Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Very nice.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Romvr


Romvr
őstag

Szerintem így a 21. században már alapnak kellene lennie a víz és porállóságnak. Nem értem a telefonoknál is miért annyi nagy kunszt. Oké hogy egy kicsit jobban össze kell rakni ami miatt pár $-ral több ráfordítást igényel, de ha megveszek egy 100k-s telót, az ne menjen tönkre ha leesik az asztalról, vagy 2 csepp víz éri.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#3) madgie válasza Romvr (#2) üzenetére


madgie
titán

Kis túlzással akkora kijelzője van a mostani csodafónoknak, mint egy parasztház ablaka. Ezt ezért nem egyszerű úgy megcsinalni üvegből, hogy nem törjön el, ha leesik.

(#4) HUfantom válasza madgie (#3) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát nem tudom ti milyen bunkerban laktok, hogy akkorák az ablakok mint egy okos-telefon kijelző...

Nálam a budiban az ablak ekkora...
Tudod amit sz**ás után kinyitunk, hogy szellőzzön....

A kamera meg egész jó ennyi pénzért. Azt mondjuk nem láttam de biztos memóriakártyás. Akkor meg nem értem mi olyan nagy kunszt rajta, hogy ütésálló hiszen minden fix rajta. Még rendes mozgó optikája sincs....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5) imibogyo válasza HUfantom (#4) üzenetére


imibogyo
veterán

Még rendes mozgó optikája sincs....
40x optikai zoom funkciót kínál.... Te nem tudom hogyan készítesz optikai zoom-ot, "mozgó" optika nélkül.

Egyébként meg nem csak a mozgó dolgokat kell az ütéskor védeni, hanem pl. a gombokat, kihajtható kijelzőt, LCD panelt stb. Szóval messze nem olyan egyszerű az, hogy ha nincs sok mozgó alkatrész akkor már könnyű ütésálló kütyüt csinálni belőle. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) madgie válasza HUfantom (#4) üzenetére


madgie
titán

A szellőztetéssel csak levegő jön be, humorérzék nem ;]

(#7) HUfantom válasza imibogyo (#5) üzenetére


HUfantom
őstag

ott a pont...
Olvastam vagy 3X is a cikket, de valahogy a szemem "digitális zoom"ot látott mindig. Most persze, hogy rámutatsz, megvan tényleg optika....

Egyébként meg nem csak a mozgó dolgokat kell az ütéskor védeni, hanem pl. a gombokat, kihajtható kijelzőt, LCD panelt stb. Szóval messze nem olyan egyszerű az, hogy ha nincs sok mozgó alkatrész akkor már könnyű ütésálló kütyüt csinálni belőle.
Hát pedig ezeket szerintem még mindig sokkal könnyebb ütésállóvá tenni, mint mondjuk egy sok apró precíziós alkatrésszel rendelkező optikát.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#8) Romvr válasza madgie (#3) üzenetére


Romvr
őstag

Tény hogy a mostani 5-10"-os "telefonok"-nál nehéz lenne megoldani, de a még használható 3,5-4" szegmensben már nem egy készülék jelent meg ilyen paraméterrel, csak mindig volt valami hátulütője.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#9) bteebi


bteebi
veterán

Nem is rossz. Kicsit lehetne olcsóbb, de ha azt vesszük, hogy egy GoPro is többe kerül, akkor azért már más a leányzó fekvése :).

Amúgy ez nem ütés/por/víz/szél, hanem Quad álló (Quad proof). Ergo ha jól értem, a víztől tönkremegy, quaddal viszont rá lehet menni (bár nem tudom, hogy ez mennyire lehet szempont egy kamkordernél :F). Fura :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Tehát, a szél nem fújja el...

Egyébbként nem rossz!

(#11) imibogyo válasza HUfantom (#7) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát pedig ezeket szerintem még mindig sokkal könnyebb ütésállóvá tenni, mint mondjuk egy sok apró precíziós alkatrésszel rendelkező optikát.
Nem azt mondtam, hogy nem könnyebb, hanem hogy nem könnyű. A kettő nem ugyanaz. :N

(#12) HUfantom válasza madgie (#6) üzenetére


HUfantom
őstag

Ha már ablak :)

imibogyo
te akkor részletesebben látod a képet mint én.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#13) Benzoldog


Benzoldog
tag

Végre azokra is gondoltak, akik extrém körülmények között is szeretnének egy megbízható, kiváló útitársat. :R
Nekem nagyon tetszik, és ahogy nézem az ára is egész baráti lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) #54715584


#54715584
törölt tag

"A cég 2014 tavaszán egy olyan hibrid eszközzel lépett színre..."

Időutaztunk? :D

(#15) BeLucZ válasza Benzoldog (#13) üzenetére


BeLucZ
addikt

400 dolcsiért ajándék ez a kamera szerintem

(#16) bteebi válasza BeLucZ (#15) üzenetére


bteebi
veterán

Azért érdemes lenne előbb látni a képminőségét. Quad protection nélküli, de amúgy hasonló tudású kamkordereket már feleennyiért is simán lehet venni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) Benzoldog válasza BeLucZ (#15) üzenetére


Benzoldog
tag

Szerintem is. :) Pláne a tudása miatt... a képminőségére én is kíváncsi leszek majd.

[ Szerkesztve ]

(#18) csaszi72 válasza imibogyo (#5) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Jutyúbon fellelhető teszt videókon úgy tűnik van neki optikai.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#19) imibogyo válasza csaszi72 (#18) üzenetére


imibogyo
veterán

Tudom. Én is ezt mondtam. Azért is idéztem neki a cikkből, ahova szintén beírták, hogy optikai zoom-mal rendelkezik. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.