Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

A Full Metal Alchemist-ből melyik változatot láttad? A simát, vagy a Brotherhood-ot? Az utóbbi tényleg rohadt sötét(csak 3x tudtam végignézni:D), de az előbbi simán fogyasztható többször is, mivel több benne a "töltelék" rész, kevésbé ragaszkodik a mangához.

(#2) Algieba válasza Nordic (#1) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

A simát láttam. De nekem ez is eléggé sötét volt. :Y

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3) Armahun


Armahun
addikt

A yuyu hakuso nagyon hasonló a Bleach-hez, nekem még talán jobban is tetszett ( csak talán mert most tartok a Bleach 70. részénél)

Amit ne hagyj ki az a Chihiro Szellemországban c. film. :K

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#4) Nordic válasza Algieba (#2) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A részemről a Brotherhood sokkalta jobb. Igaz sötétebb hangvételű, de jobban megismered benne a szereplőket, sokkalta jobban ki van bontva a történet, mivel teljesen ragaszkodik a mangához. Ezáltal izgalmasabb is, jobban érthető a sztori, és nem marad egy nyitott kérdés se a végén. Nem beszélve arról, hogy a testvéri szeretet, ami az egész sorozatban jelen van, valahogy sokkalta jobban ki van fejtve. Én csak azt tudom mondani, hogy érdemes belevágni, már csak azért is, mert majdnem a Brotherhood fele újdonság lesz a számodra(nekem is az volt), hisz az alap FMA-ból nagyon sok lényeges dolog kimaradt. Sőt olyan karakterekkel is találkozni fogsz, akik az alapban nem is szerepeltek, holott a mangában az egyik fő történetszálat vitték. Szerintem nézd meg :K , maximum ne ledarálva, ha zavar a sötét hangvétele.

(#5) Algieba válasza Armahun (#3) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

A Yu Yu Hakusho összes részét láttam. :)
A Chihiro Szellemországban sem kerülte el a figyelmemet. Eddig kétszer néztem meg. :D

Nordic: Ne mond már, hogy neked nem elég sötét az első sorozat! :Y
SPOILER Amikor a tudós a saját kislányából és a kutyájukból alkot kimérát, majd a keverék lényt megöli a Sebzett, sűrűn pislogtam. SPOILER vége

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#6) danih


danih
addikt

Jé, ti rajzfilmeket is néztek?

(#7) Algieba válasza danih (#6) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Miért ne néznék rajzfilmeket? :F
Persze ismert közhely: ami rajzolva van, az gyerekeknek készült. ;]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#8) Nordic válasza danih (#6) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Igen, mert sokan nem kíváncsiak Hosé Don Padraf*s újra meg újra csontig lerágott történetére... :DDD

(#9) truba


truba
tag

Nekem, azon kívül amiket leírtál nagyon bejön még a S.A.C. (ez személyes kedvencem) valamint Inuyasha, illetve a Nodame Cantabille.

(#10) danih válasza Algieba (#7) üzenetére


danih
addikt

Persze, ezért is kérdeztem.

(#8) Nordic: azt nem ismerem.

(#11) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Délutánonként megy egy szappanopera valamelyik kereskedelmi adón. Anyám nézi, én csak a házban közlekedve időnként elcsípek párbeszéd foszlányokat belőle.
"Higgy nekem, nem én öltem meg a szüleidet."
"Szeretlek, mindig szeretni foglak."
"Gyere hozzám feleségül."
"Bocsáss meg, hogy megöltelek, de nem hagyhattam, hogy megöld a fiúnkat, akiről neked soha nem is beszéltem. Egyszer sem. Bocsáss meg."
"Kislányom, most tudtam meg, hogy a féltestvéred az osztálytársad. Ugye örülsz, hogy ezentúl az öcsédnek szólíthatod."

ÁÁÁ :W

Aztán végül kiderül, hogy mindenki rokona a másiknak, vagyis az egész bagázs vérfertőző idiótákból áll? :Y

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#12) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Bleach rulz :D Szakaggyanak meg, hogy lelövik... Ha már anim, akkor jó nagy és/vagy éles kard, úgyhogy Samurai Champloo a legjobb valaha készült, Claymore is tuti, Afro Samurai(usa anim, kicsit öszvér), és minden, amiben van szamuráj :K

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) Nordic válasza hoffman_ (#12) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A Claymore-al csak az a baj, hogy félbemaradt, és nincs vége. Így azért elég gáz.

