Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Birtokosa vagyok egy Lumia 1020 készüléknek,így sejtem,miről beszélsz.Öt éves telefon,ebből kettőt töltött eddig nálam,használtan vásároltam,45 ezer pénzért.A mai napig meg lehet vele jelenni,még mindig prémiumnak számít,amoled kijelző,na meg a kamera,amelyik még mindig etalonnak számít a telefonok között.Bár már kicsit lassúcska,de addig nyúzom,amíg megy,mert még egyszer nem lesz ilyen telefonom,az fix.

(#2) Algieba válasza Jack Hunter (#1) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Jobb lett volna a 1020-as, de nem találtam eladó példányt. A 925 szinte elém ugrott, nem mondtam rá nemet. Kicsi női kézbe tökéletes. Most róla írtam. Mai nap a kameráját tesztelem. Mindenféle képet készítek.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3) #81733120


#81733120
törölt tag

Én még mindig sajnálom, hogy kimaradtam ebből a rendszerből. :(
A SymbianOS-es Nokiák viszont nagy kedvenceim voltak, 1 hétig használtam a rendszert. (Az akkori Nokia X6-om elromlott sajnos, utána visszamentem TouchWiz-re, aztán Androidos lettem.)
Néha még visszavágyom, hamarosan itt az idő, hogy beszerezzek egy régi, Symbian-os mobilt, vagy egy Lumiát, az Android már unalmas, iOS meg nem az én rendszerem.

(#4) cal84 válasza #81733120 (#3) üzenetére


cal84
tag

Akkor windows helyett a symbiant vedd meg, több értelme van.

(#5) #81733120 válasza cal84 (#4) üzenetére


#81733120
törölt tag

Szerintem is az lesz. :K

(#6) Jack Hunter válasza #81733120 (#3) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Szerintem azért a Microsoftos készülékek azért annyira nem jók.Flottul működő,pörgős rendszer,de kötöttebb mint az Android,talán kevesebb alkalmazás is volt hozzá,sokaknak kevésbé volt testreszabható,és igen,volt akiknek egyáltalán nem jött be a csempés megoldás.Speciel nekem semmi bajom nincs vele,megszoktam,bár néhány dolgot rossz helyre raktak/értelmetlenül oldottak meg,gondolok itt pl a hangszínszabályzóra,mely az extrák menüpontban bújik meg.Összességében szerintem nincs különösebb baj vele sőt,úgy vettem észre,hogy a rettegett belassulás,amely a mostani telefonok átka,és majd minden felhasználó rémálma,a Microsoft oprendszerű telefonoknál kevésbé mutatkozik meg.

(#7) zolikaDB válasza Algieba (#2) üzenetére


zolikaDB
veterán

Irhatnal majd egy tesztet rola.
Olvastam, hogy ezeken bizonyos kozossegi appokkal mar bajok vannak - ugyanis nem tamogatott ez a rendszer es nem indul el.
Ezzel kapcsolatban mit tapasztaltal?
Hanyas Win van rajta?

(#8) Algieba válasza zolikaDB (#7) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A facebookot használom és valóban nem működik, pár másodperc után kilép belőle.
A készülék jobb felső sarka melegszik netezés közben. A böngészés gyorsan meríti, de a fényképezés még inkább. Este 100%-ra feltöltöttem és mire wifivel átvittem róla a napközben készült képeket a laptopomra lement 27%-ra. Pluszba volt két rövid telefonhívásom.
Különleges ajándéknak önmagamnak tökéletes, de mindennapos használatra már alkalmatlan. Kizárólag fényképezésre fogom használni sim nélkül.

Régi hibája az adott készüléknek, hogy kábellel nem csatlakozik a laptophoz és nem is töltődik.

A bolt még elérhető Microsoft fiókkal, mindenféle számomra fontos alkalmazást telepítettem. Ezzel nem volt gondom. A 8.1 Denim van az enyémben.

Ha van még bármi kérdés, szívesen válaszolok.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#9) #81733120 válasza Algieba (#8) üzenetére


#81733120
törölt tag

Viber ezen is megy? Egy Lumia 640-en kellett múltkor leszedni, azon ment, de jó régi verzió... :)

Jack Hunter: csak másodlagosnak lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Algieba válasza #81733120 (#3) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Három E Nokiát használtam hosszabb ideig: 60, 61, 65. Az első az egyedi megjelenése, a második a billentyűzete és a nagy kijelzője, a harmadik a csuszka kialakítása miatt volt a kedvencem. A Symbian pozitív emlék számomra. És örök nosztalgia emlékként van egy inaktív 7650-esem. :))

Vibert nem használok.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#11) #81733120 válasza Algieba (#10) üzenetére


#81733120
törölt tag

Én elég sok Series rendszerrel rendelkező Nokiát használtam régen, az volt a másik nagyon jó OS.
Egy Nokia C5-03 mobilon gondolkodom most, használtan pár ezerért lehet kapni. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Algieba válasza #81733120 (#11) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Amiket még imádtam: Sony Ericsson P800 és P990.

Jelen időszakra tökéletes választásnak bizonyult a Nokia 2.1.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#13) Algieba válasza #81733120 (#11) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Most feltelepítettem a Vibert és regisztráltam, de késő este senki sincs, akit felhívhatnék. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14) Algieba válasza Algieba (#13) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A hívás, üzenetküldés működik. Viber.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#15) Algieba válasza Algieba (#14) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Viszont a másik féltől érkező hívás megszakad. Üzenet ellenben megjön.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#16) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez volt a harmadik kép, amit tegnap szürkület idején lőttem a telefonnal. Egy alap Canon kompaktot váltott nálam. AZ IXUS sorozat darabjának a fotói számomra érthetetlen okból ridegek, sötét tónusúak voltak, amin képszerkesztővel sem tudtam javítani. Jobban kedvelem a meleg árnyalatokat, így szívfájdalom nélkül raktam el a kompaktot. Internetes publikáláshoz a mai világban untig elég a mobil kamerájának a tudása. Persze nyomtatási célú fotózáshoz a nagyobb Canon kompaktot veszem elő. Tisztább, részletgazdagabb fotókat rögzít, illetve játszhatok a mélységélességgel.
Sajnos a Nokia 2.1 olyan szinten keni szét a részleteket a képeken (kivéve közeliek), hogy csak szükségből fotózok vele.
A Lumiával elégedett vagyok. Érdemes megnézni a többi képet is, amiket a bejegyzésbe töltök fel.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#17) zolikaDB válasza Algieba (#16) üzenetére


zolikaDB
veterán

Haaat, egy komolyabb telefon (pl Lumia 925) kameraja manapsag sokkal jobb eredmenyt produkal, mint egy 100e HUF alatti kompakt.
Az Ixus szenzora nagyon pici, emiatt a sotet tonus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.