Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alg


Alg
veterán

Első áldozat:
Academy P-47D "Gabreski" edition, 1:48.

A gépről és a pilótáról nem írnék, akit érdekel rengeteg infót találni mindenfelé a neten, ajánlani ezt a videót tudom. Gabby Gabreskiról benne 31 perctől beszélnek.

A kit:
2010-es kiadás, de az eredeti szerszám 1996-os, szóval nem mai gyerek. Eléggé kezdő kit, viszonylag kevés darab, nincsenek benne nagyon bonyolult és apró részletek. Ami tetszik benne hogy bőven adnak hozzá fegyverzetet: 3-féle droptank, 2-féle bomba, rakéták és bazooka is található az egyik kareten, ezen kívül összesen 3+1 átlátszó keret van. Érdekessége hogy a szokásos vizes matricák mellett van néhány "rub-on" azaz rádörzsölős is.

Hogy kicsit érdekesebb legyen a dolog, vettem mellé fém fegyvercsöveket a 8db .50 -hoz, Eduard fotómaratást a pilótafülkéhez és maszkot a festéshez. Fotómaratást még sosem használtam.

Nem fogok 100% történelmi hűségre törekedni, nem érdekelnek árnyalatnyi különbségek a színekben vagy a kit eltérései a valóságtól, a saját szórakozásomra építek.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2) wetomi


wetomi
aktív tag

Jöhetnek a további bejegyzések a témában, egyértelműen szükség van rá. Bár érdemben még nem tudtam hozzászólni, de az utóbbi időben meglepően felpörgött makett topic rendszeres követője vagyok.
Néhány héten belül talán már én is jelentkezek valami anyaggal, de az nem műanyag lesz, ha sok év után végre befejezem.
És ha van időd írni, akkor jelzem, hogy a régi túranaplóidat is bírtam...

[ Szerkesztve ]

(#3) Alg válasza wetomi (#2) üzenetére


Alg
veterán

Köszi!

Írni még csak-csak, túrázni már kevésbé :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#4) Alg


Alg
veterán

Végre volt pár órám nekifogni: Motort összeraktam, kapott pár gyújtáskábelt 0,2-es ólomhuzalból, illetve a pilótafülke darabjait készítettem elő a fotómaratáshoz (ez többnyire a részletek lecsiszolását jelentette, illetve egy kis állványt gyertya felett nyújtott keretből).

Festőcuccot nem volt már energiám ma összerakni - következő lépések a motor illetve pilótafülke festése, fotómaratások felragasztása, pilótafülke összeszerelése.

A fém fegyvercsöveket úgy néz ki nem fogom tudni használni, lehet marad a műanyag és megfúrom majd... vagy zárva lesz mindkét szárny, és akkor nem kell betennem a fegyverzetet ami miatt nem férnek el a fém csövek.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5) Alg


Alg
veterán

Ma megvolt az alap festés (Tamiya XF-5 - tudom hogy ez nem a sztenderd "interior green" de most ez volt kéznél és nem volt kedvem több színből keverni...).

Illetve bíbelődtem kicsit a pilótafülke fotómaratott részeivel. Megcsináltam a műszerfalat is, a műszerek Micro Krystal Klear-ből kaptak fedő-üvegeket.

Nem ma lesz kész a gép úgy érzem, szerintem év végéig kb. a két féltörzs fog összeállni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6) Alg


Alg
veterán

Pilótafülke kész. Nyilván lehetne profibban is ( :Y ) de az én szintemen, ebben a méretben szerintem tök jó lett.

Kell viszont vennem egy-két kisebb/precízebb csipeszt, mert a mostanival kínszenvedés volt a kisebb alkatrészekkel dolgozni (Alin már kinéztem, 11.11-el rendelem, de ha valakinek van ajánlása jöhet).

Következő lépés a motor festése, majd irányzék, hátsó futómű és utána kb össze is tudom tenni a két törzsfelet.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7) #65675776 válasza Alg (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

A képek alapján ezt nagyon szépen megépítetted. Jól látom, hogy elég sok matrica volt hozzá?

Csipeszből meg kb bármilyen jó. A hegyes kialakítás nem mindig előny, ahogy a nagy szorítóerő sem. Feladatfüggő. Mai napig a középsuliban gyakorlaton fűrészlapból gyártott csipeszemet használom a legtöbbet. Vettem egy ilyen készletet pár éve, de igazából leginkább csak a fiókban pihennek. Ezekkel mondjuk versenyeken a börzén is rendszeresen találkozni, természetesen 3-4x-es áron. Ahogy pipettákat is veszedelmesen drágán képesek adni börzéken. Inkább ezt is megvettem az eredeti forrásból. Ugyanezt veszi az ember a kufároktól is, csak ennyiért max 4-5 darabot.

(#8) Alg válasza #65675776 (#7) üzenetére


Alg
veterán

Koszi!
Nem matrica, eduard fotomaratast vettem a pilotafulkehez.

