Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Nem rossz cikk, de az utolsó oldalon a bkv és a máv menterendekkel, meg a könyvolvasóval vitatkozom.

1: BKV: Budapesti Menetrend Offline, rendszeresen frissül, az app kezdőoldalára ki lehet tűzni bármelyik járatot. keresésnél, amint kiválasztottad melyik járat és melyik megállóból kell neked, rögtön csak az aktuális időpont után érkezőket mutatja.

2: Máv és Volán: Menetrend Droid Online, mint írtam egy appon belül kereshetsz a MÁV és a Volán menetredjei között is. Alapértelmezésben netkapcsolat kell neki, de tetszőlegesen lementheted a kereséseket, oda és vissza irányba is.

3: Könyv: FBReader epub, rtf, fb2(.zip), mobi, txt formátumú könyveket lehet vele olvasni, én egy ingyenes internetes konvertálóval (Online Convert.com) a nem támogatottakat is inkább átkonvertálom ezen formátumok valamelyikére. Erőssége a kényelem. Állítani lehet a betűméretet, a betűtípust, a sorok igazítását, s van éjszakai módja, amivel a háttér feketére vált (vagy általunk beállított színre), a betűk meg fehérre (vagy általunk beállított színre). Én mindig ebben a módban használom, mert így sokkal tovább tudok használni az S2-őmet, mintha hagynám, hogy fehéren vakítson a háttér teljes erőn, és szívja az aksit. Pozitívuma még, hogy a hangerő fel-le gombokkal tudunk lapozni előlre hátra az adott könyvben, ismeri a fejezeteket, ha a könyvben vannak külön jelölve, tud keresni a megnyitott könyvben, lehet cimkézni s azok alapján rendszerezni, a könyv adatait szerkeszteni, megjeleníti a borítóképet.

Valamint fájlkezelőket is ajánlhattál volna, mint pl az ES File Explorer File Manager-t. ennek van egy memória kezelő testvére, az ES Task Manager, ha esetleg nem tetszene valakinek az Android memória kezelése, vagy rendszeresen elfogyna a memóriája.

Van még VLC, uTorrent, GPS Status a gyorsabb gps pozíciókért, Google Translate a nyelvi nehézségek leküzdéséért, Műsorújság, Skype a világban szétszóródó haverokért, és az olcsó skype-skype hívásokért, CPU Spy a gyorsan merülő készülékek megfigyelésére (sajna még nem találtam olyan appot, ami azt is monitorozza, hogy melyik alkalmazás rakoncátlankodik, és eszi a gépet), Battery HD az akksi figyelemmel kísérésére, és, nem utolsóként, mert fontos, Eset Mobile Security a telefonunk biztonságáért, hogy a csúnya gonosz bácsik ne lessenek meg minket, miközben épp félpucéran (vagy épp teljesen pucéran) pózolunk a tökör előtt, hogy a lehető legtöbbet megmutató szájcsücsörítős képet csináljuk magunkról...:P:D Sajnos nem ingyenes, de megéri, ha nem akarunk pl arra döbbeni, mikor épp hívjuk az nőnket, hogy hopp, a fránya szexoldalról már megint lecsórták a pénzünket...:P XD

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.