Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zharkanyi


zharkanyi
tag

Használom. Egyelőre tetszik.

Kicsit aggódok, hogy ha elfogynak az érméim, akkor vagy fizetni kell, vagy csak lassan haladhatok tovább.

(#2) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszo a leírást, kipróbálom milyen.

(#3) lorcsi


lorcsi
veterán

nagyon rég fent van, de nem volt még időm elkezdeni :(
mindenképpen el akarom kezdeni..és végig csinálni !

remélem hamarosan wp-re is ki fogják adni

(#4) Wesder válasza lorcsi (#3) üzenetére


Wesder
félisten

Mire? ;] csak vicc volt, tényleg elkéne oda :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) pusszycat válasza #20749568 (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, ha tud már olvasni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) b0bcat válasza zharkanyi (#1) üzenetére


b0bcat
addikt

Miért gond az, ha fizetni kell érte? :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Kár, hogy am már nem lehet megvásárolni semmit. Csak appon belül. Ha valami zavar, az a telefonon lévő reklámok. Nekem telefonon egy deka reklám nem lehet. Tudom ma már semmit nem lehet eladni így, csak ha az appon belül kínáljuk fel (X lóvé ez, Y lóvé az). És így akár többször is lehúzható az ember. Amúgy tetszik így olvasásra ez az app.

A kérdésem: hányszor kell csengetni a reklámmentességért?

[ Szerkesztve ]

(#9) Louro


Louro
őstag

Elolvasva nem látom a különbséget a Duolingo-val. Max, hogy meseszerűbb. De a Duolingo reklámmentes legalább. Ha nem gyerek a célfelhasználó, akkor egy próbát az is megérhet.

Mess with the best / Die like the rest

(#10) Traxx válasza zharkanyi (#1) üzenetére


Traxx
őstag

Több lehetőséged is van.
- Meghívsz barátot
- Reklámnézés
- Face és twitter követés
- De a napi leckék, tananyagok megoldása után is jár érme
- Egyéb (nem tudom mobilnet híján megnyitni az appot, fejből ennyit tudok biztosan).

Szóval haladni fogsz, de lassabban, max. nem tudsz egyszerre megvenni egy teljes fejezetet egy szigeten.

Louro: kb. fél éve használom az alkalmazást, és jelentős különbségek vannak. Gyakoroltatóbb, változatosabb. Külön tananyag és nyelvtani modulok (a Duolingo ha jól emlékszem, nem magyarázta a nyelvtant), szótanuló, napi leckék, stb. Nekem sokkal jobban tetszik.

És még valami: 0-ról kezdőknek nem biztos, hogy ajánlanám, mert elsőre, sőt másodikra is pislogni fog, hogy milyen szerkezetek fordulnak elő. Feltételez némi előképzettséget, de aki ezzel rendelkezik (és nagyon sokan ilyenek), annak OK, sőt még ösztönzőbb is lehet - saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#11) janeszgol válasza Traxx (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Mennyibe kerül egy fejezet? Hány fejezet van?
Ha fejezetet veszel, akkor az reklámmentes?

[ Szerkesztve ]

(#12) darvinya válasza b0bcat (#7) üzenetére


darvinya
titán

Mond ezt mikor már milliót fizettél ki apránként.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13) janeszgol válasza darvinya (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez az. Egészben megveszed 2-3 ezerért, apránként meg több tízezer lehet a vége. Jó biznisz, mi?

(#14) Traxx válasza janeszgol (#11) üzenetére


Traxx
őstag

Összesen talán 14 sziget, szigetenként 6-8 témakör (nem tudom pontosan a számukat, jellegre: utazás, munka, stb), és egy-egy témakörben tizenpár lecke. Szóval böszmesok :D

Érmékért lehet megvásárolni a leckéket, ill. egyben a témaköröket (így olcsóbb), de mivel nincs előttem az app, így nem tudom az árat, olyan 300 érme körül van kompletten egy témakör - az érmék árát újfent passz.
A nyelvtani leckékért 20 érmét kér, ezeket az egyes napi vagy szigetes leckék végén tudod megvenni, ha szeretnéd - a lecke befejezhető enélkül is. És a szigeteken is van önálló nyelvtani blokk.

