Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] Bleach

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Hogy beszélsz, kicsi lány? Mi ez az alpáriság?

Kezdem azt hinni, hogy elcsórták a jelszavad.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Algieba válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Kitör belőlem a vadállat a sokkoló hírek hatására... :B :(

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3) Vakegérke válasza Algieba (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Emberként szerettelek meg, maradj is ember, ha kérhetlek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) mrlt


mrlt
tag

Fogalmam sincs hogy fognak belesűríteni egy ilyen összetett animét 1,5-2 órába. Szerintem sehogy. Ebből annyit lehet csinálni hogy, Ichigo végigveri az ellenséget, megmenti a várost/barátait és mindenki boldog. De ha elkezdik felvonultatni az egész szereplőgárdát Soul Society-től Hueco Mundoig...ajjaj...
Ráadásul ha rossz lesz a film az bizonyára visszahat az animére is.
Én egy kicsit azért várom, de jobb lenne ha az egészet a japánok csinálnák.

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go!

(#5) Algieba válasza Vakegérke (#3) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az emberi viselkedés része, hogy időnként erősebb kifejezésekkel ad hangot nemtetszésének.
Az átlagemberhez mérten még így is jóval ritkábban káromkodok. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#6) Algieba válasza mrlt (#4) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A Lélekhalász nevű lidérc (remélem, jól emlékszem a nevére), SPOILER ami megölte Ichigo édesanyját SPOILER vége, szóval az anya elvesztésének és az érte való bosszúállásnak a története ideális lenne a megfilmesítés szempontjából. Persze a lidércet NE másolják át az animéből a filmvászonra, mert mindkét alakjában hülyén nézne ki a hús-vér színészek között. Egyszerűen találjanak ki egy filmvásznon is hihető rusnya és ijesztő alakot neki.
Az animében nagyon látványosak a különféle lidércek, de filmen másmilyen alakot kell nekik adni, de ne egyen szörnyek legyenek, mert attól is falnak mennék, mint az Alone in the dark játék filmadaptációjának pixel izéitől. Kedveltem a játékot, jó volt végigjátszani, de a film... huh, képkockára vett molyfing.
Jobb, ha az amcsik nem nyúlnak a Bleachez.
Túl sokat akarnának markolni (mint mindig) aztán élvezhetetlen turmix lenne a remek alapanyagból.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#7) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Engem nem izgat. Ettől függetlenül egy ilyen tucat shounen fight cuccot filmbe sűríteni szinte lehetetlen. Talán ha kellően elrugaszkodnak az animétől/mangától, csak néhány alapkarakterre és alaptörténésre szorítkozva - de ha idáig csupaszítjuk, semmi érdemleges nem marad belőle, mert azért a Bleach nem akkora szám.

(#8) Algieba válasza Crystalheart (#7) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ejnye, hadd aggódjak már a kedvenc, rajzolt eyecandy-mért. :DDD
Nem kell, hogy mindennek mély értelme legyen. ;)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#9) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Teljesen egyet értek. Ezt is el fogják cseszni, mint a DB-t no meg annó a kedvenc könyvsorozatomból készült Dragonlance "filmet"(inkább hulladékot). Abban is egy majd 400 oldalas könyvet vágtak bele másfél órába, aminek az lett a vége, hogy egy katyvasz keletkezett, senkit se ismersz, nem tudod mi miért történt, kinek mi a célja.

Ha már anime látványos harc akkor ez(Egyeseknek spoiler lehet a Bleach 139. rész) vagy ez jobban odavág:). Ezeket képtelenség visszaadni filmben, még akkor is ha agyoneffektezik. Ha meg tudnák csinálni, akkor max a japánokból nézem ki, ők vannak annyira elvetemültek, hogy megoldanák, de nekik nem céljuk, hisz tudják ,hogy többet ártanak vele, mint használnak.

