Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) updog


updog
senior tag

A Moto szerintem nagyon jól választás, pont ma olvastam a tesztjét, én Moto G-ket használtam 2013-2021 között (első, 5. és 6. generációk váltották egymást sorban, heppem hogy mind új/garis volt).

Az első ~60 körül volt (azt még külföldről rendeltem), az 5. olyan 45 körül volt alzában, a 6. pedig 30.000 volt a Telekomnál készletkisöprésben (tehát ahogy - bár nem törvényszerűen - egyre többet kerestem, egyre olcsóbb telóim lettek). Meg se fordult a fejemben nagyon sokáig hogy ennél drágább telefon (sokkal) többet tudna nyújtani. És mióta drágább telefonom van, ez be is igazolódott :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#2) UnA


UnA
Korrektor

Előfizetés esetén tényleg érdemes megnézni a részletfizetéses ajánlatokat, mert még nominálisan is olcsóbb néha, mint más boltokban.

(#3) Luck Dragon

Csodálom, hogy nem inkább a Redmi 9T vásároltad meg a Moto helyet . :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Mobiltelefont csak őstermelőtől :D Ali,Bang,Gear...bár most már csak eu raktárból.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) RawrrSoul


RawrrSoul
csendes tag

Az, hogy nettó 200 alatt van a fizu nem mérvadó, én meg azt tapasztaltam... Ahol dolgozom, sajnos az operátor kollégák fizuja sokszor még túlórával sem éri el a 200-at, és meglepve azt tapasztalom, hogy mégis sokan a legfrissebb iPhone-al szaladgálnak... Az tökéletes példa, a drága okostelefonra ugye... :) Nekem meg bőven felette megy a fizum, azt idén jutott el oda egy iPhone 11-es részletfizetős ára, hogy ki is hozzam előfizetői konstrukcióba... :) Évek óta mindig így veszek telefont, de mindig megelőzi egy komoly hezitálás, mert azért 10k-s részletnél már emelkedik a szemöldököm, hogy "áh inkább hagyjuk"... :DD

Nyilván, senkinek nem tudom a hátterét, nem is firtatom nem is érdekel, lehet adott lányka pasi pajtása jól keres, akkor már megteheti, hogy a legdrágább telefont vegye, a másik lehet még szülőkkel él, vagy akármi.... De ismerek sajnos olyat is akinek nagyon nem indokolt, hogy minden évben megvegye a legfrissebb és legdrágább telefonok valamelyikét, mégis megteszi, mert, hát... Gondolom a látszat kell, csak, hogy meg is éri-e? :F

[ Szerkesztve ]

n o p e !

(#6) Alex91 válasza RawrrSoul (#5) üzenetére


Alex91
félisten

Erre csak azt tudom mondani: Sose voltunk olyan gazdagok, hogy olcson vasaroljunk! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Olcsó vs drága telefon

Régen mindig 2-3 éves használt flagship telefont vettem, a legutolsó egy s7 edge volt, amivel nagyon elégedett voltam.
Sajnos 4-5 hónapja eltört a kijelzője, azóta a fiókban hever és a feleségem levetett telefonját használom, ami egy "olcsó" xiaomi note 7.
Egyrészt kicsit zavar, hogy nincs nfc, de oké, ezzel még együtt lehet élni.
Ami már picit jobban zavar az az oled kijelző hiánya, mert néha már bántó és csúnya tud lenni ennek a kijelzője, de ez megint csak egy szubjektív vélemény, amivel picit már nehezebben, de együtt lehet élni.
Viszont ami lassan már tényleg idegesít, az a lassúság, amivel az appok megnyílnak, amivel néha meg-megakad használat közben, amiért ha három app nyitva van a háttérben és váltok közöttük, akkor mindig újra kell töltenie valamelyiket.
Lassan már pénzben mérhető a lassúság miatti időkiesés.
Nyilván ingyen volt és amíg nem veszek egy jobbat megteszi, és hiába van rajta ugyanazok az appok, mint az s7esen, egyszerűen nem ugyanaz az élmény és a szűkségfelhasználást leszámítva rossz a felhasználási élmény ezzel a készülékkel.

