Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yodafon


Yodafon
senior tag

Még több globális szemét :'( Fszért nem lehet egyet csinálni de azt jól....

I'm gangsta!

(#2) pandras83


pandras83
senior tag

popcorn bekészít :N

Cyberfuck Patchrunner

(#3) martin66 válasza Yodafon (#1) üzenetére


martin66
senior tag

egyetértek.

(#4) biscuit válasza Yodafon (#1) üzenetére


biscuit
aktív tag

Elb*sztuk, nemjavíccsuk, vegyé' újat. Éljen a piacgazdaság!!! :C

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#5) McSico


McSico
senior tag

2,5 gigabites LAN.... Komolyan. Ahol az 1 gigabit kevés ott a 2,5 is az lesz. Miért nem lehet a 10 gigabitet lehozni a consumer piacra is... Helyette csináljunk egy új szabványt... :W

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#6) Viktor81 válasza McSico (#5) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Miért ne lehetne ? Már van is. Azt majd egy év múlva fogják bemutatni és megpróbálják eladni, mint előrelépés. Én azon csodálkozom, hogy az 5 Gb-et nem lépik meg. Csepegtetés, minden bőr lehúzása. Ez folyik minden iparágban.

(#7) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Szóval úgy 2 év késéssel ha minden jól megy utolérhetik a konkurencia jelenlegi állapotát pci-e terén. Nem sok de valami, kíváncsi leszek hány sávot tudnak majd kiköhögni.

McSico: Nem feltétlenül, példa kedvéért, van egy nasod benne xy akármilyen vinyó a gigabit volt a szűk keresztmetszet ha a gépedről biztonsági mentést csinálsz, 2.5 nél meg még online filmezhetsz is közbe anélkül hogy beesne a másolás (csak egy példa volt ne szőrözz rajta) Amúgy is a 2.5 vezérlőjük 100/10 es múlt évezredi tempót tudott mert gyári hibás volt kivéve ha mákod volt és véletlenül olyan routered volt otthon amivel működött.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#8) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Muhahha. :DDD :C

Mod: minden mast korabban leirtam. Vicc.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Bazzeeee....most irogatom a 400-as témaöszefoglalót erre irhatok 500-ast is??? :O

[ Szerkesztve ]

(#10) fanti


fanti
addikt

Ez már tényleg túlmegy minden határon.... Intel vonalon ezentúl háromhavonta jön valami "új" csipkészlet....???

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#11) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

ez igazabol a "nehogymar a B550/X570 nagyobb szamot tartalmazzon" nekibuzdulás :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12) Yutani válasza hokuszpk (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

+1

#tarcsad

(#13) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Amíg van aki ezt támogatja pénztárcával, mit lehet tenni? El kell fogadni.

(#14) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem lesz új foglalat, csak új csipkészlet. Ha jól értem marad az LGA1200.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

A Comedy Lake tényleg csak egy vicc kategória az 400-as chipkészlettel együtt, De azért ez a Rocket Lake már nem hangzik olyan rosszul.

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#16) jeni


jeni
félisten

az első szériás Z490 tulajdonosokkal mi lesz? vegyenek újból Z490 lapot majd 2021.februárjában?

(#17) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

multistream lesz benne?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) MPowerPH válasza Cyberboy42 (#15) üzenetére


MPowerPH
félisten

A Rocket Lake a Comet ala lesz pozicionalva. :U iGPU -ra gyur, valszeg egy kicsivel jobb IPC -vel, de joval alacsonyabb frekvenciaval nem veszi majd fel a versenyt a Comet Lake -el. Szoval nem latok realitast abban, hogy valaki akar Coffee -rol arra valtson.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19) Viktor81 válasza MPowerPH (#18) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ráadásul kevesebb maggal. Ez nem uódja a Comet-nek, inkább "kiegészítője".

(#20) MPowerPH válasza Viktor81 (#19) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, 8/16 lesz, es csak 3.2GHz lesz a base clock, 4.3GHz lesz a maximum single core boost, ami valljuk be, nagyon verszegeny. Szoval erre ne varjon az, aki bika procirol almodozik. Azoknak ott lesz a Zen3. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22) David75


David75
őstag

Nem vagyok teljesen meggyőzve arról, hogy ez a rengeteg vezérlő meg foglalat váltás jó az intelnek. Én a 6600k-t lassan le fogom cserélni mert nem mai darab, de ha mindenképpen új alaplapot kell venni, akkor miért ne ryzent vennék? A kérdés, hogy azok akik nem akkora játékosok hogy évente újítsanak gépet azok közt sokan ugyan így gondolkodnak-e mint én, vagy márkahűség miatt vesz továbbra is intelt?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#23) Egon válasza Lacika112 (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Amúgy is a 2.5 vezérlőjük 100/10 es múlt évezredi tempót tudott mert gyári hibás volt kivéve ha mákod volt és véletlenül olyan routered volt otthon amivel működött.

