Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

hallgass egy kis ricsárdgírt, hátha még nem hallottad ezt a csodálatosságot.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#2) Eastman


Eastman
őstag

[link]

Jobbulást kívánok!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hajléktalanok, renitens bérlők bármilyen nagyobb településen vannak, ez alapján nem lehet megítélni, mennyire jó hely az adott.

A többivel egyetértek. Szerintem az emberiség nagy része unatkozik. Nem kell a létért küzdeni, de amúgy nincs semmilyen olyan irány, ami felé lehetne haladni.
Pedig lenne mit csinálni, rengeteg megoldásra váró probléma lenne a világon, csak az üzletileg nem kifizetődő, ha nekiállunk megoldani őket.

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) Gargouille válasza hcl (#3) üzenetére


Gargouille
őstag

+1 és annyi kiegészítést tennék, hogy amellett, hogy nem a kifizetődéssel van gond, hanem azzal, hogy nem tud belőle azonnal hasznot realizálni. Illetve a legtöbb ember úgy van vele, hogy nem töri magát a problémák megoldásával, majd más megoldja helyette. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#5) hcl válasza Gargouille (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De nem is az egyén szintjén kéne.
Olyat, hogy tegyünk energiát komolyabban az űrkutatásba, túlnépesedés megszüntetésébe, betegségek elleni küzdelembe, nem az egyének döntenek el.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Gargouille válasza hcl (#5) üzenetére


Gargouille
őstag

Minden az egyének szintjén kezdődik, mivel maga a társadalom is egyénekből áll. Ha az egyén a saját életében, saját viszonylataiban is inkább mástól várja a megoldást vagy inkább kikerüli és ott hagyja a problémákat minthogy maga próbálja megoldani, akkor az egész társadalom is ezt fogja leképezni nagyban. Amúgy nagyon tetszik ez a megfogalmazásod, hogy unatkozik az emberiség, találó! :C

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#7) hcl válasza Gargouille (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem mástól várod, de egyes emberként, kisebb csoportokként mit tudsz elérni? kb. semmit. Amire "fentről", nagy szervezetekben van szándék az szokott megvalósulni.
A 70-es években az USA kitalálta, hogy Hold. 10 év alatt ott is voltak. Azóta nincs rá komoly szándék, nem is ment oda senki.
A koordináció elég fontos ilyen nagyobb léptékű problémáknál.

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) Freiherr válasza hcl (#7) üzenetére


Freiherr
őstag

60-as évek, és 8 év.

XXX

(#9) hcl válasza Freiherr (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eh, ja, tényleg.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) Gargouille válasza hcl (#7) üzenetére


Gargouille
őstag

Én ezt úgy értettem, hogy általánosságban azt a mentalitást látom, hogy kiég egy villanykörte akkor vagy inkább sötétbe ül, vagy hív egy szerelőt, vagy átcsönget a szomszédba, de az meg sem fordul benne, hogy esetleg maga is betekerhet egy újabb villanykörtét. Most persze ezt csak így képletesen mondtam, a villanykörte lehet bármi más, akár az, hogy megkenjen egy vajas kenyeret magának, vagy bármi. Maga az a mentalitás, hogy ha probléma van akkor mindig "valakinek" szólni kell aki megoldja, mert az a lehetőség, hogy esetleg magam megoldom, na az fel sem merül. Én ezt az - amúgy életképtelen - attitűdöt nagyon széles körben elterjedtnek látom. És ez természetesen nagy léptékben is pont így működik.

És ami azt illeti, egy emberként nem tudsz világot megváltani, de ha a sok "egy ember" csinálja, akkor már igen. Tudod mint a szemetelés, hogy ha mindenki csak annyit tesz, hogy ő maga nem szemetel, akkor globálisan megszűnik a probléma. Ilyen nézőpontból igenis "egy ember" is tehet valamit. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#11) Algieba válasza Gargouille (#10) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ma valaki lebaszott egy zsák szemetet a házunk elé. Nem láttam a tettest, de ettől függetlenül behoztam a szemetét, szétválogattam, vagyis az üres italos dobozok mentek a szelektívbe, a többi a vegyesbe és ennyi. Közben elküldtem a halál faszára a türhő barmát... Nagyon is cselekvőképes vagyok, és számos feladatomat lelkiismeretesen csinálom nap nap után. Azonban az élet pont az, aminek látom. Értelmetlen szarrágás.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#12) Gargouille válasza Algieba (#11) üzenetére


Gargouille
őstag

A kommented zárógondolatával mélyen egyetértek. De ez azért nem gátol benne, hogy - a magam számára - próbáljam értelemmel megtölteni. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#13) refrigerator válasza hcl (#7) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Szerintem tuti nem jártak a holdon. Hiszen ha azzal az akkori technikával sikerült volna, akkor ennyi idő elteltével már turista űrhajó járatokon utazhatnánk oda.

