Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Valaki elmagyarázza,hogy ez miért jó?

Life, Uh, Finds A Way

(#2) vicze


vicze
félisten

Menő, csak megint csak egy olyan feature, aminek hasznossága rettentően korlátozott, és a legtöbb ember számára semmi értelme nincs.

(#3) TCr válasza hombre[EU] (#1) üzenetére


TCr
veterán

Nem mindenki tekinti kikapcsolt állapotban a szoba díszének a 1,5 méter átmérőjű koromfekete téglalapot.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4) hombre[EU] válasza TCr (#3) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Szóval ez a fehér mūanyag tömb szebb? Vagy mindig kihúzod a sufniból+bekötöd,ha tv-zni szeretnél?

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#5) Duree


Duree
veterán

Ha igaz akkor ez nagy dobása az LG-nek, de gondolom az első példányok egy autó árával fognak vetekedni.

duree54

(#6) TCr válasza hombre[EU] (#4) üzenetére


TCr
veterán

Némileg konszolidáltabb.
Nekem egyébként nincs bajom a hagyományos megoldással, az előző hozzászólásomban nem magamra gondoltam, ellenben ismerek innen a PH-ről olyan tagot, aki emiatt nem vesz 55"-nál nagyobb tévét.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#7) Cifu válasza hombre[EU] (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mondjuk van egy rendesen bebútorozott nappalid, de házimozihoz lehúzol az egyik fal elé egy ilyet a mennezeten lévő tokból (mint a motoros vásznak projektoros házimozi rendszereknél), és hajrá.

Ha projektoroztál, akkor tudhatod, hogy a képméret nagyon sokat számít. Csak az a gond, hogy amikor viszont nem használod, akkor a fix vászonnak nincs értelme. Na most ez ugyanezt nyújthatja majd egyszer, csak projektor nélkül, úgy, hogy a mennyezetről lejön a TV, ha nézed, és eltűnik, ha nem használod...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) hombre[EU] válasza TCr (#6) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ok, nem is személyesen neked szántam csak második személyben jött ki. Nekem is megfordult a fejemben az esztétika,de ahol egy darab sötét üveg piszkít az összképbe ott ez mitōl lesz szép? Maximum,ha csiszolt márványt ragasztanak rá?!

Life, Uh, Finds A Way

(#9) keembo válasza hombre[EU] (#1) üzenetére


keembo
tag

Egy kisebb méretű, hordozható modellt magaddal vihetsz a wc-re és ha meglátsz egy csótányt csak feltekered és agyoncsaphatod vele.

(#10) JKJ420 válasza hombre[EU] (#8) üzenetére


JKJ420
tag

Ne keverd már a szezont a fazonnal! Már eleve rémesen értelmetlen volt az alapkérdésed is, de ne abból indulj már ki, hogy valaminek nincs értelme, mert Te nem látod értelmét. Ráadásul olyan dolgokról akarsz itt kérdezni, ami nagyrészt szubjektív, azaz egyénfüggő.

Örülj, hogy fejlődik a technológia. Pont.

(#11) hombre[EU] válasza Cifu (#7) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ez is megfordult a fejemben (szoktunk kertben vetíteni),de a 120"-tól még messze vagyunk tv-k terén. És ez a minimum

Life, Uh, Finds A Way

(#12) #06658560 válasza hombre[EU] (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem lesz szép, csak kevésbé lesz otromba. Vagy eleve jobban belesimul a fehér környezetbe pl, esetleg festhető lehet, akkor pláne. Ha a plafonra teheted, akkor végképp nem rondít bele az összképbe, mert az ember nem a plafont szokta nézni leginkább.

(#13) laszlohu válasza hombre[EU] (#1) üzenetére


laszlohu
addikt

Ez kb semmire, de én a tabletté könnyen álakítható feltekerhető mobiltelóra várok.

(#14) nemlehet


nemlehet
őstag

Itt most komolyan mindenkinek ilyen IKEA katalógus, designer nappalija van ahol mint egy falat kenyér kéne a TV eltüntethetőségét megoldani? :D

Amúgy a projektorral összevetni nem reális, lehet hogy majd ezt is lehet tekergetni mint a vásznat, de nem ugyan az a képméret.

