Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) polonic


polonic
félisten

Én pedig nem szeretem. Sőt, egyik ünnepet sem.

Túl erőltetett már ez az egész.

Mondják, hogy a szeretet ünnepe. Nem csak egy napon kell szeretni azt akit szeretünk és nem csak ezen az egy napon kell kimutatni irántuk a szeretetet.
A család nem csak ezen a napon fontos, hanem mindig.
A reménynek is mindig ott kell lennie az emberben, nem csak ezen az egy napon.
Megújulni is meg lehet bármikor. Nem kell egy napra várni ehhez. Elhatározás kell, nem egy időpont.

(#2) Csemike válasza polonic (#1) üzenetére


Csemike
csendes tag

Benned dől el, hogy erőltetett-e vagy sem. Ha te ilyennek látod, akkor így éled meg. Ez a nap Isten fiának a születésnapja, aki a hit, a remény és a szeretet erejét hirdeti. Ateistáknak, nem keresztényeknek ez lehet a téli napforduló ünnepe vagy valóban a szeretet ünnepe, de a lényeg, hogy világnézettől függetlenül az emberek harmóniára, szeretetre, egymás megbecsülésére törekszenek, legalábbis nem lenne rossz, ha így lenne.

"Évek óta azt halljuk, hogy kiüresedett a karácsony. Az ünnepeink azonban olyanok, amilyenek mi vagyunk. Ha bennünk támadt egy hiány vagy űr, ha a mi érzékenységünk megkopott, az a karácsonyainkon is tükröződik. Ilyenkor mondjuk, hogy az ünnep mélysége már nem érhető el, csak rohanunk, vásárolunk. Valójában nem a karácsony kopott meg, ez inkább annak az embernek az üressége, akinek hiányzik valami, valaki, és a karácsony sajátos tükröt tart elé. Az ünnepen keresztül csak látványossá válnak ezek a hiányok, problémák. A karácsony üzenetét az tudja jól érzékelni, aki ezt az ünnepet egész évben magában hordozza." Pál Feri

És persze Boldog Karácsonyt! :C

[ Szerkesztve ]

(#3) Brutális eb válasza polonic (#1) üzenetére


Brutális eb
addikt

+1 undorító az egészz.
+zárva a kedvenc kocsmám brr....

666 ;]

(#2) Csemike

"Ez a nap Isten fiának a születésnapja, aki a hit, a remény és a szeretet erejét hirdeti."

Mi van?
Én nem halottam,hogy bárki is találkozott volna bármikor ezzel a mesefigurával. :D

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#4) Csemike válasza Brutális eb (#3) üzenetére


Csemike
csendes tag

Mé', veled ki találkozott? :DDD

(#5) polonic válasza Csemike (#2) üzenetére


polonic
félisten

Nem hinném, hogy amit megemlítettél az vonatkozna rám. Nem gondolom így.

A karácsony napjai semmi különlegeset nem jelentenek nekem. Ugyanolyan nap, mint bármelyik hétvége.

Ha örömöm vagy bánatom van, az ugyanolyan minden nap, függetlenül bármilyen naptól, ünneptől. Attól, hogy eljön egy ünnep, nem lesz mégnagyobb örömöm vagy a bánatom nem fog attól elmúlni.

Ezek a dolgok nem egy ünneptől függenek. Egy ünnepnek kb nulla köze van ezekhez a dolgokhoz. Ezek a körülöttem lévő emberektől és saját magamtól függenek.

Persze Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#6) Domxc válasza Csemike (#4) üzenetére


Domxc
senior tag

Senki o is cask egy nagy pofaju k'cs'g ;] :DDD

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#7) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Boldog, békés Karácsonyt Neked is! :)

Mentalita'

(#8) moha21 válasza polonic (#1) üzenetére


moha21
addikt

Életem egyik legrosszabb napja volt a mai. :(

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A Karácsony három napja pont olyan téli napok lehetnek mint bármelyik másik. Rajtunk múlik, hogy élünk az ünnep kínálta plusz élményekkel vagy sem. Megértem, ha valaki közömbös a legjobb ünneppel szemben, vagy akár ellenszenves neki az ilyenkor szokásos őrült pörgés. Bár én szolidan pörögtem, az évek során kialakult rutinom szerint ugráltam végig az ünnepi felkészülés pontjain. :)) Ezért nekem semmi gondom Karácsonnyal. Gyermekkoromban sincs traumatikus ünnepi élmény. Az sem zavar, hogy nagy valószínűséggel saját családom (férj és gyerekek) nem lesz, mert mindig lesz, akit/amit szeressek. Alapból igényli a meleg érzésű szívem a pozitív élményeket. :) Ezért hajlandó vagyok tenni értük, aktívan megélem az élet jó oldalát is. Persze Karácsonykor is meghalhatunk, vagy valamelyik szerettünk, kiderülhetnek mocskos dolgok, és kitörhet a III. világháború, bár ennek van a legkisebb esélye, de csak azért, mert az élet Karácsonykor is tartogathat pocsék meglepetéseket nekünk, még nem fogom utálni ezt a három napot. Hiszen a Karácsony még mindig az egyetlen olyan ünnepe az életünknek, amikor lehetőségünk van tényleg jól érezni magunkat. Persze máskor is jól érezheti magát az ember, de a Karácsony másfajta jó érzést ad mint pl. egy alkohol párás, dübörgő zenés buli. ;)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.