Hirdetés

2019. február 16., szombat

Gyorskeresés

(#1) Sub-ZeRo

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)

Hát nekem kell majd keresnem melót, de még ilyen feladat megválaszolós dologgal nem találkoztam.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#2) Franklin

Franklin
(PH! addikt)

Azért érdekelne, milyen jellegű munkáknál alkalmaznak ilyen teszteket. Soha nem találkoztam még csak hasonlóval sem.

(#3) montlig válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére

montlig
(újonc)

1 3 2 1 4 1 2 1 1 2 4 2 3 1 4 ??

G

(#4) Kassadin

Kassadin
(PH! kedvence)

Azt hittem olyan kérdések lesznek mint amivel én találkoztam(én kis naiv). Ez meg itten kőkemény matek. Milyen állásoknál kell ilyet kitölteni?

(#5) montlig válasza montlig (#3) üzenetére

montlig
(újonc)

Vagy 2 3 2 1 4 1 2 1 1 2 4 2 3 1 4
Vagy 3 3 2 1 4 1 2 1 1 2 4 2 3 1 4
Vagy 4 3 2 1 4 1 2 1 1 2 4 2 3 1 4

Csak hogy le ne maradjak... :D az elso kerdest kicsit hianyosnak erzem.

G

(#6) laleh

laleh
(PH! addikt)

Jézus! Ilyen helyre se megyek dolgozni. :D

Ha fontos, inkább telefonon: 06302832078 Apple garanciális ügyintézés törött is!

(#7) montlig válasza montlig (#5) üzenetére

montlig
(újonc)

Kozben csak leesett, hogy a betuk kozott nem szorzas van...:) igy a 4. Variacio a helyes.

G

(#8) Jhonny06 válasza Kassadin (#4) üzenetére

Jhonny06
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Programozói állásoknál el tudok ilyeneket képzelni simán. Általános logikai teszt meg kb. bárhol lehet, de az ezeknél jóval egyszerűbb.

Niche parfümök szórófejes üvegben, különböző kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. http://bit.ly/2EIOAOx

(#9) Kassadin válasza Jhonny06 (#8) üzenetére

Kassadin
(PH! kedvence)

Értem. Én olyan tesztet töltöttem ki egyszer, amiben olyan kérdések voltak hogy hallasz-e hangokat-e a fejedben(:DDD), mennyire jössz ki a munkatársaiddal/főnököddel, megölnél-e egy szenvedő állatot meg ilyesmik. Szórólapos állás lett volna, de nem jutottam tovább. Biztos debil vagyok... :U

[ Szerkesztve ]

(#10) sikibacsi válasza montlig (#7) üzenetére

sikibacsi
(újonc)

Szerintem az első kérdésre a harmadik a helyes.

A kilencesre viszont nekem nem jön ki helyesen a százalék alapján.
Tizes: Mekkora a járólap oldala?

[ Szerkesztve ]

(#11) hocico

hocico
(tag)

fejtörőnek oké, de semmi köze az álláskerséshez

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#12) montlig válasza montlig (#5) üzenetére

montlig
(újonc)

na egy utolso tipp:

4 3 2 1 4 4 2 1 1 2 4 2 3 1 4

G

(#13) sikibacsi válasza montlig (#12) üzenetére

sikibacsi
(újonc)

mondom h elsőnél a harmadik válasz a helyes

Ja semmi, most látom h csak totózol :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Jhonny06 válasza Kassadin (#9) üzenetére

Jhonny06
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Az ilyen erősen HR-es teszt lehetett. :)

Niche parfümök szórófejes üvegben, különböző kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. http://bit.ly/2EIOAOx

(#15) montlig válasza sikibacsi (#13) üzenetére

montlig
(újonc)

azert annyira nem toto cdak ulok a buszon es nincs tollam csak telefon es mindig benezek valamit...:) mint most az elsot...:)

3 3 2 1 4 4 2 1 1 2 4 2 3 1 4

G

(#16) sikibacsi válasza montlig (#15) üzenetére

sikibacsi
(újonc)

Akkor bocsi!

Viszont a tizes hogyan oldható meg adat nélkül ?!?

