Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A profi gombász minősítés mit takar? Suliba kell járni, levizsgázni? A nyolc évet soknak találom, de nem értek hozzá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) BoB


BoB
veterán

Az ok hogy gombaszakértő lettél, de hogy jön ehez a strapatelefon? :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3) Met válasza BoB (#2) üzenetére


Met
nagyúr

Gondolom kellett neki egy telefon ami nem törik el ha leejti miközben üldözi egy medve :DDD

Vakegérke nem tudom én sem, 3 gomba közül ki kell választani a mérges galócát, az könnyű mert azaz amelyik a földhöz csapdossa a kalapját.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4) kemotox válasza BoB (#2) üzenetére


kemotox
addikt

Sehogy, csak muszáj megemlítenie, mint a vegáknak, hogy ők vegák. Harmadik erről szóló írása egyhuzamban. És szerintem nem az utolsó ;]

(#5) domos válasza kemotox (#4) üzenetére


domos
senior tag

Gonosz vagy ;] de teljesen igazad van.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#6) Hieronymus válasza BoB (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha támad a mérges gomba, le tudja ütni a strapa telefonnal.

Ősszel nagyon veszélyesek a gombák. Augusztus végén a Mecseken járva, egy gyönyörű bombatelepre leltem.
Három vargánya üvöltözött messziről felém, gyere - gyere, itt a boldogok földjére lelsz. Mögöttük néhány pöfeteg eregette a kék füstjét.
Közelebb érve megszólított egy kicsi gomba. Nem kicsit volt beállva. Éktelenül rögöve javasolta, hogy egyem meg. Egész életemben beállva fogok maradni.
Az egyik vargánya komolykodva tette hozzá. Így van, így van. Egész életedben beállva maradsz, csak nem fogsz sokáig élni. Miután nem tudta a jókedvét vissza tartani, elkezdett ugrálni. A ugrások egy nagyobbak lettek és elkezdett a saját kalapja körül szaltót pörögni. Nem bírta sokáig. A harmadik körben a kalapjára esett.
A másik két vargánya elképedve nézte az eseményt. A kisebbik szólat meg először. Na ez feldobta a talpát.
Mindketten düledezve viháncoltak és elindultak a telep közepe irányába. Hivogattak, hogy menjek velük.
Ekkor vissza fordultam. Ha már az illatoktól látomásaim vannak, jobb ha nem megyek tovább. A végén még rátalálok arra kicsi gombára.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) buherton válasza Hieronymus (#6) üzenetére


buherton
őstag

Abból kérek én is, amit szedtél ;] !

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) Silεncε válasza buherton (#7) üzenetére


Silεncε
őstag

Mondta, a Mecsekben talált gombákat :D

(#9) kemotox válasza Silεncε (#8) üzenetére


kemotox
addikt

Jó jó, de melyik Mecs-ben a Mecsek közül?

(#10) Algieba válasza kemotox (#4) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nem lesz több strapafonos írás. :))

A profi gombász annyit jelent, hogy piaci gombavizsgálóként dolgozok. 2013-ban elvégeztem a középszintű gombaismereti tanfolyamot.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#11) Vakegérke válasza Algieba (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

A magyarázatot címezhetted volna közvetlen nekem is, hiszen én tettem fel a kérdést.

Ha tüske van benned velem kapcsolatban, csak szólj, többé nem szólalok meg írásaid kapcsán.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) #00137984


#00137984
törölt tag

Nem messze innen, fent egy fán. Látlak téged... Igen, látom... Végzünk vele. Gooombaaa!

(#13) Snowy_owl válasza Hieronymus (#6) üzenetére


Snowy_owl
őstag

:C :C :C

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#14) twollah1976


twollah1976
őstag

Nekem csak labgombam van, Canesten Plusszal kenegetem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) #00137984


#00137984
törölt tag

Látom nem jőt át... :) A kép nagyitható.

(#16) Hieronymus válasza #00137984 (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Igen ott a fára mászott gomba. Állítólag finom, én még nem kóstoltam, szóval ehető.
Ez a gombafaj folyamatosan nő. A téli fagyok miatt, fagyállóval tölti fel a sejtjeit.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) Hieronymus válasza twollah1976 (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A patikai szerek nagyon jók, csak nem oldják meg a bőrgombák elleni harc alap problémáját.