(#14) hoffman_ válasza Nordic (#13) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezen szokását az anime készítőknek mocskosul nem bírom. Én nem komálom a mangát, de a Claymore olyan király volt, hogy lehet mangában befejezem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) Crystalheart válasza Algieba (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha a FMA kikészített, ne nézz Neon Genesist. :D (Ezt azért mondom, hogy nézd meg ;])

Elfen Lied?

MOD: Mondjuk én ezeket távolról sem hívnám mesének. Rajzfilmek, rajzfilmsorozatok.

[ Szerkesztve ]

(#16) danih válasza Algieba (#11) üzenetére


danih
addikt

Tele van fordulatokkal, épp ezért érdekes!

(#17) KYZRR


KYZRR
őstag

Én a Yu Yu Hakusho-t imádtam :D
A Full Metal Panic, és a Fumoffu az nagyon jó volt, 8x néztem meg :D
Ajánlott megnézni :D

You can only die once, make sure it is worth it...

(#18) Samus


Samus
addikt

Elfen Lied...az egyik legvéresebb, amit láttam...persze leszámítva a Dragon Ball szériát, ami nagy kedvencem.

Mégis a legjobb anime, amit láttam, az a Full Metal Panic!: Fumoffu Eszméletlenül humoros, rengeteget röhögtem rajta.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19) Crystalheart válasza Samus (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én az Elfen Liedre 7/10-et adtam, van sok hibája, de jó ötlet a mutáns-kérdés megvalósítására. Az X-Mennél mélyebb tartalomra ad lehetőséget, főleg ha elvetjük a hülye hárem-elemeket. Én sem azért írtam, mert annyira jó lett volna, bár kétségkívül vannak benne megrázó részek. Nagyon jó filmet lehetne belőle forgatni.

Én vígjátékot - ami önmagában az - sohasem hasonlítok össze más típussal. A vígjáték az vígjáték. :) Bár vannak kivételek ugye, pl. a Clannad vagy az Angel Beats félig vígjáték, félig viszont durva dráma.

[ Szerkesztve ]

(#20) Huma


Huma
addikt

Rengeteg jó anime van.

Sötét hangulatú:
Now and Then, Here and There
Való élet, vicces helyzetekkel:
Genshiken
A Yamada család
Való élet kevésbé viccesen:
Welcome to the NHK
Érdekes:
Haibane Renmei

Meg lehetne még sorolni a drámákat, vígjátékokat, őrültségeket amiket érdemes megnézni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21) Crystalheart válasza Huma (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Talán idővel elérhetjük, hogy ne nézzenek az emberre űrlényként, ha elkottyintja, szokott animéket nézni... :)

(#22) Huma válasza Crystalheart (#21) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem szerencsére ez már a fiatalabbak körében nem jellemző. Mondjuk úgy 20 alatt. Egyre többen néznek animét.
Bár szerintem azokat amiket pl az előbb felsoroltam az anime fanok elég kicsi százaléka látta csak. Sokan inkább a Naruto, Bleach meg ilyenekre vannak ráállva.
Sokan persze még mindig azt hiszik, hogy az anime=mese. Rengeteg ember szemében az anime = Dragon Ball és Pokemon. Fogalmuk sincs róla, hogy egy-egy komolyabb anime lesöpri a hollywoodi filmek többségét a színpadról.
Persze ez fordítva is igaz. Animéből is rengeteg rossz ill középszerű van.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#23) Nordic válasza Huma (#22) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ezzel csak egyet tudok érteni. :K A legtöbb anime amit láttam, simán odavert hangulatban sok-sok hollywood-i produkciónak, a legtöbb még történetben is olyat alkotott, hogy az államat kerestem. Főleg, ha az elvont, sötétebb hangvételű művekre gondolok: Elfen-Lied, Corpse Demon, Casshern Sins, Claymore, Ergo Proxy(bár ezt egy kicsit túlnyújtották azzal a 24 résszel). Tény hogy nekem a két legdurvább az a Claymore, meg az Elfen Lied volt, ezekhez képest az FMA:B szerintem sehol nincs(mármint durvaságban).

[ Szerkesztve ]

(#24) Crystalheart válasza Nordic (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Claymore-t nem láttam még, de amúgy ja. Az Elfen Lied nem csak simán véres, de nagyon durva helyzetek vannak benne. Kár, hogy olyan sok apró dologgal elszúrták, de egy újravágás (és néhány plusz soundtrack) sokat dobna rajta.

(#25) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

[Fairy Tail 50. rész] :D
Ez az epizód egy tökéletes romantikus vígjáték.