(#17) evans123

evans123
(lelkes újonc)

Az elso kerdes megfogalmazasa tobb sebbol verzik, de ahogy gondoljak, aszerint a 3-es a jo megoldas. Olyan szam lehet csak a megoldas amit ha negyzetre emelsz akkor ugyanarra a szamjegyre vegzodik. Ez csak az 1,5,6 -ra igaz. Mivel 11*11 haromjegyu ezert kiesik. 55*55 = 3025 itt B paros. 66*66 = 4356. Itt B paratlan, mind kulonbozik. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#18) bpx válasza Kassadin (#4) üzenetére

bpx
(őstag)

kőkemény matek? ne vicceljünk már, ezt egy nyolcadikos gyerek megoldja

én egyszer a Magyar Telekomhoz jelentkeztem gyakornoknak (Java fejlesztő) egyetem mellett, ott is volt egy hasonló teszt
sok könnyű feladat, nagyon kevés idő alatt

kb. 12-en voltunk a teremben, ennek nagy része csinos lány volt, szépen kiöltözve, úgy ahogy kell
mivel rengeteg (100+) posztra lehetett jelentkezni, gondoltam ők biztos vmi titkárnő/asszisztens/gazdasági/stb-t jelöltek meg
végignéztem a papírokon, mindenkinek BGF, Corvinous, stb volt ráírva, itt már kezdtem gyanakodni, hogy a tesztre rossz csoportba tettek
a végén már majdnem megkérdeztem, hogy ez a teszt most komoly, vagy rossz helyen járok?
mint utólag kiderült, mindenki tök ugyanazt a tesztet írta, megjelölt pozíciótól függetlenül

(#19) Raucher válasza sikibacsi (#16) üzenetére

Raucher
(fanatikus tag)

Viszont a tizes hogyan oldható meg adat nélkül ?!?

Minden adat benne van a kérdésben és a lehetséges válaszokban.
"(négyzetes alakú)" járólapokat kell letenni.

Megkeresed a 256 és a 336 (cm) legnagyobb egész értékű közös osztóját, és az lesz a "(négyzetes alakú)" járólap mérete.

Az első két válasz ránézésre is rossz.

Egy lehetséges osztó a 8, ami 1512 darab lapot feltételezne. Ezért a III, 5376 is hibás.

Marad a IV, 748, ami ránézésre szintén hibás, de nincs időd átszámolni.

Ez inkább stressz teszt. Nem a megoldás pontossága, hanem a ráfordított idő számít.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#20) evans123

evans123
(lelkes újonc)

Nalam a 10-esnel 2 is helyesnek tunik matematikailag. A 2-es a 3-as. 16 es 4 centis jarolapokkal, elobbi a valosagban hihetobb.

[ Szerkesztve ]

(#21) bpx válasza evans123 (#20) üzenetére

bpx
(őstag)

idézet az első oldalról:
"Vigyázz, mert több megoldás is lehetséges néhány feladatnál!"

(#22) evans123 válasza bpx (#21) üzenetére

evans123
(lelkes újonc)

Jah, akkor nincs is gond, nem kell abba belemenni, hogy a valosagban leginkabb 30 centis egy jarolap.:) Ha valakit erdekel, nem nagy cucc kiszamolni, 256*336 szorzatot vegiosztod a lehetseges megoldasokkal es ha negyzetszamot kapsz nyertel.

[ Szerkesztve ]

(#23) dave666

dave666
(senior tag)

Jó kis írás :R
Nem semmi a teszt, egyre többet kérnek egy-egy állásinterjún :R
Néhány éve, csak rajzolgatni kellett, meg X-elni :))

Dave666

(#24) evans123 válasza dave666 (#23) üzenetére

evans123
(lelkes újonc)

Itt csak karikazni kell.:) En orultem volna egy ilyennek a 12! oldalas helyett amit nemreg kitoltottem(bar atmentem rajta).

