem van (minimális eltéréssel), '99 februárban vettem, 2011 februárban cseréltem le a jelenlegi Fujitsu T900-as notival. Videokártyát cserélni kellett benne egy erősebbre, de egyébként kellemes gép volt, nagyon szerettem. Megvan még mindig, de már rég nem kapcsoltam be.

Szerk.: komolyabb táblázatkezelési feladatokra már nem volt jó, rengeteg ideig tartott a képletek kiszámítása, főleg ezért is kellett korszerű gépre cserélnem.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#4) MineFox54 válasza Dr.F.E.R.I. (#3) üzenetére

MineFox54
őstag

Használatra vetted? :R

vapebook.hu, e-cigi tesztek és leírások - ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}.

(#5) Dr.F.E.R.I. válasza MineFox54 (#4) üzenetére

Dr.F.E.R.I.
addikt

'97-ben kezdődött a PC-s karrierem egy AMD 5k86 100-as géppel, ezt váltottam le a fenti masinával. Gyakorlatilag ahogy megjelentek itthon a PII-es gépek, rögtön vettem egyet (aranyárban persze :D ). Intel celeron 300Mhz (450Mhz-re húzva), 128Mb RAM (később a duplájára bővítve), Nvidia Riva TNT kártya 16Mb, Monster Sound hangkártya és a régi Grawis Ultrasound Pnp hangkártyám is benne volt. Legtöbb ideig Win98 futott rajta (imádtam), majd 2007 környékétől XP-re váltottam. A kor játékai remekül futottak rajta, Unreal, Starcraft, Diablo2, Return to Castle Wolfenstein, és hasonlóak.

Akkor kezdett kicsit gyengélkedni, amikor terjedni kezdett a sok internetes plugin, a sok flash alapú reklámot és később a YT videókat már elég darabosan játszotta, ekkor kellett videokártyát cserélni benne, mert nem lehetett már netezni sem kényelmesen vele. Onnantól nem volt vele gond, de amikor elkezdtem komolyabb munkákra fogni a gépet, pl nagyméretű táblázatokat kezelni, akkor gyakran percekig tartott az összes képlet átszámítása. De az olyan egyéb számításigényes munkák, mint a konvertálások, szintén nagyon meg tudták ezt a processzort fektetni. A maga idejében egy sokoldalú gép volt, de a modern többmagos processzorok idejében már csak retróra jó max. DOS-os játékokat és hasonlókat játszani, ha valaki éppen erre kattan rá.

(#6) snecy20 válasza DR|FTK|NG (#2) üzenetére

snecy20
veterán

Internetezésre már nagyon-nagyon rég kevés egy ilyen gép ahogy elhangzott a sok plugin, flash meg reklám miatt, de egyébként még mindig ott van tonnányi retro játék amit úgy 2002 magasságáig lehet rajta játszani, Win98 társaságában. Egyszer egy PII 400 mellé Gef4 Titániumot raktam (2005 környéke), totál értelmetlen dolog volt, viszont eldöcögtek vele még a legújabb címek is. :)

Mindenesetre az azért látszik a videóból, hogy a gépépítésnek már a 90-es években is nagyon megvolt a művészete. Voodoo2 SLI valami csillagászati összegbe kerülhetett '98 elején. :)

[ Szerkesztve ]

Ha közmunka van, minden van! O.V.

(#7) DarthSun

DarthSun
veterán

Imádom ezt a korszakot, Egy PII- es gépem van 450- es procival, valamint 5 db Slot1 PIII, az egyikben a videoban is látható P2B lappal, ám ebben PIII/500 Katmait használok. A Voodoo2SLI pedig egy Copper mellett figyel nálam, tapasztalat hogy olyan 800 MHz CPU kell a kihajtásához.

Szépen felépített a bemutató video :C

(#8) snecy20 válasza DarthSun (#7) üzenetére

snecy20
veterán

...viszont egy 800Mhz-es procihoz már inkább egy Gef2 Titánium, vagy minimum egy Gef256 dukált. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) DarthSun válasza snecy20 (#8) üzenetére

DarthSun
veterán

Bingo :C , GeF4Ti4200 van benne hogy biztosan ne legyen video-limit :DDD , itt van a drágaszágról néhány fotó.
A 4200- ast meg már nem hajtja ki D3D- ben, de feelinges benne ;]

(#10) snecy20 válasza DarthSun (#9) üzenetére

snecy20
veterán

Jó kis alapanyagot hoztál össze. :)

(#11) DarthSun válasza snecy20 (#10) üzenetére

DarthSun
veterán

Á, mégcsak a 27. retro-gép építésénél tartok :)

(#12) alkatraz3000

alkatraz3000
senior tag
LOGOUT blog (1)

Gyerekek, en ilyen processzort sem láttam életemben sem sohasem sose nem ;) 21 éves vagyok, ezer gepet szedtem szét es raktam össze, de ez kimaradt nekem.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#13) Dr.F.E.R.I. válasza alkatraz3000 (#12) üzenetére

Dr.F.E.R.I.
addikt

Az ezredforduló tájékán tűnhettek el ezek a Slot1-es cuccok, nem is voltak sokáig használatban. Ezek a kártyák is gyenge láncszemei voltak ennek a generációnak, nekem két ilyen is tönkre ment. Nem is szereztem be újat, mert már amúgy is időszerű volt a gépet lecserélni.

