Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Használt dízel nálad nem lesz olcsóbb, mint egy szívó benzines, a beépített szopó szorzók miatt.

(#2) AllTheBest válasza ncc1701 (#1) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Sokan mondják ezt :D Kellenek a kihívások :D Mellesleg használtpiacon nevetséges áron lehet beszerezni szinte mindent a dízelhez, benne vagyok több csoportban is, amíg a régebbi sima tdi-t veszem, addig nem félek annyira a szopórollertől, egyszerű technika. :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#3) Somatom válasza AllTheBest (#2) üzenetére


Somatom
veterán

4WD és alacsonyabb fogyasztás? Ezek nem passzolnak össze.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4) AllTheBest válasza Somatom (#3) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Miért ne enne kevesebbet egy összkerekes dízel mint a mostani golfom? Én azt tudom, hogy egy összkerekes mindig többet fog enni mint egy sima első vagy hátsó kerekes, de a mostani 7,2 vagy klímával 7,7literes fogyasztás helyett ha egy összkerekessel 6-6,5 körül meglennék, már örülnék( az enyém az 1.6 8v benzin...)
Összkerekes benzin 1.8t motoros van amit vennék max, de az meg lazán tudná nyelni a 10 litert is, mert kevés kis autóban van ez a kombó, főleg kombi octaviákat találtam ezzel a kombóval. Napi 50km-et vezetek csak melóba, ha csak 1 literrel eszik kevesebbet a következő autó, már akkor is elég sokat tudok spórolni hosszú távon.

Haveromnak sima 1.9 tdi-je van, kicsit nagyobb turbóval, nagyobb nyomáson is megy, több anyagot is kap mellé és így jön ki neki vegyesbe 5,5l körülre a fogyasztása.
Másrészt ha jól tudom, akkor a 4motion-os golfok is haldexes összkerékhajtással vannak, ami meg alapból első kerék, ha szükséges akkor kapcsolja a hátulját is. De lehet rosszul emlékszem :D

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#5) Somatom válasza AllTheBest (#4) üzenetére


Somatom
veterán

Én is azonos kategóriára értettem. Sztem napi 50Km -ért nem éri meg dízelt venni. Drágább, a régiek a magasabb kompresszió miatt nehezebben indulnak hidegben, az újak lassabban melegednek be, stb. Gondolom, az az 50Km 2X25. Az két bemelegedés. Addig a fogyasztás is magasabb. A kérdés az, hogy mennyi idő (hány Km) alatt térül meg fogyasztásban a dízelre fordított többletköltség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6) AllTheBest válasza Somatom (#5) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Számolgattam, nagyjából 20-21000km-et megyek egy év alatt, üzemanyag áraktól függően minimum 100000ft megtakarítás lenne ha azzal számolok, hogy 6 liter körül enne a dízel alattam a mostanihoz képest. Ha azt nézem, szerintem nekem megéri a csere, mert összkerék az kell mindenképpen, ha benzines összkerekes autót vennék akkor még nagyobb lenne ahhoz képest a megtakarítás egy dízellel. A mostani autómmal is jól ellennék ha nem sima elsőkerekes lenne :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#7) bambano válasza AllTheBest (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

teljesen téves hozzáállás a megtakarítást a tankolási költséggel egyenlővé tenni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) ncc1701 válasza AllTheBest (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez nálam elv kérdése. Büdös, füstölő dízelt sosem vennék (az új is büdös), benzinnel elvagyok, míg emészthető lesz az elektromos autó ára. A nagy menésből már kinőttem rég, közlekedésre kell csak, és magamnak, nem a szomszédnak veszem...

(#9) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

100.000 ft?

