Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag

Mi az ami miatt nem SE 2-t vettél. Mit tud az iPhone 12, amiért ezt vetted?

(Nem kötekedésből kérdezem, hanem kíváncsiágból! :K )

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) Syl válasza buherton (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Mit tud a 12, amit az XS nem? Én az X-ről sem érzek semmi késztetést a váltásra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) alkatraz3000 válasza buherton (#1) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Én szeretem a faceid-t, az amoled kijelzőt, és a friss hardvert. Na meg azért fotozgatni is gyakran szoktam, nem hátrány ha fejlődik. Ha már 2 évre vettem, akkor nem szerettem volna “visszalépést” tenni, ettől függetlenül az SE 2020 egy bitang jó telefon. Apám is azt vett élete első iphonejanak, és nagyon elégedett.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#4) alkatraz3000 válasza Syl (#2) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Jobb akku, erősebb kamera, kb ennyi :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#5) Syl válasza alkatraz3000 (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Majd ha a mai telefonok akkumulátorai annyit tudnak, mint 20 éve (amikor mindig keresnem kellett hogy hová tettem el a töltőt, mert kb kéthetente volt rá csak szükség) :B A fényképezés meg nem érdekel.

Bár ha az Apple kiadna egy Samsung Fold mintájú telefont (alapban X, kinyitva iPad), arra beneveznék :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) Noukoum


Noukoum
veterán

Ha ennyire fontos a jótállás/szavatosság akkor lehet érdemes lett volna megvárni 2021-et, nem?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7) Somatom válasza Syl (#5) üzenetére


Somatom
veterán

"Bár ha az Apple kiadna egy Samsung Fold mintájú telefont (alapban X, kinyitva iPad), arra beneveznék"

Nem sajnálnál rá két millát? ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Nem értem mire gondolsz. Miért lett volna indokolt várni ?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#10) Syl válasza Somatom (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy iPhone minden pénzt megér!

Ja, nem ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) D1Rect válasza alkatraz3000 (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

A vásárlókat és a forgalmazókat egyaránt érintő legfontosabb változás az, hogy 2021-től a jelenlegi 1 éves jótállási idő helyett az eladási ártól függően sávosan fog változni a kötelező jótállási időtartam, mely

10 ezer és 100 ezer forint közötti vételár esetén 1 év,
100 ezer és 250 000 ezer forint közötti vételár esetén 2 év,
250 ezer forint feletti vételár esetén pedig 3 év lesz.

(#12) alkatraz3000 válasza D1Rect (#11) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Hmmm, na ezzel nem is találkoztam. Mindegy is, miután 2 év egy szerződés, így amúgysem maradna tovább.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#13) Silenzio válasza Syl (#5) üzenetére


Silenzio
addikt

Ez hülyeség. Nem a telefonok akkuja tud kevesebet, a felhasználói szokások változtak. Pár hétig volt egy Xiaomi Mi10-em, de igazából eleve csak kipróbálni. Beszámítással került hozzám, így többségében csak pihent. Bekapcsolt 4G-vel és Wifivel kb. 5 nap alatt ment le az akksija a feléig, azaz alsó hangon is 8-10 napot ment volna, mert kb. csak arra használtam, amire való egy "butatelefon" való: napi 1-2 céges hívásra és 15 perc nyomogatásra - ráadásul butatelón nem böngésztél.

(#3) alkatraz3000:
Szerintem a Face ID meghibásodási aránya kiugróan magas, elég beírni a hardverapróba, hogy lásd, hány hibást árulnak. Plusz még egy évig alsó hangon hordhatod a maszkot, abban meg lóf*szt sem ér. Az én i11-esem Face ID-ja 5 hónapos korában megpusztult, fődarab csere lett belőle gariban (és Huawei-es dobozban jött vissza). Környezetvédőként nekem nem gyere be a teljes telefoncsere egy ilyen apró modul meghibásodása miatt, úgyhogy többé nem szeretnék arcfelismerős telefont, sem új iPhone-t venni.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#14) #50192640 válasza Silenzio (#13) üzenetére


#50192640
törölt tag

azért azt is megnézném, hány ripityomra törött kijelzőt cseréltek a sarki gsm boltban azokban a hirdetett face id hibás telefonokban :)

általánosságban: 12 pro-t már én se tartom vállalhatónak, még szolgáltatónál is havi 20k körül van a részlet :O viszont egy 12 minire benevezek, a face id nekem eddig a legjobb azonosítási módszer evör, maszk ide vagy oda.

