Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanzi89


sanzi89
addikt

Arról nincs esetleg valakinek információja, hogy mely fej lehet kompatibilis a Philips SoniCare megoldásával?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2) tovgab


tovgab
aktív tag

Egy Alfawise RST2056 boldog tulajdonosa vagyok már bő egy hónapja.
Tökéletesen elégedett vagyok a fogkefével (egy villámakcióban jutottam hozzá 3300 Ft-ért!!! :C ).
Jó az anyaghasználat, jó érzés kézbe venni, tényleg sokáig bírja egy töltéssel.
Elég érzékeny az ínyem, így nekem az is fontos szempont volt, hogy jó minőségű a sörte a fejen, pont eltalálták számomra a keménységét is, ami kb. közepes (nem túl puha, de nem is túl erős).
Most szintén akciós GearBest-en, 20 dodóért (~5.700) úgy gondolom nincs jobb alternatíva és még a szállítás is ingyenes.
Ami még sokaknak szempont lehet, hogy a neves gyártókkal ellentétben fillérekért (3,65 dodó~1.040 Ft/3db :Y :C )lehet venni pótfejet hozzájuk.
Szóval mindenkinek bátran ajánlom.... :R

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#3) tovgab válasza sanzi89 (#1) üzenetére


tovgab
aktív tag

Neked pedig szerintem erre lesz szükséged...
A leírás szerint kompatibilis a Diamond Clean szériával...

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

A 24 órás töltés baromság már 15+ éve el kellene felejteni, azóta nem raknak kb semmibe olyan akkut amit formázni kell. Ez sima li ion akku ahogy írva is lett. Kb 1-2 óra alatt feltölt a fogkefe aztán néz mint hal a szatyorban, hogy miért van még bedugva, mert hogy innentől tiltja a töltést az elektronika és semmi se történik. De amúgy jó cikk lehet én is veszek ilyet.

(#5) sanzi89 válasza kmisi99 (#4) üzenetére


sanzi89
addikt

A 24 órás töltés az hülyeség, de - legalábbis az én Philips HX6910-es fogkefém - nem is tölt fel 1-2 óra alatt. Inkább 8-10 óra az az időtartam, ami alatt 100%-ra töltődik lemerült állapotról. Gondolom ez a vezeték nélküli töltés miatt van.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#6) MrTwister válasza tovgab (#2) üzenetére


MrTwister
őstag

Én is berendeltem az Alfawise RST2056-ot, köszi a cikket. Ha megjött és kipróbáltam írok. :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#7) bloggiold válasza sanzi89 (#5) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,A 24 órás töltés az hülyeség" - ja, de az echte kínai és az angol nyelvű felületen is ezt írják ezért írtam én is le.
,, Ez sima li ion akku ahogy írva is lett. Kb 1-2 óra alatt feltölt a fogkefe aztán néz mint hal a szatyorban, hogy miért van még bedugva, mert hogy innentől tiltja a töltést az elektronika és semmi se történik." - nem egészen így van, ezt sem véletlen írták le: ,,16 hours full charge enables 30 days brushing"
Az indukciós töltő más elven és teljesítménnyel működik mint a hagyományos mobil töltök, ahogy a cikkben is olvasható. Kell neki ennyi idő a full feltöltéshez, ahogyan a Xiaomi Soocare X3-nak is (a telefonos alkalmazásban nyomon követhető a százalékos érték).

https://fontecone.blog.hu/

(#8) RBJ


RBJ
addikt

Nekem seago 507 van. Előtte Philips sonicare volt de a gyerek tönkretette. Gyorsan vettem a kínai seago t.
Egy sonicare fej árából komplett seago t lehet venni 4 fejjel.
Ráadásul a hatékonyság bizonyítéka, hogy egy kiesett tömés miatt nemrég voltam fogorvosnál és rákérdezett, hogy használok e valami fehérítőt a fogamra.
MOndom nuku, kefe és fogkrém. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#9) kmisi99 válasza bloggiold (#7) üzenetére


kmisi99
addikt

Jahh azt hittem bedugós töltő, hát igen a vezeték nélküli töltésnek több idő kell, de maga ez a első használatnál töltsd egy napig már kihalt akku technológia kísértése a síron túlról.

(#10) cheatergs


cheatergs
senior tag

Szal mostantól nem "szappannal mossa ki a száját", hanem "géppel fújja ki a száját"? :DDD

Mindig minden mindegy

(#11) bloggiold válasza RBJ (#8) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Három hete voltam én is a kötelező éves fogorvosi vizsgálaton. Tőlem is kérdezte, hogy mit használok, mert látványos a különbség a tavalyi állapothoz képest, jobbak a fogaim.
,,Igen, elektromos fogkefét
Hú, az magának nagyon nem jó (mondta a doki)
Nem fogófejest, ilyet, és elővettem a hátizsákból a Xiaomi és az Alfawise fogkefét. Számítottam, inkább csak reméltem, hogy rákérdez, ezért vittem magammal.Jó fej a doki, megnézte és azt mondta, hogy ezek tényleg jók. De a fogófejes keféket maga messziről kerülje el.
A váróban nem volt senki, azt azért még halkan hozzáteszem, így nem anyázott senki, hogy mit csinál ez a barom bent ilyen sokáig.

https://fontecone.blog.hu/

(#12) Cs1csó válasza tovgab (#2) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem is értem miért gyártanak még ERŐS sörtével fogkefét, SENKINEK sem ajánlott. Közepes vagy puha az ami jó bárkinek. Függ milyen erősen nyomjuk, használjuk. Nekem pl. a puha jött be - normál fogkefében - persze hamarabb végük de hát ez van.

(#13) vottokar válasza tovgab (#2) üzenetére


vottokar
senior tag

Na, épp tegnapelőtt kellett venni a gyereknek egyet, mert a régi elektromosának megellett a kapcsolója.. :W
Azért most én is berendeltem egy 2056-osat. Ha a feleségemnek nem tetszik, majd használom én.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#14) User64476


User64476
őstag

Én is rendeltem egy 2056ost, az tetszik jobban. Most oralb van, meglátjuk.

(#15) tovgab


tovgab
aktív tag

Kíváncsi leszek majd a véleményetekre...

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#16) stellaz


stellaz
addikt

Valakinek van esetleg konkrét összehasonlítás a Philips Sonicare-el?

Mi éve óta olyat használunk, de most kellene egy új. Vettök a lidl-ben egy hasonló szónikus fogkefét, de nagyon gagyi volt, érzésre meg sem közelítette a philipset, nagyon gyengén rezgett, szerintem az nem takarított semmit.

Amúgy a soniace-hez tud valaki jó minőségű utángyártott fejet?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#17) sunavlys válasza bloggiold (#11) üzenetére


sunavlys
senior tag

De a fogófejes keféket maga messziről kerülje el.

Mert is?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#18) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Én 10k-ért vettem a mi store-ban egy év garanciával xiaomi toothbrush-t
Kb mint az x3 csak műanyag a nyomógombja

(#19) bloggiold válasza sunavlys (#17) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Mert nekem személy szerint nem jó. Sok éve hozzá járok, ismeri a fogaim állapotát. Nálunk kötelező minden évben a fogorvosi vizsgálat.

https://fontecone.blog.hu/

(#20) Cs1csó válasza bloggiold (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

A forgófejesekkel mi a gond, miért nem ajánlott?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.