Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nos én is allergiás vagyok, idén lesz 12. éve. Természetesen palagfűre, és macskaszőrre. Meg van valami májusban is ami kikészít, aztán júniusra elmúlik. Utána augusztusig jól vagyok majd parlagfű és nálam is tart az első fagyokig.
Kb 7 évvel ezelőtt olyan súlyos lett ez az allergiám (előtte nem kezeltem) hogy már nem kaptam levegőt és nem tudtam aludni mert szószerint fulladoztam. Egy pulmicort nevű gyógyszert kaptam, amit úgy kellett bevinni mint az asztmások azt a fúvós cuccot (bocs nem tudom a nevét)
Azóta elmúlt ez a rossz légzés, még dohányoztam is mellette 2,5 évet, de az allergia továbbra is megmaradt. (2 éve már nem dohányzom..)

Én a legjobban azt utálom, amikor a szemviszketés, orrfolyás mellett "csavarja" az orromat, ami annyira rossz, hogy szószerint kínszenvedés. Most jól vagyok, de nem várom nagyon a nyarat mert jönnek a pollenek.
Az allergia olyan borzasztó, hogy ha lenne 3 kívánságom akkor az lenne az egyik hogy szűnjön meg.
Már sok éve semmit nem szedek rá, semmivel nem kezelem. De ha megint jönnek a tünetek én is kipróbálom a homeopátiás cuccokat. Egy próbát megér...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#52) keIdor


keIdor
titán

Én a parlagfűre vagyok allergiás. Az augusztus-szeptember kész katasztrófa szokott lenni... Már 17 éve vagyok allergiás, bár elég jó gyógyszereket szedek rá, úgyhogy az elmúlt 3 év már annyira nem volt vészes, mert ki tudtam menni az utcára és csak az orromat kezdte el "csavarni", de a szemem és a torkom már nem viszketett.

Augusztusban mindig elmegyünk 1-2 hétre nyaralni egy mediterrán országba, ott újjá szoktam születni, de amikor visszajövünk akkor kezdődik minden újra... :( itt Dunaújvárosban még a rossz levegő is rátesz egy lapáttal az egészre. Most télen voltunk 10 napot Ausztriában, Innsbrück-ben sielni és amikor visszajöttünk érezni lehetett, hogy fojtogat a városi levegő...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#53) Piton


Piton
tag

Kicsit fura volt olvani a hozzaszolasokat... Vannak erdekes dolgok es tapasztalatok, de sajnos vannak akik kicsit "elviccelik" ezt az egeszet.
Nalam lassan 10 eve derult ki orvosilag, h bizony allergias vagyok, meghozza nem is enyhen. Hiaba jartam addig orvosok tomegehez, egyik sem tudott semmit mondani.
Az alergiam mellett eleg kemeny migrenem is van, ezt is vizsgaltak, majd elmulik cimszoval a vegen megis lezarta minden doki.
Voltam rendes orvosnal, termeszetgyogyasz stb. Vegig jartam mindent kiprobaltam mindent amit ajanlottak, semmi eredmeny. Pedig en aztan biztam benn mindennel jobban.
Sajnos a migrenem kozben olyan szintre jutott, h mikor egy kisebb front is volt akkor a napomnak/napjaimnak bucsut is inthettem volna, mert egesz nap majd leszakadt a fejem fejfajas csillapitok, termeszetes izek stb mellett.
Miota megkaptam a piciny bogyomat azota azt beveszem minden este es egesz szepen elvagyok, a migrenem is mondhatni 99%-ban elmult.
Allergia vegulis szinte semmire sem vagyok, csak porok, gyomok, fukeverekek stb... A kezem olyan volt a teszt utan mint amit vorosre festettek... Szoval vegulis teny, az allergia nem betegseg...
Legyunk minnel tobbet termeszetben gyerekkorban meg amugy is? Hat nem tudom... A varosoktol tobb 10km-re lakom, az erdo kb 500meterre van. Gyerek koromban amint tavaszodott kb fel napot vagy meg tobbet toltottem mindig kinn az udvaron, mezon, erdobe stb. Szoval szerintem nem eppen a panelban tespedes miatt van allergia gondom.
Az meg, h nem betegseg hagyjuk... Senkinek nem kivanok egy igazi napot, mikor az ember szemei bedurrannak, alig kap levegot, egesz nap zsepkendoert kapkod stb...

Kódból vagyunk...

(#54) Cs.Orsolya válasza Piton (#53) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Csak ismételni tudom magamat:
Az allergia pszichoszomatikus betegség.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#55) Piton válasza Cs.Orsolya (#54) üzenetére


Piton
tag

Javaslom probald ki... Az allergiat is meg a terapeutakat is... Terapeutabol kb 30at fogyasztottam el, mind hude nagy nevu es nagyon sok sok tapasztalat meg stb rendelekzo volt..

Aki nem volt benn ugy igazan es nem tapasztalta meg a sajat boren UGY IGAZAN az inkabb ne nyilatkozzon se errol sem a migrenrol, mert magyarazni meg okoskodni lehet, atelni mar nem annyira egyszeru...