Nem a xiaomi gyártóval van bajom, hiszen van egy mi pad 4-em, amit nagy megelégedéssel használok, hanem ezzel az alsókategóriás telefonnal.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8) aujjobba válasza RawrrSoul (#5) üzenetére


aujjobba
addikt

Harom-negyevente megveszem szolgaltatos kamatmentesre az aktualistol egy evvel regebbi "alap" iphone-t, ami ismet elmegy 3-4 evet majd csaladon belul tovabb hasznalja valaki, vagy eladom.
Igy gyakorlatilag havi kb. 10ezerert van egy normalisan hasznalhato telefonom evekig, ha beleszamolom hogy a ciklus vegen eladom es visszajon belole valamennyi penz, akkor annyi se volt valojaban.
Most egy Xr-t hasznalok ket eve, tokeletesen mukodik, gyors is, semmi okom lecserelni.

szerk.: a havi 10ezret rosszul szamoltam, mivel peldaul a mostanira mar lejart a torlesztes, de a telefon elketyeg tovabbi 2 evet nalam siman.

[ Szerkesztve ]

(#9) updog válasza RawrrSoul (#5) üzenetére


updog
senior tag

Tedd hozzá hogy rendszerint az ő kezükben látható arányaiban a legtöbb pókhálós kijelző, kimaxolva az okozott kár/telefon értéke arányt :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#10) Egon válasza updog (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem volt Moto G 3 (2015), még mindig megvan, kisebbik a gyerek nyomkodja néha (de már ő is ritkán, mióta a nővére levetett Samsung A5 2017-es telóját megkapta). Nem volt rossz cucc, a gesztusvezérlés kifejezetten tetszett, csak aztán munkahelyet váltottam, és a céges Huawei P9 minden szempontból jobbnak bizonyult nála (kivéve a gesztusvezérlés: azt nagyon megszoktam és megszerettem; nem is értem, hogy az újabb telóknál miért nincs ilyen). A 2/16-os felépítés azért már akkor is szűk volt kicsit, még nekem is, pedig nem vagyok HC telefon-júzer (a P9 32 GB-ját az alatt a szűk 3 év alatt, amíg használtam, nem sikerült kimaxolnom).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) Alex91 válasza aujjobba (#8) üzenetére


Alex91
félisten

Nalunk is kb. igy van. 2 evente szolgaltatonal cserel az asszony, en megkapom az ovet. 4 evig hasznalunk egy telefont, es utana eladva is hoz vissza egy kis penzt. Es mindig van gyors, nem akado, premium anyaghasznalatu telefonunk.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) RawrrSoul válasza aujjobba (#8) üzenetére


RawrrSoul
csendes tag

Két évente cserélem a telefonjaim, nagy lábon élek... :) Mindig ami épp megtetszik, most épp Xiaomi Mi Note 10-ről váltottam iPhone 11-re... Hasonlóan kamatmentesre, szolgáltatónál és haszont én is csinálok, mindig eladom az előzőt... :D

doeeg: az is igaz! :DD

n o p e !

(#13) Somatom válasza updog (#1) üzenetére


Somatom
veterán

2017 májusa óta van meg a Moto Z Playem. Eddig kétszer nyomta ki az akku a kijelzőt, de sikerült megjavíttatnom. Autós telóként azóta is napi használatban van.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) lolller


lolller
tag

soha nem fogom megérteni, miért választ valaki inkább 50-80 ezerért inkább egy új, de alsó kategóriás telefont mint egy használt flagshipet. Példának okáért ma egy p20 pro használtan szintén 50-80 ezer még is inasba rakja az árkategóriájában lévő új telókat.

Az a baj ezzel a mentalitással ösztönözzük a gyártókat arra, hogy gyártsák a szemetet. Mindenkinek az új kell minél olcsóbban és ez nem csak a telóknál érhető tetten...

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#15) Somatom válasza lolller (#14) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, egyszerű. Ha egy alsó kategóriás is megfelel a felhasználói szokásainak, akkor miért ne újat vegyen? Amit a flagship pluszban nyújtana, arra nincs szüksége, viszont akkor a semmiért vállalna rizikót, meg plusz időt, energiát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Mi is ilyen ár fekvésben leszünk "kénytelenek" venni valamit. Eddig a Redmi 9 olcsóbb típusai jöttek szóba, de azokból 50K alatt nem lehet 4GB-osat találni. Szóval vagy emeljük a tétet, vagy valami más kell helyette. A mai Android-oknak meg 2GB már szerintem elég kevés. Ez RAM kérdés is sokat tud drágatani és sehol sincs már a Google régi hozzáállása, meg amit mindenki hangoztatott, hogy A Droid "kevéssel" is beéri...

