Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bryan159


bryan159
csendes tag

Köszi az ajánlást, kipróbálom. Napok óta nem tudom már mit nézzek. :DDD
Amúgy mi az az International Movie Database? Ha az imdb.com-ra gondoltál, abban az első betű az Internet rövidítése tudtommal... :)

Google Pixel 8 Pro | Huawei P10 | Huawei Band 7

(#2) Cathulhu


Cathulhu
addikt

A kiflee remek es innovativ. Pont az tetszik benne, hogy nem egy globalis, altalanos izles alapjan probalja minositeni a filmet, mint a pontskalak, ahol millionyi ember a sajat izlese alapjan ad pontot, azaz nem celja egy adott film minositese, hanem megprobalja a hasonlo izlesu embereket osszehozni. Itt a legfontosabb dolog a felhasznalok szamanak ugrasszeru novelese es a megtartasuk. Mikor a kezdetekben meg mindossze 2-3 kozos filmelemeny alapjan probalt embereket osszeparositani es kihozni a 100%-os izles egyezest, az nem volt tul meggyozo, de mostanaban mar 20-30 filmes kapcsolat sem ritka. De ehhez mindket felhasznalonak aktivan es visszamenoleg kell pontozgatnia, ami nagy elvaras manapsag. Mindenesetre nagyon sok sikert kivanok a sracoknak, ha igy halad a bovules, par honap es a leghasznosabb filmes appkent fogom hasznalni. (kellene sorozatra is ;)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#3) #33253120


#33253120
törölt tag

A Facebookon történő bejelentkezés után

Ez kötelező?

(#4) petipetya válasza #33253120 (#3) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kötelező, így nálam itt el is hasalt a dolog.

"nincs rá lezsóidő"

(#5) #33253120 válasza petipetya (#4) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nálam sem lesz másképpen...

(#6) Narxis válasza petipetya (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor felejtős, thx.

Thanos was right.

(#7) proradeon válasza petipetya (#4) üzenetére


proradeon
őstag

Én is emiatt skippeltem annak idején. Pedig még külön értesítőt is kértem, hogy ha elérhető már az app. De ilyet, hogy nincs Google account bejelentkezés ...

Ezt leszámítva kiváló appnak tűnik.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#8) petipetya válasza proradeon (#7) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pontosan. Egyrészt a guglival lépek be az imdb-re, másrészt a tetemes értékelés miatt releváns ajánlatai vannak számomra (nem beszélve a guglis rákeresésekről, mint például "turkish drama imdb"). Majd 1 év múlva visszatérhetünk erre a kiflire.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#9) HardRic


HardRic
addikt

Tetszik, élvezet használni. A színpaletta is nagyon kellemes.

Jajj, ne legyetek már Énnemfészbukozom sznobok.

(#10) proradeon válasza HardRic (#9) üzenetére


proradeon
őstag

Részemről nem erről volt szó. Én csak szimplán lusta kedvemben voltam. Google account-tal 2 érintéssel be tudtam volna lépni, FB-hez viszont be kellett volna pötyögni user/pass-t... ;]

De most beléptem, értékeltem jó sok filmet. Kellemes app. Remélem felkapott lesz.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#11) atike


atike
nagyúr

Rakom is felfelé... :)

ÖÖöö.... Nem lehet használni nyomorult fészbuk nélkül...???? :W :W :W

Eh. Ekkora balf*szságot.

Kilőve. Pedig egy nagyon hasznos program lenne / lett volna. Na de így? Pff..... Kár érte.

Azért bízom benne, hogy megjön az eszük a fejlesztőknek is lehetővé teszik azt, hogy használható legyen a program.

[ Szerkesztve ]

(#12) guriga1234 válasza HardRic (#9) üzenetére


guriga1234
addikt

"Jajj, ne legyetek már Énnemfészbukozom sznobok" - nem sznobságból nem vagyok hajlandó regisztrálni a faszbukra (meg más közösségi szutyokra sem). Vadidegeneknek semmi közük hozzám, én sem vagyok kíváncsi más idegenekre. Az ismerőseimmel meg mindig is meg tudtam oldani a kapcsolattartást internet nélkül is.

Egyébként meg sok ezer filmem van, nem szorultam eddig sem rá, hogy mások ajánlgassanak filmet.

[ Szerkesztve ]

(#13) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Jol van jol ki lett beszelve a facebook dolog, szerintem nem kell tobb ilyen "pfuj facebook, nem kell" hozzaszolas, mivel kb 90% csak errol szol, idegyult kb magyarorszag teljes antifacebook egyesulete kifejteni nemtetszeset...