(#15) Luck Dragon

Nekem nagyon tetszik a 12 mini, de ezért nem cserélném le rá az SE2-et.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#16) Silenzio válasza #50192640 (#14) üzenetére


Silenzio
addikt

A mini izgalmas, de az SE árának duplájáért rablás. Sajnos az Apple is tudja, hogy nincs másik, ennyire kompakt telefon ilyen nagy kijelzővel. Nekem a Sony Xperia 5-ösöm is kompaktnak tűnik, de ha mellé rakom az iPhone 7-emet, látszik, hogy előbbi vagy másfélszer nagyobb. A mini meg még annál is kisebb, pedig 5.4-es...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#17) alkatraz3000 válasza Silenzio (#13) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

az azért faceid hibás, mert kijelzőt/alaplapot cseréltek ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#18) Fred23


Fred23
nagyúr

Kamerájával készített saját képeket tehetnél fel valahová!
Amiket eddig neten láttam, nem nagyon tértek el a 11-ek minőségétől (ami persze bőven jó).

(#19) alkatraz3000 válasza Fred23 (#18) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

ehhez nagyon lusta vagyok, már youtubeon van összehasonlító videó. Összességében a selfie kamera ugrott nagyot, és az esti mód. A többi meg nem tűnt fel, eddig is jó volt.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#20) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

szegény ember annyit ér amennyi pénze van. széééép :C

#11 D1Rect

Erre akart válasz lenni.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#21) Noukoum válasza alkatraz3000 (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Azontúl is elég sok face id hibásodik meg mert sérülékeny, és könnyen hal be magától is. Ennek nyilván az is az oka hogy ha 1 szenzor meghibásodik akkor oda az egész.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#22) Syl válasza Silenzio (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

> Ez hülyeség.

Micsoda? Az hogy hetente-kéthetente töltendő telefonra vágyom? :F

> Nem a telefonok akkuja tud kevesebet, a felhasználói szokások változtak

Hol is állítottam én azt, hogy kevesebbet tud az akku?

Az hogy a felhasználói szokások megváltoztak, az egyértelmű. De attól még ugye lehet igény a hosszú üzemidőre? Már az nélkül, hogy hülyeségnek bélyegeznéd?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Igy gyorsan két dolog, amig el nem felejtem:
1, azért a Oneplus nem noname, nem akart az lenni, tehát ennek megfelelően valszeg ezért jött be a kis 3-as neked
2, árak: nyilván a hasunk fogjuk sokan az áraktól, aztán megvesszük, amire vágyunk (nem véletlen vagyunk techportál látogatók :DDD ), vagy nem, hisz egy 1 éves Iphone vagy egy S20+ azért minden határt átlép.
Amikor azt hittem, h soha nem lesz más telefonom, csak Iphone, akkor 80e Ft-ért hoztam ki a 3GS-t a T-től, havi 4e Ft-os csomagban, amiből nem tudtam a netkeretem felhasználni, úgy, h napi 2x1 órát buszoztam, és netezgettem közben rajta.

Ettől függetlenül, le a kalappal a gyártók előtt, de erősen be is kérik az árát mindennek. Annyira, hogy egy használt autó ára már elég veszélyes azért, hogy trendi legyek :))

(#24) Noukoum válasza zolikaDB (#23) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak a használt autóra még kétszer annyit ráköltesz egy évben (szerviz, üzemanyag), egy telefonra pedig nem.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#25) Silenzio válasza alkatraz3000 (#17) üzenetére


Silenzio
addikt

Persze. Biztos az enyém is azért romlott el...