Ez meg egy baromsag: Az allergia pszichoszomatikus betegség. ha ismerned pl az en esetem, meg a kornyezetemben levo nem egy allergias esetet, akkor lehet tudnad is mi ez... Azt meg hagyjuk, h xy hude nagy orvos, kutato stb ez mondja... Nekem azt mondtak h nem vagyok... Aha erdekes...
Eppen ugy, ahogy allitolag a tejre sem vagyok allergias... Vicces, amint tejet fogyasztok minden bajom van...
Ismerosomnek azt mondtak nincs semmi gond, miota nem fogyaszt sima feher kenyeret meg hasonlokat semmi baja... Kb ennyit errol... Meg a nagy orvostudomanyrol amit az allergiarol mondanak...

Kódból vagyunk...

(#56) Cs.Orsolya válasza Piton (#55) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Allergiás voltam évekig. Egy időben elmúlt, aztán visszajött. Akkor kezeltek kétszer hipnoterápiával. Pontosabban integratív hipnoterápiával, és sokat enyhült. Még azért nem tűnt el végleg, mert nem dolgoztunk rajta tovább.
Mellesleg, ez a szakmám.
Ismerem a problémát kívül belül, saját bőrön, és másén is. Nem a világba beszélek.
Az allergia pszichoszomatikus volta alapvető orvosi tény. Az okok pszichések. A tünetei kezelés meg nem ér semmit, csak enyhíti a szenvedést...
A tejallergiád, illetve az ismerősöd kenyérérzékenysége valószínűleg vércsoportos kérdés. Mivel a vércsoport immunválaszokat is meghatároz, így ide is visszavezethető. Meg egy csomó másra...
Nem muszáj hinned nekem, sem a tapasztalataimnak... (Nem orvos vagyok, hanem int. hipnoterapeuta, aki allergiát is kezel.)

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#57) azbest válasza Cs.Orsolya (#56) üzenetére


azbest
félisten

http://hvg.hu/egeszseg/20080225_allergia_lelki_problemak.aspx

http://www.nlphungaria.hu/articles/allergias_jelensegek_mint_az_immunrendszer_fobiai.ppt

Van akinél lelki okokra vezethető vissza, de ez nem jelenti azt hogy mindenkinél ez van.
Nameg azt is el tudom képzelni, hogy a tünetek érzékelését gátolják a pszichoterápiával. Légzéssel kapcsoaltos allergiánál példáut elég jól lehet enyhíteni a köhögést, tüsszögést ha megtanulja az ember kontrolálni a reakcóit, mivel a köhögés után csak még érzékenyebb a nyálkahártya így nehéz abbahagyni.
Ha a terápia meggyőzi arról a tudatot hogy hagyja figyelmenkívül az iritáló érzést, akkor olyan mintha nem lenne tünet.

Más kérdés, hogy el tudok képzelni olyan testi reakcióval járó allergiát, ahol a tünetek figyelmen kívül hagyása és a szervezet reakciójának elfolytása csak még súlyosabbá teszi a helyzetet. Mint mikor valaki nem érez fájdalmat és emiatt olyan sérüléseket is szerez, amit egyébként elkerült volna.

Elég érdekes lenne pszichológiai okot keresni olyan reakcióra, mikor a páciens nem is tud róla hogy jelen van a kiváltó ok.
Kicsit olyan hangzású általánosítva az allergiát lelki problémának beállítani, mintha azt mondanád hogy azért fullad meg a pincében a borász széndioxid mérgezésben, mert tudja hogy veszélyes a pincében a széndioxid. Viszont ha terapeuta meggyőzné arról, hogy teljesen veszélytelen a pincében felhalmozódó széndioxid, akkor nem is lenne semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#58) Cs.Orsolya válasza azbest (#57) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ez egy teljes félremagyarázása az egész folyamatnak. Nem erről van szó. Semmi meggyőzésről nincs szó. A terápia nem ezt csinálja, hanem feloldja a pszichés okkal való belső konfrontációt, amely révén megszűnik maga az allergia.
Amúgy alapvetően ráveszi a tudattalant, és a belső gyógyító mechanizmusokat, hogy szüntesse meg a betegséget a testben. A betegség hibás alkalmazkodás. Ezt a hibás alkalmazkodás a lélek és a környezete között hibásan észlelt konfliktusok hozzák létre. Ha feloldódik a konfliktus, akkor megszűnik a betegség. Az allergia csak genetikai elváltozások esetén olyan betegség, amely "nem gyógyítható". Pl. laktózintollerancia, ételérzékenység, vegyszerérzékenység. Az allergia egyensúlyeltolódás miatt alakul ki minden szervezettel kapcsolatba lépő, egyébként ártalmatlan, semleges anyaggal szemben. Ilyenkor a belső egyensúlyt csakis lélektani oldalról lehet tartósan visszaállítani, vagy folyton gyógyszert kell szedni rá. A homeopátás szerek olykor azért hatékonyabbak, mert más hatásmechanizmussal működnek, és pótolják az informatikai hiányokat, ezzel visszaállítva az egyensúlyt tartósan. kicsit hosszú lenne érthetően elmagyarázni, de érdemes utánajárni minden lehetőségnek.

Te orvos vagy? Vagy tanultál klinikai pszichológiát?
Amit sokszor írnak, az a gyógyszergyárak "támogatásával" készült dolog.