(#17) lolller válasza Somatom (#15) üzenetére


lolller
tag

De nem szolgálja ki. Éppen ez az. Hogy utána jön vissza, hogy lassú nem úgy működik, lefagy. Nem beszélve arról, hogy 3 hetente van vele garis probléma egyértelműen a minőségbiztosítás spórolása miatt. Megfolyó ragasztó a kijelző és a digitizer közt... akku és szoftveres problémák. Folytathatnám.

Ezzel szemben itt van az én 4 éves p20prom. Egyszer nem volt szervízben a 4 év alatt, ha azt mondom 3x fagyott le sokat is mondok. Új korában volt 180 ezer. Kilehet számolni így mennyit költöttem évente telefonra. Ha ennyire újra van szükség és az addig nyújtózkodjunk amíg a takaró ér elv nem szimpatikus akkor is inkább egy új 200-ért mint 100-ért egy marék műanyaghulladék.

Megkellene érteni, hogy a telefon nem különbözik egy laptoptól ahogy abban sem lesz feltétlen jó ötlet az alcore 50 ezres "ultrabook" úgy a mobilok közt sem az alsókategória.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#18) lolller válasza SunMount3r (#16) üzenetére


lolller
tag

Lassan a 6gb is szűk lesz nem, hogy a 4. 2021-ben nincs olyan ami indokolja, hogy még érdemes 4gb-al szerelt modellt vásárolni. Jelenleg fut: telegram, chrome (10 lappal), fb, messenger, signal, outlook, yt, sms messenger és viber 6gb-ból 3-at lefog. Néhány frissítés 22-ben és el is fogyott a 4gb. A memóriakezelése az androidnak sztem régen sem volt jó, nem hogy most.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#19) Algieba válasza lolller (#14) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Gombaszakellenőr vagyok, természetismereti blogot szerkesztek 2010 óta. Ezért nagyon sok időt töltök terepjárással. Dzsindzsába nem viszek prémium telefont. Oda bőven elég ez az alap eszköz. Felhasználói igényeimet kiszolgálja és csak 40ezer forint volt. Nincs szükségem többre. És otthon rengeteg egyéb mobilom van. Lásd korábbi bejegyzéseimet. :))

Szerk.: Különben is karácsonykor ismét veszek magamnak valamit. Samsung Note9 vagy Note10 Lite a kiszemeltem. :D
Szerk.2: A családból beesett hozzám egy Nokia 5 2GB/16GB tavaly. Teszi a dolgát, de gyenge akkuja miatt nem bír ki egy napot. Tehát egy ilyen régi mobil is jó volt nekem.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#20) Somatom


Somatom
veterán

Amíg szervízben volt a telóm, addig vettem ötvené egy Xiaomi MI A2 Lite -ot (4/64, Snapi 625, Android One). Két éve működik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21) Algieba válasza lolller (#17) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

2014-2018 négy évig szoftveres kifulladásáig használtam a Nokia Lumia 520-ast. Életem egyik legjobb mobilja volt. Utána jött a Nokia 2.1, ami Android Go 9-en tette a dolgát, viszont a 10-es verzió kicsinálta. Az alap alkalmazásokból is random kilép. Használhatatlan a napi munka során. Neki lett az utódja az E7 Power. Nincsenek nagy elvárásaim a mobilokkal szemben. Viszont pazarabb játékszernek szívesen veszek használt zászlóshajót.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#22) lolller válasza Algieba (#21) üzenetére


lolller
tag

Tudom, nem is elsősorban rátok jellemző ez. Egyrészt gondolom aki itt van az tisztában van a saját igényeivel is egyrészt másrészt tudja, hogy mire számíthat a választott készülékkel kapcsolatban. Amit írtam az inkább azokra jellemző akik azt hiszik, hogy a villámgyorsfutás, fluid működést megkapják 80-ért.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#23) elfelejtette válasza lolller (#14) üzenetére


elfelejtette
veterán

Mostanában lett jellemző az 5000mAh-s aksi, de felső/közép kategóriában még az sincs, inkább kisebb, hogy eladhassák a gyorstöltést. 2-3 évvel ezelőtt még inkább a 3-3500mAh-s aksik voltak a felső kategóriában, és mivel sokat tudó készülékek voltak, valószínűleg le is van lakva rendesen az aksijuk. És mivel természetesen nem cserélhető házilag, csak szervízben, nem ritkán csak kijelzővel együtt, ezt sokan nem szívesen vállalnák be.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#24) PuMbA válasza lolller (#18) üzenetére


