Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnA


UnA
Korrektor

Én egy saját fotót kérek majd a Dél Keresztjéről :)

De az SH Atlaszt máskor nem szabad mitológiai témákban útmutatónak használni, mert a régi görögök szerint az alvilág folyója a Sztüx volt (talán még a Léthé).

(#2) t72killer válasza UnA (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fotó nincs, csak az emlékezetembe égett be, egyszer volt hozzá szerencsém nagyon-nagyon (nagyon) jó égnél, a kenguruk földjén. Mintha rádgyújtották volna az univerzumot:)).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) t72killer válasza UnA (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kieg: Agyturbina kollégát kérd, (az ő idejük szerint) este lő egyet neked a kert végéből mobillal:P

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) Somatom


Somatom
veterán

Sosem értettem ezeket a csillagképeket. Próbáltam fűvel is, de úgy sem adta ki. A két göncölt még felismerem, de csak azért, mert megmutatták. Miért pont szekér? Ha elkezdem összekötögetni vonalakkal a csillagokat, akkor nekem kamion jön ki, nem szekér. Máskor meg papucs orrán pamut bojt. Cuccal meg szinte bármi. Miért kell tényként kezelni, hogy párezer évvel ezelőtt egy betépett muksó épp medvét, vagy folyót látott bennük? Bevallom, nekem az északi sarkcsillag sincs meg, pedig az állítólag hasznos lehet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5) #90088192 válasza t72killer (#3) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nincs kertünk, de hamarosan változik :)

Különben meg a fényszennyezés elég nagy a varosban.
Ahogy írtad, ha kimész a semmi közepére( Valahol Del Ausztráliában pont egy teleszkóp mellett csöveztem amikor jöttem Melbourne-bol) az nem semmi szinte az egész égbolt világit, :R

Különben meg valamiért erre emlékszem

[ Szerkesztve ]

(#6) UnA válasza Somatom (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért nem érted, mert (1) hatalmas a fényszennyezés, és alig látszik néhány nagyon fényes csillagon kívül valami és (2) nem élsz benne abban a mítoszvilágban (bármelyikben), ahol ezeknek jelentése és saját története volt.

(#7) UnA válasza t72killer (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez így nem érvényes :) fotót nem tőletek szerettem volna beszerezni, hanem ez egy kérés volt Algieba felé...

(#8) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nem ígérem ma este, mert elég sok felhő van, de megpróbálok egy dél keresztjét lőni :)
@Algieba, merre megy majd a repülő?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) Somatom válasza UnA (#6) üzenetére


Somatom
veterán

Elég sok helyen jártam Európában, tudom, hogy milyen, amikor rengeteg csillag látható. Gyönyörű látvány.
Attól, hogy ismerném a történetüket, még tudnám, hogy ezek mesék. Valaki kitalálta és akkor megint ott tartunk, hogy miért pont úgy szól a mese. Persze, vágom, hogy ha az istenek az Olümposzon vannak, akkor a csillagok lehetnek medvékből, meg szekerekből. Csakhogy az istenek nem laknak az Olümposzon.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10) t72killer válasza #90088192 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rám Victoria állam hátsó részén szakadt anno a csillagos ég, a kocsiban éjszakáztam az útszélen Adelaide felé. Újholdas éjszaka volt, úgyhogy komplett kiszolgálás volt: tejút-Magellán felhők, omega centauri...

#4: párnak tudom értelmezni az alakját, de a nagy többséghez elég sok belemagyarázás kell :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Somatom válasza t72killer (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Köszönöm! Megnyugtattál, hogy nem én vagyok túl fantáziátlan. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.