Nekem lényegtelen, ki hiszi el, vagy ki nem. De amit írtál a pszichoterápiáról, és allergia pszichoterápiás kezeléséről az butaság. Már, ne haragudj érte, hogy ezt kell mondanom!

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#59) Piton válasza Cs.Orsolya (#56) üzenetére


Piton
tag

Az okok pszichések. Azok persze egy mondjuk 1 honapos gyereknel... Na hanyagoljuk a hulyeseget most mar tenyleg, meg a bolcs gondolatokat. Ugyanis psziches baromsagot eleg nehez mondjuk egy 1 honapos gyereknel mondjuk eloidezni... Reszemrol ezzel le is zarom, mert ezzel ujra belemerulnek a hude nagyon meg lehet gyogyitani/hude nagyon lehet kezelni baromsagba, amivel altattak evekig a vegen meg majdnem rosszabbul voltam mint mikor elkezdtem. Hipnoterapapia is volt az en eletembe is koszi eleg volt... Eredmeny nulla... Az alapveto orvosi tenyekbol is kisse eleg... Migrenemre azt mondtak majd elmulik magatol, mert kinovom aha lehet mondjuk 90eves koromban tenyleg sikerulne, de addig meg kuzdjon aki elvezi, h fel elete fejfajassal megy el, de olyan szintuvel, mikor alig bir barmi masra figyelni... Miota megkaptam a bogyot ami allergiara valo, erdekes modon a migrenem is jelentosen ritkabban ut ki..
Kezeltek persze kezeltek mindent, meg lehuzzatok az embert... Annyi penzt kaptatok tolem is amivel mas fel eleteben eleldegel, de persze a szenvedesem eppen ugy megmaradt... Pedig ha nalam jobban bizott valaki akar milyen megnevezesu gyogyitoban az mar a fanatizmuson is tul volt... Na mind1, reszemrol lezartam... Mert semmi ertelme... A psziches dolog meg azert ne legyen 1 honapos gyereknel... De mind1..

Kódból vagyunk...

(#60) mzdude válasza Olcsi (#26) üzenetére


mzdude
csendes tag

Ez így van.

"Szakszerűen" fogalmazva, vannak valami izék a szervezetben, amikhez kötődnek az allergiát kiváltó anyagok. Ehhez kötődik a gyógyszer is. Amelyik előbb érkezik, az nyer, a gyógyszer nem tudja kiszorítani a helyéről az allergént. A megoldás tehát az, hogy a gyógyszert jó előre el kell kezdeni szedni, akár már kora tavasszal; attól függően, hogy ki mire allergiás. Ha az allergiás tünetek már kialakultak, akkor megette a fene.
Korábban én is azt csináltam, hogy csak akkor kezdtem szedni a gyógyszert, amikor tapasztaltam a tüneteket, aztán csodálkoztam, hogy nem használ. Úgy gondoltam, nem terhelem a szervezetemet semmivel, amíg nincs rá ténylegesen szükség. Aztán rájöttem, hogy sokkal nagyobb kárt okozok magamnak a gyógyszer elhagyásával és azzal, hogy emiatt kijönnek a tünetek.

A Zyrtecet ki kell dobni a fenébe. Az volt talán az első ilyen gyógyszer, de azóta sokkal újabbak is vannak. Én Aeriust szedek; minden évben előre elkezdem szedni, és mióta így teszek, tökéletesen tünetmentes vagyok. A Zyrtecnek több a mellékhatása is, mint az újabb szereknek.

Érdemes valamilyen orrcseppet is használni. Nekem a Nasonex jött be, gyulladáscsökkentő hatású, szteroidtartalmú. De ezt csak szezonban használom.

További tanács, hogy a háziorvost ezen a téren el kell felejteni. Én az index fórumáról szedtem össze az infókat, majd szépen lementem a háziorvosomhoz, és felirattam vele az internetről kinézett gyógyszert. A háziorvosok sajnos nincsenek képben allergia terén.

Mindezt úgy sikerült megtanulni, hogy kb. tíz évem arról szólt, hogy augusztusban nagyjából két hétig a fuldoklás határán voltam.

(#61) Vamp válasza Piton (#59) üzenetére


Vamp
senior tag

Azért mikor láttad, hogy nem vált be, puszta kalandvágyból mentél el mégegyszer, vagy mi?

(#62) Piton válasza Vamp (#61) üzenetére


Piton
tag

Nem... Biztam benne, hogy nem kell eletem vegeig gyogyszer nyelnem minden este...
Biztam abban, h lesz valami mas megoldas... Csak az embert ha tobb mint 1,5 evtizedig nem jut elobbre azt mondja inkabb valasztom azt ami hasznal is... Aztan miota a gyogyszert szedem elmondhatom, h nem kinszenvedes a fel eletem... A migrenem majdnem teljesen eltunt azota, nem fujom egesz evben az orrom, nem duzzad be a szemem havonta x-szer stb.

Kódból vagyunk...

(#63) azbest válasza Cs.Orsolya (#58) üzenetére


azbest
félisten

Abban igazad van, hogy befolyásolható a szervezet működése pszichológiával. A placebo hatás is valami olyasmi, mivel gyógyszert szed az illető így kevésbé beszéli be magának hogy milyen beteg, és ez kedvezően hat az állapotára.