Még mindig tolod ezt a hazugságot, pedig a cikkben is benne van a cáfolat. :C
Egyrészt a routerek döntő többségével nem volt probléma, pár problémás darab volt, ergo kifejezett pech kellett ahhoz, hogy belefuss a lassulásba, nem pedig mák a problémamentes használathoz. Másrészt gigabitre korlátozva tökéletesen működtek, minden eszközzel, tehát nem igaz a "100/10-es" tempó (amit mellesleg 10/100-nak kellene írni, de hát nálad már az ilyen apróságokon fenn sem akadunk... ;] ).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) carl18


carl18
addikt

Ilyen gyorsan új alaplap? Akkor lehet a Rocket Lake-S is kap még egy 600-as alaplapot? :(

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#25) martonx válasza David75 (#22) üzenetére


martonx
veterán

Igaziból jelenleg az AMD vonal az értelmes választás, intel vonal a fanatikusoknak / egy szálon extrém teljesítményt keresőknek jó csak, akik ezért cserébe vállalják a kompromisszumokat.

Én kérek elnézést!

(#26) #72042496 válasza #32839680 (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Papíron a Cat6 is tudja 55 méterig (a Cat6a pedig már 100 méterig). De a gyakorlatban nem feltétlenül kell sima Cat6 sem, a 10GBASE-T tudtommal nem specifikálja a kábel típusát. Otthoni távokon, olyan 10-15 méteren a tapasztalatok szerint a Cat5e is viheti a 10 gigabitet.

[ Szerkesztve ]

(#27) atok666 válasza David75 (#22) üzenetére


atok666
őstag

Ha jatekra akarod a legjobbat, akkor intelt veszel, ha meg a legjobb altalanos felhasznalasu ar/ertek procit, akkor meg amd-t. Szerintem.

Atok

(#28) lvb válasza #72042496 (#26) üzenetére


lvb
aktív tag

A kábel típusát valóban tartalmazza a szabvány, de az átviteli frekvenciát igen, és annak nem felel meg a CAT5-e. Persze előfordulhat, hogy a Cat5-e Cat6 ugyanazon a gyártósoron készül (és csak a feliratban tér el, azaz kb. ugyanaz), de ehhez szerencse is kell. Rövid távon lehet, hogy működik CAT5-e-vel is a 10G, de a sebesség ott sem nagyon szokott 6-7 gigabit fölé menni, plusz kérdéses a stabilitás.

(#29) XuChi


XuChi
addikt

" illetve biztosan működni fog a 2,5 gigabites Ethernet "

Ahha, értem, tehát akkor egy most 100-200K-s alaplaptól ez nem elvárás. Köszönjük szépen intel ismét :C

#27: Erre csak ennyit rakok ide.

[ Szerkesztve ]

(#30) XuChi


XuChi
addikt

Lejárt az előző hsz szerkesztési ideje. :(((

(#31) #72042496 válasza lvb (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A kábel típusát valóban tartalmazza a szabvány, de az átviteli frekvenciát igen, és annak nem felel meg a CAT5-e."

Ennek nem néztem utána, köszi! Csak azt tudtam, hogy Cat5e-vel is működhet, de úgy semmi sem garantált. (Gondolom, azt akartad írni, hogy "nem tartalmazza".)