#12: akkor megis miert vagy itt? Vicces, hogy azt irod nem sznobsagbol, aztan az egesz hozzaszolasodbol arad a sertett sznob eleterzes...

#14: folytasd kerlek, remekul szorakozok onlejaratasodon

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#14) guriga1234 válasza Cathulhu (#13) üzenetére


guriga1234
addikt

"az egesz hozzaszolasodbol arad a sertett sznob eleterzes" - egyáltalán tudod a szó jelentését? Mert ekkora marhaságot máskülönben nem írtál volna, faszbukfan.

[ Szerkesztve ]

(#15) HardRic válasza Cathulhu (#13) üzenetére


HardRic
addikt

Röhögök :D

(#16) #33253120 válasza Cathulhu (#13) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az túlzás.
A facebook miatt nem fogom felrakni az appot. Pont.
Van facebook accom, használom is, (emellett a facebook nyomkövetést (is) mindenütt tiltom) de lehetőleg arra szeretném használni amire való, nem pedig mindenféle appot beengedni, aminek x idő múlva ki tudja hogyan változik az EULA-ja...

(#17) KIFLEE


KIFLEE
csendes tag

Milyen vicces ez a kiflee név, minden játékba kiflee a gamer nevem.

(#18) match123 válasza proradeon (#10) üzenetére


match123
tag

Nekem nem kert user/passt, ugyan ugy 2 erintes volt.

Aki meg annyira fdlti azokat a becses adatait, regeljen kamu nevvel es ne igazoljon vissza senkit (mintha barki is bejelolne).

Az apphoz: ha esetleg olvassak a keszitok, szurhetne az ajanlasokat a blacklist alapjan is. Pl hiaba rakom mar a 15. James bond filmet blacklistre, folyamatosan az arcomba nyomja a lista elejen a maradek 30at.
Korabban a filmlistaval is voltak gondok, tobb filmre is rakerestem ami nem volt benne a db-ben, de ugy latom ez mar javult.

Meg egy szosszenet a tobbieknek: az app a te ertekeleseid alapjan ajanlja a filmeket, nem masokebol. Annyi hogy a lista elejen megnezheted hogy van olyan ember, aki egy filmet jonak ertekelt amit te is, es ez is tetszett neki. Ha nem irja valaki itt, eszre sem veszem.

Remelem befut az app, sokkal jobb mint amiket eddig probaltam (voltpar, jelenleg csak az itcher ugrik be, mert az van fent).

Es egy szokatlan mondat a keszitoknek: a must watch lista aljara egy ujjnyi reklam siman beleferne.

(#19) Cathulhu válasza match123 (#18) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ahhoz, hogy tudja, hogy ket film ugyanahhoz a szeriahoz tartozik, komolyabb adatbazis vagy algoritmus kell. Nem tud ratanulni, hogyha neked mar 3 James Bond nem tetszett, akkor a tobbi se erdekel, mert siman vannak olyan szeriak, amiknek a cimeben nincs egy kozos szo sem, es mi van akkor, ha egy cimet neked blacklistelne, csak azert mert egy hasonlo cimut blacklistre raktal? Sok azonos cimu total eltero film is akad. Illetve az is elofordulhat, hogy valaki elvbol nem nez Daniel Craiges James Bondot, de a tobbit szereti, szoval nem olyan trivialis a dolog, mint szeretne az ember. Nincs olyan sok James Bond film - osszesen 26 -, szvsz egyszerubb ha rakeresel es blacklisteled oket. Vagy beteszed a kaki kategoriaba, es akkor kisebb esellyel ajanl olyan embertol, aki azokat is kedveli.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) match123 válasza Cathulhu (#19) üzenetére


match123
tag

De nem akarok lepontozni egy olyan filmet, amit nem lattam, csak nem erdekel :)

Persze ertem hogy nem egyszeru ezekre szurni, de megoldhato. Mast nem, a tag-ekbol eleg egyszeru (nem tudom hogy a tmdb-n van e ilyen).

(#21) Cathulhu válasza match123 (#20) üzenetére


Cathulhu
addikt

Igen, ez jogos. De itt ugye nem a filmet minosited, hanem az izlesedet jelzed, igy siman lehet szerinted sz*r az osszes James Bond, meg ha nem is lattad oket.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22) #80439296


#80439296
törölt tag

'A Facebookon történő bejelentkezés után'

Itt abba is hagytam az olvasást.