A napi leckék ingyenesek, a szótanuló szintúgy, de az egyes tematikus szócsoportok nem (90 érme - munka, nyaralás, egészség, stb.). Nyilván amely szavak előfordultak már az eddig tanult napi vagy szigetes leckékben, azok bekerülnek a szótanulóba, nem kell őket újból megvenni.

A reklámmentességet passzolom :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#15) b0bcat válasza darvinya (#12) üzenetére


b0bcat
addikt

Kétlem, hogy pár tízezer forintnál többre jönne ki. És akkor el lehet kezdeni számolgatni: mennyibe kerül a nyelvtanulás? Mennyibe kerül nyelviskolába menni? Mennyibe kerül egy magántanár? Többszöröse az online tanulásnak. ;) Szóval nem értem, miért vár valaki bármiféle szolgáltatást ingyen. :F Ez valami hülye berögződés, hogy nem fizetünk semmiért a neten... :(((

Én inkább abban látom a problémát, hogy sokan belefognak ezekbe az app-okba, de hamar elmegy a kedvük tőle, akár fizettek érte, akár nem. (Akik fizetnek érte, azok valamivel kitartóbbak általában.) Valamiért mi magyarok nem szeretünk (még) online tanulni. :U

@janeszgol: 20 ezer forintért 4-5 magánórát tudsz venni. Egészen biztos vagyok benne, hogy ilyen értékű nyelvoktató szoftverrel sokkal többet tudsz tanulni, mint 4-5 magánóra alatt. :K

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#16) janeszgol válasza Traxx (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :R
Akkor megnézem ezt az appot.

b0bcat, még nem ismerem a szoftvert, de ebben tuti igazad van!!

[ Szerkesztve ]

(#17) KruGer válasza janeszgol (#8) üzenetére


KruGer
csendes tag

Szia!

Hányszor vettél eddig reklámmentességet? Egy vásárlással nem kapcsolódott ki?

--:: Sk8 Is Gr8 ::--

(#18) janeszgol válasza KruGer (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Hali!

Nem tudom, még nem használtam ezt a programot. Azt a kérdést azért tettem fel, hogy a reklámozás modulonként van-e megoldva? (Ne adjak tippeket a jövőre nézve, mi? :) ) De hülye kérdés volt a részemről, mert ha kifizeti az ember, akkor nem tök mindegy? :)

[ Szerkesztve ]

(#19) KruGer válasza janeszgol (#18) üzenetére


KruGer
csendes tag

Szia!

A reklámmentességet 1x kell megvásárolni, és többet nem fogsz reklámokkal találkozni! ;)

--:: Sk8 Is Gr8 ::--

(#20) janeszgol válasza KruGer (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszönöm szépen! Akkor már csak ezért is érdemes foglalkoznom az appal. :R

(#21) Traxx válasza b0bcat (#15) üzenetére


Traxx
őstag

Egyetértek, no meg ahogy írtam, már régóta használom a Xeropan-t, és a tesztelések során baromi sok melót öltek bele a készítői, és a végeredmény is kellemes lett. Szóval szívesen fizetek érte én is, ha elfogynak az érméim :K

Egyébként nekem is vannak gondjaim a kitartással :B :(

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#22) 5381


5381
aktív tag

Én még a régebbi verziót használom, jobban tetszik az a felület(ezért is nem merem frissíteni).
Ez gyerekesnek tűnik.
Vagy ebben is lehet választani, hogy melyik felületet használom?
Egyébként nagyon jó alkalmazás, ha nem lennék lusta, akkor már rengeteget haladtam volna angolban.

[ Szerkesztve ]

(#23) Traxx válasza 5381 (#22) üzenetére


Traxx
őstag

Nincs választási lehetőség, csak az új van.