Adagoló, turbó, porlasztócsúcsok és egyéb mókák felújítása mennyi? :W

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#10) buherton válasza AllTheBest (#6) üzenetére


buherton
őstag

Javaslom a Prius 2-est. 5 liter fogyasztása (4,9-nél járok vegyes használatban) és kb 2 millióért nagyon jó darabok vannak. Az egyetlen drága alkatrész benne, az a nagy akku és azt 250k-ért cserélik ki a márkaszervízben. Ezen kívül nincs más benne, ami tönkre szokott menni. Egyébként az akku sem megy olyan könnyen tönkre. A dízeles sokkal hamarabb cserél DPF, EGR, turbó, vagy hasonlóan drága alkatrészt, mint a Prius tulaj akkumulátort.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#11) Somatom válasza buherton (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Öööö.... összkerekes Priusz? :F B..ott nehéz ám az az akku, amikor ki kell tolni a hóban elakadt Prius -t. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) bambano válasza buherton (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

minek vettél benzintemetőt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

7L soknak számít fogyasztásba? :C

(#14) buherton válasza Somatom (#11) üzenetére


buherton
őstag

Oh, igen az összkerék meghajtást később vettem észre, hogy feltétel. :) 45 kg szerintem nem olyan sok. Egy teli tank dízel.

Szerintem nem kell sokat várni és jönnek a hibrid terepjárók. Vagy talán már vannak is.

(#12) bambano: teljesen elektromos túl drága és egyelőre nem alternatíva a benzinesnek. Egyébként is elég drága volt én pedig összességében spórolni szeretnék.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) Samus


Samus
addikt

Ha ilyen jól le van szigetelve, akkor mehet is bele a komoly hifi :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16) bul07


bul07
nagyúr

Gondold meg a gázossá alakítást
220Ft egy liter gáz
Persze többet eszik 15-19%-al de akkor is nagy megtakarítás
170-200e az átalakítás

20e km esetén 7.5l fogyasztás esetén
Benzin 400Ft-al számolva 600.000Ft
Gáz +% 220Ft-al számolva 392700Ft
Egy év alatt megtérül simán és utána tiszta haszon

5l dízel fogyasztással számolva 400.000Ft-ra jön ki 20e Km, és akkor benne van hogy veszel egy használt kocsit és csomó hibája jön elő ami plusz költség

Én a helyedben gázt tetetnék bele, és spórolnék egy fiatalabb kocsira, és a gáz miatt még az értékét is jobban megőrizné későbbi eladásnál

Ha nem az Alpokban laksz két kerék meghajtással bárhol meglehet lenni, főleg a kemény magyar teleket nézve
Évente pár nap hó

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17) Somatom válasza bul07 (#16) üzenetére


Somatom
veterán

Eddig három gázos autóm volt (Citroen BX 1.4, Honda Prelude 1.8, Toyota 4Runner 3000), amikkel letoltam párszázezer Km -t. Sztem is jól gondolja meg, mert vannak a gázautózásnak árnyoldalai is.
Kellemetlen szag.
A gyengébb üzemanyag miatt a gyujtásrendszer kényesebb.
A vízképződés miatt a kipuffogórendszer gyorsabban elrohad.
Az üzemanyaggal érintkező gumialkatrészek (pl. a szelepszárszimmeringek) anyagösszetételtől függően hamar megkeményedhetnek.
Mélygarázsokba tilos behajtani.
Hiba esetén megy az egymásra mutogatás a szervíz és a gázbeszerelő műhely között.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag

Csak úgy halkan kérdezném a nagy diesel szakikat, hogy használtak is ilyen gépeket vagy csak az urban legends kategóriába dolgoznak? (1.9 TDI 90-110Le) Igazából gombokért van minden hozzájuk. A rettenetes nagy meghibásodásokra (turbó, porlasztó,adagoló), meg csak annyit hogy a benzines gépeknél is vannak ilyen finomságok. (gyújtó trafó, injektor, lamdba szonda etc.) :U

[ Szerkesztve ]

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

A legnagyobb hülyeség évente cserélni az autót.
Kivéve, ha M5-ös BMW-t / AMG / stb. hozol nyugatról jó áron és jársz vele amíg eladod.