Jah, a pipetta vicc, en is alirol vettem 100as csomit

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9) #65675776 válasza Alg (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja, az öntapadós féle. Az egyébként messze jobb, mint a matrica. A TA-7C-hez vettem én is, bár az későbbi project. A matricával szemben ennek mélysége is van, emiatt sokkal jobb. A képeden nem látszik igazán sajnos.

(#10) Alg válasza #65675776 (#9) üzenetére


Alg
veterán

Még csak az sem, én ragasztgattam pillanatragasztóval meg a fehér hobbiagasztóval.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11) Alg


Alg
veterán

Ma is szöszmötöltem kicsit - tisztogattam a törzs-feleket, meg a szárnyakat, összeraktam a vízszintes vezérsíkot

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#12) Alg


Alg
veterán

Hosszú idő után újra elővettem a makettet pár órára:

Kitisztítottam kicsit a panelvonalakat ahol a putty elfedte, összeraktam a szárnyakat - ezzel még lesz egy kis gond, az egyik végéből egy kb 2mmx1mm-es darab hiányzik, öntési hiba lehet. Végül úgy döntöttem befedem a fegyverzetet mert nem túl részletes ami ott van és így fel tudom használni a réz fegyvercsöveket.

Nagyon lassan épül, de jól esett most is szöszmötölni kicsit vele. Hiányzott is pár szerszám amit még be kellett szereznem.

Az már most látszik hogy nem lesz tökéletes (pl. a lőszerhüvely kidobónyílásokat nem tudtam szépen kinyitni) de remélhetőleg az apró hibák kevésbé látszanak majd ha kész lesz, és egyébként sem tervezem versenyre benevezni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13) Alg válasza Alg (#12) üzenetére


Alg
veterán

Hétvégi apróságok: összepróbáltam a dolgokat, a tözsre rákerült a vízszintes vezérsík (elég szar laza lötyögős az illeszkedés, stabilizálni kellett), a szárnyakat kicsit összekentem tömítőpasztával ahol kellett, beragasztottam a törzsbe a futóműaknát.

A szárny-törzs illeszkedésnél is lesznek bajok, úgy néz ki alul marad majd egy kis betapasztandó rés, viszont a futóműaknánál szerintem nem fogom tudni szépen megoldani a minta miatt :(
Vagy alul illesztem, akkor viszont felül kell tapasztani (jobban látható helyen van, cserébe talán nincs problémás rész)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14) wetomi válasza Alg (#13) üzenetére


wetomi
aktív tag

Csak úgy a hangulat kedvéért nem dobsz be egy-két képet?

(#15) Alg válasza wetomi (#14) üzenetére


Alg
veterán

Legközelebb csinálok, valahogy mindig megfeledkezem róla és elpakolás után nincs kedvem előszedni újra :B ráadásul nem is történik olyan hűde nagy dolog, csak a szokásos (az irányzék amin még módosítottam kicsit, arról majd később)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16) Alg


Alg
veterán

Hű erről teljesen elfeledkeztem :B :U

Nagyon lassan haladgat a projekt - törzs egyben, szárnyak egyben (a fegyverzet nem lesz nyitva végül úgy döntöttem), motor alapszínre lefestve várja a részleteket, az irányzék pedig nagyon fapados volt így kap kicsi moddingot egy plexilapból meg egy csepp crystal clear-ből hogy legalább egy picit, messziről nézve, hunyorítva hasonlítson valami ilyesmire

A tetején lévő kitüremkedést levágtam, csináltam egy kis bevágást amibe megy majd az acetát lapocska. A vízszintes részen pedig csináltam egy kis mélyedést fúrószárral, ide jön majd a lencsét imitáló crystal clear

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17) Alg válasza Alg (#16) üzenetére


Alg
veterán

Így sikerült... nyilván lehetne szebb is de a jelenlegi eszközeimmel és tudásommal ez sikerült, a gyárinál ez is ezerszer jobb szvsz.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18) Alg


Alg
veterán

Vannak próblémák...

Illetve egy motor majdnem oob, minimális kis házibarkáccsal:

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19) Alg válasza Alg (#18) üzenetére


Alg
veterán

Amúgy ahogy rakosgatom egyre több gond jön elő a készlettel:

- Az ülést nem sikerült tökéletesen középre állítanom, icipicit ferde lett :(
- A szokásos P47-probléma: a hátsó futó előtti részen lévő "szellőző" belső feléhez nem lehet hozzáférni, nem lehet eltüntetni rendesen az illesztést. Szerencsére alul is van, meg takarásban is.
- Az első szélvédő pozicionálását semmi nem segíti, csak egy alig látható kis vonal a törzsön. A kabintetőét ennyi sem.
- A fegyvercsöveket egy élmény lesz beragasztani úgy hogy legalább nagyjából párhuzamosak legyenek.
- És a szárnyat feltenni is mert elég komoly hézagok várhatóak ahogy nézem.

OFF: túranapló is jön a hétvégén

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20) wetomi


wetomi
aktív tag

Szuper! Új bejegyzés. Nagyon jól néz ki az a motor a gyári kit-hez képest.