***

A nagyon durva és erőszakos valamint perverz alkotásokat kerülöm. Ezekre semmi szükségem. Egy idő után a túl sok vérontás öncélúvá válik, és taszító hatást gyakorol rám. Annak ellenére sem érdekel az Elfen Lied, hogy mondhat valami újat a mutáns kérdésben. Több ismertetőt is elolvastam az animéről, és átlagolva az ezekből kinyert információkat döntésre jutottam: nem érdekel, mert nem én vagyok a célcsoportja.
Tisztában vagyok vele, hogy világunk részei a kegyetlenség, az erőszak, a különféle beteges vonzalmak. Azonban kellemetlen mellékhatásaik miatt régen eldöntöttem, hogy ezeket olyan messze tartom magamtól, amilyen messze csak tudom.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#26) Crystalheart válasza Algieba (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pedig érdemes volna megnézni, mert egyáltalán nem öncélú benne az erőszak. Ha megfilmesítenék, kb. az egyetlen olyan gore film lenne, ahol mély mondanivalót hordoz a vér. :) Mutáns-kérdés ide vagy oda, az csak a háttér, valójából az emberi kapcsolatokról, szeretetről, félelemről, és az emberi élet értékéről szól. Tényleg nagyon sajnáltam azokat az elszúrt elemeket benne. (Olvasd el a saját véleményemet, amit linkeltem.)

(#27) bandiras2 válasza Algieba (#25) üzenetére


bandiras2
senior tag

Mondanám hogy nézd meg az Neon Genezis Evangeliont, mert az meg mindennek a teteje.
relatíve kevés erőszak, de amikor van akkor az általában véres és robbanékony. Egyetlen gonosz szereplőt nem láttam a sorozatban, se a mozikban semmilyen formában, pedig volt hogy még a közvilágításról is belek lógtak. Szerencsétlen 14 éves főhőst berángatják pilótának, mert a neurális interface a biorobothoz nem működik felnőtt, alkalmazkodni képtelen aggyal, de 14 évesen még akad néhány alkalmas ember a bolygón, akit bele lehet ültetni hogy megmentse az emberiséget.
borzasztóan emberi, és nagyon nagyot üt. lezárómozi után fél óráig teljesen használhatatlan voltam. és még a harmadik napon is kába voltam tőle.
Sorrend ha mégis:
sorozat 1-24(25-26 helyett vannak a filmek, a sorozat utolsó két része ráér a film után ha kijózanodtál, mert szar.)
Death összefoglalja a sorozatot valamilyen logika szerint
Rebirth rlőzetes a EoE mozihoz, elhagyható.
End of Evangelion. a lezárómozi. Ez bezúzza a fejedet, ennél durvább nincs, és nem is lesz.
Rebuilt of evangelion 1,2, 3 és 4 gyártásban. elsőre úgy tűnik mintha csak csináltak volna egy moziverziót CG-vel, de valami aljasságra készülnek az alkotók az ziher. aki odafigyel a részletekre kiszúrhatta a jeleket.

Ha pedig valami lélekmelengető könnyed kell, akkor pedig ajánlom Shinkai Makoto összes művét, az az ember egy varázsló.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#28) Algieba válasza danih (#16) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Inkább a karakterek lepjenek meg, és ne a családi kapcsolataik bonyolódása. :O
Mindegyik szereplő kb. 3 arckifejezésre képes és két szót használ igen sűrűn: szeretlek, gyűlöllek.
Kisgyerekként még szórakoztatott az Isaura, mert ritka nagy gazember volt a Leonsio, de azóta ki lehet kergetni a nappaliból a szappanoperákkal.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#29) Crystalheart válasza bandiras2 (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Agree. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) 7 válasza bandiras2 (#27) üzenetére


7
addikt

Nekem az Evangelionok nem tetszettek. A fő problémám az volt, hogy nem éreztem hitelesnek a karaktereket, valamint az eseményekre és egymásra adott reakcióikat.

(#31) Crystalheart válasza 7 (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A főszereplő gyereken tényleg lett volna mit javítani, és túl sok volt a szülőkkel való konfliktus, minden karakter esetén. :D

(#32) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Az anime topiknak köszönhetem eme gyöngyszemet: Broken Blade opening

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#33) xlife11


xlife11
senior tag

Akárhány ilyen topikot látok, mindig megpróbálok végignézni egy ilyen rajzfilmet, de nem sikerül...Hiába, nekem amire ti azt mondjátok hogy milyen sötét meg nyomasztó, nekem még mindig csak egy rajzfilm.Sajnos nem érzem át az ilyeneket, gyerekkoromban a Pokémonon kívül utáltam is az összes japán sorozatot.Akkoriban a magyar népmesék volt a király. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.