Akinél inkább rossz beidegződés áll a háttérben ( pl utál valami kaját és ezel olyan szinten fel tudja hergelni magát, hogy valóban roszul lesz tőle, vagy tikkel ha valami iritálót lát...)
Sőt még azt is el tudom képzelni, hogy a betegség alatt pavlovi reflex alakul ki, és a testi probléma megszűnése után is megszokásból produkál tüneteket, ha olyan hatás éri amitől tüsszögni szokott.

Abban is igazat adok, hogy sok esetben feleslegesen is tömik gyógyszerekkel az embereket. Hatalmas üzlet ez.

Jó is lenne, ha csak a tudat erejével megmondhatnánk a szervezetnek mit kell tenni.
Az általad is emlegetett ételérzékenység csak annyiból különbözik a pollen allergiától szerintem, hogy az ételt megesszük (az belső szerveknél ütközik ki), míg a pollennek külsőleg érintkezünk (bőr, szem, nyálkahártyák).

Az allergia tesztnél kis mennyiséget bejuttatnak a szervezetbe a bőrön át, és az ott fellépő védekezési mechanizmust alapján látható hogy túlreagál e a szervezet. Tehát ugyanolyan reakció a pollen és az étel allergia is.

Akinek valóban allergiája van és kevésbé életveszélyes annakfajtája, "csak" tüsszögés, orrfolyás, esetleg kiütés a tünete, ott az önkontroll erősítésére lehet jótékony hatással, az hogy meggyőzi az illetőt a terápia, hogy nem kell olyan hevesen reagálnia.
Aki meg csak beképzeli magának (hipohonder) annál megszüntethetőek teljesen a tünetek.

Viszont egyértelműen tévedés, hogy pszichés probéma az ha a szervezet megtámadja az ártatlan idegen anyagokat, melyeket normál esetben figyelmen kívül kéne hagynia.
Az "Egyszer volt... az élet" rajzfilmsoroaz jutott azeszembe :P

(#64) commanDOS


commanDOS
senior tag

A gyógyszerek nagyjából semmit nem érnek. Nekem kb 12 évesen jelentkeztek az allergia első tünteti: orrfolyás, vörös szem, tüsszögés, stb. Az akkori házidokim javasolta a Zyrtec-et, mint enyhe, de bevált gyógyszert. Egy évig tök rendben voltam tőle, de a következő tavasszal már egyszerűen nem ért semmit. Volt olyan év, h nem szedtem rá semmit és semmi bajom nem volt. Aztán hol szedtem, hol nem, elvoltam egy darabig. Aztán gondoltam kivizsgáltatom magam, vérvételből megállapították, h mikre vagyok allergiás, csakis pollenre, viszont ebből elég sokfélére (néhol 4kereszt is volt). Ezután jött az a rendelet, hogy háziorvos nem írhat fel ilyen gyógyszert, csakis szakorvos. Vittem a leletemet a tűdődokihoz, gondoltam naívan, h az alapján hátha felír v.mit. E helyett én voltam a hülye, mert mit gondolok én stb, új allergia teszt kell, arcüreg röntgen, fújkálós hülyeség és miegymás. Felírtak egy másik bogyót....asszem xyzal. Ettől tök jól tudtam horpasztani, másra nem nagyon jó.
Közben behívott a főorvos, mert elksézült az arcüreg röntgen, f@szán rám ijesztett, hogy nekem polipom van (háziállatnak kissé bizzar, gondoltam ez v.mi más lesz :) )
Bemagyarázta nekem, hogy ez még simán gyógyítható menjek el lézeres kezelésre, 5K/ alkalom...hát persze fiezetem a TB-t és még lehúz a szemétládája.
Utána érdeklődtem, hogy ez milyen eljárás, mert nagyon nem tetszett a dolog. Ki is derült a háziorvosomtól, hogy ez bizony átb@szás a javából, nehogy elmenjek, mert gyakorlatilag, aki ehhez az orvoshoz járt, mindnek ez volt az állítólagos baja, ugyanezzel a bemagyarázós szituval. Úgyhogy javasolták, hogy egy másik kórházban vizsgáltassam ki magam.
Nem elég, h beteg az ember, még a pénzt is kicsalják tőle, ilyen világot élünk.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#65) Peat;) válasza Cs.Orsolya (#58) üzenetére


Peat;)
veterán

Egy pár hónapos csecsemőnek a kis lelke csak nincs rosszul beállítva... :) Van igazság abban amit írsz, sok. De semmi sem fekete fehér. De ezt már más is leírta előttem csak hosszabban, ahogy lejött csak egy enyhe allergiád volt. Na arra tökéletes amit írsz és ajánlasz, arra súlyos felelőtlenség, gyengeség és hülyeség gógyszert szedni véleményem szerint és aki maga nem tudja megoldani ennek leküzdését az menjen el az ajánlott egyénekhez ha gondolja. De ez a csak a lélek...jáááj.

[ Szerkesztve ]

(#66) Cs.Orsolya válasza Peat;) (#65) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Szerintem alapvető tévedések és tévhiedelmek miatt nem fogunk tudni közös nevezőre jutni. Nem szeretnék tovább érvelni az álláspontotok ellen.