(#20) bul07 válasza Jokerdapro (#18) üzenetére


bul07
nagyúr

2005-ös Touran 1.9Tdi, öcsém egy év alatt
Lengéscsillapító
Kettős tömegű
Féktárcsák elől, betétek mindenütt
EGR szelep
Belső ventilátor hiba
Gömbcsukló
Meg még apróságok

300.000Ft-nál többe volt, persze nem a lwgolcsóbb alkatrésszekkel.

De ha neked ennyi csak gomb akkor legyen igazad

Ezért is vettem meg én tőlle mert tudom hogy mennyit költött rá

Ja és a szerelő közölte hogy kb még 20e Km és bütyköstengely csere, 120e FT környéke

Kocsiba most van 220000Km (valós)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21) 8th válasza alkatraz3000 (#9) üzenetére


8th
addikt

Márkaszervízben nyilván nagyon sok de tdi fórumon a kemény magban van pl. adagolós ember, befecskendezős ember, turbós ember, több autóvillanyász, autószerelő is vagy egy tucat szóval megvan rá az olcsón gyorsan és jól dolgozó, valóban hozzáértő szakember ha bármi probléma merülne fel. És ezek mind fanatikus márkabuzik. Az adagolós motor amúgy is faék egyszerűségű és dízeles mértékkel nézve az alkatrész is kifejezetten olcsó hozzá. És lássuk be arra sincs sok esély, hogy a felsorolt alkatrészek tönkremenjenek. Lehet simán elmegy vele öt évet úgy, hogy csak tankolnia kell. Az ilyen old school dízel fenntartási költségét sose mérd egy mai szaros agyonbonyolított sokadik generációs common rail motoréhoz...

(#22) 8th válasza AllTheBest (#4) üzenetére


8th
addikt

A hátsó hajtás komplett súlya annyit dob a fogyasztáson mint ha lenne egy tisztességes hifi installáció az autóban. Ha rárak valós fél-egy litert az azonos motorral szerelt fwd verzióhoz képest akkor már sokat mondok. Golf 4 Variant 4motion TDI (a sima adagolós 90 lovas) rövid ötös váltóval felénk* lazán elgurul 5,5L körül vegyesben normálisan közlekedve. Finoman hajtva kevesebbel is beéri.

* Itt délmagyarisztánban nincsenek nagy megmászandó dombok ahol különösebben erőlködnie kéne és odaverne a fogyasztásnak.

(#23) Coyot válasza bul07 (#20) üzenetére


Coyot
őstag

Nemár, és ez sok? Vegyen kocka swiftből egy teljesen fapadot akinek ez a drága fenntartás. Ráadásul ebből kb a DMF ami dízelspecifikus, amit ha tud a tulaj vezetni elmegy 300k km-t.

Má' nem

(#24) D1Rect válasza Coyot (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Az autó árának ~30%.
Gombok.

(#25) Jokerdapro válasza bul07 (#20) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Természetesen tiszteletben tartom a véleményed. :R De (és ezzel nem kezdünk mondatot, vagy mégis? ), azért amit felsoroltál alkatrészek azokból az egr az egyetlen ami diesel specifikus cucc tudtommal (kettős tömegű van bengás gépekben is). Én arra próbáltam reagálni, hogy egy ilyen korú egyszerűbb technikánál azért nem ördögtől való a diesel.
Tényleg nem kötekedés de:
Lengéscsillapító---> bárhol benne van a pakliba
Kettős tömegű---> mint irtam benziesben is van , aláírom dieselnél talán gyakrabban cserés(többször hallani)
Féktárcsák elől, betétek mindenütt---> Szerintem szintén kopó lakatrész kategóri
EGR szelep---> tiszta sor itt lukra lehet futni
Belső ventilátor hiba---> abszolut random (kivéve ha tipus nyűg)
Gömbcsukló---> szintén minden autóban van... :)

No offense!, nem annak szánom. :B ;) Természetesen sok hiba mentes km-t kivánok , ha már ennyi minden új a gépben. ;)
(Én elfogyasztottam már az alábbiakat: golf2 1.6 TD ,golf3 1.9D/TD, Audi A4 1.9TDI 110le :C )
#21 #22 hozzászólás :K :K

Szerk. Látom a gombokért rész megragadt itt ott, vegyük úgy hogy nem szóltam....