Plusz tulajdonképpen ok, felrakod a plafonra... De ez csak akkor jó, ha kicsi a belmagasság, mert egyébként törheted ki a nyakad miközben nézed. Vagy majd lóg madzagon a doboz amibe feltekerődikm, hogy jó magasságba kerüljön amikor leengeded? :D Az lesz ám az esztétikus, főleg, hogy ugye nafta is kell majd neki+bementi jel és társai...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) Joshi


Joshi
titán

Valaki írta egy korábbi cikknél, hogy ez a feltekerhető megoldás a tolvajoknak kedvez. Feltekeri hóna alá csapja aztán már megy is. :DD

(#16) arty válasza #06658560 (#12) üzenetére


arty
veterán

azt a téglatestet "bútorba beépíteni" szinte semmi feladat egy asztalosnak...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem látom magamelőtt ahogy valaki minden este összetekeri és elteszi a tv-t

Nagyon, és nagyon kicsi ennek a létjogosultsága, szinte nincs olyan élethelyzet ahol erre szükség van. Persze tudom, ezen lesz mostmár a legjobb prezentálni majd. Nem.

Emellett, örülök hogy így fejlődünk

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) Joshi válasza enginev3.0 (#17) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként pont egy tárgyalóban lehet ennek létjogosultsága, vagy csak egyszerűen könnyebb A pontból eljuttatni B pontba.

(#19) Male válasza arty (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Így van... vagy ha fentre akarja valaki, akkor mehet álmennyezetbe ( vagy amibe pl körbe világítást tettek ). Szóval ez így elég könnyen elrejthető, ráadásul olyankor védett is mindentől.

(#20) enginev3.0 válasza Joshi (#18) üzenetére


enginev3.0
félisten

Volt már rá példa, hogy bármikor akard elvinni a tv-det a-ból b-be? költözés, szoba átrendezésen kívül :N :)

De 7-8mrd embernél ennek is meglesz majd a gazdája, akinek jól jön ez a funkció

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21) #06658560 válasza Joshi (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem az pont nehezebb, mivel eleve nehezebb a cucc és a formája sem feltétlen jó fogni és cipelni.

(#22) Joshi válasza enginev3.0 (#20) üzenetére


Joshi
titán

Ki beszélt otthoni felhasználásról? Pont hogy vállalati felhasználást írtam, amúgy se vesz ennyiért otthonra tévét csak nagyon szűk réteg.

(#21) Kopi31415 tudod mekkora egy 65" tévé? Gondolom nem azért írsz ilyeneket, azt már egy ember biztosan nem viszi sehova. Nézd meg a kitekerhető oled képeket, az egy ~30x30-as hosszúkás téglatest amit simán a hónod alá kapsz. De autóban is sokkal könnyebb szállítani. Nem is értem hogy mondhatsz ilyet. :F :O

[ Szerkesztve ]

(#23) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ekkora baromságot. Inkább a technológia olcsósítására mennének rá.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) Ijk válasza enginev3.0 (#17) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lesz létjogosultsága amikor majd 10 év múlva a 100-150"-os méretű kijelző feltekeredik a fali konzolba, használat után hogy ne tátongjon egy 3 négyzetméteres fekete lyuk a nappali falán, valamint ha nem akarod hogy a kölkök játék közben megrongálják a méregdrága sérülékeny panelt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25) #06658560 válasza nemlehet (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem feltétlen, ellenben igen könnyen lehet nem adott stílusba illő, akár romantikus nappali esetén is. Igen kevés olyan nappali van, amelyikben szépen mutat egy 60+ hüvelykes fekete felület. Egyébként lehet mögé képet, képeket tenni, ha valaki épp úgy akarja.

(#26) zttk


zttk
csendes tag

Én nem a plafonba tenném, hanem besüllyesztve a TV komódba. Nappal olyan mint egy szekrény, este ha kell felfelé kijön belőle a tv. Most is van ilyen megoldás (csak az egész TV megy le a komódba) és szerintem nagyon kulturált megjelenést tud adni egy nappalinak.

(#27) #06658560 válasza Joshi (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tudom, mert nekem 58" van. Most vettem, pakoltam. Viszont ez nem csak egy kijelző, hanem plusz motor, merevítő keret, doboz is. Vagy szerinted mi tekeri ki és tartja a helyén? Esetleg gondolkodni már nem akarsz?