(#14) Mr.Csizmás válasza alkatraz3000 (#12) üzenetére

Mr.Csizmás
félisten

nálam van egy tonnával, fc370-es procikkal együtt, ha kérsz :U

| CFNyP VII | eladó új 3D nyomtató! | 3D nyomtatás Bp és környéke -> bit.do/fliccprint |

(#15) DarthSun válasza Mr.Csizmás (#14) üzenetére

DarthSun
veterán

Slot1-FCPGA átalakítód van-e ? Esetleg ami Tualatint is tud ?

(#16) #73173120 válasza Dr.F.E.R.I. (#5) üzenetére

törölt tag

Azok még Celeron A-k voltak, cache nélkül :) lehetett őket húzni mint a fene, emlékszem régről :) nekem akkoriban egy 400MHz-esem volt, azt a lap miatt nem tudtam, egyébként se volt az a széria amit jól lehetett.

Ahogy megnéztem ezt a videót, gondolkoztam el, hogy mekkorát fejlődött az egész számítástechnika akkor és azóta. És valahogy nem úgy emlékszem vissza, hogy jajj de sanyarú sorsunk volt pl. a grafika miatt, sőt, számos játékban a játékmenet, a történet vitte el a hátán az egészet.

Valahol szomorú is egyben, hogy amivel anno jól szórakoztunk, ami akkor kielégítette minden igényünket, ma már netre kötve használhatatlan. Igazából pont a minap tűnődtem el, hogy itt bámulok egy 24"-os monitort, full hd felbontáson, és kevésnek érzem a munkaterületet néha, és akkortájt volt egy 14"-es Targa CRT monitorom leginkább 800*600-ban mert 1024-ben homályos volt :)

És az is milyen érdekes, hogy több száz mp3-am volt akkoriban, ma meg egy sincs, minek, youtube.

(#17) Dr.F.E.R.I. válasza #73173120 (#16) üzenetére

Dr.F.E.R.I.
addikt

Így van, Celeron A 300-asom van. Úgy fel lehetett tolni 450-re, hogy még komolyabb hűtőventi sem kellett rá.

[ Szerkesztve ]

(#18) snecy20 válasza Dr.F.E.R.I. (#17) üzenetére

snecy20
veterán

Nekem a régi procik tuningja anno kiamradt, Celeron A esetében ez hozta is a +50%-os gyorsulást?

juvik

Persze, egyértelmű hogy az ember 20-22 évvel ezelőtt szenzációsnak élte meg a sima CRT-s SVGA monitort is,meg a sprite-alapú ál-3D megjelenítést a játékokban a sok 2D-s lövölde után, és így tovább... Mint ahogy most sem gondolok elavultként (még) a FullHD-s monitoromra, holott tudom, hogy már van G-Sync 144Hz-es, meg 4k-s monitor is. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Dr.F.E.R.I. válasza snecy20 (#18) üzenetére

Dr.F.E.R.I.
addikt

Fogalmam sincs, soha nem használtam az eredeti órajelén. Már amikor megvettem a gépet, ott felhúzták, én meg mindig úgy is állítottam be otthon. Egyébként meg szerencsém volt, mert nem sokra rá leállították ezt a sorozatot, mivel nem vették a népek a magasabb órajelű processzorokat. Az ezt követő Celeron-okat úgy tudom, már nem nagyon lehetett overclock-olni pont emiatt.

(#20) Vladi

Vladi
nagyúr

Szép idők voltak, igen.

Egyébként mi az a sok vga? Valami sli megoldás? 2 plusz gyorsító kártyát tesz 2 pci-be? :F

"If you dont read the newspapers, you are uninformed. If you do read it, you misinformed." Denzel Washington

(#21) Vladi válasza DarthSun (#11) üzenetére

Vladi
nagyúr

Ááááhh az nem sok. :DD De.

(#12) alkatraz3000:

mer fiatal vagy. :P Akkor te még óvodába jártál. Mi meg jumpereltük a péegyest, mer 2-3-ra nem volt lóvé. :(

"If you dont read the newspapers, you are uninformed. If you do read it, you misinformed." Denzel Washington

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Álom PC 1998
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.