(#23) Cathulhu válasza #80439296 (#22) üzenetére


Cathulhu
addikt

Remek, koszonjuk, allj be a sorba. Pedig olvashattad volna tovabb is, mondjuk itt a hozzaszolasokat, es akkor eggyel kevesebb felesleges "en csakazertse facebookozok" hozzaszolas szuletett volna.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#24) HardRic válasza Cathulhu (#23) üzenetére


HardRic
addikt

De te tudtad, hogy csak Fészbukkal lehet használni?!?!? Hogy merted nem letörölni egyből??!?!?
Zuckerberg a sátán és megtudja milyen filmeket nem nézel !!! Én a facebookon csak recepteket és cicás videókat osztok meg, így nem tud lekövetni az NSA.

(#25) #33253120 válasza HardRic (#24) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem ez nálatok generációs gond, innentől meg úgy sem érzitek a súlyát.

(#26) guriga1234 válasza #33253120 (#25) üzenetére


guriga1234
addikt

Talán egyszer kinövik. Vagy nem.

(#27) DS39


DS39
nagyúr

Itt nem a Facebook a gond, hanem hogy vki csinál egy appot, melyet ki sem lehet próbálni amíg nem lépsz be. Ez a nagyon gáz. Engem pl csak érdekelt volna hogy milyen a film kereső, leírást értékelés nélkül is lehet olvasni, de még egy vendég mód sincs. Ezzel a készítő maga alatt vágja a fát.

(#28) Tertius válasza Cathulhu (#23) üzenetére


Tertius
tag

Ne aggódj azon, hogy hány "felesleges" hozzászólás születik, nem a te gondod (illetve azon része az, hogy úgy gondolod, feleslegesek, illetve feljogosítva érzed magad a vergődésre). Olvastuk, láttuk, hogy neked nem tetszik, hogy másnak nem tetszik, nem kell többet leírni, lehet tiplizni (sarcasm) ;] Szóval ezen ne stresszelj, peace. Az, hogy te mindenhová loginolsz a facebook felhasználóddal, a te bajod, de ne gúnyolódj másokon azért, mert fenntartásaik vannak. Manapság mindenki az adatgyűjtéses marketingvonaton utazik, ráadásképpen szar kis zseblámpa-appok olvasnád ki (ha tehetnék) a névjegyektől kezdve az összes infót a telefonról, szóval az emberek aggodalma jogos.

És hogy megnyugodj: van facebookom, és én sem próbálom ki a készítők eme lépése miatt. Egy google acc nyugodtan elég lehetett volna, ahogy több tízmillió másik appnak.

(#29) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ügyes névválasztás - egyáltalán nem értem mi indokolta a nevet és az 'ee' betűs használatot. Nem fontos.
Majd ha már gugli fiókkal is megy, ránézek. Addig kívánságlista. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#30) jacis válasza #80439296 (#22) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is kb itt hagytam abba... Ilyen nagy baromságot :(((

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#31) no1r válasza jacis (#30) üzenetére


no1r
őstag

+111

a topichoz:
pedig az ötlet jó lenne. de továbbmegyek... miért nem lehet választható egy imdb account, ami alapján egy algoritmus már rendszerezni tudná az eddig értékelt filmjeidet, és eredeti közösségi jellegét megtartva már az imdb szűrés után léphetne tovább új ajánlásokkal?

még egy dolog ami eszembe jutott... értékelésnél nincs lehetőség olyan opcióra, hogy "nem láttam de nem is érdekel" gomb? valaki írta a james bond szériát nem akarja lepontozni, erre ez az opció megoldás lehetne.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#32) atike


atike
nagyúr

Nem értem, hogy miért gond az, ha valaki nincs fent és nem is akar regisztrálni - főleg nem azért, hogy egy amúgy nagyon jó alapötletű programot használjon - és ennek még merjen is hangot adni, hogy mennyire sajnálja, hogy a program használata hozzá legyen kötve egy számára teljesem felesleges és haszontalan dologhoz...? :F Már az a divat, hogy le legyen szólva az, aki mer olyat mondani, hogy messziről kerüli a fészbukot... :P Na mind1. Ismétlem magam: sajnálom azt, hogy egy ilyen tök jó ötlet (ami hasznos is lenne számomra) egy ilyen haszontalan vacakhoz legyen kötve. Bízom benne, hogy ez változni fog. Tuti, hogy nem egy ember áll el a program használatától emiatt az óhatatlan és megkerülhetetlen "csomagkapcsolás" miatt. Elég csak itt olvasni, hogy ki mit ír,,,, :)

(#33) Olinho8 válasza #33253120 (#3) üzenetére


Olinho8
újonc

Szia! Köszi! Dolgozunk a sorozatos funkción is.