(#28) Joshi válasza #06658560 (#27) üzenetére


Joshi
titán

És? Attól még sokkal kisebb szállítható felülete lesz, hiszen attól nehéz valamit szállítani mert nagy kiterjedésű. A súly önmagában nem nagy gond, kiskocsival molnárkocsival akkor is könnyebb szállítani. Pl már liftbe is körülményes berakni egy 65" feletti tévét.

(#29) Joshi válasza tibaimp (#23) üzenetére


Joshi
titán

Aztán miért kell olcsósítani? A gyártóknak mindig a profit a lényeg, az meglehet busásan egy drágább terméken is. Majd akkor kell olcsósítani ha már a kutyának se kell.

(#30) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A bútort már széttoltam, 130", 8k jöhet :DDD

Azért a 8k-nál - és lesz mindannyiunknál!! - már gond a szállítás. A feltekerhető kivitel praktikus.
A +33 MP-es képeink mint szobánk ékei? Ugye az nem fekete, hacsak valaki nem asztrofotóban utazik :F Persze csak télen, kiegészítő falfűtés gyanánt :D

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#31) Akula


Akula
őstag

nyilván nem bérből-fizetésből élőknek találták ki, de a technológia elég ügyes.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#32) Depression


Depression
veterán

Már régebben is olvastam, hogy a tv ciki, a Samsung is ugye előállt a festmény tv-ivel.
Én régimódi vagyok, engem nem zavar, hogy ott van, bár magamtól nagyon nem szoktam bekapcsolni.
A bútoraim sem olyanok, a tv-nek van egy külön fala egy jó hosszú tv állvánnyal, szóval 100"-os is vígan elférne.

Na de, amikor jön a húgom a 3 éves ikreivel, akkor én állhatok a tv mellett, hogy le ne lökjék, neki ne vágják a játékaikat, be ne nyomják a hangszórókat, stb. Arról még ne is beszéljünk, hogy nem egy fekete téglalap van ott, hanem fekete háttér milliónyi kis fehér szösszel.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#33) tibaimp válasza Joshi (#29) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy is lehet profitot csinálni, hogy sokkal többet eladnak, kisebb haszonnal, és így még mi is jól járnánk. Persze ehhez az is kell, hogy olcsóbb legyen a technológia.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) Silεncε válasza nemlehet (#14) üzenetére


Silεncε
őstag

Itt a PH-n? Mindenkinek. Itt mindenki művészlélek, akinek úgy van összeválogatva minden bútora és elektronikai eszköze, hogy stimmeljen színben :W

[ Szerkesztve ]

(#35) salapp válasza zttk (#26) üzenetére


salapp
addikt

Már egy kis 50"-es tévét sem lehet úgy teljes egészében elrejteni a komódba, hogy ha felfelé kiemelkedik belőle, ne legyen túl magasan a tévé az optimális nézési pozícióhoz képest
Kivéve, ha bárszékeken ülve akarja az ember nézni, amit nem hiszek.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#36) Joshi válasza tibaimp (#33) üzenetére


Joshi
titán

Igen, de a prémium termékből sokkal kevesebbet kell gyártani a nagyobb profit miatt. Ráadásul a prémium szegmens sokkal érzéketlenebb egy esetleges válság esetén, mint egy pórnépnek gyártott terméknél.

(#37) Nartaas


Nartaas
tag

Erdekes, hogy ezen tema kapcsan osszessegeben milyen fantaziatlansag jellemzi a hozzaszolasokat:S

(#38) --ka válasza Nartaas (#37) üzenetére


--ka
senior tag

Pontosan ezt gondoltam én is.
Elképesztően átszabhatja a lakberendezést és annak trendjeit, ha ez megfizethető lesz. Még kisebb méretben is látnám értelmét, nem csak ekkorában. :C

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#39) Joshi válasza Nartaas (#37) üzenetére


Joshi
titán

Azért, mert az egyszerű ember csak magából indul ki, vagyis hogy neki erre semmi szüksége akkor meg minek. :DD

(#40) tecsu válasza Duree (#5) üzenetére


tecsu
addikt

Tuti, hogy nem fog elterjedni, mert az árral arányos tartóssága vagy a minősége nem lesz megfelelő.
Ez egy őrületes nagy baromság, de kivételesen nem a cikkíró hibája, hogy hír van róla, hiszen egy paicvezető cég "nagyreményű" technódemója. Muszáj róla hírt adni... és kb. ennyi is.
Igen, lehet, hogy el fog terjedni: a kijelzők területének 0,01%-át meg is hóditja, de sem a világot, sem a filmnézési szokásainkat nem váltja meg.