(#25) dave666 válasza evans123 (#24) üzenetére

dave666
(senior tag)

Voltam olyan állásinterjún is ahol 3X100 kérdésre kellett válaszolni, többször feltéve ugyanaz, hogy lemérjék azt, hogy figyelsz-e a kérdésekre :)

Dave666

(#26) Blindmouse

Blindmouse
(senior tag)

Nálunk is volt felvételi, ahol kőkemény IQ-t meg elektronikai/programozási ismeretket kérdeztek, és nem ám e-mailben elküldve. Ezek meg eléggé egyszerű kérdésk, ha van az embernél számológép.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#27) mghltm

mghltm
(PH! addikt)

allatkinzasnak minositem a het utolso munkanapjan 8 oras melo utan a tesztet, de koszonet erte! :DDD :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#28) Kassadin válasza bpx (#18) üzenetére

Kassadin
(PH! kedvence)

"kőkemény matek? ne vicceljünk már, ezt egy nyolcadikos gyerek megoldja"

Oh tényleg? :))

(#29) ClayMore válasza Kassadin (#28) üzenetére

ClayMore
(fanatikus tag)

egy jó képességű nyolcadikos gyereknek kéne tudnia megoldani, de a realitás inkább az h egy iskolába járatott gauss görbe jobbik végén lévő gimnazista vagy szakközepes gyerek ezt 10-es korában megoldja egész jól. pláne ha nincs időkorlát.

gyerünk emberek ennél több megoldáskulcsra számítottam. :B itt a hétvége :K hajrá

a csempés feladat a pro-aktivitást, probléma megoldást és kreativitást nézi. 10 emberből 9 észreveszi h nem egyszerű a feladat és h vmi okosság kell hozzá. de csak kevesen keresik meg a lehetséges megoldásokat. a legtöbben megelégszenek azzal a válasszal, h nem megoldható a csempék/járólapok mérete nélkül. ez kevés!

hogy milyen melóknál lehet ilyen nehézségű :DDD feladatokra számítani?
minden melónál aminél 150 nettónál többet akarsz keresni ha nagyon egyszerűen nézem.
amúgy meg:
minden ami mérnöki pozi ->gépész, építő, építész, folyamat, minőség, mechatronikai, villanyos, stbstbstb
mindenfajta infós (bár nekik a logikai matekosdi van túlsúlyban, gazdász pozik
management poziknál ez alap!
majd minden multinál olyan gyakornoki pozinál ahol nem minimálbérrel szúrják ki a szemed hanem 100-160 netto közötti fizut kapsz.

volt vki aki említette, h mindegy volt milyen poziért voltak a jelentkezők ott ugyan az a feladatsor volt->más a "jó" teljesítmény egy mérnöknél és más egy gazdásznál. ;)

jah és még annyi h ahol nyelvtudás is kell (márpedig manapság hol nem kell) nem szabad meglepődni, ha ezt időre és idegen nyelven kell tudni.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#30) Saccco válasza Kassadin (#28) üzenetére

Saccco
(PH! nagyúr)

Okosabb vagy egy nyolcadikosnál? :DD

Van egy-két könnyebb, de ahogy elnézem van egy-két elgondolkoztató is. :))

"mindenfajta infós"
Ez kínos főleg, hogy gazdinfós volnék... :B

[ Szerkesztve ]

█ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#31) Kassadin válasza Saccco (#30) üzenetére

Kassadin
(PH! kedvence)

Ha a matek a mércéje, akkor egyértelmű hogy hülyébb vagyok mint egy nyolcadikos. :DDD
Matekból még a szakközépiskola elején 3-as körül voltam, aztán az érettségit megelőző és érettségi évében átbukdácsoltam köszönhetően a fantasztikus jó matektanároknak(3 havonta kaptunk egy újat), aki semmit sem magyaráztak el... :U

[ Szerkesztve ]

(#32) dabadab válasza ClayMore (#29) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"a csempés feladat a pro-aktivitást, probléma megoldást és kreativitást nézi."

Magyarul: elrontották a feladat kiírását. :D
(Mondjuk az extra lehangoló, amikor egy feladatsor ilyen rettentően igénytelenül néz ki (pontok helyett vesszők, HuF, "3 szor" stb stb))

DRM is theft

(#33) ClayMore válasza dabadab (#32) üzenetére

ClayMore
(fanatikus tag)

a HuF-fal speciel mi a bajod? Ruandban volt eredetileg, de a HuF az csak barátságosabb. :))

de totál jól látod elrontották ;) lemaradt a járólap mérete. de akit ez elrettent az bizonyos pozikra nem alkalmas. többet csak privátban írok. nem akarom senki játékát elrontani :K

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#34) weiss

weiss
(őstag)
LOGOUT blog

2414 1421 1242 214

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#35) bacsis

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Nálunk a következő kérdések voltak TÚLZÁS NÉLKÜL!
Megy egy teherautó az uton, de kidőlt egy fa, ami miatt nem tudott tovább haladni
a: mi ment az úton
b: mi dőlt ki

