Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] Nőnap

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

1. A valódi történelmet nem ismerjük. Attol, hogy nem volt szavazati joga az nem azt jelentette, hogy semmibe vették a nőket, hanem ne olyan döntsön háborúról aki el sem megyoda.

2. a nők és az alacsonyabb munkabért hol látod. konkrét példát tudsz hozni. Mert a nővérek és az óvónők között kevés a férfi, talán példát sem lehet látni. Orvosoknál, tanároknál meg a bértábla határozza meg a keresetet nem az, hogy férfi-e vagy nő.
Takarítónőnél többet keres a takarító?
Női kőművest sem láttam. De lehet a magasfeszültségű villanyszerelőknél, kubikosuknál, bányászoknál és a kukásoknál előfordul, hogy a női villanyszerelő, kubikos, vájár vagy kukás kevesebbet keres a férfinél.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) Mr X


Mr X
veterán

Mikor van férfinap? :D

Amúgy az miért van, hogy ha a nők jól járnak vele, akkor egyenlőség legyen, de ha rosszul, akkor "Kihalt az udvariasság"?

(#3) Lenry


Lenry
félisten

Változatlanul aggasztóan alacsony a női képviselők aránya a világ parlamentjeiben

ez lehet, hogy azért van, mert
-kevesebb a női politikus?
-nem választják meg őket?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Wictor


Wictor
senior tag

A nők nagyon tudják hangsúlyozni az egyenjogúság dolgot, de csak ha ez számukra előnyös. Világos, "felsőbbrendűek". Nagyon tudom sajnálni őket... A biológián kívül ugyan miben nehezebb az életük? Egy szerencsétlen, istenverése nő is tud érvényesülni, de egy ugyanilyen mondjuk férfiban... Feminista bejegyzés, hímsoviniszta hozzászólás.

(#5) baluka26


baluka26
veterán

Inkább a háború tette lehetpve a nők egyenjoguságát. (hadigazdaság)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6) Algieba válasza Wictor (#4) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Khm, "istenverése" nőként messze vagyok az érvényesüléstől. :(

Semmi bajom a férfiakkal, ismertem teljesen normális és kedves férfiakat is.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#7) Mr X válasza Algieba (#6) üzenetére


Mr X
veterán

Nem azért vagy messze, mert nő vagy, hanem a hozzáállásod miatt.

(#8) moha21 válasza Dluinet (#1) üzenetére


moha21
addikt

U win.

Wictor: Ne is mond, kezdek sokkallni a feminista szövegektől.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9) csƵ


csƵ
őstag

Zoltán nap. Pont.

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

"Sajnos a nők még mindig kevesebbet keresnek mint hasonló munkakörben lévő férfi kollégáik. Biztosan kevesebbet ér a nő munkája?"

Támogatom a teljesítményarányos bérezést. Az igazságos.

(#11) Varoz válasza csƵ (#9) üzenetére


Varoz
őstag

Csatlakozom.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12) Lenry válasza csƵ (#9) üzenetére


Lenry
félisten

jó, hogy mondod. fel kell majd hívni apámat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) Zolinho1026 válasza csƵ (#9) üzenetére


Zolinho1026
tag

A legjobb mikor aztmondják a Zoltán nem is igazi férfi név mert nőnapra esik. :U

Loxone and Loxberry superuser

(#14) baluka26 válasza Algieba (#6) üzenetére


baluka26
veterán

Nem ott lesz a gond, hogy nő vagy, ha nem tudsz érvényesülni, de elég kényelmes indok ez :)

D1Rect: Teljesítményarányos bérezést szerintem kb. lehetetlen lenne létrehozni. Hogy hasonlítod össze a felsővezető 8 órás munkáját egy 12 órában dolgozó hegesztőével?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15) Zolás válasza csƵ (#9) üzenetére


Zolás
addikt

Nekem is mindig jönnek a dumával nőnapon, hogy így virág, meg úgy illem, én meg válaszolok: névnapom van, akkor te csokit, te meg piát hozzál aranyom, és jön a virágod :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16) D1Rect válasza baluka26 (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

A "felsővezető" takarhat bármit, de biztosan van valami ami alapján lehet mérni a hatékonyságát a munkájának, ha akkorára nőtt a gazdasági társaság, hogy szükség van rá.

Egyébként ez demagóg általánosítás.
12 órában dolgozó "kétkezi melós" vs. 8 órában dolgozó "felsővezető".

(#17) baluka26 válasza D1Rect (#16) üzenetére


baluka26
veterán

Biztosan van valami, alapján lehet mérni, csak gondolom elég nehéz és komoly költségeket támasztana.

Csak megragadtam a két végletet, mert így érthetőbb talán a kérdés.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18) D1Rect válasza baluka26 (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

Nyilván van olyan, hogy egy 3 kontinenst lefedő multinacionális vállalatnál macera.
De nem is ott jellemző a "nők alulfizetettsége".

(#19) baluka26 válasza D1Rect (#18) üzenetére


baluka26
veterán

Ebben is van igazság.

