Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Raucher


Raucher
tag

A görögök nagyon kicsapták a biztosítékot a németeknél.

Az "Í", az tette fel a pontot, hogy a görög hivatalnokok havi 200 eurónál több extra juttatást kapnak, ha minden munkanapon, időben érnek be dolgozni az adott hónapban.

Van ahol az úttestre festett felirattal hirdetik, azonnal ki kell vágni őket az EU-ból.

Az Olasz gazdaság már túl nagy ahhoz, közös erővel kisegítsék őket a bajból. A mozgósítható tartalékokat már felélték a kisebb országok.
Majd kiderül, mi lesz. Az eurózónának ettől még nem kell feltétlenül összeomlania.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#2) ftc válasza Raucher (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Ki is kellene... De az EUR hamarossan széthullik. Sajnos a mostani EU nem az igazi. Az amerikai felosztás sokkal jobb

Mert uyge minek van EP ha döntenek még nem kell betartani az adott országban. 1 megoldás lenen midnen országban 1 és uygnaz a törvény

(#3) Crystalheart válasza ftc (#2) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerinted melyik európai öreg nemzet menne bele, hogy központi hatalom legyen? Ugyan. Az Osztrák-magyar Monarchia jól működött fennállása utolsó évtizedeiben, de pont hogy kezdett eltávolodni a központi hatalomtól, ami a belső ügyeket illeti. Azt hiszem, ha egy ilyen bekövetkezne, abban a pillanatban lépne ki Magyarország az Unióból. Az európai nemzeteknek a szuverenitás, legalább az elvi szuverenitás létkérdés.

A problémákat egyszerűen az okozta, hogy ökörségeket támogattak zömével, nem a valódi prioritásokat.

(#4) danih


danih
addikt

Kétségtelen, hogy botrányos dolgokért is kapnak pénzt a görögök, lusták, és adófizetési moráljuk még a magyarokénál is rosszabb, azért tényleg vannak az usának is visszavonhatatlan érdemei a dologban - csak nézzétek meg a goldman sachs ténykedését. Érdekes, hogy erről vajmi keveset lehet olvasni errefelé.

(#5) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Valaki írta az egyik fórumon, hogy legalább a déli államok jól éltek néhány évig. Mennyi is volt a minimálbér eme országokban?
Mi pedig az EU "olcsó Jánosai" vagyunk a 300-400 eurós alap bérekkel.
Így leszünk versenyképesek. :U ;] Ez itt maró irónia akart lenni.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#6) ftc válasza Algieba (#5) üzenetére


ftc
nagyúr

Nem avgyunk azok..SK-ban élek

(#7) baluka26 válasza danih (#4) üzenetére


baluka26
veterán

Goldman sachs?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8) akom


akom
senior tag

Egyre inkább az az érzésem hogy menekülni kell erről a kontinensről. :(((

(#9) danih válasza akom (#8) üzenetére


danih
addikt

Jó hely lesz még Szibéria :)

(#10) danih válasza baluka26 (#7) üzenetére


danih
addikt

Igen
:)

(#11) #51736960


#51736960
törölt tag

legalább nem kell többé külföldi munkavállaláson törnöd a fejed, mert lassan mindenhol annyi lesz az átlagbér, mint itthon :)

(#12) baluka26 válasza danih (#10) üzenetére


baluka26
veterán

Az micsoda?
Kifejthetnéd bővebben :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13) Doom válasza ftc (#2) üzenetére


Doom
aktív tag

Az USA-ban nincs minden államban egy és ugyanaz a törvény, nem értem az analógiát.

(#14) Mr.Csizmás válasza baluka26 (#12) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hitelminősítő intézet = pénzügyi fika+troll, legalizálva

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) baluka26 válasza Mr.Csizmás (#14) üzenetére


baluka26
veterán

Értem.
Tulajdonképpen a hitelminősítő intézetek mi alapján és hogyan ítélik meg az országokat?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16) Mr.Csizmás válasza baluka26 (#15) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) Crystalheart válasza Doom (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az meg a másik. :D

(#18) baluka26 válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


baluka26
veterán

Köszönöm Csizmás úr :)
Ez az egész hitelminősítősdi nem más, mint spekuláció. Ez most megerősített.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19) ftc válasza Doom (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

Nem 100%-ig ugynazok, de nincs is akkora eltérés mint 2 ország törvényei között... Bár itt ez elképzelhetetlen mivel itt lassan midnen szomszéd utálja a másikat... Túl nagy a történelmi büszkeség Európában...