[ Szerkesztve ]

(#26) 8th válasza D1Rect (#24) üzenetére


8th
addikt

Ezt sosem értettem miért akadnak ki ezen emberek. Ugyan olyan kopó alkatrész mint egy kuplung vagy féktárcsa. Ha tönkremegy ki kell cseréltetni és menni tovább. Sachs kettőstömegű hozzá való kuplung készlettel 180ezer forint ha utcáról mész be megvenni (a LUK még olcsóbb de az nem bír annyit). Nem olcsó, ez tényleg tud fájni főleg ha különösebb előjel nélkül megy tökre. Viszont klubtag szerelő ember akihez viszed megrendeli az ő kedvezményével és 200k alatt megáll beépítéssel együtt a történet. Azért az nem egy fú de jajj összeg főleg ha azt is figyelembe vesszük, hogy a beépített alkatrészek ilyen futásteljesítmény mellett kiszolgálnak vagy öt hat évet (a lendkerék inkább a dupláját). Ez van aki olcsón akar tankolni és nincs pénze 4milliós hibridre az vágjon jópofát ha beüt a gebasz.

[ Szerkesztve ]

(#27) Coyot válasza D1Rect (#24) üzenetére


Coyot
őstag

Egy autót nem megvenni, hanem fenntartani drága. Gondolom ezzel újat mondtam.
Akkor most példánál maradva ha a kocka swiftre veszel 4 felnit jóféle gumival az autó árának simán otthagyod 30%-át, szaros négy kerékért, akkor most gazdasági totálkár a suzukira jó gumit meg alufelnit venni?

Má' nem

(#28) buherton válasza 8th (#26) üzenetére


buherton
őstag

A Prius-ban nincs kuplung, sem EGR szelep, se turbó, a hibrid hajtás igencsak kíméli a fékeket (hátsóféket azért szoktak cserélni, mert elrohad), nincs vezérműszíj, az e-CVT kb örökélet szemben a Triptronic és társaival szemben, aminél borítékolt a csere. Mindez 2 millióért.

Ismerősöm vett egy jó állapotú (egy gramm rozsda nem volt rajta!!!) dízel Mazda 6-t. A vételár + szervíz (DPF csere, stb..) annyi volt, mint nekünk a Prius. Csak ő eddig ment kb 1000 km-t, addig mi már 10.000 km-en is túl vagyunk.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#29) Coyot válasza buherton (#28) üzenetére


Coyot
őstag

Én úgy tudom minden motoron van EGR másképp nem teljesítené a környezeti normákat. És ahogy nézem az alkatrészkatalógust lehet is venni hozzá.

Valamint itt is elmondható, hogy minden elhanyagolt autón lesz mit cserélni, ahogy a tiptronic is lehet nagyon hosszú életű, úgy a toyota vezérlése is mehet tönkre, de ha jól láttam van ebből is szíjas is.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#30) 8th válasza buherton (#28) üzenetére


8th
addikt

Ki ezért ki azért de nem mindenki szeretne egy Priust, ezt el kell fogadni. Van akinek csak nyolc kilója van kocsira abból pedig nem kap Priust. Dízel Golfot igen.

(#31) buherton válasza Coyot (#29) üzenetére


buherton
őstag

Pontosítás kedvéért. 2 millióért Prius 2-t lehet kapni. Ebben nincs EGR sem. A motorja is láncos, amire a szervízkönyv azt mondja, hogy 150k km-nél meg kell nézni, hogy meg van-e még. Most csak viccből megnéztem és még kettőstömegű lendkerék sincs benne.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#32) bambano válasza Coyot (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Én úgy tudom minden motoron van EGR másképp nem teljesítené a környezeti normákat.": lehet, hogy a szabály otto/diesel motorokra vonatkozik, az meg nincs priusban?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Coyot válasza bambano (#32) üzenetére


Coyot
őstag

Valóban csak a modern benzinesekben van ahogy a priusban is csak a 3as generációtól: [link]

buherton
Az rémlett hogy olvastam róla hogy cseréltek priusban EGR-t, de lásd feljebb, a 2esben még tényleg nincs.
És ebben a generációban(2) még NiMh akksik vannak?