Én is szkeptikus voltam, de pozitívan csalódtam...jobb (nekem) a 2 :) A napi leckék ugyanúgy megmaradtak, mint az 1-ben, de az első verziótól jóval többet nyújt a mostani.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#24) szhallai


szhallai
csendes tag

Teljesen véletlenül pont 2-3 hete fedeztem fel. Nagyon tetszik. Én végigcsináltam a Duolingót is. Szerintem az nem árt a kezdéshez. Teljesen nulláról nehéz lehet.
A facebook bejelentkezésért kaptam 500 érmét egy leckéért lehet 3-at kapni. Ha ajánlod valakinek és az belép és megcsinálja a bevezetést, azért lehet kapni 250 érmét. Ez szerintem egy családon belül könnyen megoldható. A fiam telefonjára feltettem, gyorsan végignyomtam a bevezetőt és lett 250 érmém.
Egy fejezet általában olcsóbb egyben 150-180 érme. Vannak kihívások, amiért lehet 50 érmét kapni. Ez 3 feladatot jelent, ami megcsinálható. Mindig más (pl. érd el a 4. szintet szótalulásból, szerezz 100 érmét. stb) Egyenlőre úgy látom, hogy az első szint végigcsinálható pénz nélkül és már ez is egy elég masszív anyag. Reklámok egyáltalán nincsenek még. Ingyen érmékért lehetne reklámokat nézni, de ez még nálam nem működik.
Mindenesetre sokkal összetettebb és nagyobb mint a Duolingó, de teljesen nulláról nehezebb elkezdeni.
Szerintem nagyon jól használható együtt, ha valaki így akar angolt tanulni.
Engem eléggé magával ragadott. Szívesn nyüstölöm napi fél-egy órát és szerintem nem is fogom megunni.
Kérdés, hogy meddig tudok eljutni ingyenesen, de szerintem erre fizetni sem kár.

Nagyon köszönöm a készítők munkáját rengeteg munka és energia van benne.
Kár hogy amikor fiatalabb voltam nem voltak ilyen nyelvtanulási lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

(#25) b0bcat válasza szhallai (#24) üzenetére


b0bcat
addikt

"Kár hogy amikor fiatalabb voltam nem voltak ilyen nyelvtanulási lehetőségek."

Az a "vicc" (valójában tragédia), hogy az internet az angol nyelv kifogyhatatlan és ingyenes tárháza, mégsem használják ki azok, akik angol nyelvtudásra áhítoznak, sőt, még ingyen is csak nagyon nehezen tudják rávenni magukat arra, hogy foglalkozzanak a tanulással. :(

Olyan ez, mint a fogyókúra. Mindenki tudja, hogy munka és lemondás nélkül nem lehet eredményt elérni, mégis sokan inkább megveszik a csodaszereket, aztán persze nem történik semmi. Amin már ők maguk sem csodálkoznak, de eljutnak oda, hogy a jó dolgokért sem hajlandóak már fizetni (több sikertelen próbálkozás után), de talán már ingyen sem fogadnak el segítséget.

Erről most eszembe jutottak Jack Ma (az Alibaba alapítója) szavai:

"Szegényeknek a legnehezebb szolgálatot tenni. Add ingyen, ők azt hiszik, csapda. Mondd nekik, hogy pici befektetés, azt felelik, keveset hoz. Mondd, hogy csináljuk nagyban, azt felelik, nincs pénzük. Mondd, hogy próbáljunk valami újat, azt felelik, nincs tapasztalatuk. Mondd, hogy tradicionális üzlet, azt felelik, túl nehéz. Mondd, hogy újfajta üzleti modell, azt felelik, MLM. Mondd, hogy nyissanak saját boltot, azt felelik, nincsenek lehetőségeik. Mondd, hogy kezdjenek új üzletbe, azt felelik, nem értenek hozzá.
Mindegyikükben van valami közös:
A Google-ban kutakodnak, a barátaikra hallgatnak, akik ugyanolyan reménytelenek, mint ők, többet agyalnak, mint egy egyetemi professzor és kevesebbet tesznek, mint egy vak ember."