Bár én elképzelem azt is, hogy egységes törvények lehetnének az egész világon!

[ Szerkesztve ]

(#20) danih válasza baluka26 (#15) üzenetére


danih
addikt

Na most a Goldman Sachs pont nem foglalkozik hitelminősítéssel. (Legalábbis nem abban az értelemben és prominensen, mint mondjuk a Moody's vagy a Fitch - ahogy mi "használjuk" ezeket a minősítéseket)
Az egyik (ha nem A) legbefolyásosabb bank és befektetési alapkezelő cég a világon. Egymaga képes országokat megbolygatni. Még az amcsi subprime válságon is hatalmasat kaszáltak.

[ Szerkesztve ]

(#21) Eszleny válasza baluka26 (#7) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Talán erre gondolt:
"... a Goldman Sachs Bank USA elnöke egy brit bizottsági meghallgatáson, aki azt azért elismetre, hogy ezek a speciális pénzügyi termékek lehetővé tették, hogy a kimutatott adósság kisebb legyen a ténylegesnél."
[origo.hu]

(#22) Mr.Csizmás válasza danih (#20) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az utolsó mondat elmond mindent a jellemükről.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) danih válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


danih
addikt

Egyszerűen megtehetik. Egymaguk tudnak keresletet és kínálatot "generálni" bármelyik piacon, főleg a machinációkat lehetővé tévő származtatott eszközök piacán. Ez az igazi hatalom, nem Obama és a többi bohóc.

(#24) Mr.Csizmás válasza danih (#23) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az a ku... pénz.....

a világot az embereknek kellene irányítaniuk és működtetniük, nem pedig a pénznek...az csak egy mellékes dolog lenne.... :o hihetetlen hogy egyes emberek hatalom és pénzvágya által országokat destabilizálnak :(((

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25) baluka26 válasza danih (#23) üzenetére


baluka26
veterán

Hogyan?
Teljesen tudatlan vagyok ilyen téren, szívesen olvasnék egy magyarázatot :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#26) Z86


Z86
őstag

Korábban úgy rémlik előkerült, hogy ezek a hitelminősítők is csak aszerint osztályoznak, ami nekik érdekük.
Én is olvasgatom az görög-olasz-spanyol-portugál-ír helyzetről szóló cikkeket, elég aggasztóak. Ha az olaszok is becsődölnek, állítólak borul egész Európa. Necces. :U

(#27) danih válasza baluka26 (#25) üzenetére


danih
addikt

Jujj, ez talán külön cikket érdemelne!

(#28) baluka26 válasza danih (#27) üzenetére


baluka26
veterán

Dióhéjban/privátban?:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#29) danih válasza baluka26 (#28) üzenetére


danih
addikt

Konkrétan úgy hogy megshortolták a subprime bondokat - tudom, köcsögül hangzik, de elég sok terminust is el kéne kezdeni magyarázni ahhoz, hogy végig lehessen menni. Az én fejem is csak kavarog ettől - de direkt pont így lett kitalálva a "rencer" :)

(#30) Воланд válasza baluka26 (#25) üzenetére


Воланд
titán

[link]

Ajánlott. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) baluka26 válasza danih (#29) üzenetére


baluka26
veterán

Ez így eléggé érthetetlen számomra valóban. :B
woland: Áh, ezt köszönöm, meglesem majd :K
szerk: Akkor ha most elkezd érdekelni a téma, mire kereső leszek egészen naprakésszé válok :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#32) danih válasza baluka26 (#31) üzenetére


danih
addikt

Nem baj, nekem is évekbe telt, mire elkezdtem átlátni... :DDD
Undorító.
De legalább fel tudok szedni én is pár morzsát, egy kis pénzmagot ezáltal.