2-es kérdés: ha 1 euró 280 ft akkor 10 euró hány forint

és még további 3 kérdés/feladat, ami hasonló kaliberű volt, esküszöm ez volt a kérdés :DDD

(#36) ClayMore válasza bacsis (#35) üzenetére

ClayMore
(fanatikus tag)

ezt akkor kaptad amikor a Ph!-ra is elkezdtél írni? :DDD

viccet félretéve. az első sima szövegértés és nem matek. így már más azért. ;)

(#37) #05364992

(törölt tag)

Amúgy ezekhez éles helyzetben használható számológép? Mert én előbb számolok inproprius integrált egy félsoros függvényből (feltéve természetesen hogy létezik a függvénynek primitíve), minthogy papíron kiszámoljam a 14-es feladatot. :D Még úgy is, hogy tudom hol lehet egyszerűsíteni matematikailag rajta, de belátható időn belül már egyjegyű számmal se megy hibátlanul a szorzás/osztás. A programozó képzés/lét átka. (A számolás a gép dolga, a programozó dolga, hogy megmondja mit, és hogy kell kiszámolni. :D )

(#38) vikvuk válasza #05364992 (#37) üzenetére

vikvuk
(fanatikus tag)

használható zsebzsámológép

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#39) dabadab válasza ClayMore (#33) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"a HuF-fal speciel mi a bajod?"

Az, hogy ez igy elsore valami mikrofaradnak nez ki :D, helyesen HUF (bővebben: A magyar helyesírás szabályai, 279. pont ill. ISO 4217).

DRM is theft

(#40) gerii

gerii
(PH! addikt)

42141 42112/3 42224

[ Szerkesztve ]

(#41) ClayMore válasza #05364992 (#37) üzenetére

ClayMore
(fanatikus tag)

persze.

dadadab: én HuF-nak ismerem, mert a pl a GBP-nél mind egy külön szó, de a Hungarian az csak egy szó. és láttam már így doksiban, persze ettől még lehetett az rossz a helyesírási szabályzat szerint. :U

[ Szerkesztve ]

(#42) wdtv

wdtv
(kvázi-tag)

ez nevetseges, erettsegi feladatokat kell megoldani egy eltere jart programozonak, remelem ez valami idiota hr-es hp..a agyabol pattant ki

(#43) vikvuk válasza ClayMore (#41) üzenetére

vikvuk
(fanatikus tag)

pl. Canadian Dollar csupa nagybetű. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44) vikvuk válasza vikvuk (#43) üzenetére

vikvuk
(fanatikus tag)

d vagy mi?
a kódszó nagybetűkkel, az tuti

[ Szerkesztve ]

(#45) llneo válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére

llneo
(újonc)

sziasztok! Most kerestem én is munkát. Mobilról írok, rövid leszek. Telenor 1,5 óra, Mol 2 óra, bdo 1,5 óra, praktiker 1 óra volt a tesztek hossza.

A t-cöm-nek azt se hiszem el amit kérdez, nem, hogy amit mond!

(#46) Toninho13

Toninho13
(fanatikus tag)

Hogy ne maradjak le:
3,2,1,4,1,4,2,1,1,3,4,2,1,1,3

(#47) ClayMore válasza wdtv (#42) üzenetére

ClayMore
(fanatikus tag)

pedig hidd el hogy ennél nehezebb matek nem szokott lenni általában. a sok interjút(lásd többiek hozzászólásai) látottak is alátámasztják h ilyesmik szoktak lenni. :K

(#48) C-Power

C-Power
(újonc)

2, 2, 4, 4, 1, 4, 2, 1, 0, 2 és 3, 4, 3, 3, 1, 4
a 9. kérdésre nincs jó válasz a lehetőségek között, sőt nem egész a szám, tehát nem jó a kérdés

(#49) noisia

noisia
(fanatikus tag)

Hátnemtom!

Nekem nem volt matek, inkább IQ. Meg linux, meg windows, meg angol, meg csoportos problémamegoldás, meg egyéni probl.mego. angolul.

________@đĐ°ß#÷

(#50) ClayMore válasza noisia (#49) üzenetére

ClayMore
(fanatikus tag)

nem mondta senki h kötelező a a matekos teszt. csak h nagyon gyakori!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.