(#10) Crystalheart válasza Nordic (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az biztos, hogy filmben nem fér el több perc duma egy harc közben. ;]

Persze nem azt jelenti, hogy ne lehetne művészi módon megoldani valamit, de tegyük hozzá, hogy Hollywoodra nem jellemző, főleg nem adaptációk terén. Még az amúgy elég jó alapanyag Avatar - The Last Airbender-ből is egy C kategóriás szutykot csináltak. A gond, hogy a diktatórikus stúdiók uralják a filmipar nagy részét, és olyat követelnek meg a rendezőktől, amihez alapból lehet, hogy nem fűlik a foguk. Pl., egy ilyen jellegű filmben a rossz casting csókos-alapon, vagy az agyoneffektezés. Mondok egy példát, a WarCraft 3 bevezető cinematicjában, ahol az ember és ork sereg egymásnak ront, az utolsó pillanatban kifehéredik a kép és az álom véget ér. Egy kardcsapás nélkül válik eszméletlenül monumentálissá, és filmben is abszolút kivitelezhető. De jajj, csak stúdió kezébe ne kerüljön egy ilyen ötlet, mert egészen más szempontok dominálnak és könyörtelenül elnyomják. "Mi, hogy még csak ne is legyen harc ebben a jelenetben? És mi az, hogy a vége-csatában nincs handycam, hát hogy lesz úgy mozgalmas a film? A nézők el fognak aludni!"

[ Szerkesztve ]

(#11) Nordic válasza Crystalheart (#10) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Pont ezért mondtam azt, hogy kivitelezhetetlen, mivel Bollywood mindenre ráteszi a kezét, és mindent elcsesz. Nem sok olyan adaptációs film van, amire azt mondom, hogy oké. Ezek nagy része mind képregény adaptáció, amihez talán értenek is, mivel az övéké. Viszont a manga nem, teljesen más az alapja, más a célközönség.

Ha meg warcraft filmet akarok, akkor meg kell várni a Blizzardot, más úgyse csinálná meg rendesen, azt se bánnám, ha végig olyan animációs lenne, mint a W3 átvezetői:).

(#12) Crystalheart válasza Nordic (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(A WarCraft filmnek Sam Raimi lesz elvileg a rendezője (Pókember), és a Legendary Pictures fogja összehozni (300), bár a blizzardos arcok producerek lesznek és nyilván sok tanáccsal besegít a cinematic részlegük, hogyan érjék el a hatást, szóval reméljük a legjobbakat. :DDD Ja, és élőszereplős lesz, legalább annyira, mint az Avatar, tehát az elképzelhető, hogy az orkok CGI-k lesznek.)

Sok minden történhetne, ha a filmiparnak sikerülne kicsit függetlenednie a stúdióktól, vagy legalább a jelenlegi habitusú stúdióktól. Most a közeljövőben, hogy jelentősen olcsóbb lett a technika, és felfejlődött a közösségi média, ez talán sikerülhet. Van egy-két ilyen kezdeményezés - az eddigi legnagyobb Az Operaház Fantomja, de ez nem csoda, Webber milliomos. Teljesen indy projekt az Iron Sky is, ami most fog jönni. Én magam nagyon örülnék neki, ha odáig eljutok, hogy filmet készítek, akkor - legalább egy idő után - ne egy stúdió fölözze le szinte az összes zsét, hogy aztán elköltsék béna családi filmekre meg robbanáshalmazokra, és nem akarbák megmondani, hogy nekem ilyeneket kell készítenem.