Súlyos allergiám volt. Majdnem asztmám lett. Tudom, miről beszélek. Mint mondtam, krva sokat tanultam, láttam, csináltam... Egy ilyen terápia nem 2 alkalo,. hanem pár hónapos heti rendszeres munka. De aki szeret szenvedni, szenvedjen.... Nincs jelentősége. Ha megbocsátotok, egy felesleges vitától szeretném megóvni magunkat, így visszavonulnék az érvelésektől.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#67) Unique girl


Unique girl
csendes tag

Egy időben nálam is jelentkeztek ezek a tünetek: orrfolyás (nem, nem az orrom folyik, hanem belőle a cucc), tüsszögés, szemviszketés, stb stb, néha még levegőt is alig kaptam. Aztán rájöttem, hogy nincs összefüggés. Azért köhögtem, meg kapkodtam levegő után, mert száraz volt a szobámban a levegő, azért tüsszögtem, mert ujjnyi vastag por állt a szobámban (ugye, aki elfelejt takarítani...), azért viszketett a szemem, mert télen az istennek se akartam kimenni a levegőre, és bent ültem egész nap a kockák előtt, meg azért folyt az orrom, mert meg voltam fázva. Szóval nem biztos, hogy az ilyenek összefüggenek. :)

(#68) ollie válasza Cs.Orsolya (#50) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pszichoszomatikus? Úgyérted minden esetben?

Nekem nagyjából 16 éve van nagyon súlyos pollenallergiám, akkor kezdődött, amikor még az emberek többsége (köztük én) nem is hallott róla, olyan ritka volt.
Egyik reggel felkeltem és alig kaptam levegőt. Így kezdődött egyik napról a másikra, semmi jele nem volt korábban.

***

(#69) commanDOS


commanDOS
senior tag

Végülis elméletben majd minden betegséget tudunk, tudnánk befolyásolni pusztán a gondolatainkkal ,a tudatalattival, hisz az agyunk irányítja a testünket. Csupán rá kell jönni, hogy közöljük az agyunkkal, hogy a betegség ellen fordítsa a testünket.
Csak bele kell gondolni: ha az agyunk képes mindenféle jelet fogadni a testünkből, befolyásolni a vérnyomásunkat, a bőr pórusait, a sejteket, gyakorlatilag mindent, akkor a testünket ért betegségeke is képes gyógyítani, amennyiben ez fizikailag lehetséges, tehát nem végtagcsonkolásra vagy hasonló esetekre gondolok, hanem fertőzésekre, vírusokra, allergiás reakciókra, stb.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#70) Morris


Morris
veterán

Sziasztok!
Az miért van, hogy amíg alszom, pihengetek (reggeli felkelésig) minden ok. Kapok levegőt. nincs probléma, aztán felkelek, kb 1 perc és el kezd folyni az orrom, és a tüsszentés is folyamatos?
na ez kb a délelőtti program. De felkelésig nincs gond. :F :F :F
Allergiás vagyok, sajnos egy csomó dologra, már lassan az életre is.
Gyógyszer nem használ. 2 hónap külföld kánaán volt. Most meg szenvedek. megint. :W

(#71) NDavid21


NDavid21
csendes tag

3 éve kezdtem allergiás lenni. Eljön a május közepe, orrfújás, szemem vörös, viszket, és alig vagyok ébren egész nap. Tart júliusig. Kb. ugyanazt eszem, ugyanott élek egész évben, szóval nem étel, vagy környezeti változás lehet az ok. Néztem, mi virágzik ilyenkor: bodza, bálványfa, dió, eperfa, olajfa, sás. Az előttem szólókhoz képest gyenge tüneteim vannak, de már ezektől is rosszul vagyok. Tavaly Flixonase spray-t használtam, segített, idén is az lesz. Mivel fél gyermekkoromat falun éltem, és mióta az eszemet tudom, sportolok folyamatosan, nekem ne mondja senki, hogy csak panelban alakul ki otthon fetrengő embereknél.

Asus Z87-K, I5@3,2MHz, 8Gb Corsair Vengeance

(#72) blueMerle


blueMerle
veterán

Úgy fest nálam idén, most indul be az egész. Most is elég rendesen el van dugulva az orrom, de nem úgy minthta náthás lennék, a szemeim könnyeznek és viszket az arcom, hiába vakarom, nem jobb. Szerintetek? :F

Eddig soha semmire nem voltam allergiás....

(#73) cyanide válasza blueMerle (#72) üzenetére

Menj el egy vizsgálatra, porszívózz sokat a lakásban, moss kezet, arcot, hajat gyakrabban, vakarózástól nekem csak rosszabb lesz.
Én már pár éve abba hagytam a gyógyszereket, kétnaponta bekapok egy kálcium sandozt és akkor a tünetek megszűnnek. Sportoltam, nem kíméltem a tüdőmet, egyszer kétszer kihajtottam magam utána jobb volt.
Néha vizipipáztunk, azt nem kellett volna, utána egy hétig éreztem, hogy nem ugyan olyan a tüdőm, volt pár szál cigaretta is, aktivan és passzívan is, azt is szerintem el kell felejteni örökre, a füstös helyeket is érdemes kerülni.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#74) joey04