[ Szerkesztve ]

(#32) Lacika112 válasza Egon (#23) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Hazai és nemzetközi oldalak is lehozták selejtesek gyárilag és lutri müködnek e a gyárilag hazudott paraméterekkel. Elnézést hogy felcseréltem, ebben igazad van a többi csak a szokásos kötekedésed és trollkodásod az intel védelmében. Nem tudom mit élvezel abba hogy mindenhol belémkötsz de biztos nehéz gyermek korod volt amit igyekszel valahol levezetni :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#33) David75 válasza XuChi (#30) üzenetére


David75
őstag

Igen azért a játékra szánt gépet elég egysíkuan értelmezzük. Szerintem mondjuk az 1440p/60fps ultra az egy 27"-os monitoron éppen eléggé gamer kategória, de itt még a videókártya lesz a szűk keresztmetszet és nem lesz érezhető különbség fps-ben ha hasonló teljesítményű ryzen-t veszel i7 helyett. 3 fps különbség az az átlag gamernek sem hiszem hogy selling point lenne. Persze jó lenne 144 fps-el játszani 4k-ban, de ha kicsit reálisabban gondolkodunk, akkor megfogjuk keresni az éppen aktuális aranyközéputat amire még érdemes költeni és nem csak az i9/2080ti sli-t fogjuk gamernek tekinteni.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#34) tibaimp válasza Egon (#23) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! És engedd el, a srác már csak ilyen Intel hater....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) martonx válasza atok666 (#27) üzenetére


martonx
veterán

Azért ez így erős leegyszerűsítés. Ha processzor limites helyzetben játékra akarod a legjobbat, és cserébe nem számít, hogy többet fogyaszt, és hangosabb a gép, akkor az intel a jó választás, minden más esetben amd.

Én kérek elnézést!

(#36) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ez a hír meg is válaszolta azt a kérdést, hogy a szép új (400-as) lapok tudják-e majd a PCIE 4.0-t, ha bele megy a Rocket. Nem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#37) Egon válasza Lacika112 (#32) üzenetére


Egon
nagyúr

Hazai és nemzetközi oldalak is lehozták selejtesek gyárilag és lutri müködnek e a gyárilag hazudott paraméterekkel.

Ez konkrétan hazugság, kérjük a linkeket. A ph-s linkben levő forrás 12 eszközzel történő tesztről ír, ebből 7 eszközzel volt probléma, zömében Netgear cuccokkal. Az Aruba, Cisco, Huawei stb. eszközökkel érdekes módon nem volt gond.

Nem tudom mit élvezel abba hogy mindenhol belémkötsz de biztos nehéz gyermek korod volt amit igyekszel valahol levezetni :C

Tudod: ok és okozat. A jelek szerint a folyamatos Intel-fikázásban leled örömed: más hozzászólásod nemigen van. Ha szintén a gyerekkorodra szeretném visszavezetni (hozzád hasonlóan) az indítékot, akkor a jelek téged molesztált valami csúnya, Intel Inside-trikós bácsi kiskorodban, innen a nagyfokú Intel-fóbia... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) fanti


fanti
addikt

Az Intelről egy vélemény a MESTERTŐL.

Persze gondolom, hogy az Intel fanok szerint Linus is egy lúzer... bár szerintem meg azért kicsit konyít a dologhoz...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#39) tibaimp válasza fanti (#38) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kíváncsi lennék, hogy amikor az AMD szerencsétlenkedett a Buldozer-rel, akkor ez a faszi őket is utálta és lefikázta?

Az a baj, hogy ma már divat lett az Intel-t és az Apple-t fikázni egyeseknek, sokaknak. Sajnos.
Értem én, hogy a mostani sorozat nem olyan jó, de a 10900k és társai nem is rossz CPU-k, sőt. A cikkben említett csipszet meg viszi tovább az LGA1200-as foglalatot, szóval nem kell új alaplap.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#40) fanti válasza tibaimp (#39) üzenetére


fanti
addikt

De most ne arra legyél kíváncsi, hanem arra, hogy Linus szerint az Intel egy rakás szar!!!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#41) tibaimp válasza fanti (#40) üzenetére


tibaimp
nagyúr

De én arra vagyok kíváncsi :) Amúgy meg én sz@rok az ő véleményére.... kit érdekel....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#42) bambano válasza tibaimp (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azért az ámokért, amit az intel az elmúlt időszakban futott, rendes helyen rég beszántották volna őket.
az intel procik jelenleg egy darab nagy biztonsági szakadéknak tekintendők. miközben terveztek már gagyi sata vezérlőt, most gagyi ethernetet, igazából a thunderbolt se futott be valami egetverő karriert, a procban levő szilícium meg en-block hulladék.

vajon milyen alapon kellene őket dicsérni? hogy a 2xxx-es processzorok óta nem javult érdemben a teljesítményük? hogy ha felrakom az általuk javasolt javításokat, egyes feladatokon akár a p3-as tualatin szintjét is eléri majd a 200 ezer+ forintos processzorom? van még gigás tua a raktárban, visszakapcsolhatom azokat a szervereket.