(#14) Gargouille válasza refrigerator (#13) üzenetére


Gargouille
őstag

Vannak már Balatontagadók is.... csak úgy mondom. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#15) refrigerator válasza Algieba (#11) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Szerintem neked írnod kellene. Témától függetlenül, általában egy két ember posztját olvasgatom,és a tiéd az egyik.

(#16) refrigerator válasza Gargouille (#14) üzenetére


refrigerator
csendes tag

De most őszintén. A mai technikával fillérekért lehetne megoldani a NASAnak az űrutazást. Egy alap mobiltelefon nagyobb kapacitással rendelkezik, mint az akkori számítógépek, amit erre használtak.

(#17) troad válasza Algieba (#11) üzenetére


troad
csendes tag

Párom 7 éve agyvérzést kapott. Roki lett 41%kal. Az azért jó, mert nem veszik fel sehova. Cserébe semmire nem jogosult. Rehabra sem, és egy forintra sem. Én meghalni nem merek.

(#18) hcl válasza Gargouille (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ez van, de ez csak a jéghegy csúcsa. Ha sok "egy ember" csináél valamit, az általában semmit nem számít, vagy ha igen, akkor hihetetlen lassan.
Mondj alulról szerveződő mozgalmakat, amik megváltoztatták a világot... Martin Luther King-en kívül kb. semmi nincs, ami ne lett volna egy idő után politikai fronton is szervezett.

@refrigerator : :W
És nem csak a számítási kapacitástól függ. Amúgy a szökési sebesség nem változott a Földről, az üzemanyag mennyisége sem, ami ahhoz kell, és még mindig rohadt drága mindennek az űrbe juttatása. Valóban, ma könnyebb lenne eljutni a Holdra, csak a mai technológia nem létezne anélkül, amivel odamentek, és ma nincs rá szándék.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) Gargouille válasza refrigerator (#16) üzenetére


Gargouille
őstag

Fillérekért nehezen. Akkoriban sem a számítógép volt a fő akadály. Simán tudnának a holdra menni csak minek? Rettentően drága buli passzióból odavinni embert és élve visszahozni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#20) Snowy_owl válasza Gargouille (#14) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Valami itt valamikor nagyon elcsúszott, talán folyamatában történt ez, és nem hirtelen.

Én csak abban látom a bakit, hogy most itt ma csak úgy repkednek az összetett konstellációk arról hogy mi van, illetve mi volt, vagy mi lesz a világban,meg úgy egyáltalán. Ezekbe én mindent beleértek. Az elmúlt hónapokra újra nekivágtam a fácsénak, és elborzasztó mennyisegű olyan anyagot találtam, amiben emberek állítják hogy mi van vagy mi nincs, vagy mi nem volt. Csak az egyszerűség kedvéért: ha valaki nem hithű egyetlen valamihez(tehát bizonyks kereteken belül csak ugyan azt fújja ami abba beletartozik), mindegy mi, hogy tudomány, vallás, spiritualitás, tehát kétkedik, akkor embernek kell lennie a talpán hogy ebből a sok katyvaszból valamit magáévá tegyen, mert itt aztán annyi ember tud dolgokat, hogy az valami félelmetes. Nem állítom hogy mindenki hülye, de hogy nagy katyvasz van az tuti. Mindezek fényében ám én is állítok valamit az összes hittérítő/mindentudóval kapcsolatban, hogy ők szerintem nem tudnak, csak tudni vélik a dolgokat, de ők sem tudják, viszont azt hiszik hogy csak nekik van igazuk. Én úgy érzem nagy baj van.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#21) nevemfel válasza Algieba (#11) üzenetére


nevemfel
senior tag

Talán ez az élet értelme. Nem _az_ értelme, hanem az egyik értelme. Ellátod a dolgodat, mert egy belső hang arra ösztökél, hogy így tegyél. Talán amiatt, mert azzal, hogy rendet tartasz, csökkented a káoszt, ami körbevesz téged, és a körülötted levőket. Talán mert azzal, hogy csökkented a káoszt, csökkented a szenvedést, amit maga az élet jelent.

Ez szerintem nem rossz. A semminél biztosan jobb.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#22) UnA


UnA
Korrektor

„Ah, kínos élet: reggel, estve
Öltözni és vetkezni kell!”