joey04
titán

Én már kiskoromban allergiás voltam szinte minden virágporra évekig szenvedtem tőle,aztán egy ideje nem jött elő.2éve éreztem hogy megint irritál egy kicsit amikor elvirágzik pl a nyárfa tavaly volt egy két nap amikor rendesen bevörösödött a szemem, idén pedig megint beütött a szar.Nekem mindig is a szememet viselte meg a dolog, véres viszket és ez csak egyre rosszabb kicsiként mindig átalakult allergiás kötőhártya gyulladásba.Aztán mint írtam szerencsére elmaradtak évekig a tünetek, csak prüszkölés kínzott pár napig.Komolyan mondom a szemviszketés után valódi "ajándék" volt ez a tünet.Most 1 hete viszont prüszkölök(ez mint írtam számomra kibírható bár nagyon azavaró) és tegnap megint kijött a kötőhártya gyulladás is csak hogy jó legyen...Ma reggel alig bírtam kinyitni a szemem úgy össze volt ragadva az éjjel termelt könny miatt.ez a legrosszabb. csak állsz és ömlik a könny a szemedből.és éget, meg csíp. :O

most így néz ki a szemem:

Amikor kb 5-6 évesen kiderült hogy allergiás vagyok évekig szedtem a gyógszert hát valamit segített pont arra volt elég hogy kibírható legyen.Aztán ahogy tünetmentes lettem elmaradtak a gyógyszerek is.Idén más lesz.Holnap már meg is támadom a gyógyszertárat.Poén hogy 2 napja hagytunk ott 6 ezret gygyszerekre(családból mindenkinek én veszem a gyógyszert mert van patikakártya mégsem a pénzt adok ki érte)és gondoltam ááá nem veszek allergiára semmit végülis eddig kibírható volt... Erre tegnap alig vártam hogy vége legyen a melónak alig értem haza...ma is éjszakára megyek és a 12 rából 6ot szabadba vagyok(de minimum 4et)nem tudom hogy fogok reggelre kinézni...

Egy jó dolog volt ebben a betegségben otthon mindenféle kertimunka alól fel voltam mentve de ma már ezt sem élvezhetem nemrég kellett megnyírbálni valami rohadt bokrot(anyámnak már csak nem hagyom meg az ilyen munkát) ott is alig vártam hogy húzzak vissza a szobába, melóhelyen meg nem mondhatom hogy most pár óráig pihentetni kell a szememet.Ezt a pszichoszomatikus dolgot én baromságak tartom lehet tévedek akkor ez van, a vidéki levegőre meg annyi: ott még szarabb lenne a helyzet régen 4-5 hónapokat voltam a Balatonnál erősebbek voltak a tünetek.

A legrosszabb hogy imádom a termézetet gyönyörű a virágzó rét stb és nem élvezhetem emiatt a betegség miatt, sőt egy kínszenvedés kimenni a szabadba...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#75) Morris


Morris
veterán

én inkább a porra vagyok allergiás, de kb 1 hónapja jöttem vissza Londonból és az ottani levegő kánaán volt számomra. teljesen megszűnt az allergiám. Most itthon vagyok szenvedek.

(#76) FireLord


FireLord
aktív tag

Én is küzdök ezzel a hülye allergiával már 6-7 éve :( Nekem a szemem viseli meg a legjobban, az az érdekes hogy parlagfűre nem viszont minden másra ami tavasszal zöldül allergiás vagyok :(( Joey nekem is hasonlóan néz ki a szemem, elolvastam amit irtál, totál átérzem a dolgot.

Nálam ez ugy jelentkezik hogy a szemem aljában, minden reggelre (meg napközben) is összegyülik valami kis fehér "cucc", nemtudom mi lehet legjobban a csipához hasonlít, eddig nem is lenne nagy baj ki lehet azt szedni onnan, viszont nagyon gyakran ez a valami a szemhéjam belső oldalára ragad és ahogy pislogok kaparja a szemem, ettől persze bevörösödik semmit nem látok, viszket, szúr és könnyezik. Szemcsepp semmit nem használ szinte :( Ötletem sincs hogy lehetne ezt enyhíteni. :(

Ki milyen szemcseppet használ? Másnál is jelentkeznek hasonló szemproblémák?

(#77) commanDOS válasza FireLord (#76) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ismerős.. én kora tavasztól-őszig minden éppen nyíló szarra allergiás vagyok, kivéve a hirhedt parlagfüvet. Nem szokott könnyezni a szemed? Mert előfordulhat, hogy könnyezéssel próbálja enyhíteni a gyulladást(?) és aztán összegyűlik.
Én mostanában megyek orvoshoz, mert kezd tele lenni a tököm azzal, hogy már reggel úgy kelek, hogy az egész torkom meg szájüregem fáj, az orrom folyik, lassan a szemem is kifolyik, 1 óra mire összeszedem magam, a délelőtt kb így telik, délutánra enyhül valamelyest. Komolyan mint valami élő-halott. Most vettem v.mi orr sprayt, e valami finom por lenne és az volna a szerepe, hogy megkösse az orrba bejutó polleneket, mert állítólag az állandó orrfolyás gallyra vágja a csilószőröket az orrban, így akadálytalanul megy be minden szar a tüdőbe. Csak sajna nálam nincs ideje hatni, mert kitüsszentem állandóan :(((
Hát nah, nem egyszerű, remélem végre felírnak v.mi használható dolgot és visszatér az életkedvem, mert már nem is az allergia a legfőbb bajom, hanem az, hogy tönkrevágja minden napomat

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#78) FireLord válasza commanDOS (#77) üzenetére


FireLord
aktív tag

Milyen szemcseppet használsz?

