Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Bocs, ha nem értettem a lényeget, és úgy kukorékolok.

Van kis hazánkban egy falu, ahol nem dagonyáznak, hanem megtermelik mindazt, amire szükségük van. Ellátják a helyi tanintézete(ke)t alapanyaggal a főzéshez, jut mindenkinek, a fölösleget pedig értékesítik.
Így is lehet, nem csak nyavalyogva.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) talmida


talmida
Közösségépítő

"Nem szent a magántulajdon"

De bizony szent! Ha a magántulajdon nem lenne szent, akkor megszűnne a munka értelme és semmi nem motiválná az embereket, hiszen nem látnák a hasznát. Ha idősebb lennél, tudnád, hogy mi volt a szocializmus idejében. Legtöbb helyen csak imitálták a munkát és csavaronként lopták el a gépeket. :U

A problémát nem nagy kuntsz meglátni. :B Mindenki látja. Remélem, nem mondtam újat neked. ;] Szerintem akkor látnád jól a dolgokat, (címre utalok), ha a megoldást látnád. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#3) Raucher


Raucher
tag

"A pénz gazdaságszervező elszámoló csereeszköz, hiányában megbénul minden ami működhetne – valószínűnek tartom, hogy elnyomó funkciójától trón fosztani kell – párhuzamosan bevezetni egy új csereeszközt – hogy a csereeszközhiányt meg lehessen szüntetni."

Ekkora baromságot egy mondatban ritkán lehet látni.
A pénz nem jó. A hiánya sem jó. Tehát pótolni kell pénzel.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#4) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az átemelt írás végén OTT van a szerzőre és a forrásra mutató link. :U

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#5) talmida válasza Algieba (#4) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocs, a bal oldalsó ajánlóban láttam a nevedet és mellette a címet. Ez ragadt meg a tudatomban.

Mégegyszer elnézést! :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#6) PazsitZ válasza Raucher (#3) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ez nekem sem tiszta, szóval szüntessük meg a pénzt és legyen egy szivacsból készült értékvivőnek elnevezett dolog helyette.
Ez más mint az eddigi pénz, más a neve is, ezzel mindent egycsapásra meg is oldottunk volna? :D

Vagy valamit nagyon rosszul értelmezek.

- http://pazsitz.hu -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.