(#13) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Szerintem nagyobb baj az, hogy március 27-én lelövik a sorozatot :( Ha csinálnak egy (99,9%, hogy) szar filmet, azt lehet ignorálni. Viszont a sorozat hiánya már sokkal rosszabbul érint. Napi 5-10 rész után érvágás volt, mikor beértem és csak heti egy volt, de még ez is messze jobb, mint hogy várjak, hátha egy év után megint lesz. Pedig egész jól beindult, ez a 361 odapörkölt, és most bejelentik, hogy ennyi. (persze, a manga hiánya miatt, de akkor is - én azon kevesek közé tartozom, aki örömmel nézné a fillert is, mint hogy ne legyen)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14) Algieba válasza hoffman_ (#13) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Reméljük, hogy egyszer még láthatjuk a "final getsuga tenshou"-t vagy ennek továbbfejlődését.
Oké, hogy közepes sorozat, de volt egy hangulata annak, ahogy a barátaiért és a városáért SPOILER feláldozta az erejét SPOILER vége.
Plusz Ichigo mindig "eyecandy", amikor bekeményít. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#15) hoffman_ válasza Algieba (#14) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én ezzel az animmel kezdtem, annak ellenére, hogy mindenki lebeszélt róla, nekem örökkedvenc marad :D Remélem én is, hogy összeraknak valami Aizen-szintű folytatást, mert a manga nem az én műfajom :(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) Nordic válasza hoffman_ (#13) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ez most odabaszott...ezt nem is tudtam. Én nem aggódok, jó xar lesz egy minimum 1 éves szünet, de sajnos eddig az összes filler egy hullajtár volt, egytől egyig. Helyette ott van a Fairy Tail, meg nekem még a maradék megnézetlen 500GB a külső vinyómon ,amire eddig nem volt időm:D.

(#15) hoffman_: Biztos, hogy lesz folytatása, de most ha belegondolok, nincs értelme egy egy éves fillerszezonnak, vagy hosszabbnak, mert akkor úgy jár mint a "japán barátok közt"(Naruto), elveszti a nézettségét. Inkább szünet lesz helyette. Annak sem látnám értelmét, hogy rövidebb fillerekkel tűzdelnék a sorozatot, mert az se jó, ha agyondarabolják.

[ Szerkesztve ]

(#17) hoffman_ válasza Nordic (#16) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Fairy Tail, meg One Pice, meg hasonló piece of shit nálam nem játszik ;] Az egyetlen nagyszériás anime talán a Bleach, amit én nézek, ezen kívül már csupa "minőségi" staff :DDD Amikre szintén csak várni kell...(lásd Hellsing Ultimate, 10 rész, 5 éve kezdték és még a 10. nincs kész, a 9. pedig nincs HD-ban sehol) Milyen világban élünk...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) Nordic válasza hoffman_ (#17) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A Fairy Tail-től én is ódzkodtam, az első 10 rész kicsit lapos is volt ,de aztán egész jó lett. És majd minden részen könnyesre röhögöm magam:DDD. Viszont az is tény, hogy a Bleach valami olyat nyújtott, amit egyik másik anime se tudott. :K Aztán lehet rajtam röhögni, hogy 25 éves léttemre olyan rajzfilmet nézek, amit 14-18 éves korosztálynak írtak, de lesz*rom, mert én minden percét élvezem/élveztem. Gyanús, hogy újra neki fogok esni a sorozatnak.

(#19) hoffman_ válasza Nordic (#18) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na ja, ha az ember animét néz(mindegy, hogy az Bleach, SAC, SC, vagy bármi más, akár felnőtt, akár fiatalság a célcsoport), az nem az a dolog, amivel dicsekszik társaságban :D Legalábbis az én köröm nem fogékony errre :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20) mrlt válasza Nordic (#18) üzenetére


mrlt
tag

Aye Sir! :)

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go!

(#21) Nordic válasza hoffman_ (#19) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hidd el enyém se, viszont 2 olyan embert sikerült a Bleach-re rászoktatnom ,akit cseppet sem érdekelt az animék világa, és még idősebbek is mint én:P. Büszke vagyok magamra:DDD.

mrlt: "Most teljesen felpörögtem!":DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) csƵ


csƵ
őstag

NEM AKAROK BLEACH FILMET!