Olcsóbban és hatékonyabban lehet ellenük harcolni.
Hozzávalók.
1 flakon 20%-os ételecet.
1 csomag étkezési szódabikarbóna
1 üveg olíva vagy jobb olaj
Lehetőleg kis kiszerelésű, félliteres vagy még kevesebb térfogató.
1 flakon alkoholos kézfertőtlenítő folyadék. Egy másik üres flakon, pumpás fejjel.

Bónusz hatóanyag a fokhagyma, összetörve és ecetben kiáztatva.

Minden cipőt és papucsot egyszer a fertőtlenítő folyadékkal át kell spriccelni. a lábbalit használat után azonnal fertőtleniteni kell a folyadékkal.
A zoknikat és harisnyákat legalább 60 fokon kell mosni, hogy a spórák feladják a harcot.

Minden tusolás, fürdés után, amikor víz éri a bőrt, egy kevés ecettel (vagy fokhagymás ecettel) át kell kenni a bőrt. Gyakorlatilag a teljes lábfejet, ott is ahol a gomba nincs jelen, de megjelenhet. Ezzel a gombákat sokkoljuk és visszaállítjuk a bőr PH értékét normálisra.Hagyni kell, hogy "rászáradjon" az ecet. Utána olajjal át kell kenni az ecettel kezelt bőrfelületet. A meggyötört bőr kap egy védőfilmet. A gombák meg ezt sem kedvelik túlzottan.

A cipőbe megy a szódabikarbóna por. Közömbösíti az ecet más a "gomba" szagot.
A kezelést legalább 6 hétig folytatni kell miután eltűnt a látható gomba.

Utána is érdemes időnként bevetni az ecetet. A bőr PH-jának optimális szinten kellene maradnia.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) domos válasza Hieronymus (#16) üzenetére


domos
senior tag

Még mindig nem látod... ott a predátor. Nem a gombát kell nézni :P

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#19) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én elhúzom a függönyt és itt van 4 perc gyalog a turista út :Y . Szomszéd gombász. Héha kisebb vagyonokat hoz le.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20) #00137984 válasza domos (#18) üzenetére


#00137984
törölt tag

+1 ;)

(#21) twollah1976 válasza Hieronymus (#17) üzenetére


twollah1976
őstag

Ok, kiprobalom.

Az a vicc az egeszben, hogy nem budos, izzad a labam, jol szellozo cipoket hasznalok, magas tartalmu vagy pamut zoknikat, furdes utan szarazra torlom a labam, labujjaim kozet.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) Hieronymus válasza twollah1976 (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem kell izzadni. Elegendő a sötét és az állandó hőmérséklet, mint minden gombának.
A napi szintű tisztálkodás tönkreteszi a bőr PH-ját, ezzel rásegít gombák terjedésére.

A körömgombákkal is végtelen harcot folytatnak az idősebbek. De nehezen szabadulna meg tőle, mert az ujjak két oldalán lévő körömágyak nem vagy kevés gyógyanyagot kapnak és ott túlélik a spórák a kezelést. Az ecet bemasszírozása segít leküzdeni a spórákat.

Hasonló végtelen történet a korpa. A fejbőrre túlzás az ecet. Az élelmiszerboltokban kapható citrom sűrítmény tökéletes. A használat után egy kevés mákolajjal érdemes kicsit átkenni a hajat. (Ez az olaj a hajolaj alapja, elméletileg.) Ez a felállás, korpamentes és szép hajat biztosít. Az citromlé és olaj nagyon megkönnyíti a frizura kialakítását. Egyetlen érdekes tulajdonság a citromos - mákos illat. Szerencsére nem tart sokáig.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) BoB válasza Hieronymus (#17) üzenetére


BoB
veterán

Ecet meg szódabikarbóna, haha, te valami helyi sámán lehetsz tele tuti tipekkel :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24) Hieronymus válasza BoB (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Talán. Talán nem. De ebben a dologban nyerésre állok. Az óra lassan de biztosan pörög előre.
Előbb - utóbb az emberek többsége belefut a gomba problémába.
A szódabikarbóna csak eliminálja a szagokat. :D Az ecet viszont hatékony. Szemmel verés és ráolvasás nélkül.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) somogyib válasza Algieba (#10) üzenetére


somogyib
őstag

Ez főállás vagy amolyan jövedelem kiegészítő?

(#26) Eastman


Eastman
őstag

Az álmok kitartó megvalósításához gratulálok! Olvastál már a gombák, gombahálózatok hírvivő, kommunikációs szerepéről?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.