Syl:
"Majd ha a mai telefonok akkumulátorai annyit tudnak, mint 20 éve (amikor mindig keresnem kellett hogy hová tettem el a töltőt, mert kb kéthetente volt rá csak szükség)"

Ezt írtad. Ha a maiak nem tudnak annyit, akkor kevesebbet tudnak. Nem igaz. Csak többet nyomkodod őket. Ha hetente akarod tölteni, vegyél egy nagy aksis strapa-okostelefont, és nyomogasd napi max egy órát. Meglesz a 10 nap. Ulefone Armor 3W például tudja, pedig droidos.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#26) Dany007 válasza zolikaDB (#23) üzenetére


Dany007
veterán

"Annyira, hogy egy használt autó ára már elég veszélyes azért, hogy trendi legyek"

Nem kötekedek, csak anno én is ehhez szoktam hasonlítani a dolgot, illetve párszor előjött beszélgetések közben ismerősökkel... szóval csak érdekességből mondom amit.
De a lényeg, hogy ez ma már azért annyira nem állja meg a helyét.
Az elmúlt 5 évben brutálisan elszállt a használt autópiac (is). Ezt most csak azért tudom, mert az elmúlt évben terveztem, hogy lecserélem az öregedő Mondeomat. ~6 éve vettem az akkor tíz éves autót 200k km-rel, benzines, durván 800 ezer forintért. Idén, hasonló felszereltségű szintén 10 éves benzines Mondeot nem találtam 2 millió alatt, de inkább 2,5 ha nem a legaljáról akarok válogatni. És egy kicsit ledöbbentem ezen.
Tehát az a kategóriás benzines autó, amit 6 éve megvettem 800-ért, ma már legalább 2 milla.

Tehát persze nagyon sok pénz 300-400 ezer forint egy telefonért, de ennyiért autóban ma már leginkább ezeréves hulladékot árulnak sajnos.

(#27) Syl válasza Silenzio (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

Mit nem lehet azon érteni, hogy hosszabb akkuidőt szeretnék? Mai telefon, mai használati szokás mellett? :F Nem azt írtam, hogy annyit és arra akarom használni, mint 20 éve! Mi bajod van velem?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28) Silenzio válasza Syl (#27) üzenetére


Silenzio
addikt

Semmi bajom veled. Szeretek pontosan fogalmazni, ennyi. Ne vedd trollkodásnak, kérlek. Gyakran olvasni a panaszáradatot, hogy régen jobban bírták a telefonok. A közlők egy része nem veszi figyelembe, hogy "régen" keveset nyomkodta. Te pl. igen, oké, megértettem. Amúgy majd ha lesz grafén akku, akkor lehet számítani több hónapos üzemidőre, de "valamiért" nem igen kezdett elterjedni még.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#29) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Kösz a quick élmény beszámolót. Erősen gondolkodom egy Note 10 Plus -> iPhone 12 vagy 12 Mini cserén. Ma megyek megtapizni a 12-t. :DDD

(#30) Somatom válasza Dany007 (#26) üzenetére


Somatom
veterán

Fura hasonlítások ezek. Hogy tud az ember egy autót felemelni, a füléhez tartani és másokkal beszélgetni vele? A motoromra is ilyeneket szoktak mondani. De, hogy tudna egy autóval motorozni? Pont úgy, mint telefonálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#31) Carasc0 válasza alkatraz3000 (#4) üzenetére


Carasc0
őstag

Youtube videókon látott tesztek alapján rém rossz akksija van a 12 és a 12 pro-nak. Iphone 11 tovább bírja mint a 12. Sztem az szégyen. Igaz az XS-hez képest te jobbnak érzed, ami igaz is. De a 11-hez képest visszafejlődés van. Kamera tényleg jó.

SE 2020-t akartam volna én is anyumnak.... Akksija még nagyobb botrány. Kár érte.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#32) buherton válasza alkatraz3000 (#3) üzenetére


buherton
őstag

Nincs azzal sem gond, hogy szereted két évente cserélni a telefonod.