Ilyen egy átlagos magyar ember, aki ugyan elméletben szívesen tanulna angolul, de a gyakorlatban tenni semmit nem hajlandó érte. :U Miközben itthon is gomba módra szaporodnak az utóbbi években a nyelvoktató honlapok és app-ok.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#26) 5381 válasza Traxx (#23) üzenetére


5381
aktív tag

Köszi a választ! Akkor lehet frissítek egyet. Igazából, csak a napi leckéket nézegettem és azok végén töltögettem a teszteket. A frissítéssel hátha kis lelkesedést is sikerül előcsalnom magamból. :D

(#28) RexpecT


RexpecT
addikt

Nem lenne rossz, de nem lehet nyelvet változtatni az alkalámázásban, illetve drágák a coinok nagyon.
Ha az Android nyelvét teszem vissza magyarra, akkor is marad angol nyelvű az app.

(#29) batai15


batai15
félisten

Akkor marad a doulingo ha ez ennyire sokba kerül

(#30) b0bcat válasza batai15 (#29) üzenetére


b0bcat
addikt

Többen írták már itt fent, hogy ez jobb, mint a Duolingo. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#31) mustang08 válasza b0bcat (#30) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

És itt jön az ellenvélemény:
Szerintem a Duolingo jobb mint a Xeropan. :) Nagyon hiányolom egy szintfelmérő meglétét, vagy legalább a szintugró teszt lehetne ingyenes. Az én esetemben például előbb elfogyott az érme, minthogy a saját szintemig el tudtam volna jutni. A másik hátrány, hogy a beágyazott videók miatt nagyon tudja szívni a mobilnetet. Legalább egy kapcsoló lehetne benne, hogy videók ki-be. Beszédfelismerő nincs. Helyesírás gyakorlás nincs. A memória játék szerintem értelmetlen.
Persze a Duolingo is sokkal rosszabb volt a kezdetekben, így lehet arra számítani, hogy a későbbiekben ez az alkalmazás is kiforrja magát.

(#32) moleculez


moleculez
veterán

Nekem teljesen angol az app, hogy tudom letölteni magyarul? A nyelvran miatt lenne ez fontos.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33) mustang08 válasza moleculez (#32) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Miután levitted a bevezető küldetéseket, kérdezni fogja az app, hogy mi legyen az alapértelmezett nyelv.

(#34) b0bcat válasza mustang08 (#31) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem az én véleményem volt. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#35) Jeanne d'Arc

Imádom a programot!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#36) moleculez válasza mustang08 (#33) üzenetére


moleculez
veterán

Az időutazás előtt, vagy után? Utána vagyok már jóval, és még nem kérdezte.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37) janeszgol válasza mustang08 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Én a Doulingo beszédfelsiemrőjét feleslegesnek tartom. A mikrofon alapból torzít, ráadásul az angol elég akcentusos nyelv.A beszédet muszáj élőben gyakorolni. Ez alól nincs kibúvó. (Vagy Skype PC-n. Egy olcsó bóvli füles is jobb a telefonok mikrofonjánál.)

(#38) mustang08 válasza moleculez (#36) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Ha már a sima leckéket csinálod és nem beszél hozzád minden küldetés végén Max professzor, akkor túlhaladtál rajta.

janeszgol: Természetesen nem lehet a Duolingo beszédfelismerőjével olyan szinten megtanulni beszélni, mint angol anyanyelvűek között, de arra elég, hogyha olyan helyzetbe kerülünk, akkor érthetően ki tudjuk fejezni magunkat. Ezt is ígéri a Duolingo, hogy kb. B1-es szintig megtanít angolul. És ezt kb. teljesíti is, anélkül, hogy reklámokat nézetne velünk vagy hogy egy fillért is fizetni kellene érte.

UI: Én a böngészős verziót használom, az androidos verzióról nem tudok nyilatkozni.

(#39) adrian360


adrian360
őstag

Javítottak a első Xeropan-os hangminőségen ? Illetve lecserélték a felolvasó embert ? Mert nekem annak idején alapból tetszett az app, de az ember úgy beszélt hogy legalább egy liter nyál volt a szájában és inkább abbahagytam, annyira idegesítő volt.