(#79) frame>24


frame>24
addikt

Hmmm, gondoltam én is leírom, hogyan jött elő az allergia nálam.
Még valamikor 12-13 éves koromban rendeztünk a nyaralóban vmely haverral egy jó kis párnacsatát...pár perc múlva elkezdtem fulladni. És kész. Este már nem tudtam aludni az asthmától, anyám kamillateás inhalálással kezelt, ez enyhítette a tüneteket, 2 hét múlva rendbejöttem.
Később csináltunk allergia tesztet, ~ 2 perccel a szúrások felvitele után egyszerűen lefordultam a székről (!), arra ébredtem, hogy tartják a lábaimat az ég felé :DDD . Az eredmény: fű-, kutya-, macskaszőr-, és igen kifejezett házipor allergia. Fasza. (mondjuk az állatszőr részt nem értem, sose volt bajom azóta se durván "összeszőrőztött" lakásban) Gyóccert csak egy idényben szedtem, az első nyár után leálltam velük, mert elegem lett a kevés hatásból, az egész napi zombiság mellett. (igen, ezt itt sokan leírták, megerősítésként én is)
A furcsa, hogy a házipor allergiám szinte csak a nyaralóban jön elő, ahol kiváltódott! Mintha csak az ottani atkák szarára lennék allergiás. (egyéb helyeken a tünetek sokkal enyhébbek: 1-2 heves tüssz. aztán leáll.)
A dolog azóta annyi, ha leutazok a fonyódi házunkba, van, hogy ~1,5 hétig kell küzdeni (2. éccaka már jön a sípolás, és a hajnali ébredések, de végül mindig maradéktalanul ! elmúlik), ÉS van, hogy szinte alig jön elő, s ez a növénypollen-allergiára is igaz.
Amennyire emléxem, a sportolós években enyhült a dolog, lehet, hogy megin invesztálok uszoda+kondibérletbe, mert újabban sokat ülök, és több a tüsszentés a kelleténél, de még messze az elviselhető szinten van.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#80) commanDOS válasza FireLord (#78) üzenetére


commanDOS
senior tag

Nem használok szemcseppett, egyrészt mert nem bírom, másrészt szerintem tök hatástalan, mivel a pollenek nem az ember szemét basztatják, ez csak egy tünet. Viszont ha hidegvízzel kimosom, akkor enyhül egy időre. Mostanában szerencsére nem is annyira jellemző.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#81) Kistigrincs válasza FireLord (#76) üzenetére


Kistigrincs
csendes tag

Nekem csak iszonyúan viszket, meg könnyezik is a szemem. Most épp Alomide-t használok, de ez sem az igazi. Éget, vagy csíp, vagy nem is tudom meghatározni, milyen érzés, de nem kellemes. Ez már a harmadik szemcsepp, amivel kísérletezek, de mind hasonló volt. Taleumot használtam előtte. A legelsőnek nem ugrik be a neve. Szerintem sajnos nincs nagy különbség köztük, teljesen egyik sem szünteti meg a tüneteket, legfeljebb enyhíti. Mostanában áttértem a Visine-re (classic, vörös szemre), az legalább nem bánt. :)

(#82) FireLord válasza Kistigrincs (#81) üzenetére


FireLord
aktív tag

detto ugyanez a helyzet, most ajánlottak egy akupunkturás kezelést, mivel az orvosok nem tudnak segiteni megpróbálom hátha :( sok embernek segitett ahogy hallottam. Visinet beujitok én is mert próbáltam és valamennyire segitett picit :(

(#83) Kistigrincs válasza FireLord (#82) üzenetére


Kistigrincs
csendes tag

A vicc az hogy a Visine-t nem is allergiára találták ki. :) Opticrom-ot próbáltad már? Ez recept nélkül kapható, kifejezetten allergiás szemnyavalyákra. Én még nem vettem, de csak mert jelenleg Pesten hiánycikk. :(

(#84) Morris válasza FireLord (#82) üzenetére


Morris
veterán

Visine-t ne nagyon használjatok allergiára, sőt még amúgy se, mert kötőhártyagyulladást okoz.

(#85) joey04 válasza Morris (#84) üzenetére


joey04
titán

nekem épp az húzta le a kötőhártyagyulladásomat...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#86) peterszky válasza keIdor (#52) üzenetére


peterszky
őstag

Pár hete pont akkor mentünk be a piacra, amikor a Vasmű füstjét a városba fújta a szél, még nekem is belefájdilt a fejem, el se tudom képzelni, milyen lehet annak, aki még érzékeny is az ilyesmire.

What else you gonna do on a Saturday?

