Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pixa


Pixa
aktív tag

Az illető nem veszi át a cuccokat. Ez benne van a pakliban még abban az esetben is, ha a jó képességű posta "cím elégtelen"-el visszadobja. Mert ugye erre, ha ismerjük a postást simán megoldja. Borravalóért pláne! Máris az illető közölheti, hogy Ő nem érti az egészet, hiszen ott lakik és a postánál van a hiba. Ezt meg utólag bizonyítsa már be akárki, hogy ki okoskodott! :)

Ha kétes eredetű az illető, akkor neked alanyi jogod elállni az üzlettől! Illetve a személyes üzletkötés még mindig sokkal biztonságosabb... :U

De nézd a jó oldalát! Nagy kár nem ért, felajánlotta, hogy átutalja a pénzt. A személyivel meg nem sokra mész... Főleg, hogy konkrétan maximum egy adásvételi szerződésnél van valamicske jogod megtekinteni! :U

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#2) Alex91 válasza Pixa (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, 3k volt az egesz cucc mindenestul, szerinted, ha megirom, hogy utaljon majd ennyit (mert fogalmam sincs, hogy vissza mennyiert hozza a posta), akkor szerinted fizet? Ez nem akart eleve se fizetni, csak szivatni. En meg bexoptam...

De igy utolag. Ha megadta a nevet, cimet, akkor utana kellett volna kernem az iratokat! Ha az irataiban az adatok nem azok amit megadott elozoleg, vagy elkezd magyarazkodni, hogy miert nem kuldi, akkor nem postazok.

Volt olyan szemet, hogy azt irta, hogy visszakapom a cuccot. Ja csak nekem igy tobbe lesz, mint amit er! Ugyhogy, ha a posta meg ker etre penzt, hogy visszahozta, akkor marad naluk a csomag.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) Pixa válasza Alex91 (#2) üzenetére


Pixa
aktív tag

Az utalásos ajánlattal most őszintén, mit veszíthetsz? :U Maximum nem jön pénz!
Viszont mi van, ha mégis utalna? Akárcsak a postaköltséget!

Még mindig irtózom a postától! Ha valakinek valami kell, keljen útra érte! :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#4) Alex91 válasza Pixa (#3) üzenetére


Alex91
félisten

Postakoltseget, meg a csomagot. De erre most jottem en is ra :W !

Nemfog utalni, csak hulyitene tovabb, mert neki ez a jatek, erted, nem?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Ezért nem küldünk semmit utánvéttel.

(#6) Alex91 válasza D1Rect (#5) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor mivel kuldod?

Jo ez, en mindig ha vettem valamit ezt preferaltam. Jo, igy is atbaxhat az elado. De hogy valaki miert szorakozik ilyennel? Haszna nincs belole, csak elvezi, hogy szopatja a masikat. Es szerintem ezt mar tobbszor eljatszotta... Beteg ember!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7) 8th válasza D1Rect (#5) üzenetére


8th
addikt

Dehogynem. Abban az esetben, ha a vevő előre elutalja az oda-vissza postaköltséget akkor simán feladok én neki bármit. Ha bármilyen okból kifolyólag nem venné át a csomagot akkor bő egy hét múlva újra nálam a portéka úgy, hogy én nem buktam egy forintot sem maximum a csomagoló papírt és az időt amit a postán töltöttem. Ha a vevő időközben meggondolta magát az már legyen az ő baja.

(#8) David93Pecs


David93Pecs
tag

Akkor megvolt a tanulópénz.

Ezekután remélem csak megbízható személyeknek fogsz utánvételbe postázni. :)

(#9) Alex91 válasza David93Pecs (#8) üzenetére


Alex91
félisten

De ki a megbizhato szemely? Hova van ez felirva?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10) Pixa válasza Alex91 (#9) üzenetére


Pixa
aktív tag

A kérdés költői, ámbátor jogos! Viszont fordítsd meg a dolgot!
Az eladónak mennyire esik nehezére körültekintőnek lennie? :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#11) Alex91 válasza Pixa (#10) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs jo megoldas, ez a gond! Mondom, max. szemelyi, lakcim kartya...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) Dr. Romano válasza David93Pecs (#8) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Megbízható személy? Mesélj róla légyszi. Nemrég ebay-ről kaptam 99.9%!-os német eladótól szar t-con panelt később pedig 99%-os pöcsétes kínai sokeladott stattal rendelkező bolttól rossz laptop vga-t.
A megbízhatóságra nincs mérési lehetőség, csak én vagyok egyedül megbízható, a többiek csak talán azok... :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) Pixa válasza Alex91 (#11) üzenetére


Pixa
aktív tag

És azokkal mégis mit érsz? :U Ugyanúgy ballagsz feljelentést tenni, mint az iratok ismerete nélkü
Ha feljelentést teszel... Ha nem, akkor szintén lényegtelen!

Ezen kívül személyes iratokba betekinteni nem hinném, hogy sok jogod lenne, vagy bármelyik vevőnek és/vagy eladónak. Maximum adásvételi szerződésnél személyesen!

