Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

(#21) sunavlys válasza csicso82 (#20) üzenetére

sunavlys
(aktív tag)

ezt kérdeztem én is: talán kitépi a fogat a forgással???

ZTE v967s, XIAOMI Redmi 4A (huawei_p9_lite_2017)

(#22) csicso82 válasza sunavlys (#21) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Lehet elszédülsz tőle. :))

(#23) bloggiold válasza csicso82 (#20) üzenetére

bloggiold
(tag)
LOGOUT blog

Érzékeny fogak, ínyvérzés esetében nem ajánlott a forgófejes, inkább a hagyományos fogkefe, a megfelelő technikával használva, vagy a szónikus (ugyan úgy kell használni, mint a hagyományost, csak nem szabad rányomni).
A megfelelő technikára visszatérve a doki saját tapasztalata szerint 10-ből jó ha 6 (felnőt ember) mos megfelelően fogat. Iskola fogorvos is, az általános iskolások közt még rosszabb az arány.
Forgófejes nem olyan kíméletes sem az íny sem a fogak számára és a tisztítás hatásfoka sem kielégítő a működési elve, kialakítása miatt.

(#24) sunavlys válasza bloggiold (#23) üzenetére

sunavlys
(aktív tag)

Forgófejes nem olyan kíméletes sem az íny sem a fogak számára és a tisztítás hatásfoka sem kielégítő a működési elve, kialakítása miatt.

Akkor a a fenének kínlódik az orál és a Philips a forgofejesekkel

(#25) nemlehet válasza sunavlys (#24) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Azért kínlódik, mert olcsóbb mint a szónikus, sok embernek a 15k+ már bőven ingerküszöbön felül van. (plusz ugye pl a philipshez a fej is elég drága).

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) P1eTr0

P1eTr0
(tag)

Bár visszaolvasva a hozzászólásokat, sejtem a választ a kérdésemre, de azért mégis :)

Nekem egy alap, forgófejes Oral B elektromos fogkefém van jelenleg. Kb. 3-4 hónapja használom. Már ez is hatalmas előrelépést jelentett a hagyományos fogkefékkel szemben, de ez a szónikus dolog megmozgatta a fantáziám.

Nekem alapvető problémám, hogy a fogam lepedékes marad, illetve hogy minimálisan elszíneződtek az elülső fogaim. Az itt leírt készülékek valamely programja alkalmas ezen probléma orvoslására?

Az árral nekem nincs gondom, vannak dolgok, amikre költeni kell, ha fontos az ember számára. A fog, az egy ilyen téma.

Előre is köszönöm a válaszokat. Lehet még lesznek kérdéseim, de igyekszem tájékozódni, mielőtt leírnám őket :)

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#27) csicso82 válasza P1eTr0 (#26) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Az elszíneződéssel nehéz elbánni bár a dohányzás és a kávé fogyasztás mellőzése segít. Viccet félretéve ez csak fogorvosi rendelőben lehet igazán kezelni. Ami a filmekben látható mosoly valami UV lámpás cuccos kezelés vagy olyanról is hallottam hogy a fogra vékony porcelán héjat raknak, bár lehet rosszul tudom.

(#28) bloggiold válasza P1eTr0 (#26) üzenetére

bloggiold
(tag)
LOGOUT blog

,,Nekem alapvető problémám, hogy a fogam lepedékes marad, illetve hogy minimálisan elszíneződtek az elülső fogaim" - leírtad a két alapvető problémát a forgófejessel kapcsolatban, amit még ínyvérzéssel egészítenék ki. A szonikus fogkefék kiméleteseben és alaposabban tiszítanak, ergo az eloző három probléma sem áll fent. Nálam látványos a különbség, a fogaim sokkal fehérebekk és az ínyvérzés is rosz emlék.
A fogorvosom ajánlásával válts nyugodtan szónikusra ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#29) instantwater válasza bloggiold (#28) üzenetére

instantwater
(őstag)

Ha már a lepedéknél tartunk (jó, hogy nem hüvelygomba. Ja, az mésik topik :D) én úgy érzem, hogy a "javasolt 4x30 mp" az nekem kevés.
Én legalább 2-2.5 "programmal" használom a Seagot, azaz 4-5 percig mosom a fogam.
Hogyan lehet teljesen kitisztítani minden kis részt 4x30 mp alatt?

Azt javasolják, hogy 2-2 részre kell osztani az alsó és felső fogsort, de ott van még a nyelv, szájpadlás, stb.

🇬🇧 | Dell Latitude 7490 | Manjaro Linux

(#30) P1eTr0

P1eTr0
(tag)

Köszönöm mindenkinek a választ. Ilyesmire számítottam. Az S100-ason el is gondolkodtam, mert most úgyis akciós :)

A másik kérdés, amit elfelejtettem. Ti milyen fogkrémet használtok? Gondolom az sem mindegy...

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#31) MrTwister

MrTwister
(senior tag)

Ma megjött az Alfawise fogkefém holnap teszt! :C

Gigabyte AX370-Gaming 5 & Ryzen 7 1700X & Noctua NH-U12F+NM-AM4 & G.Skill TridentZ F4-3200C16D-16GTZB & EVGA 1080 FTW Hybrid & Phanteks Enthoo Luxe black***SGS5&128GB & SGS9+*** D3 RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#32) csicso82 válasza instantwater (#29) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

A fogmosással is azért csínján kell bánni mert a végén még elkopnak a fogaid :DDD

(#33) sunavlys válasza P1eTr0 (#30) üzenetére

sunavlys
(aktív tag)

Ti milyen fogkrémet használtok? Gondolom az sem mindegy...

Minél jobbat, persze az jóval drágább is. Nem írok márkát, mert rám fogják, hogy kereskedek vele.

(#34) csicso82 válasza P1eTr0 (#30) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Nem mindegy, de szerintem messze túl van értékelve. Ami a legfontosabb a fogmosásban hogy nedvesen valami tisztító anyaggal ami nem karcolja a zománcot. A MECHANIKUS tisztítás a lényeg.

(#35) schawo válasza P1eTr0 (#26) üzenetére

schawo
(titán)

Amióta Xiaomi Oclean One-t használok, eltűnt minden lepedékem, amivel évtizedek óta küzdök. Elképesztőek ezek a szónikus fogkefék, teljesen más érzés a száj és a fogak.

[ Szerkesztve ]

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#36) csicso82 válasza schawo (#35) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Használsz fogselymet, szájvizet?

(#37) schawo válasza csicso82 (#36) üzenetére

schawo
(titán)

nem

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#38) vidra1221

vidra1221
(tag)

Igazából most akkor a 2 közül melyik tűnik jobb vételnek tulajdonságokat tekintve, ill. technikailag?
Én az S100-t gondolnám jobbnak, bár a rezgésszáma kevesebb mint a másiké (nem tudom mennyit számít ez a különbség), de cserébe jobb az aksi idő. Van utazó tok, de csak 2 db fejet adnak hozzá.

(#39) bloggiold válasza vidra1221 (#38) üzenetére

bloggiold
(tag)
LOGOUT blog

Az S100 jobb egy picivel számomra.

(#40) zseko

zseko
(veterán)

Már régóta gondolkozom ilyesmi vételén.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.