(#33) Dany007 válasza danih (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Na ezt a részét én se értem a dolgoknak. De azért annyit látni, hogy ők kiadnak egy "vélemény" egy országról, majd másnap esik az index... Ezt azért egy kicsit túlzásnak érzem.
Okés, legyen nagy befolyásuk, üzérkedjenek vele vagy amit akarnak. De csak azért, mert ők azt mondták amit, azért "összedől" egy ország?

A görögöket mondjuk nem csodálom. Egyik rokon évek óta jár oda nyaralni, és nem érti ők miből élnek. Napközben a helyi lakosok velük együtt strandoltak, piáltak szórakoztak a turistákkal. Délben délután minden zárva, mert elviselhetetlen a meleg. Este meg buli van, meg kirakodóvásár. De hogy ott miből élnek... ? Nyilván a turizmusból, de ezek szerint ez már kevés.
Nem értem miért tüntetnek olyan hevesen a megszorítások ellen? Tiszta sor, vagy megszorítás, vagy államcsőd. Aztán akinek van egy kis esze, az mondjuk utána néz milyen volt az Argentin államcsőd 2001-ben és inkább elfogad bármilyen megszorítást, minthogy az bekövetkezzen az ő országában is.

Egyébként személyes laikus véleményem az, hogy a gazdaság növekedéséhez elengedhetetlen a vásárlóerő növelése is. Hogy legyen miért termelni, gyártani egyáltalán.
Hiszen ha szépen lassan leépítik az emberek - mint itthon is - akkor egy idő után odáig jutunk, hogy nagy vonalakban már csak kenyeret meg vizet veszünk. Aztán nesze neked okostelefon, meg LCD tévé, meg fa***m tudja mi, ha nem lesz ember aki megvegye! És itt most nem arra gondolok, hogy pár ember úgyis lesz aki majd megveszi, hanem tömegekre. Hiszen nincs értelme a tömegtermelésnek ha nincs "tömeg" aki megvegye a terméket.

szerk.: egyébként nyilván, aki nagy összeggel képes shortba állni, az képes befolyásolni is. Ha jólemlékszem ezt egyszer megjátszották a forinttal is :) Valaki elírt egy pár nullát, mikor felvette a short pozit a forintra, aztán meg is indult a mélyrepülés. Persze után mondták, hogy csak "véletlen" volt. Persze akkorra ez már mindegy volt...

[ Szerkesztve ]

(#34) Algieba válasza Dany007 (#33) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

"Egyébként személyes laikus véleményem az, hogy a gazdaság növekedéséhez elengedhetetlen a vásárlóerő növelése is. Hogy legyen miért termelni, gyártani egyáltalán."

Így van! Erre magam is utaltam az írásomban:

"Az is viccesen szánalmas, hogy a tömegtermelést nyomott bérű munkásokkal oldják meg, akik az alacsony fizetésük miatt csekélyke vásárlóerőt jelentenek.
Akkor mégis kinek termel az ipar? Ki tudja megvenni az anyagi javakat?
A fejlett államok polgárai hitelekből(?)"

Ráadásnak a hazai politikusok juszt se fogják fel, hogy a belföldi kereslet életbe vágóan fontos a gazdaságunk működtetéséhez. Aztán csodálkoznak, hogy olyan gyengécske a teljesítmény, és rendre elmaradnak a bevételek a tervezettől.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#35) dízelracer válasza akom (#8) üzenetére


dízelracer
senior tag

Finnországba menj. Ott nyugtod lesz.

(#36) Kassadin


Kassadin
addikt

Mi lesz ha szétesik az EU?

(#37) dízelracer válasza Kassadin (#36) üzenetére


dízelracer
senior tag

Semmi. Az élet megy tovább.

(#38) Mr.Csizmás válasza Kassadin (#36) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1991 dec 25-31

nekünk megvan hozzá a gorbacsovunk.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39) Z86


Z86
őstag

Az indexen egy rakás érdekes gazdasági cikket írnak, ennek a végén a videót érdemes megnézni.

(#40) Kassadin válasza dízelracer (#37) üzenetére


Kassadin
addikt

Tényleg? Csak úgy hipi hopi mindenki magára lesz utalva megint?

(#41) dízelracer válasza Kassadin (#40) üzenetére


dízelracer
senior tag

Lehet, hogy jobb lenne. Akkor talán észhez térnének az emberek végre. A unioval mit nyertünk? De komolyan?