Nekem idén vett Xr-em van. Tetszik a teli kijelző, a Face ID és nem akartam régi modellt, mert hosszútávon tervezek. Persze sokat fizetni sem akartam, meg kellett a viszonylagos hosszú akkumulátor idő. Az már mellékes hogy egy Androidos telefonnal sem voltam megelégedve. A tisztázás kedvéért az iPhone sem a szívem csücske, de nekem jobban bevált.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#33) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ezeket az árakat sokallom kicsit.
Mate 20 Pro 300k volt. Csak egy gagyi üveglap, meg egy fos kamera amihez Ai segítség kell hogy értékelhető legyen a képe.
HTC elsüllyedt, Pixelt hívatalosan nem forgalmaznak. TLC-ben nem bízok, LG is kivérzett.
Samsung Fan Edition műanyag hátlappal ami talán válható ár/érték arányban van.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#34) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Igen, én 8 éve vettem akkor 8 éves Astrát, 1.1m-ért.
Ma 8 éves autót nem találok 1.1m-ért.

Lépjünk túl ezen, elhamarkodtam, hogy az anyagi ellenértéket egy telefonnak egy autóhoz mértem.

Jogosan Iphone árát Iphone-hoz lehet mérni. Ez alapján menjünk tovább a logikai szállal.

Ha ezzel megvagytok, akkor én ott folytatom, hogy nekem a cirka fél millió forint egy telefonkészülékért igenis sok.
Ez egy őrült nagy összeg ebben az országban.

(#35) Noukoum válasza zolikaDB (#34) üzenetére


Noukoum
veterán

“Ez egy őrült nagy összeg ebben az országban.”

Addig a pillanatig amíg meg nem tekinted az ingatlanárakat.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#36) Syl válasza zolikaDB (#34) üzenetére


Syl
nagyúr

> Jogosan Iphone árát Iphone-hoz lehet mérni

Mérjük.
Szolgáltatói vásárlás következik:
2009 - iPhone 3G (16GB) - 27 000 Ft + 9900 Ft előfizetési díj (nincs részletfizetés, a telefon teljes ára kifizetve)
2020 - iPhone 12 (64GB) - 275 000 Ft + 9500 Ft előfizetési díj (a készülék mehetne részletre 22x12500 Ft)
2020 - iPhone 12 pro (128GB) - 365 000Ft + 9500 Ft előfizetési díj (a készülék mehetne részletre 22x16600 Ft)

Úgy érzem, az autók árai nem változtak ennyit.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37) Noukoum válasza Syl (#36) üzenetére


Noukoum
veterán

Az iphone 3g 2008-as.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) Syl válasza Noukoum (#37) üzenetére


Syl
nagyúr

Én 2009-ben vettem, a leírt pénzösszegért.
Az iPhone 12 az csak árlistából van, eszem ágában sincs cserélni az X-et.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#39) zolikaDB


zolikaDB
veterán

(#35) Noukoum: nem úgy van, hogy ne hasonlítgassuk az iphone árát máshoz?
Tudat alatt erre céloztam amúgy.
De csúnya lenne politizálni, hagyjuk.

(#36) Syl: ha időben hasonlítod, az plusz dimenzió. Számoljunk inflációt, USD-EUR-HUF viszonyt, átlagkeresetet, GDP-t stb :DDD
De ha ezt ledobjuk, akkor ihajj. 12 év, 10x-es áremelés.
Én 80e-ért vettem a 3GS-t.
Nem vagyunk azonos Telekom kasztban :DDD

(#40) Syl válasza zolikaDB (#39) üzenetére


Syl
nagyúr

> ha időben hasonlítod

Miért? Hogy hasonlítsam? A 3G mai árát egy i12-vel? ;] :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#41) zolikaDB válasza Syl (#40) üzenetére


zolikaDB
veterán

Meh.
Ájfonos leszek, hótziher.
Mer akkor filozófus is leszek, ha nem akarom bebizonyítani, hogy 2020-ban már elvetemült baromság fél millióért telefont venni.
NADE. Kinek mi.
Régi vicc, ugye, aki elpiál/füstöl x forintot naponta, és visszakérdez, hogy ha te nem, akkor miért nem vettél abból a pénzből ferrarit - szóval ezen logika mentén lehet elengedem ezt a minek vegyünk sokért telefont, ami leesik és eltörik.
Tényleg jobb PC-nek lenni, és mindenkinek IS megfelelni :DDD :)) (nem personal computer)