Má' nem

(#34) Dluinet válasza bambano (#32) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezt nem is tudtam, hogy a kettesben nincs EGR szelep

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35) hhenry


hhenry
őstag

Osztom a véleményed a mi Prius 2-önk 270.000 ezer kilométer alatt csak alapdolgokat kellett benne cserélni fékbetét féktárcsa stb.
Elképesztő megbizható autó jelen pillanatban nekem is 5,1-es az átlag fogyazstásom vele autó pálya tempónál is 6 liter körül fogyaszt!
És igen minden alkatrész van hozzá igen jó áron! :)

(#36) bambano válasza Dluinet (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

próbáltam jelezni, hogy a priusban nem otto motor van, de nem ment át.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) Dluinet válasza bambano (#36) üzenetére


Dluinet
nagyúr

otto motor egy kis ciklus módosítással, atkinson ciklussal vagy ahhoz hasonlóval (Atkinson-Miller). nem tudom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38) buherton válasza Coyot (#33) üzenetére


buherton
őstag

Igen, az van benne. Bár ezt sose tudtam eldönteni, hogy jó-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#39) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Elnézést, hogy eddig nem reagáltam, csak a munka mellett nem igen volt időm felnézni :) (később majd alaposabban átolvasom a kommenteket és megpróbálok mindenkinek válaszolni :) )
Alapvetően én is fújok a dízelekre, de az amit a baráti körökben láttam az meggyőzött, kifejezetten járkálós autónak kell, kopó alkatrészek benzinnél is vannak, ugyan úgy brutális pénzeket lehet locsolni egy benzines felújítására is. Az autóimat magam szerelem, az alkatrészeket is olcsón be tudom szerezni autószerelő ismerősön keresztül, rengeteg vw dízeles haverom van, még használtan is egyszerűen be tudok szerezni bármit.
Utánfutózni is fogok valószínűleg sokat vele, oda meg nem árt a nyomaték, mert nagy súly alatt a szívó benzinek azért tudnak szenvedni :)
7-800k-nál többet nem tervezek erre, mert nem ez lesz az elsődleges autóm, amit egy dízellel megspórolok, azt majd a másik többszörösen megeszi :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#40) bambano válasza AllTheBest (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"nem árt a nyomaték": akkor miért dízelt vettél?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) AllTheBest válasza bambano (#40) üzenetére


AllTheBest
senior tag

nem vettem dízelt, nem tudom miről beszélsz

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#42) bambano válasza AllTheBest (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hát ha neked a #39-ből nem az jön le, hogy dízelt vettél, (oké: fogsz venni), akkor te nem beszélni magyar.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) JoeYi


JoeYi
őstag

ajánlom figyelmedbe az éves autó költség elemzéseimet :) https://logout.hu/bejegyzes/joeyi/ford_fusion_2017_koltsegei_lopas_tores_fenntartas.html

Szerintem 4 kerék télre csak akkor lehet indokolt, ha olyan helyen lakik az ember ahol jelentős emelkedő van és ritka hótolás, vagy ha ő maga akar hóekét rakni a kocsi elejére :D

Spórolással kár számolni, csomót buksz az átíráson, meg azon, hogy megjavítgatod az "új" kocsi kis hibáit. Évekig tartani míg a feltételezett fogyi csökkenés behozza

Én a helyedben megtartanám a mostanit. Ha a hó a legnagyobb para, akkor meg venni 4 darab frankó téligumit, meg egy készlet hóláncot arra az évi 5 darab napra mikor erre szükség lehet

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.