(#87) Morris válasza joey04 (#85) üzenetére


Morris
veterán

érdekes. biztos nem szedtél mást? :F
nem saját tapasztalatból beszélek, hanem olvastam és volt némi valóságalapja

(#88) joey04 válasza Morris (#87) üzenetére


joey04
titán

nem, sőt miután elmentem orvoshoz és felírta az allergiás cseppet azt kezdtem használni, és jóval gyengébb hatása volt mint a Visinenek!Úgyhogy azt félre is raktam és visszatértem a Visinehez.

Érdekes valaki írta hogy vízzel kell kimosni a szemünket.Nekem pont ez volt az első gondolatom amikor jöttek a tünetek.Hát annál jobban nem tudtam azóta sem ártani magamnak...eszméletlen kín volt utána.azóta sose mosom ki csak szemcsepp.viszont a sűrű hajmosás az nálam tényleg sokat segített, pedig nincs hosszú hajam és mégis.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#89) Morris válasza joey04 (#88) üzenetére


Morris
veterán

sűrű hajmosás? :Y
az mire jó?

(#90) joey04 válasza Morris (#89) üzenetére


joey04
titán

A gyakori hajmosás, a szem kimosása allergéneket távolíthat el és csökkenti a gyulladásos mediátorok mennyiségét, különösen, ha szempanaszok is vannak.

na nekem ebből a hajmosás segített a szem kimosása viszont nagyon nem... :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#91) Morris válasza joey04 (#90) üzenetére


Morris
veterán

na ezt jó tudni, köszönöm az infót. :R
Egyébként nem tudom mi van most, de hálistennek (és most gyors le is kopogom) teljesen tünetmentes vagyok.
egészen májustól. (azelőtt Londonban voltam februártól. ott is jól voltam) idáig

[ Szerkesztve ]

(#92) Kata_NLP


Kata_NLP
csendes tag

Hali, a szem kimosását nem csak fizikai úton lehet megcsinálni... :C

"Az orvosságod magadban van, csak nem figyelsz rá oda" (A. Hazrat)

(#93) ollie válasza Kata_NLP (#92) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát? Tudtommal nem a mátrixban vagyunk... vagy tévedek? :)

***

(#94) Kata_NLP válasza ollie (#93) üzenetére


Kata_NLP
csendes tag

Vannak hatékony technikák, amikor ezeket az elképzelés szintjén is meg lehet valósítani... :Y

[ Szerkesztve ]

"Az orvosságod magadban van, csak nem figyelsz rá oda" (A. Hazrat)

(#95) ollie válasza Kata_NLP (#94) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aha, szóval akkor te nem is fürdesz, hanem csak elképzeled, hogy megtisztul a tested minden izzadságtól és kosztól? :)

***

(#96) Kata_NLP válasza ollie (#95) üzenetére


Kata_NLP
csendes tag

:DD
Jó lenne, ha működne, egy csomó vizet meg pénzt spórolnék, de erre sajnos nem alkalmas... :O
Arra viszont igen, hogy a betegségeket, tüneteket elképzeljük, hozzunk rá megoldást és a megoldás véghezvitelét is elképzeljük... mint pl, ha valakinek allergia miatt viszket a szeme és azt a megoldást hozza, hogy ki kellene mosni, megteheti és ha átéli, hogy attól kevésbé viszket a szeme, nyert ügye van... :)

[ Szerkesztve ]

"Az orvosságod magadban van, csak nem figyelsz rá oda" (A. Hazrat)

(#97) old gray válasza Kata_NLP (#96) üzenetére


old gray
addikt

Csak nem ennek a filmnek a hatása alatt állsz? :)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#98) Traxx


Traxx
őstag

Részemről a parlagfű monnyon le.

Tavalyelőtt kezdődött (most 27 vagyok, tehát elég sokáig elvoltam tünetmentesen). Akkor reggelente kb fél óráig volt hapci-hapci, utána megszűnt. Itthon meg addig rágták a fülem, amíg elmentem vizsgálatra. Ki is hozta ezt, meg a mogyoró pollent (bár ez téves szerintem, mert az idén se éreztem belőle semmit :) )Tavaly kezdtem el gyógyszert is szedni (2 éve a szezon végén szántam rá magam a vizsgálatra, tehát akkor már mindegy volt). Kaptam Telfastot, és Nasonex spray-t. Ezzel a kettővel elvoltam, mint a befőtt, tünetmentesen. Idén is jó eddig (bár aug. végén-szept. elején kezdett beütni a szemviszketés is), de a szeptember eleji esős idő nagyon jót tett, akkor napokig nem szedtem semmit, és bajom nem volt. És most is elég a napi 1 szem gyógyszer, spray nem is kell :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#99) ollie válasza Traxx (#98) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerencsés vagy, nagyon gyenge az allergiád. :) Én még abban az esős időben, gyógyszerekkel telepumpálva is majd megpusztultam. :)

***

(#100) Kata_NLP válasza old gray (#97) üzenetére


Kata_NLP
csendes tag

Sajna nem tudta megjeleníteni az explorer, hogy melyikre kérdeztél rá, de részemről kétlem, hogy bármilyen film hatása alatt állnék... ;)
NLP terapeutaként dolgozom és ilyen szimbólumterápiát meg hasonlókat csinálok nagyüzemben...

"Az orvosságod magadban van, csak nem figyelsz rá oda" (A. Hazrat)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.