(#42) Somatom válasza zolikaDB (#34) üzenetére


Somatom
veterán

"Ez egy őrült nagy összeg ebben az országban."
A hangszórós kérdés az, hogy az összeggel van a probléma, vagy az országgal?
Sztem egy átlagembernek nagyjából tök mindegy, hogy milyen telója van. Egy techőrültnek meg nem olyan nagy érvágás egy heti fizu egy Iphone -ra.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43) zolikaDB válasza Somatom (#42) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezzel a hsz-el egyetértek.
Hangszóró nem kell, mert van, úgyhogy azt a kérdést majd megválaszolja aki kompetensebb, mint én :D

(#44) Noukoum válasza zolikaDB (#39) üzenetére


Noukoum
veterán

"nem úgy van, hogy ne hasonlítgassuk az iphone árát máshoz?
Tudat alatt erre céloztam amúgy.
De csúnya lenne politizálni, hagyjuk."

Én ilyet nem mondtam. Szubjektíven miért ne lehet összehasonlítani a kettő árát? Amit én jeleztem (ami egyébként dicső hazánkban óriási tévhit) hogy a koczi ára nem csak vételárból áll.
Így egyáltalán nem korrekt a példa.

#38Syl

Akkor nézd meg az i11 pro meg az i11 árát, hiszen akkor is régebbi modellt vettél. Az előfizetési összeg pedig nem is nőtt hanem csökkent, ami az inflációt tekintve elég kedvező..

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#45) Somatom válasza Noukoum (#44) üzenetére


Somatom
veterán

Bizony! Csütörtök reggel vettem egy hét éves autót. Még nem tankoltam bele, csak a papírügyintézős cégnél jártam, meg a szerelőmnél. Ezek ketten olyan számot mondtak, hogy bármilyen Iphone -t tudtam volna venni belőle és ennek semmi köze az autó árához. :O

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#46) Syl válasza Noukoum (#44) üzenetére


Syl
nagyúr

Elnézést a pontatlanságért.

2009 - iPhone 3G (16GB) - 27 000 Ft készülék + 9900 Ft/hó előfizetési díj
2020 - iPhone 11 (64GB) - 150 000 Ft készülék + 19 000 Ft/hó előfizetési díj
2020 - iPhone 11 pro (64GB) - 229 000Ft készülék + 19 000 Ft/hó előfizetési díj

Így sem lett szebb az ábra...

(#42) Somatom

> Egy techőrültnek meg nem olyan nagy érvágás egy heti fizu egy Iphone -ra.

Hmm, egy heti fizu fél milla? Hol lehet jelentkezni? :DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#47) Noukoum válasza Syl (#46) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem egyáltalán nem vészes, ahhoz képest hogy mennyit romlott a forint, és a telefonok csak drágábbak lettek.
Előfizetés pedig sosem érte meg, csak ha kihasználod a szolgáltatást amit kapsz.

Az autóárakat is nyugodtan meglehet nézni, ez csak egyre rosszabb lesz. És ott van az üzemanyagár növekedés, az alkatrészár növekedés, a munkadíj növekedés.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#48) Somatom válasza Syl (#46) üzenetére


Somatom
veterán

Azt mondod, hogy egy jó doki, vagy egy jó szoftverfejlesztő kint nem keres meg 5500 Eurót? Ausztriában egy ecccerű kamionsofőr extrák nélkül keres havi 2800 -at és azt 14 -gyel kell szorozni, tehát az éves fizujából visszaosztva 3260 Erzsi.
Svájcról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) Syl válasza Somatom (#48) üzenetére


Syl
nagyúr

Elnézést, azt hittem kis hazánkról beszélünk.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Fú, nemár.
Ez nagyon elment.

Pár képet lőnél a telefonnal?
Engem érdekelne!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.