Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) instantwater


instantwater
addikt

A Cloudflare illegális állami oldalakon?

(#2) Orgi-ph válasza instantwater (#1) üzenetére


Orgi-ph
újonc

Én úgy tudom h igen. Állami cuccot földrajzilag csak hazai felhőbe pakolhatsz. (pl. A bkk dolgai, jegyek, elektronikus menetrend, stb.. nem lehet külföldi vason. (ha cloudflare van itthon akkor meg nem illegál.

(#3) gabor7th


gabor7th
addikt

Digitális állam= sebezhető állam. De az adóhivatal megsemmisítése miatt nem fog sírni senki...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) instantwater válasza Orgi-ph (#2) üzenetére


instantwater
addikt

Akkor maradnak megtámadva. :U

(#5) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na, már megint támadnak minket? Föld alatt, földön, levegőben, neten, ezeket a magyarokat mindenki támadja mindenhonnan mindig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8) hallador


hallador
addikt

Apropo nem tudjátok véletlenül, hogy Szájer Dzsó no go zónában csatornázott, vagy azon kívül? :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) Ezekiell


Ezekiell
veterán

összehangolt, fejlett kibertámadás-sorozat
Lefordítom: egy sima DDOS maximum. Csak ezek annyira balekok, hogy még azt se tudják lekezelni...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Biztos nagy melo kell egy alapbol osszekokanyolt szart megbenitani. :DDD

(#15) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Mindenképpen soros cybergyíkemberek voltak, és biztos nem arról van szó, hogy eleve hulladék a rendszer, és csak egyszerűen lerohadt az egész. :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

megint valami adóhatáridő van, ilyenkor menetrendszerűen betérdelnek a cuccok. a frissen upgradelt is, tehát ddos van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) hunluki


hunluki
senior tag

próbáltam leszedni a világ legdrágább mutyimintjét, kb 5-6x tuti megszakadt, de amikor jött akkor legalább nevetséges 30-70kb/sec tempóval. Tiszta retro, ISDN feeling, gondolkodtam is rajta hogy felteszek egy getright!-ot.
Akkor most ezzel én is része voltam az állami ddosnak? Kezdjek el félni ha ház előtt leparkol a fekete autó? :D

(#18) sztanozs válasza hunluki (#17) üzenetére


sztanozs
veterán

Állítólag voltak magyar ip-k is, szóval...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19) Egon


Egon
nagyúr

A fene se tudja. Az mindenesetre gyanús, hogy a hasonló esetek után sohasenem közlik, hogy mi lett a nyomozás/vizsgálat eredménye.
Persze ebben a hozzáállásban geopolitikai szempontok is szerepet játszhatnak: ha tényleg kibertámadás történt, akkor lehet hogy mi nem engedhetjük meg magunknak azt, amit az USA: nyíltan megvádolni az oroszokat/kínaiakat/akárkit...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) aprokaroka87 válasza Egon (#19) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mivel az ilyen dolgok NKI hatáskörébe tartoznak, így nem kötelező nyilvánosságra sem hozni, sőt lehet hogy nem is lehetne.

Az NKI meg az NBSZ egyik " alegysége " vagy mi.

(#21) ricsi99


ricsi99
addikt

Nekem is az orkok kibertámadást indítottak a motorom ellen... szegényke igy le van lassulva és alig megy ... igy sűrűn elkések.
Szólja a főnöknek ,vagy várja arra hogy szilárd megvéd?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#22) BiP válasza bambano (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, az ügyintézők belülről, az ügyfelek meg kívülről folyamatosan DDOS-olják a rendszert a fránya requestjeikkel. Skandallum.

(amúgy vicces, amikor a hónap legintenzívebb napján rámszól az ITs, hogy miért terhelem az SAP-t. Mondom vazz, dolgozom, és ma épp ez a dolgom, hogy használjam. És nem tehetek róla, de ez ekkora terhelést jelent, (előre ismert időpontok), de tiltsa le nyugodtan a taskjaimat, a főnökömmel tessék megbeszélni a többit, hogy miért nem végeztem.)

