Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nekem már ötödik éve, hogy nem lesz mit ünnepelnem.
Nem érdekel a fenyőfa, nem lesznek csillogó díszek, kiürült lélekkel ülök majd a szobámban.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) David93Pecs válasza Vakegérke (#1) üzenetére


David93Pecs
tag

A Karácsonyt nem is csak a Karácsonyfa kell h jelentse.
Hanem egyfajta más hangulat,egy jobb hangulat... de a mai stresszes világban már ez sem olyan mint régen.:) Senkinek nincs kedve ünnepelni,mondjuk igaz nincs is mit....

(#3) Algieba válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ha hasonló helyzetben lennék, akkor is lenne mit ünnepelnem. Feldíszítenék egy asztalt, egyszerűbb növényi kompozíció (termőágakon dió, alma, mézeskalács), gyertya, szép tálcán magam sütötte kalács, két pohár, egy üveg bor. Középen pedig az eltávozott szerettem fotója. Megköszönném neki az együtt töltőt időt, elmerülnék az emlékekben. Napközben járnám az ünnepi vásárokat, nézném a portékákat szaloncukrot majszolva. Senkitől sem irigyelném a boldogságát, hiszen az emlékek már gazdaggá és boldoggá tettek engemet. Sőt, igen csak meghatódnék a csip-csup élethelyzeteken.

Az élet mulandó, de a halállal nincs vége a szeretetnek.

Ui.: Erősen kétlem, hogy üres lenne a lelked. :N

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#4) föccer válasza David93Pecs (#2) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha ismered vakegérkét, akkor tudod, hogy miért írja ezt. :) Magyarázatként legyen elég annyi, hogy a PH! egyik legidősebb, aktív tagja. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5) David93Pecs válasza föccer (#4) üzenetére


David93Pecs
tag

Személyesen nem ismerem,de láttam már néhány írását itt az oldalon(sokat :DD).
Én csak az észrevételeimet írtam le,hogy egyre kevesebb kedvet látok az emberekbe már ezen dolgok irányában is...

(#6) Vakegérke válasza Algieba (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

A szeretet él, minden napján az évnek. Semmivel sem különb a karácsony számomra, mint mondjuk július közepe.

A szeretet megvan, csak a külsőségek nem érdekelnek már. Már nem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) morhange válasza David93Pecs (#5) üzenetére


morhange
tag

Talán mert egyre többet szenvednek a karácsonnyal. Ma voltam vásárolni egy hiperszupermarketbe Budakalászon, már most rengetegen voltak. Túl sokat foglalkoznak azzal, hogy jó legyen a karácsony és elveszítik az értelmét ezzel. Számomra akkor jó a karácsony, ha csöndes, lehet jót enni és van benne szeretet. Az a karácsony mikor az ember úgy ül le 1 hónapnyi vásárlás után, hogy kifáradt, az már nem igazi karácsony. Tény és való, hogy a karácsony ma már alig szól arról amiről kéne, persze kivételek mindig vannak.

(#8) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Évekig semmit se tudtam kezdeni a szeretet szóval. Régóta bosszantanak a gyűjtőfogalmak és csak akkor látom meg az értelmüket, ha lefordítom a jelentésüket cselekvő igékre. Ezt tettem az agyonhasznált szeretettel is.
Ha valakit/valamit szeretsz: véded, gondoskodsz róla és odafigyelsz rá.

A Karácsony a család, a megújuló élet ünnepe.

Évek óta nem futok tárgyak után. Nem érdekelnek az ilyen "ajándékok".

A közelmúlt egyik legnagyobb ajándéka volt, amikor 2005-ben a Karácsonyra készülődve együtt voltam a testvéreimmel.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#9) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ez más Karácsony lesz számomra, számunkra, mint a többi. Barátnőmmel, bár együtt vagyunk négy éve, az első közös fánkat állítjuk, illetve adventi koszorúnk is lesz.
Mindezt megelőzi az, hogy hét hónapig nem lehettünk együtt, félreértések elkerülése végett: munkaügyből.
Nekem már hiányzott a meghittség ebből az ünnepből, és most úgy érzem, h megkapom.
Nem is tudom igazán, hogy mikor volt olyan igazán bensőséges, családi ez az alkalom. Volt olyan, hogy nem kaptunk ajándékot, olyan is, hogy kaptunk, meg olyan is, hogy kézzel farigcsáltam valamit, még amikor kicsi voltam. Aztán olyan ünnepem is volt, h ültem a szobámban, és apám emlékeit kutattam, hirtelen fontos lett a halála után ez a dolog.
Aztán a végére ellaposodott, szinte rutin lett. Egy nap decemberben.
De most más lesz!!! Várom :)
Nem is tudom... Olyan ez, mint egy "család kezdete", nem?

Szerk.: Algieba - hmm, látom, neked is közel van a jelentése a családdal! Hisz, Krisztus születése is egy családi "jelenet" volt. Nem vagyok olyan állapotban, hogy megfogalmazzam szépen, de érzem és értem!

[ Szerkesztve ]

(#10) ftc válasza Vakegérke (#6) üzenetére


ftc
nagyúr

Egyetértek...miért más nap ez mint a többi az évben? Számomra is minden nap egyforma... S számomra az idei év katasztrófa..nekem idén ünnepelni sincs kedvem semmit se sőt idén eljutottam arra a pontra, hogy élni se...

(#11) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Mi sosem ünneplünk semmit, így karácsonyt sem. Ezt neked ugye már mondtam. :DDD Nekem nem hiányzik.

(#12) Algieba válasza zolikaDB (#9) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

:K

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#13) Gergő_ válasza Crystalheart (#11) üzenetére


Gergő_
őstag

Amit nem ünnepelsz meg az valóban nem hiányzik. :D Karácsony nélkül halott a világ, zombik az emberek, el nem tudom képzelni hogy ne lenne rá szükség bármely családban.
Miért nem ünneplitek meg?

(#14) Crystalheart válasza Gergő_ (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mert olyan bazi nagy stressz van itthon, hogy baltával lehetne vágni, elég álságos és képmutató volna bármit is ünnepelni. :DDD (Én nem vagyok stresszes, engem csak megvádolnak, hogy nem törődök semmivel, amiért nyugodt vagyok.) Születésnapokat is beleértve. Ami engem illet, a nemzeti ünnepeken kimegyek az erdőbe (vagy épp a községi rendezvényre, ha hívnak) és elszavalok néhány oda illő verset.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.