Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] "Sentry"

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

a fórum nyelve magyar
forrás

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) Thome válasza Winner_hun (#1) üzenetére


Thome
addikt

Utolsó bekezdést olvastad-e?

(#3) Algieba: Rosszul hiszed, nem mindenki tud alapszinten angolul (szerk: szerintem ez nem alapszint), hiába mobilkommunikációs oldal. Bár a logout szerintem pont nem az.

[ Szerkesztve ]

(#3) Algieba válasza Winner_hun (#1) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az angol szöveg a képregény oldalairól származik. Ha esetleg olvashatatlanok lennének a mondatok a képek alacsony felbontása miatt. Az idézőjelek is erre utalnak.

Szerintem egy mobilkommunikációs oldalon mindenki tud minimum alapszinten angolul. Minek a műfordítás?

Szerk.: Én ugyan értem a szöveget, de nem merem lefordítani, mert hamar előkerülne egy-két profi nyelvtudor a pontos fordítással. Kapnám a fejmosást. :))

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#4) Winner_hun válasza Thome (#2) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet csak túl fáradt vagyok de amikor a hozzászólást írtam az még nem volt ott. De a fele akkor is fordításra vár.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) Winner_hun válasza Algieba (#3) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem meg nem. Mit nevezel alapszintnek? Én nem tudnám csak úgy lefordítani a szöveget.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6) Tim82 válasza Winner_hun (#5) üzenetére


Tim82
nagyúr

"No one remembers, except you.
You were a hero, and your life was a fabulous rollercoaster ride of daring and adventure.
You and the others – the heroes – you were all that stood in the way of the evil. And there you remained, until it went away. But the end of every ride is always beginning of another.
You must have suspected it would one day come to this:
that you’d have to wear the Sentry suit again."

- "Senki sem emlékezik, kivéve téged.
Valaha hős voltál, az életed nem volt más, mint a merészség és kalandok mesés hullámvasútja.
Te és a többiek - a hősök - voltak azok, akik a gonosz útjában álltak. És te ilyennek maradtál, amíg ez el nem múlt. De minden út vége egy másik kezdete.
Mindig is sejtened kellett volna, hogy egy nap úgy fordul majd: újra kell viselned az Őrszem-ruhát."

"God, you think, it feels good to put the old suit on again.
The Sentry signal! Your people haven’t forgotten you – they need you!
Once more into the breach – for humanity’s sake. Once more, the Sentry.
Now is a time for vigilance…"

- "Istenem, gondolod, mennyire jó érzés újra felvenni a régi cuccot.
Az Őrszem jele! Az emberek nem felejtettek el - szükségük van rád!
Megint irány a veszély - az emberiség védelmében. Megint, az Őrszem.
Újra itt van az éberség ideje..."

Így későn ennyire telik, igyekeztem azért nem tükör-, hanem értelmező fordítást nyújtani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#7) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

12 éves korom óta olvasok képregényeket.
1990 karácsonyakor az egész család beült a moziba és megnézte Tim Burton klasszikusát, a Batman-t. Ez az egyik olyan film, amit bármikor szívesen megnézek.
Ekkoriban itthon is lehetett kapni néhány képregény címet a Marveltől és a DC-től. A zsebpénzemből megvettem a Batman egyik számát. Jól beletenyereltem. :) Pont egy olyan epizódot fogtam ki, amiben Joker meg akarta törni Gordon felügyelőt és egy bizarr hullámvasútra ültette fel meztelenül... Persze Batman megmentette Gordont.
Nem ettől lettem képregényolvasó. Régebben is voltak képregények. Szerintem sokan emlékeznek a Pif újságra. Azonban 12 évesen komolyabb témákra vágytam. Na, a Batman Jokeres részével meg is kaptam a vágyott komolyságot. :D Azonnal. Sötéten és izgalmasan. Évekig gyűjtöttem a szuperhős képregényeket. Sajnos a gyűjteményemet apránként eladogatta a sulijában a középső húgom, így már nincsen meg. Marveltől kiadták a Pókembert, X-Ment, Bosszú angyalait; DC-től a Supermant és a Batmant. Majd eme két hős kalandjait egy újságba vonták össze. Aztán becsődölt a kiadójuk.
Szerencsére nem maradtam képregények nélkül. Pár éve felfedeztem a lelkes fordítók és szkennelők csapatát, akiknek köszönhetően bőségesen elérhetők magyar nyelven még több hős kalandjai.
A képregény egy lenézett műfaj. Pedig a jobb történetek igazán szórakoztatóak.

***

Tim82: Köszönöm a fordítást!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#8) Tim82 válasza Algieba (#7) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ajánlanám a figyelmedbe Warren Ellis képregényeit (személyes kedvencem a Fell, az egyéni arcképem a főhős volna), a Watchmen-t, a Walking Dead-et, a Blacksad-et, a Neil Gaiman-féle Sandman-t (elérhető már magyar kiadásban is) és természetesen Frank Miller klasszikusait (300, Sin City).

A képregény már rég felnőtt és teljes jogú, önálló művészeti ággá vált - én ezért szeretem, meg pont az "én vagyok a superhero, aki megmenti a világot az unbelievable evil-től"-sztereotípiáktól való elrugaszkodás miatt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9) Algieba válasza Tim82 (#8) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

"A sok szex és gyilkosság összegyűlt mocska derékig ér majd, és akkor a sok szajha és politikus felnéz az égre és így rimánkodik: ments meg minket! ...én pedig lenézek, és azt suttogom: nem."

Szerintem ismerős a részlet. ;)

A filmváltozata számomra egy kellemes élmény volt. Libabőrösen, vigyorogva jöttem ki a moziból. Már az eleje beszippantott a képregény-film világába.

Egyébként kb. 16 évesen meguntam a hagyományos jó-rossz felállást. Akkor döntöttem el, hogy a saját történeteimben az olvasóra fogom bízni, hogy kivel azonosul, mert mindegyik karakternek vegyesen fogok adni jó és rossz tulajdonságokat. :)

Kedvelem a modern képregényeket és a mangákat is.

Szerk.: Jelenlegi "modern" kedvencem, a Prédikátor.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10) dabadab válasza Winner_hun (#1) üzenetére


dabadab
titán

ez egyaltalan nem jelenti azt, hogy ne lehetnenek itt angol idezetek
az angoltudas azert olyan dolog, aminek tobbe-kevesbe alapnak kellene lennie

DRM is theft

(#11) Thome válasza dabadab (#10) üzenetére


Thome
addikt

Legyen németül kinn, hisz az is olyan nyelv, aminek már alapnak kellene lennie. Azt érteném. Csak akkor mások puffognának. Ennyire egyszerű a dolog. Nyilván az angol az alapértelmezett, csak jelzésértékképp írtam le, hogy lásd, mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#12) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Kedves nyelvművelők, gyertek ide beszélgetni a felvetett témáról: [link]
Köszönöm! :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#13) dabadab válasza Thome (#11) üzenetére


dabadab
titán

az van, hogy jelenleg az angol a vilag kozos nyelve, nem a nemet

szerk: tovabbiak meg a masik bejegyzesnel

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] "Sentry"
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.