(#23) Egon válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

A világon mindenhol megteszik: pl. az észtek, amikor az oroszok bedöntötték többek között a bankrendszert stb.
Szerintem nálam jobban csak az ott dolgozók vannak jobban tisztában az NBSZ felépítésével. Igen, az NKI is egy részegység, ahogy az NBF is.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Gyanús, hogy mindig adóhatáridőknél van "összehangolt, fejlett kibertámadás-sorozat" a hozzá nem értők által telepített állami rendszerek ellen.

Nem tudom, kinek akarják ezt eladni, már első alkalommal sem volt hihető, huszadjára pláne nem az.

https://www.coreinfinity.tech

(#25) Necroman_Mk2 válasza Apollyon (#15) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Nekem is ez volt az első gondolatom.

#24 sh4d0w :))

#8 hallador Mivel kijárási tilalom is volt, ezért egész Brüsszel no go zóna volt ;)

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#26) floatr


floatr
veterán

Összehangolt támadássorozat itthon: ezernyi depressziós könyvelő próbálja leadni az anyagot úgy, hogy ököllel veri a billenytűzetet, míg néhány elcseszett infós a NER linuxot próbálja letölteni

(#27) aprokaroka87 válasza Egon (#23) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az oké, de tudomásom szerint pl Az Észtek és az Oroszok nem igazán voltak / vannak jó viszonyban.
Tehát érhető a dolog...

De itt meg azt sem lehet tudni hogy keletről vagy nyugatról jön a " támadás "

Mert kommunikációs szempontból nem mindegy, hogy hogyan tálaljuk a dolgot, már ha tényleg történik támadás :)

(#28) VágniValó válasza Ezekiell (#13) üzenetére


VágniValó
addikt

+1
első gondolatom nekem is ez volt. Tegyük hozzá, hogy a klasszik módszerek közül itt a legkörülményesebb a 'freeze the scene' elérése. Ettől függetlenül a véleményem az, amit jópáran leírtak előttem a hozzáértésükről ;]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#29) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Valószínűleg ugyanazok az elszánt hekkerek akik anno az útdíjast rendszer is megtámadták bevezetésekor vasárnap hajnalban, valószínűleg hatalmas előnyre számítva ettől.. :)

(#30) ricsi99 válasza floatr (#26) üzenetére


ricsi99
addikt

Ezt tanusíthatom ! Van könyvelő a családban... és ráadásul én tartom karban a gépet.... de ezek a fránya orkok ott lógnak a kábelen és állandóan határidő előtt ott vadásszák a biteket.... sorban!

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#31) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azért kíváncsi lennék egy full IT audit végeredményére, hány zöld lenne a riportban... No, nem a holdudvar által készített riportban, hanem vmi komolyabb, nyugati cég által csináltban.

https://www.coreinfinity.tech

(#32) Tikakukac válasza sh4d0w (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

Uram segíts erről milyen sztorikat tudok :DDD

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33) Egon válasza sh4d0w (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem az infrával általában nincs különösebb gond, leginkább alkalmazás oldalról tűnik problémásnak a történet.
A közvélekedéssel ellentétben, azért nem teljesen hülyék ülnek a NISZ-ben.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) ricsi99 válasza Egon (#33) üzenetére


ricsi99
addikt

"teljesen hülyék ülnek a NISZ-ben."
ez igaz... csak nem abban az értelemen ahogy kijelentetted.