Ki mondta, hogy fegyvert fognak a fejedhez tartani, hogy nézzed?

(#23) mrlt válasza csƵ (#22) üzenetére


mrlt
tag

Te ezt nem értheted, ha nem is nézi(zzük) meg, akkor se legyen! ;] :)

Go Pack Go!

(#24) Algieba válasza csƵ (#22) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ha elkészül, nem fogom megnézni.

Hadd legyek már mérges és tiltakozhassak, amiért a filmgyár celluloid szemetet akar csinálni az egyik kedvencemből.

Gondolkoztam jövet-menet, hogy egészen jól lehetne filmre vinni, ha egy ügyes műfajkeverék lenne belőle, hiszen pl. jó ötlet volna átvenni a Hatodik érzékből a halottlátós kisfiú klasszikus jelenetét, persze átdolgozva. Akkor számos kiváló harcművészeti film van. Ezek harcaiból is lehetne csemegézni. Sajnos a rajzfilmben látványos harcokat a CGI animáció elrontaná. Nagyon régen láttam olyan filmet, amiben értelmesen volt használva a digitális technika, és része volt a filmnek, nem egy zavaró elem. A hollowok miatt pár horror motívumot is bele lehetne vinni. És persze kiváló színészgárda kellene! Attól mert még a Bleach egy rajzolt mese, igen is van benne karakterfejlődés, és ebből eredő minimális dráma.
Ichigo szerepére korban illó, és a figurára hasonlító ismeretlen, de tehetséges színészpalánta kellene. Aki képes színészkedni és nem megy át ripacsba.
Verem a fejemet a billentyűzetbe (csak a képzeletemben), mert halál biztosan tucatáru, bóvli lesz a filmváltozat.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#25) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Végre leesett, hogy van néhány egész estés Bleach rajzfilm is. [link] Egyszerű sztori és tanulság, mégis tetszett, mert a japánok tudnak mesét írni és azt látványosan megvalósítani.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#26) Nordic válasza Algieba (#25) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Sajnos valamiért az utolsó nem az igazi :( . Az első 3 sokkal jobban hatott rám, jobb volt a történet, meg úgy unblock az egész. Azért a Hell Chapter se rossz, csak nem hozta nekem azt, amit vártam.

(#27) hoffman_ válasza Nordic (#26) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem jó volt mind a 4, a baj velük csak az, hogy akkor néztem, amikor nem volt már új rész(vártam a heti egyre), és csak nosztalgia-érzést adott, inkább szomorú lettem, hogy nincs több :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Kerestem néhány ügyes jelmezt. Elképesztően precízek tudnak lenni a rajongók. :C

Megjegyzés: Nyugodt szívvel írhatok mesékről, mivel fantasy íróként - a szakmai fejlődésem érdekében -, tanulmányoznom kell mások munkáit. :D

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#29) hoffman_ válasza Algieba (#28) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na ezek azok az idiótaságok, amiktől már falnak megyek én is :DDD A cosplay-ről az a véleményem, hogy tűzre vele, az animéknek és a szereplőiknek a HDD-n a helye, nem az utcán...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#30) Algieba válasza hoffman_ (#29) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szerintem aranyosak. :) Hadd éljék bele magukat egy jelmezverseny idejére a kedvenc karakterük szerepébe. Azért én becsülöm a lelkesedésüket, és megértem őket.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#31) Nordic válasza Algieba (#28) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az első és a harmadik nem az igazi, de a többi remek. Egyeseknek ezekhez hogy van türelme?

(#32) hoffman_ válasza Algieba (#30) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én nem fogom megfosztani őket az örömüktől, csinálják, egyszerűen csak kerülöm őket :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#33) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Napi régészként előbányásztam a múltból az egyik bejegyzésemet. :)

Kinek mi a véleménye az új fejezetről a mangában?

A filmről semmi hír.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Algieba:] Bleach
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.