Amúgy jó megoldás van! Ezt vezettem be a blogomban írt üzletszabályzatba! :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#14) Pixa válasza David93Pecs (#8) üzenetére


Pixa
aktív tag

Nézd át a csalós topicot! Megtalálsz benne nem egy több ezer napos tagot is egy vagon pozitív értékeléssel. Vajon miért is rakták ki? :)

Definiáld kérlek, hogy szerinted hogyan, miképpen bizonyosodhat meg az ember a másik fél megbízhatóságáról!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#15) David93Pecs válasza Alex91 (#9) üzenetére


David93Pecs
tag

Én utána szoktam nézni az illetőnek a rendelkezésre álló adatokkal, hogy kiféle,miféle. Mennyi ideje regelt, milyenek róla a tapasztalatok pozitív-negatív stb.

Eleve csak nagyobb csomagot érdemes elküldeni utánvételbe, ami ilyen kisebb arra marha drága az utánvétel.

Nem tudom, én már nagyon ritkán küldök utánvétellel, mert miután látják hogy megbízható vagyok előreutalnak, és ebből sosincs gond. Ráadásul jóval olcsóbb is.
Ha pedig nem utalnak előre, ilyen is volt, akkor inkább azt mondtam, hogy "bocsi, nem, egy borítékot nem fogok feladni utánvételbe" és vagy kérte előreutalással is, vagy nem...Ugyanúgy eladtam másnak kockázat nélkül. :)
Akinek nem tetszik, hogy nincs utánvétel az vegyen mástól.

Dr.Romano:
Ebay az más tészta.Kínai cuccok,tömeggyártás,nagy hibalehetőség...
Ez itthon is elfordulhat, de azért egy 99%-os ebay-es tag nem olyan, hogy kér valamit majd pedig visszamondja. Persze kivételek mindig vannak, peches esetek és hülye emberek is, amit nehéz elkerülni...

(#16) David93Pecs válasza Pixa (#14) üzenetére


David93Pecs
tag

Mindig olvasgatom a csalós topicot. :)
Hát azért többségében nem az 1000+ napos Őstagok vernek át, inkább az újoncok, és a hsz gyűjtögetők, hogy nagyobb rangjuk legyen és így megbízhatóbbaknak tűnjenek.
Sok a hiszékeny ember még mindig.

Őstag is átverhet persze. De azért az is nagy gyökér, aki olyantól vesz, aki magasabb rangú és már van negatív értékelése.

Le lehet szűrni a helyesírásból és stílusból is, hogy ki milyen link alak és mennyire veszi komolyan.
Hirdetés szövege, képek, címe és persze az ár mind árulkodó jel lehet.

Engem is csaptak már be, de szerencsére sikerült visszaszereznem a pénzem polgáriperes eljárással fenyegetőzve...:)

Azóta inkább otthagyom, ami kétes eredetű...:)

(#17) Alex91 válasza David93Pecs (#15) üzenetére


Alex91
félisten

De ez nem itt ment el, draga emberem! Es mondom, nem kurrens a cucc. Tehat ezt nem konnyu eladni :). Aprod.hu-n nem reggelsz. En nem ebbol "elek", csak par regi, porfogo dologtol valnek meg.

Most vagy uber ovatos vagy es nem adsz el semmit, (tudod, azert videken kicsit mas a helyzet, mint egy nagyvarosban), vagy bevallalod a rizikot.

De mondom, evekkel ezelott nem volt gondom, most meg egybol belefutottam...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19) David93Pecs válasza Alex91 (#17) üzenetére


David93Pecs
tag

Ja, olvastam hogy apródon ment el. Ott is hirdetek és volt már pár fura fazon, akinek az írását órákig bogarásztam annyira értelmetlen és magyartalan volt, persze utánvételbe akart valamit...:)
Az ilyeneknek sose postázok utánvételbe... Ha annyira kell, akkor majd előreutal szépen, ha nem akkor meg eladom másnak, ilyen egyszerű.

Én is vidéki vagyok és megtudom oldani. Hidd el, akinek kell az a cucc és bármilyen régi dologról is beszélünk, az utalni fog ha arról van szó, persze ehhez kell egy határozott kiállás és egy bizonyos mértékű múlt, hogy igenis megbízható vagy. :)

Így visszanézve, rengetegszer kockáztattam régebben az utánvétellel és szónélkül feladtam bármely emberfiának a cuccot utánvételbe nem nézve, hogy csaló vagy megbízható-e.

A csalós topicot olvasgatva, ismerősöktől hallva viszont egyre többen szívják igy meg, ezért inkább én is szelektálom már ezeket...