nem beszéltünk még arról, hogy olyan tempóban avultatják a cuccaikat, hogy nem lehet követni. a másfél éve vett 8700k alapú rendszerem már kétszeresen elavult, két generációt kitoltak azóta. mire megvenném, már nem új.

az, hogy az intel megteheti azt, amit megtett, az intel, az iparág és az összes felügyelő hatóság szégyene. ennél nagyságrendekkel kisebb hibáért a fóccvágent kishíjján belökték a szakadékba.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) hokuszpk válasza tibaimp (#39) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az AMD a Bulldozerben nemhozott hasonlo "ujdonsagot" vagy inkabb fejlesztest, mint az AVX 512.
majd nezz at az "AMD cpuk jovoje" topikba, ott mar parnapja S_x96x_S irta ezt, es lehelletnyit bovebb info is van, hogy Linusnak mi a baja ezzel az egesszel.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#44) tibaimp válasza bambano (#42) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azért estél némi túlzásba, de mind1. Régen az volt a baj, hogy alig pörgött a szériájuk, most az, hogy pörgetik. Egy 8700k miért lenne elavult? Pár hónap múlva az RTX 2070-em is elavult lesz ezen okfejtés szerint, mivel kijön a 3000-es széria.

NEM, mint írtam fentebb, divat lett ez most.
A biztonsági résekről meg annyit, hogy a szoftverekbe sokkal több van, a böngészőbe az Adobe Flash-be (amit végre száműznek jövőre) stb. Én nem hallottam senkit, akinek a nagy Intel biztonsági résein betörtek volna a gépébe és bármit elloptak volna....ha ez akkora gond lenne a világon az összes szervert ami Inteles szanálták volna már, de az 500-as listán (nem néztem meg) fogadok, hogy a fele Intel....

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#45) MPowerPH válasza fanti (#38) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert Linus nem egy techguru. Inkabb media szemelyiseg.
Linus a Zen2 -ig Intelt hasznalt... Nezd meg a 9900K -s cikket.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#46) opr válasza tibaimp (#39) üzenetére


opr
veterán

Nem hiszem, mert konkretan arra, amire Linus hasznalja, amikor megjelent, a bulldozer konkretan jobb volt, mint az intel, mert ott a tobb mag(szal) a jobb.
Linuxosok amugy is szerettek a bulldozert, mert arra, amire azt szoktak hasznalni, eleg jo volt, amikor meg megjelent.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#47) opr válasza MPowerPH (#45) üzenetére


opr
veterán

Ugyanarrol a Linusrol beszeltek? Tudod, nem a youtube-os videozgatos, hanem a linuxos kerneles programozos csavorol van szo. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#48) fanti


fanti
addikt

Jajjj gyerekek, ugyan már!

Miért nem lehet belátni hogy az Intel egy nagy rakás szar?!

Fordult a kocka, gumilapocka! Nagyot előzött az AMD!
Most a Zen a nagy hódító, jöhet bármiféle Intel xxxxLake, nem tud versenyre kelni a Zennel!!! Nem tud!!!
Mert ahhoz tervezni kéne az alapoktól, de az Intel ellustult a sok év farokverés alatt...most meg jól rá is basznak... :)) :)) :))

(#42) bambano
Minden szavaddal egyetértek maximálisan!!!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#49) tibaimp válasza fanti (#48) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez igaz, hogy nagyot előzött, szerencsére, legalább olcsóbban veszek továbbra is Intelt. Azt nem értem, miért kell fikázni, én sem fikáztam az amd-t annó. Olyan volt és kész. Az árához mérten igen is jó volt, 8 magost vettél szinte bagóért, ha az kellett.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#50) fanti válasza tibaimp (#49) üzenetére


fanti
addikt

Azért kell fikázni az Intelt, mert az Intel durván visszaélt a piaci előnyével, és nem tervezett, csak átcímkézett.

Pl. itt egy PCX-es teszt a 10700K vs. 9900K-ról... erről beszélek pont.
Ez egy undorító átbaszás!
Átcímkéztek, TDP keretet emeltek oszt csók, ezzel ki is merült a "nagy mérnöki munka".

Hát ezért fikázom én is őket, undorító ez az egész, amit csináltak az elmúlt 10 évben...és mindezt, azaz "a nagy semmit" kurva drágán adták legalább....

Intel....mehetsz a picsába!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.