Viszont meg is indokolhatnád ezt a kijelentésed... mondjuk olyan dolgok emlegetésével amit a "t" szervezet tett ,s amivel cáfolni lehetne ,a tolvaj/hozzánemértő/zsebrodolgozo dillettáns banda címet.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#35) Egon válasza ricsi99 (#34) üzenetére


Egon
nagyúr

Bocs, de mivel üzleti kapcsolatban állunk a fenti szervezettel, és van titoktartási megállapodásom, természetesen nem fogok konkrétumot írni.
Viszonylag határozott elképzelésem van arról, hogy miért vannak problémák az általuk üzemeltetett rendszerekkel, és ez az elképzelés, a topictársak többségével ellentétben, nem csak a kívülről látottakon, benyomásokon és ködös elképzeléseken alapul.
A félreértések elkerülése végett, több jelződ is ülhet a történetben szereplő, illetve egyéb rendszerek vonatkozásában, csak (jellemzően) nem üzemeltetői oldalon.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) BiP válasza sh4d0w (#31) üzenetére


BiP
nagyúr

Pedig anno a NAVot is úgy átvizsgálták, töviről hegyire, minden folyamatot kiveséztek egy napos szombat délelőtt, és mégis minden csupa zöld volt :)

(#37) ricsi99 válasza Egon (#35) üzenetére


ricsi99
addikt

Oké így értehető.
Az viszont nem ,hogyha pingelem egynémely csoda szervezet honlapját akkor érdekes dolgok történnek... trace parancs meg sok csodát mutat

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#38) bambano válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mivel az ilyen dolgok a gdpr hatáskörébe tartoznak, ezért de, kötelező nyilvánosságra hozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) bambano válasza sh4d0w (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pár éve a számlázó rendszereket auditáltatni kellett. de mivel nem sikerült rendesen megtervezni a folyamatot, szoros lett a határidő, így a végén emailben lehetett certifikációt kérni.

na hát ilyen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) sztanozs válasza bambano (#38) üzenetére


sztanozs
veterán

Szvsz egy nyomozásnak nem sok köze van a GDPR-hoz, hacsak nem kezelnek személyes adatot a nyomozás hatáskörén kívül. Nyomozati eredmény nem nyilvános (vagy közérdekből nyilvános) adat.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#41) sh4d0w válasza Egon (#33) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván ezt Te jobban tudod, de hogy évente többször is megismétlődik ugyanaz a mutatvány, utal arra, hogy valaki kib.aszott hülye a rendszerben, a hozzá nem értést pedig hazugsággal takarja.

https://www.coreinfinity.tech

(#42) bambano válasza sztanozs (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

cia elvekről biztos hallottál.
a cia elvek sérülése információbiztonsági incidens, amit a gdpr szerint jelenteni kötelesek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) sztanozs válasza bambano (#42) üzenetére


sztanozs
veterán

amennyiben az incidens személyes adatot érintett, de nyilvánosságra hozni akkor sem kell, csak jelenteni a megfelelő hatóságnak

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#44) bambano válasza sztanozs (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha a rendszer rendelkezésre állását rontja az eset, akkor incidens. személyes adatot úgy is érinthet, hogy elérhetetlenné válik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) dabadab válasza instantwater (#1) üzenetére


dabadab
titán

A Cloudflare illegális állami oldalakon?

Persze, mert abból nem lehet eleget lopni.

DRM is theft

(#46) sztanozs válasza bambano (#44) üzenetére


sztanozs
veterán

Csak akkor, ha az érintett természetes személynek a személyes adatainak az elérhetetlensége miatt érdeksérelme származik. Viszont nyilvánosnak így sem nyilvános - ugye még mindig a nyilvánosságról vitatkozunk?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#47) bambano válasza sztanozs (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az érintettet tájékoztatni kell az incidensről.
azt meg nem tudom elképzelni, hogy a kormányzati portálok zömének problémája ne érintene természetes személyeket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) Tikakukac válasza sztanozs (#46) üzenetére


Tikakukac
titán

Van bármi értelme állambácsi esetén olyanokról beszélgetni, hogy GDPR, bármiféle jog, kötelezettség, értesítés stb.?

Gépjárműlekérdezős sztori óta szerintem ezt úgy ahogy van el kell engedni, és menni a sodorral. Vagy repcsivel el innen a p1csába leginkább, aki csak teheti.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49) ricsi99 válasza Tikakukac (#48) üzenetére


ricsi99
addikt

Tudok jobbat ...fáklyás felvonulás :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.