(#20) Dr. Romano válasza David93Pecs (#15) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nincs kifogás, mindkettőnél oda volt írva hogy tesztelve voltak küldés előtt. Épp azért írtam amit írtam.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) David93Pecs válasza Dr. Romano (#20) üzenetére


David93Pecs
tag

Akkor az pech...
De azért mégse csinált olyat, hogy elküldted a pénz és nem küldte, vagy hitegetett stb. :)

(#22) Dr. Romano válasza David93Pecs (#21) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem, de cserébe a szállítást vissza mindkét esetben nekem kellett fizetni, így aztán totál mindegy mert buktam rajta.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#23) David93Pecs válasza Dr. Romano (#22) üzenetére


David93Pecs
tag

Ilyen itthon is előfordulhat, hogy rosszat kapsz, még boltba is.
Ezért érdemesebb személyesen megvenni, vagy ilyesmi, ha pedig itthon nem kapható, akkor kintről, de az meg ilyen kockázatos...Valamit valamiért.

(#24) Pixa válasza Kalandor (#18) üzenetére


Pixa
aktív tag

Egyik ismerősömet kizárták a Vateráról mivel akinek postázta a terméket nem ért oda két nap alatt. A vevő megkapta a postai papírokat, tehát láthatta, hogy a termék számára el lett küldve.
Ennek ellenére írt a Vaterának, hogy zárják ki, mivel Ő előre utalt de nem kapta meg a terméket!
Ezután pont egy napra megérkezett a csomag az illetőnek, az ismerősöm írt a Vaterának, hogy Ő feladta a dolgokat, igazolni is tudja és mire a levelét olvassák már a vidéki postáról is kérhetnek visszaigazolást, hogy a csomagot átvette.
Ennek ellenére szartak rá (és akkor finoman fogalmaztam) és még felülvizsgálatot sem fojtattak. :U

Szóval a Vaterán ami mára megy az erősen a no comment kategóriába esik! Főleg úgy, mint a Te esetedben is, hogy X év tagság ellenére meg sem kérdeznek... :(

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#25) David93Pecs válasza Pixa (#24) üzenetére


David93Pecs
tag

Én ugyan nem ebayezek, de úgy tudom ott is elég nagy a szigor az eladóval szemben...
És ha a vevő azt mondja, hogy nem kapta meg a terméket, akkor küldeni-e kell egy másikat vagy visszafizetni az árát...

(#26) Pixa válasza David93Pecs (#25) üzenetére


Pixa
aktív tag

Ahány oldal annyi szokás! :)
Konkrétan nekem ami "tetszik" az a kvarchomokos szórakozás amire rászoktak jó páran.
Mit is jelent ez? Elárulom!

Nagyobb értékű telefont (50.000-300.000 ftig) előreutalást kérve feladja az eladó (aki természetesen csaló). A postán leméreti a cuccost. A kvarchomok jó tulajdonsága, hogy grammozható. Egy kis műanyag zacsiba kiméri az aktuális (pl. iPhone 4, Samsung Galaxy S3, stb.) súlyát és úgy adja fel. Természetesen utánvéttel, hogy nehogy már beletudj nézni.
Mivel védenie kell magát, így a csomagolásról videót esetleg fényképeket készít. Ezzel is védve azt, hogy Ő valóban azt adta el amit meghirdetett.
Viszont hozzád már csak egy doboz érkezik amiben a már említett homokórakellék található.

Nézzük ezt számokban is!
Egy 20 kg-s kiszerelésű kvarchomok cirka 3.500 - 4.000 ft. Egy Samsung Galaxy S3 133 g, egy iPhone 4 viszont 137 g súlyt nyom. Tehát igencsak jó hasznot lehet a 20 kg-s homokkal kihozni.

Persze a csomag átvétele után Te elballagsz a rendőrségre, hogy csalás áldozata lettél. Innentől pedig jön a kálvária amiből, ha szerencséd van jól jössz ki, ha nem akkor buktál egy vagyont...

Amit még az ilyen csalók szoktak elkövetni, az az albérlet! Ugyebár nagyon sok helyen csak a kauciót és a lakbért kérik. Ha bejelented, hogy csak átmenetileg laknál mondjuk három hónapot egy helyen, akkor arra nagyon szerződés sem lesz! Főleg, ha előre odaadsz a tulajnak pl. 250.000 ftot. A netvadász készlettel onnan szerzel WiFi-t ahonnan szeretnél.
Azt pedig már hagy ne részletezzem tovább, hogy innentől mennyire okosan lehet nagy pénzt összeszedni úgy, hogy mire a rendőrség nyomozni kezd, nem sok rögzíthető nyomra dognak bukkanni! :)
És akkor a klón telefonokat még meg sem említettem..

S persze nagyon sok ilyen csaló az Apródon (is) jelen van! Úgyhogy addig jár jól az ember amíg inkább boltból vesz dolgokat vagy igencsak körültekintően jár el!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#27) D1Rect válasza 8th (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha nem tart annyira megbízhatónak, hogy ne utaljon előre, akkor nem üzletelünk.

(#28) David93Pecs válasza D1Rect (#27) üzenetére


David93Pecs
tag

Én is ezt mondtam. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.