(#34) Csapoati válasza atike (#32) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ja, elég olvasni a sok "menő" (illetve negatív sznob) embert, amit itt összerinyálnak a Facebook miatt... felettébb szórakoztató. :) A FB olyan, mint te magad: ha normális emberekkel veszed magad körül, akkor egy tök jó felület a kapcsolattartásra és nézelődésre. Mivel csak az látható az emberről, amit saját maga megad/feltölt magáról, így semminemű info nem fog kikerülni kötelezően a telefonszámon kívül. Szóval erről ennyit.
Maga az alkalmazás pedig kimondottan jó ötlet, sokszor vagyok dilemmában, hogy mit is kéne megézni, szóval ki fogom próbálni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#35) Olinho8


Olinho8
újonc

Sziasztok!

Köszi mindenki a hozzászólást, sokat tanulunk belőle. Megpróbálok akkor mindenre választ is adni.

Facebook belépés: Igen most csak ez választható, későbbiekben változni fog. Itt szem előtt kellett tartanunk fejlesztési szempontokat is. Illetve szeretnénk ha majd láthatnád külön az ismerősök filmes ízlését és erre a Fb egy nagyon jó megoldás. De persze megértjük, hogy ha valakinek emiatt nem tetszik.

IMDB: Azért nem ők mert nincs hivatalos API-juk. Illetve ők már mindenért pénzt kérnek.

Filmek kilövése: Ha a Must watch/ Látni kell részben a filmet balra csúsztatod, akkor előjön a két ikon, a kis halálfejjel blacklistre tehetitek. Illetve ez a funkció a film adatlapjáról is elérhető. Azt, hogy egy egész filmes csoportot kilőni? Erre még nem jöttünk rá, hogy mi a jó megoldás.

Remélem sikerült választ adni, de persze szívesen válaszolunk minden kérdésre! Hajrá! :)

Kiflee

[ Szerkesztve ]

(#36) henrik1


henrik1
tag

én nem facebookozom, és különben is csak a Mezzo-t nézem rajta, meg tudományos műsorokat.

(#37) Olinho8 válasza jacis (#30) üzenetére


Olinho8
újonc

A nevet semmi nem indokolta. Már napokat töltöttünk el azzal, hogy mi legyen a neve mikor poénből bedobtuk. Aztán megfelelt minden elvárásnak így ez maradt :D

(#38) #33253120 válasza Olinho8 (#35) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszönet a részletes válaszért.

Várom az alternatív bejelentkezési lehetőséget. Ha lesz ki fogom próbálni a alkalmazást. :R

(#39) atike válasza Csapoati (#34) üzenetére


atike
nagyúr

Erre nehéz mit mondani... :)

Ha valaki elutasítja az menő / negatív sznob...? Ne már. Ez durva. Olyan, mint te magad...? Uh. Nem ez kellene ennek a topiknak a témája legyen, így ebbe nem mennék bele. De nehogy már csak azért mert valaki más véleményen van egy adott dologról - és amúgy ezt normálisan, nem lehülyézve közli is - az már mindenféle jelzőkkel legyen illetve... :U Durva kicsit, nem? Nem kellene az ellenkező véleményű embert leszólni, csak mert neked más a véleményed... Peace.

(#40) atike válasza Olinho8 (#35) üzenetére


atike
nagyúr

Várom a fejlesztéseket én is! :R

(#41) henrik1 válasza atike (#39) üzenetére


henrik1
tag

itt az elutasítás hirdetéséről van szó, hasonló ment a Pokemon Go esetében is. egyesek ettől tartják magukat különlegesnek.

született is a témáról egy remek cikk.

(#42) Narxis válasza henrik1 (#41) üzenetére


Narxis
nagyúr

Vagy remélhetőleg olvassa a fejlesztő és ha ennyien panaszkodnak akkor tesz valamit az ügyben. Azért jó lenne a dolgok mögé nem butaságokat vizionálni.

Thanos was right.

(#43) #33253120 válasza henrik1 (#41) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez elég érdekes kérdés.
Gyakorlatilag használok facebookot, számomra semleges. Nem utálom, nem imádom, próbálom a helyén kezelni mint közösségi oldalt. Mert annak megfelelő. Viszont minél jobban minimalizálni szeretném azokat az alkalmazásokat/weboldalakat amelyek megpróbálnak még jobban hozzákötni.