Egyébként a nők alulfizetettségéről van valami statisztika is, hogy milyen mértékű?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20) Algieba válasza baluka26 (#14) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Számomra az érvényesülés csúcsa a lehető leggyorsabb halálnem lenne.
Nincs dolgom az emberekkel. Ezt igen hamar megtanították nekem a kortársaim, amikor kineveztek az osztály bolondjának.
Ha mégis engednék a bennem dúló gyilkos önérzetnek... pillanatok alatt felkötném magamat. Mert másokat sajnos nincs jogom elpusztítani...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#21) Mr X válasza Algieba (#20) üzenetére


Mr X
veterán

És mi volt az oka annak a "kinevezésnek?

(#22) Algieba válasza Mr X (#21) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egyetlen egy mini közösséghez kötődöm, és ez a családom. Számomra vadidegenek voltak és maradtak az osztálytársaim, de később a munkatársaim is az összes munkahelyemen. Az ebből eredő távolságtartásom miatt szabad préda voltam, hiszen senki se érzett késztetést a megvédésemre, én pedig kislányként majd tinilányként nem tudtam, hogyan is kéne megvédeni magamat. Egyáltalán egy lánynak illik agresszívnak lennie? Hmhm.
Sokat gondolkoztam, aztán 25 éves korom után eldöntöttem, hogy igen is jogos az önvédelem, ha valaki könnyű prédának tekint a zárkózottságom miatt.
Persze a szüleim is elkövettek egy hibát, amikor elpanaszoltam nekik, hogy bántanak az iskolában, semmit sem tettek értem. Úgy gondolták, hogy ideje megedződnöm, vagy lehet, hogy nem is érdekelte őket a lehetetlen helyzetem?
Ez már a múlt. Csak az indulat maradt, ami egészen hasznos, mert egy pillanat alatt felkészít a harcra vagy a menekülésre. Az ellenféltől függ, hogy melyiket választom.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#23) proci985 válasza baluka26 (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

[link]

namost, ez a wikipedia, de egyszerűbb volt linkelni, mint az OECD és EU dokumentumokat pdf formában egyenként:). alul a linkek között nézz szét.

a nők alulfizetettsége létező probléma.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) #11666432 válasza Algieba (#22) üzenetére


#11666432
törölt tag

Ne haragudj meg rám, de szerintem azért kapod ezt a sok fájdalmat, mert "magad vonzod be", te kérted/választottad ezt.

Nem mindennek feltétlenül a másik az oka.

(#25) Algieba válasza #11666432 (#24) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nincs miért haragudnom. Megtanultam a leckét, aki átlépi a két lépés távolságot, azzal szemben védekeznem kell, mert valamelyik hülyébb vonásom megrögzötten öngyötrő, így tutira egy agresszív barmot vonzana be az életembe, amire SEMMI szükségem. Egyedül jobb mint egy vadállattal kettesben.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#26) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nem vagy egy kicsit feminista? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27) Dluinet válasza Algieba (#25) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Boldog nőnapot, sok szeretetet és virágot kívánok neked.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28) Algieba válasza Mr.Csizmás (#26) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Na, és ha feminista vagyok, akkor mi van? :)

Szerk.: Dluinet: Köszi!

Valószínűleg veszek magamnak egy tábla csokit, és az édességet majszolva elmerengek a saját marhaságaimon, pl.: miért is tettem lehetetlenné az életemben a párkapcsolat kialakulását.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#29) Mr.Csizmás válasza Algieba (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

boldog nőnapot :)

igen, azért kérdeztem :D ha elfogadnál egy pasit, aki mellett ki tudsz bontakozni, sokat segítene. (nem csak köcsög pasik vannak a világon)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) Algieba válasza Mr.Csizmás (#29) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A témát jegeltem évtizedekre, vagy inkább egész életemre. Nem fogom részletesen kifejteni, hogy miért vagyok egyedül.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#31) csƵ


csƵ
őstag

Boldog névnapot nekem.

(#32) Mr X válasza csƵ (#31) üzenetére


Mr X
veterán

Neked boldog nőnapot is. ;]

(#33) Vakegérke válasza Algieba (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

És még rám mondtad, hogy bezárkóztam, megközelíthetetlen vagyok.
Nekem már csak múltam van, téged még vár a jövő.
Na, akkor melyikünk faramuci?

Lazíts, és hidd el, hogy sok pasi lenne, aki megnyalná a tíz ujját, de még a tieidet is, ha olyan nője lenne, amilyen Te vagy. Még akkor is, ha mindent tudna rólad, vagy legalább annyit, mint én.
Miért nem vagy képes elhinni, hogy akár boldog is lehetsz egy kapcsolatban?

Boldog nőnapot, kicsi lány. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) nincsisbéla válasza csƵ (#31) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Boldog névnapot! ;)

Mentalita'

(#35) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én is Zoltán vagyok. :DDD

Szerk.: Egyszerűen muszáj konkurencia harcba bocsátkoznom a Zoltánokkal, akik el akarják happolni előlem a rivaldafényt a nőnapon. :D
Vakegérke: Természetesen a virtuális virág átvéve. Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#36) Vakegérke válasza Algieba (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kedves Zoltán, azért a virágot elfogadod? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Én magam is kaptam csokit nőnapra egy lánytól :P Pedig se nem vagyok Zoltán se nem nő :D

(#38) Zolaash válasza Varoz (#11) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Szintén zenész!
Ezúton szeretnék boldog névnapot kívánni a fórum Zoltánjainak! ;)

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#39) Vakegérke válasza phanzetomox (#37) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem ő kapta valakitől, csak nem szereti, így neked adta.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] Nőnap
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.