PuMbA
titán

Én még mindig 2GB memóriás telóval nyomom. Android 10, 2021 júliusi biztonsági csomaggal. Kezd kicsit gondolkodós lenni, de még kibír fél évet :)

[ Szerkesztve ]

(#25) lolller


lolller
tag

Ez tudod, hogy jellemzően az LCD IPS paneleknél van. A felsőközép már jórészt amoled kijelzősek így az üzemidő kiegyenlített az LCD-es 5000mAh akksisokkal. Újabban és főképp a xiaominál jellemző, hogy az amoled mellé kap 5000-es akksit. Ez a trend viszont csak alig néhány hónapos.

btw: p20pro 4000mAh. Én azért nem figyelek 20-80%-ra ennek ellenére mai napig simán 1 napos az üzemidőm.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#26) Luck Dragon válasza Somatom (#20) üzenetére

Nekem még meg van az A1 és még működik .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

60ezer Ft? Hát....

Olcsó húsnak híg a leve... Tapasztaltam, nem egyszer... Vettem én is "olcsó" okosított telókat, de az mind csalódás volt... Egy normális okosított telefon 150-200ezer Ft-tól vagy felsőkategóriától indul. Az alsó és középmezőnyös hardverrel szerelt "okos"telók szinte semmi plusz dologra nem lehet használni telefon,sms,email és böngészésen kívül.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#28) 8th válasza st3v3np3t3r (#27) üzenetére


8th
addikt

"Az alsó és középmezőnyös hardverrel szerelt "okos"telók szinte semmi plusz dologra nem lehet használni telefon,sms,email és böngészésen kívül."

A nagy többségnek az elég is. Én semmire sem használom a mobilom telefonáláson kívül. Néha lövök pár képet a munkadarabról meló közben, hogy összeépítéskor ne keveredjek bele aztán annyi. Egy ~4éves Moto G5-öt [link] nyúzok ráadásul abból is a legbutább 2/16 verziót. Ha jól emlékszem talán 28k volt hálózat függetlenül a telekomnál. Jelenleg minden igényemet kielégíti.

[ Szerkesztve ]

(#29) #55525888


#55525888
törölt tag

Navigáció van? Van. Telefonálás/sms/whatsapp megy? Megy. Wifi van? Van. Email? Az is.

Még mi kéne?

(#30) Victoryus válasza st3v3np3t3r (#27) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Miért? Mi9Lite is annyi volt őstermelőtől... jó, nem 60 hanem 65 :D Mindent tud, ár/érték aránya szerintem kiemelkedően jó volt, én meg azt nézem első körben, másodikban az árat. 70e forintnál nem vagyok hajlandó többet adni egy telefonra. Azt is sokallom. Így aztán 4-5 évente veszek csak újat, a régi megy tovább a családban.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#31) Algieba válasza Victoryus (#30) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

45-ért vettem használtan márciusban Mi9 Litét. A barátomnak adtam, mert megérdemelt egy jobb mobilt a családból levetett Nokia 5 helyett. Az E7 Power jól teszi a dolgát és nekem napi gyötrésre tökéletesen bevált. Az alap appokat is döccenés nélkül futtatja.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#32) st3v3np3t3r válasza Victoryus (#30) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hát, én Xiaomi-t nem vennék, nem is kéne még ingyért sem!

Előbb vennék egy Motorolát, amit Algieba írt.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#33) Algieba válasza st3v3np3t3r (#32) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A Lenovo kínai vállalat gyártja 2017 óta a Motorola telefonokat. Megnéztem a dobozon is, hogy hol készült, Kínában. Reméltem, hogy Indiában, de sajnos nem. Ez van. Azonban teljesen jól működik. A Mi9 Lite se produkál hibákat. Bár az eleve egy jóval erősebb mobil.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#34) st3v3np3t3r válasza Algieba (#33) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem csak az lényeg, hogy hol készül, hanem, hogy milyen ország cége fejleszti rá a rendszert...nem utolsó sorban meg a Xiaomi-nak nincs nagyon jó híre a múltra visszatekintve

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.