A Facebook gyakorlatilag az adatainkból él, mi vagyunk a termék, és természetesen egyrészt meg is adtunk (illetve folyamatosan adunk meg minden posztban) párat, másrészt meg is adtak az ismerőseink rólunk párat, Ennek ez a rendje, ok. Viszont a megfelelő marketing profil felállításához ez az adatmennyiség ma már kevés.
Ráadásul mint minden cég valamilyen szintű hatékonyságnövelésre, profit maximalizálásra törekszik. Esetünkben annyit jelent, hogy pár év alatt felépítettek egy olyan rendszert ami a felhasználókat harmadik félen (alkalmazásokon/weboldalakon) keresztül profilozza. És én ebből a részéből szeretnék kimaradni.

Viszont igazad van.
Aki szereti túltolja, aki nem szereti túltolja, ahogy a topicban látható.

[ Szerkesztve ]

(#44) henrik1 válasza Narxis (#42) üzenetére


henrik1
tag

inkább a panaszok minőségére céloztam. az pedig külön vicces, h egyesek (szemmel láthatóan) a Google-t rendesebb cégnek tartják a Facebooknál, ezért rajtuk keresztül inkább megosztanák a nagyvilággal, h milyen filmeket szeretnek. pedig az a cég is nagyrészt reklámokból él. :-)

#43: igen, én is leginkább a túltolókra gondolok, akik a harcos szembenállást már-már kötelességüknek érzik.

[ Szerkesztve ]

(#45) bostone válasza henrik1 (#41) üzenetére


bostone
addikt

Akár különleges, akár nem, a fejlesztők részére mégis információ, hogy egy csoport miért utasítja el az alkalmazást.
Végül is, ez szakmai topik vagy mi.

A facebook lassan megkerülhetetlen objektum lesz az internet mezején, mindamellett ha már a hálózaton vagy a google és a microsoft úgyis bekebelezett. Miért hiányozzon a szentháromságból az f betűs mogul.

(#46) Cathulhu válasza Tertius (#28) üzenetére


Cathulhu
addikt

Kedves, hogy szamba adsz szavakat. Engem aztan marhara nem erdekel ki facebookozik es ki nem, mindenki ugy eli az eletet ahogy akarja, de az viszont jogosan zavar, ha egy szamomra erdekes topik 90%-ban arrol szol, hogy jon egy antifacebookos es bebofogi, hogy marpedig o csakazertsem facebookozik, a kedvencem aki mar azon is megsertodik, mert neki meg filmeket ajanlani sem kell, tudja o mi a jo film. Es igen, amikor valaki mar csak write only modban van es tenyleg csak azert jon, hogy leirja, hogy pfuj facebook, az mar facepalm kategoria. Vergodnek? Nem gondolom. Tiplizzek? Nem fogok, mert az appot szeretem es az ERTELMES beszelgetes erdekel. Az, hogy en hova loginoolok facebookkal es hova nem, az egyedul az en gondom, de NEM irom be mindenhova. Nem gunyolodok senkin azert mert ezt nem teszi, mert mint ahogy fentebb is irtam, mindenkinek szive joga. Csak jelzem, hogy qrva unalmas ezt olvasni allandoan, mert marhara off.
Azt viszont vegkepp nem ertem, hogy mivel lenne jobb a google acc mint a facebook, egykutya mindketto.
Reszemrol lezarva.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#47) #33253120 válasza Cathulhu (#46) üzenetére


#33253120
törölt tag

Túltolod. Ahogy a másik oldalon is túltolták páran amikor abban a hangnemben válaszoltak mint amit te használtál. Nem kell tiplizni senkinek, csak nem kell túltolni. :)
Ha nem jelezzük egyenként, hogy számunkra ez így nem megfelelő, akkor az alkalmazás készítői hogyan kapnak visszajelzést arról, hogy potenciális felhasználókat érdekelne ez az app, de nem ebben a formában. És ha azt mondod, hogy túl sokan vagyunk akkor akár ki is derülhet, hogy ez nem rétegigény.

(#48) DS39 válasza Olinho8 (#35) üzenetére


DS39
nagyúr

Hali!

szerintem ez érthető, és kb. annyit kellene csak rajta fejleszteni hogy legyen egy vendég fiók amivel elkezdheti mindenki a használatot (addig az értékelések offline a telefonon tárolódnának), majd legyen felajánlva hogy ha belépsz fb-vel, akkor láthatod az ismerőseid mit szeretnek, stb.
biztos vagyok benne hogy többen kipróbálnák.

illetve ha sorozatokkal is ki lenne bővítve az még jobb lenne. :)

(#49) Injun


Injun
aktív tag

Majd ha nem kell hozzá FB akkor érdekes lehet.

(#50) TaS1kaaa válasza atike (#11) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

OAuth

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.