(#40) pomorski


pomorski
őstag

Nem is tudtam róla, ki fogom próbálni.

(#41) StLui


StLui
veterán

Nincs valakinek tippje miért nem tudok FB fiókkal belépni iPad-en, feleségemnek sikerült iPhone-on, nekem nem, telóm meg win-es

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#42) onlineair


onlineair
tag

Nagyon jópofa...de vannak WindowsMobile/Phone felhasználók is :(

szerk: már ez nem a cikkírónak szól, hanem hogy arra is kijöhetett volna...vagy majd...egyszer...évek mulva :D

[ Szerkesztve ]

(#43) b0bcat


b0bcat
addikt

Azokhoz szól a kérdésem, akik aktívan használják vagy használták a fent említett app-okat (Duolingo, Xeropan): mennyire fontosak számotokra a hanganyagok? Mindent meghallgattok egyesével?

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#44) nyestegabesz


nyestegabesz
csendes tag

Tudom hogy egy kicsi célcsoport vagyok, de miért nincs Windows Phone változat?
Az van nekem, a gyereknek, az asszonynak ... jó kis appnak tűnik, de így esélyem sincs...
Vagy mi egy távoli bolygón élünk? :O

Gabesz

(#45) Xeropan Team válasza RexpecT (#28) üzenetére


Xeropan Team
újonc

Szia RexpecT!

A Xeropan csapatától írok. Jelenleg a bejelentkező képernyőn ad lehetőséget az app a nyelv változtatásra, de egy következő frissítésünkben ez elérhető lesz a beállításokból is. Tudnál adni egy a fiókodhoz rendelt email címet, hogy manuálisan át tudjuk állítani a nyelvet?

Ajánlanánk továbbá az ingyenes napi leckéket számodra, és számos ingyenes kiegészítő funkciót (szótanuló, gyakorlás), amelyekkel napi szinten kihívás elé állíthatod meglévő nyelvtudásod!

[ Módosította: Bocha ]

(#46) Xeropan Team válasza moleculez (#32) üzenetére


Xeropan Team
újonc

Üdv moleculez!

Kérlek, küldd el a bejelentkezéshez használt fiókodhoz tartozó email címet, hogy manuálisan át tudjuk állítani az app nyelvét! Egyébként a bejelentkező képernyőn a tutorial sziget megoldása után kérdez rá az alkalmazás arra, hogy milyen nyelven szeretnéd használni az alkalmazást, de egy frissítés után majd elérhetővé tesszük a nyelvváltoztatást a beállítások alól is. Köszönjük a türelmet!

[ Módosította: Bocha ]

(#47) Xeropan Team válasza StLui (#41) üzenetére


Xeropan Team
újonc

Üdv StLui! Egyedi, eszközspecifikus hibának tűnik, ahhoz, hogy tudjunk segíteni ezen a problémán, több információra lesz szükségünk. Kérlek, csatlakozz a hibamegoldós csoportunkba és egyeztessünk a részletekről! A jutalmad nem marad majd el! :)

[ Módosította: Bocha ]

(#48) Louro válasza Xeropan Team (#47) üzenetére


Louro
őstag

Hello,

bár még nem próbáltam, csak az első részt, de van lehetőség offline módban is gyakorolni/tanulni vagy még mindig függünk a 3G/4G-től?

Ma este letöltöm és kipróbálom, ha már ennyi dicséretet kapott. Csak amíg nem lesznek korlátlan mobilnetcsomagok, addig érdemes lenne kihasználni ezt a területet is. Bár ott a csalás lehetősége, de naplózással lehet ki lehetne védeni.

Mess with the best / Die like the rest

(#49) b0bcat válasza Louro (#48) üzenetére


b0bcat
addikt

Milyen csalási lehetőségre gondolsz offline? :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#50) StLui válasza Xeropan Team (#47) üzenetére


StLui
veterán

Ott vagyok, de úgy tűnik elakadtunk, mondjuk egy iPad air nem olyan ritka egzotikus valami

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.