Lakberendezés? Na ne hülyíts. A tévéket nem tekergetnék, hiszen a többségnél egész nap megy; mozizásra meg ott a jól bevált projektor.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#41) tibaimp válasza Joshi (#36) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez mondjuk igaz, de én is szeretnék oled tv-t venni, mondjuk nem mostanában. Én fölöslegesnek tartom ezt az összecsukhatóságot. Engem nem zavar a nagy tv, most is egy 46-os Pana plazmám van.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#42) --ka válasza tecsu (#40) üzenetére


--ka
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#43) energy4ever


energy4ever
addikt

Ramaszik a kijellzore egy bogar, betekerodik, szetnyomnodik, majd kovi tv nezesekor ott fog viritani. Raadasul meg ablaktisztitoval, fagy kijellzo tisztito folyadekkal sem lehet nekiesni, mert belefolyik a lyukba ahonnan a kijelzo jott.
Barmi belemegy abba a hezagba, mikor ki-be jar a kijellzo vegigkaristolja/tepi majd azt.

Nagyon nem tetszik nekem ez az egesz, remelem nem ez fog elteredni! :(

(#44) Solten


Solten
addikt

Vegre egy ertelmes otlet, tetszik.

Saor Alba

(#45) FLD1987 válasza energy4ever (#43) üzenetére

Majd letörlik pl. ZEISS nedves törlőkendővel a kijelzőről a bogár maradványait.

Amúgy nekem jó lenne az összehajtható kijelző. Pl. beépítenék laptopba és kijönne a 15,6" kijelzőjű, teljes billentyűzettel rendelkező laptopból 15,6" kijelző, de amikor kell, akkor pl. a kétszer nagyobb kijelző jönne ki. Mobiltelefonnál pedig normál esetben 5" kijelző jönne ki, de amikor kell, akkor pl. 10" kijelző jönne ki.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#46) Mirman válasza FLD1987 (#45) üzenetére


Mirman
őstag

Ez szépen hangzik de csak a kijelző magassága változna. Ergo a 15" 16:9es laptop kijelzodbol lenne egy 1:1es vagy valami hasonlóan csodálatos képarányú szörny.

[ Szerkesztve ]

(#47) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Azért ebben a kosz és mozgó alkatrész dologban igazatok van.
Nézzétek meg hogyan néz ki egy zsírúj verda ablaka x év után. Az is pontosan így mozog annyi különbséggel, hogy ott merev ez az alkatrész.

Biztosan koszolódni fog, és a kosz miatt szépen rommá fog karcolodni előbb-utóbb.
Ki a fenének lesz ideje naponta takarítani rajta a port. Sőt a dobozában is ki kell porszívózni. :)

Valamint az is szuper lesz amikor beteker majd két ropogós, kövér poloskát a rendszer. :)

(#48) Csaba No. 1


Csaba No. 1
tag

Az ötlet kiváló! Feltekered, és kiviheted az erdőbe abrosznak. Meg viszel hozzá generátort. Ugyan már!
Ugyan az, mint az ívelt display. Technikailag kifejlesztették, működik a dolog. Ez rendben van,Csak semmire nem jó. A lényege: újdonság, több pénzt lehet elkérni, eleinte. Utána csinálja mindegyik gyártó, és ua. lesz, mint az ívelt, árban. Semmivel nem tud többet, a lényege ua. marad.
Legfeljebb használhatod abrosznak, csak kicsit drága, ha megvágod késsel! :)

(#49) daneel_hu válasza #06658560 (#25) üzenetére


daneel_hu
addikt

" Igen kevés olyan nappali van, amelyikben szépen mutat egy 60+ hüvelykes fekete felület."

Van ilyen, csak nem a 15 m2-es nappalik között kell keresni. ;]

(#50) Csaba No. 1


Csaba No. 1
tag

Arról nem is beszélve, hogy milyen lesz 30-40 felcsavarás után. Pl. egy elektromos szerszám kábelje is eltörik a sok csavargatás után. Kíváncsi vagyok, hogy mit mond mond majd a szerviben a szerelő az "üzemszerű rendes használat" hibára? Bizonyíthatatlan lesz a millióegy törés hiba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.