(#42) Crystalheart válasza dízelracer (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondjuk azt... Nyerhettünk volna vele. :)

(#43) danih


danih
addikt

Bármihez csatlakozunk, az rögvest úgyis felbomlik :)

(#44) keIdor válasza Kassadin (#36) üzenetére


keIdor
titán

Én kapásból több ország csődjét tudom elképzelni, ha ez bekövetkezik. De nagyon remélem, hogy megmarad és idővel meg is újul majd az EU... ha ismét magunkra maradunk teljesen, akkor a mostaninál is nagyobb szegénységre számítok. Azért sok pénzt lehívtunk már az EU-tól, ha azok a források is elapadnak... :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#45) fordfairlane válasza danih (#43) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jah, igazi kontraindikátorok vagyunk. ;)

x gon' give it to ya

(#46) fordfairlane válasza Kassadin (#36) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha ez bekövetkezik, akkor attól még az erősebb országok együtt maradhatnak, és még az is lehet, megtartják az eurót, de a perifériák saját valutát kell, hogy be(vissza-)vezessenek. Ez egyrészt azt jelenti, hogy kapásból le kell értékelniük a valutájukat, másrészt hitelt sem fognak kapni olyan könnyen, mint euró alapon, viszont tudnak saját pénzt nyomtatni, amivel átvészelhetik a krízist, nem omlik össze a gazdaságuk.

Másik lehetőség, hogy a francia és német polgárok nagyot nyelnek, benyúlnak a zsebükbe, és mégis kisegítik az adósságválság sújtotta régiókat.

x gon' give it to ya

(#47) Kassadin válasza dízelracer (#41) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem tudom mit nyertünk vele, nehéz egy korrupt országban bármi fejlődést észrevenni az eu-s támogatásokból.

(#48) dízelracer válasza Kassadin (#47) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én egyszerű paraszt gyerek vagyok. Én ha szétnézek a környezetemben azt látom, hogy környékünkön a szántóföldek kb 1/3-a fillérekért átvándorolt külföldi tulajdonba (de ez a folyamat most sem állt le). Vicces de eljön az idő amikor import gabonából sütjük a kenyeret. Egy rakás dolgot megszab nekünk az eu, egyszerűen úgy lesz ahogy akarják és kész! Nem kell tovább menni elég visszagondolni a legutóbbi cukor pánikra. Elő van írva, hogy XY mennyiségű cukrot állíthat elő az ország. Annyit és ne tovább a többit vegyük drága pénzért külföldről. De miért is? EU tagság óta mi lettünk az eu élelmiszer szemétlerakója. minden szar minőségű élelmiszer nálunk landol. A szarvasmarha, disznó, baromfi ágazat döglődik. Döglődik a komplett mezőgazdaság. Egy páratlan adottságokkal rendelkező országban. Röhej. A sok támogatást, meg mentőcsomagot ha kellett ha nem akkoriban ránk erőltették pont úgy ahogy most a görögökre. Azoknak is végük. Az államadósságuk elért egy olyan szintet, hogy innentől fogva szinte gerjeszti önmagát. A büdös életbe nem tudják kitermelni és visszafizetni a készségesen adott "mentőcsomagokat" Á de inkább nem is fojtatom. Bassza meg az eu. Bár bomlana fel, de minél hamarabb.

[ Szerkesztve ]

(#49) Kassadin válasza dízelracer (#48) üzenetére


Kassadin
addikt

Én is ugyan így látom ahogy leírtad, csak fölöslegesen ezen pörögni, nyilván valakinek ez is hasznot termel, hogy minden szemét nálunk landol. Ami magyar azt kivitetik, ami külföldi szemét azt behozatják. Köszönjük.

Nekünk is szép nagy az államadósságunk, gondolom még ezekkel a mentőcsomagokkal duzzasztani kell...Erről az államadósságról mindig Románia jut eszembe, az államadósságuk visszafizetésébe majdnem teljesen beleroppantak az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#50) fordfairlane válasza Kassadin (#49) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mi 2008 őszén kaptunk mentőcsomagot, azóta nincs semmiféle mentőcsomag. Az adósságot meg időnként csökkenteni is kell, nem csak növelni, ez nem román specialitás.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.