(#23) refrigerator válasza Gargouille (#19) üzenetére


refrigerator
csendes tag

De azóta nem csak a számítástechnika fejlődött, hanem gyakorlatilag minden. Elon musk szinte előrébb jár fejlesztésben, mint a NASA, ami korlátlan pénzzel rendelkezik..

(#24) hcl válasza refrigerator (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ehm
Senki nem mondta, hogy a mostani technológiával nem lenne könnyebb. Csak most nincs rá akkora szándék, illetve túl drága, mert közben voltak gazdasági változások is. Akkor is brutális pénzt bele kellett nyomni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) UnA válasza refrigerator (#23) üzenetére


UnA
Korrektor

Túl drága és túl szennyező. Nem is értem, hogy miért kéne egy ilyen dologért lelkesedni, amikor már a légi közlekedés is borzasztó teher a levegő minőségére.

(#26) Chris Kiki válasza refrigerator (#23) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

NASA, ami korlátlan pénzzel rendelkezik..
Azért az látszik, hogy nem nagyon vagy képben az aktuális gazdasági-politikai viszonyokkal kapcsolatban.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#27) nevemfel válasza refrigerator (#23) üzenetére


nevemfel
senior tag

Azért nem mennek a Holdra, mert már tudják, hogy az is lapos, mint a Föld.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#28) Algieba válasza troad (#17) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egyik nagyapám hasonlóan járt. Kicsi gyerekként nem értettem, hogy miért húzza a jobb lábát, és miért nem használja a jobb kezét, miközben ugyanúgy etette hízóit. Csak akkor hagyott fel a disznók tartásával, amikor a természetes öregedés és a bénulás együtt túlságosan elvette az erejét. Elképesztő akaratereje volt.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#29) refrigerator válasza Chris Kiki (#26) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Nem pontosan erre értettem. Viszont ennyi év alatt nem sok eredményt tudnak felmutatni, ami valóban látványos. És lássuk be, ha nem is korlátlan, de elég szép összegeket használnak fel.

(#30) refrigerator válasza Chris Kiki (#26) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Amúgy meg tényleg kurva szerencse, hogy te viszont képben vagy mindennel. Majd hozzád fogok fordulni, ha tanácsra lesz szükségem, amilyen ostoba lény vagyok.
https://spacejunkie.hu/2020/02/11/nasa-2021-koltsegvetesi-tervek/

(#31) hcl válasza refrigerator (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért ha valami nem látványos, az nem jelenti, hogy nincs. Az ISS, a marsjárók, az üstökös-szondázások magában durva nagy dolog, pláne, amilyen fejlesztésekhez hozzájárultak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Chris Kiki válasza refrigerator (#30) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

...amilyen ostoba lény vagyok.

Kitűnően megfogalmaztad (v.ö. 25mrd és korlátlan + A mai technikával fillérekért lehetne megoldani a NASAnak az űrutazást.)!
Egyébként ha elolvasod a saját magad által linkelt cikket, akkor láthatod, hogy:
1. Ez már egy emelt költségvetés
2. A NASA-nak nagyon sok programja fut, évek óta lőnek le különböző programokat finanszírozás hiányában.

A fillérekért megoldható (ezt a marhaságot honnan szedted?) holdutazásra a hold érdektelensége miatt nem került sor.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#33) refrigerator válasza Chris Kiki (#32) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Most ez komoly? De mindegy is, nem fárasztom magam. Ha még most sem sikerült értelmezni, ráadásul még mindig egy felnagyított hasonlaton kötözködsz, inkább rád hagyom.

(#34) refrigerator válasza hcl (#31) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Persze, teljesen igazad van. Én inkább arra gondolok, hogy igazi nagy dobása nem volt azóta a NASAnak, olyan, mint az elvileg megtörtént holdra szállás.

(#35) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Nem elképzelhetetlen. Mivel az utóbbi években ún. Urbex csapatok rengeteg ovóhelyet, bunkert, katonai ojjektumokat találtak amik elhagyatottak, és a hi háborúba készültek simán elképzelhető hogy most hogy ilyen egymásnak feszülés nincs, már senki nem akar igazán a holdra menni, mert nem érdek, de akkor a hi-ben ebből ugye elég komoly verseny volt. Ám ez csak egy teória.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#36) Chris Kiki válasza refrigerator (#33) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Igazad van, hagyd is rám, így Tied lehet az erkölcsi győzelem! Egy-két felnagyított hasonlat (ami valójában egy-két nagyságrendnyi marhaság) igazán nem számít!

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#37) hcl válasza refrigerator (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem volt, na meg igazán nagy költségvetés sem volt. De azt, hogy nem jártak a Holdon, csak egy idióta mondja.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.