(#21) Alg válasza wetomi (#20) üzenetére


Alg
veterán

Semmi extra, némi drót meg kis festék, csak hogy ne legyen olyan uncsi szürke az egész :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22) Alg


Alg
veterán

Hétvégi etap vége:
- betettem az irányzékot (nagyon fosok hogy le fogom törni),
- megpróbáltam valahogy kijavítani a törzs alján lévő pilonokat (nem mutatom meg hogy sikerült mert minden jóérzésű makettező világgá szaladna tőle).
- összeraktam a motor burkolatot (szerencsére befért alá a motor köré extrán odarakott keret is - lenti képen a fekete)
- próbáltam javítani a törzs-szárny illeszkedésen (nem sokat sikerült)
- lefújtam még pár dolgot "interior green" (igazából tamiya xf-5)-re.

To do:

- Szárnyak a törzsre (jajj...)
- szélvédő a törzsre
- fegyvercsövek a szárnyba (jajj-jajj...)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23) Alg válasza Alg (#19) üzenetére


Alg
veterán

Túranapló vol 1

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24) Alg


Alg
veterán

Mai offtopic, Obiban jartam es talaltam egy tokeletes tarolot:

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25) Alg


Alg
veterán

Szárnyak fent... nem annyira veszélyes mint gondoltam, de azért lesz dolga bőven a tömítőpasztának meg a csiszolónak, főleg az alsó oldalon. A kilépőélen lévő hézaggal nem tudom mit fogok csinálni...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26) Alg válasza Alg (#25) üzenetére


Alg
veterán

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27) Alg


Alg
veterán

Háááát.... úgy-ahogy sikerült.

alul kapott Mr. white putty-t mert ott egész nagy hézagok lettek, felül sikerült viszonylag jól összehúzni az illeszkedést, ott elég volt némi Mr. dissolved putty.

Viszont a csiszolás elég szenvedős volt, felül a görbület miatt (centis csíkot vágtam 600-as papírból és fülpiszkáló végére hajtva tudtam csiszolni), alul meg a környéken lévő sok részlet miatt (Dremelre erősített, hajlékony csiszolópapír-korong szélével nagyjáztam, kézzel fejeztem be).

Felraktam a fülke tetejét is ideiglenesen. Lassan lehet alapozózni, és ha nincs elfogadhatatlanul hatlamas hiba, kitalálni hogyan festem fel ezt a csodálatos minát :DDD

Más: Voltam Modelbau Messe-n itt Bécsben, plasztik szempontból nem egy nagy durranás, volt egy pici Revell stand ahol semmi érdekes, vagy 2 makettbolt, meg pár kéziszerszámos.

Viszont akit érdekel a modellvasút/dioráma meg a bármilyen RC építés, annak rengeteg érdekesség volt. Például egy kisebb lakásnyi alapterületű modellvasút-terepasztal, RC tankos csataszimuláció, mindenféle drón-és RC autó verseny... meg rengeteg turkáló/bazár/bolt a témában.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#28) Alg


Alg
veterán

Nagyon lassan, de halad.

Kapott alapozást fehér Revell alapozóval, az kihozott pár hibát amit próbáltam javítgatni. Aztán ezüsttel lefújtam az alját, azt is visszacsiszoltam pár helyen még ahol nagyobb hibák voltak, most jön majd a második kör, illetve a felső rész. Nem lett tökéletes a felület, de már talán vállalható, főleg ha kap még egy telibe csiszolást 1000-es papírral fújás előtt.

Közben összeraktam és lefestettem a futóművet.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29) Alg


Alg
veterán

Megvolt a második próbálkozás az alsó résszel... hát ez se lesz kiállítási darab, néhol kicsit narancsbőrös lett (azaz inkább köpködött az airbrush*), néhol elég csúnyán látszik az illesztés (a szárny és a törzs találkozásánál alul, lenti képen látszik mekkora lépcső volt ott). Mondjuk a revell akril sem a legjobb cucc erre, de azért felület 90-95%-ával elégedett vagyok.

*: A csoda kínai Chromax-ot használtam, nem is értem miért mikor ott a szekrényben a H&S Ultra a 0,4-es dűznivel... :W Igazából nem akartam fémfestékkel összekoszolni mert utána baromi nehéz a fémrészecskéket rendesen kitakarítani belőle, IPA meg mostanában hiánycikk mindenhol.

Időközben beszereztem egy ilyet: [link] - tök jól működik, kicsit hangos de a ledes világítás elég erős a festéshez és rendesen szív is. A csomagolása kicsit vicces volt, az Amazon hozta a formáját...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30) Alg


Alg
veterán

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31) Alg


Alg
veterán

Amúgy tudom ám miért haladok ilyen borzasztó lassan, és miért nincs kedvem gyakrabban elővenni a projektet:

A nappaliban egy dohányzóasztalon építek, mindig mikor belekezdek elő kell pakolni, megkeresni a szerszámokat, oda készíteni mindent a kezem ügyébe, aztán mikor végeztem újra elpakolni vissza a szekrénybe... Sajnos nincs hely még egy írószekrénynek sem :( (az egyetlen alkalmas sarkot az akvárium foglalja el)

Majd a kövi lakásban talán...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.