Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tjb007


tjb007
nagyúr

MTK powa :D
3,5 -es jack -ért piros pont. (mondjuk már az OT-800 -ba is belerakhatták volna)

[ Szerkesztve ]

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

besz@rás, hova fejlődött az MTK.

ez a telefon nagyon tetszik nekem. a rádiót ki lehet hangosítani?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Airnold


Airnold
tag

Hajrá Alcatel! Kicsit szögletesebb dizájnnal még kéne is. :D

(#4) fateless


fateless
veterán

Egy másik külsővel még én is elhasználnám másodtelefonnak...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#5) helixP


helixP
nagyúr

Tényleg nagyon jó, amit az is mutat, hogy egy ennyire ótvar kamera sem tuta elvenni tőle a különösen ajánlott plecsnit :)

(#6) Norbi21


Norbi21
senior tag

Ez igen, le a kalappal. Biztos viszik majd szépen. Nekem is bejön, bár mintha a menüben a váltások még kicsit darabosak lennének.

(#7) BloodRay


BloodRay
veterán

Nem semmi hova fejlődik az MTK! :Y
A telefon nagyon rendben van ezért az árért. Csinálhatnának mellé egy wifi-s testvért és meglenne öcsémnek az új telefonja. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8) tjb007


tjb007
nagyúr

"kötőjelnek látszó gomb egyébként alsóvonalat rak"

Shift+O -val lehet kötőjelet rakni.

(#9) kaller1 válasza BloodRay (#7) üzenetére


kaller1
veterán

Hehe, be fog következni a jóslat. :D Ez ugyan nem MTK, de igaz a kínai telefongyártás egészére.

.::> <::.

(#10) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

mindenesetre nálam nevez az idei év legrondább készülékére.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Alcatel és különösen ajánlott, nem gondoltam volna, hogy még fogok ilyet látni tőlük. Tényleg nagyon jó kis telefon, főleg ilyen áron. :)

(#12) 64b0r


64b0r
aktív tag

Tényleg odab... odaver ez az MTK platform! :Y :C
Úgy tűnik a motorola után az alcatel név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez. :P

OFF: Bocha, eléggé óvatlan dolog pont egy hajdu péter nevű ismerőst mutatni a facebookos részben. :P Bár gondolom nem az, akire gondolnánk.

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#13) 64b0r


64b0r
aktív tag

Tényleg odab... odaver ez az MTK platform! :Y :C
Úgy tűnik a motorola után az alcatel név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez. :P

OFF: Bocha, eléggé óvatlan dolog pont egy hajdu péter nevű ismerőst mutatni a facebookos részben. :P Bár gondolom nem az, akire gondolnánk.

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#14) mephi666


mephi666
nagyúr

na, ez már valami... remélem ezen a vonalon megy tovább az alcatel és akkor jövőre talán visszatérek hozzájuk... ez nekem így tetszik, csak ami hiányzik: nagyobb kijelző+wifi... ha ezeket belenyomják és jóárasítják, akkor úgy kiveri a corby-t meg a hasonlókat a piacról, ahogy kell :) (a 10ezres kezdőárat viszont kicsit sokallom én is számlára... 5-6ezer jóval reálisabb lenne... corby-t mintha adnának trénél szó szerint "pár forintért")

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) total90


total90
veterán

A külső nem tetszik igazán, de azok a gombok... :O A plecsi ellenére akkor sem kellene ha ingyen adnák :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#16) tjb007 válasza mephi666 (#14) üzenetére


tjb007
nagyúr

Még idén lesz 2 ilyen telefonjuk (nagyobb kijelző+WiFi), az OT-806 (igaz ez nem QWERTY billentyűs) és az OT-980 (ami nem MTK -s hanem Androidos és QWERTY billentyűs).

(#17) Zsolto


Zsolto
őstag

Helyes ez a telefon, jó irányban halad az Alcatel.

De azért a Corby védelmében elmondom, hogy a harmadikos fiamnak olyan van, és két S5230-as Samu után én sem vártam sokat tőle, de meglepően kellemes kis készülék. A kapacitív kijelző jól használható (a fiam az apró ujjaival valami egészen ördögi sebességgel kezeli), nagyon igényes a kivitele a maga "kölyöktáccsos" (C) Mobilaréna :D nemében.

Prímán veszi a "küldd át", "játsszuk le", "mutasd gyorsan" jellegű akadályokat, amik miatt egy készülék azonnal elbukhatna az osztálytársak körében, ha pl. nem tudná lejátszani a többiek Sonyericssonnal lőtt videóját vagy nem tudna bármilyen hangot csengőhangnak beállítani, vagy vacakolna egy számítógéppel összekötve a BT kapcsolat.

Gyorsan (és nagyon jó minőségben) lehet rajta fotókat nézegetni, tűrhetően szól kihangosítva, és agybadugós headset jár hozzá (jó, nem egy Walkman minőség még így sem). Nagyon jó a szoftverkínálata (kiéve a játékokat, ez felfoghatatlan a Samunál.)

Szóval ezek azok a finomságok, amik csak a mindennapok során derülnek ki, a tesztek ritkán szólnak róluk, pedig a végső használati élményt ezek határozzák meg.

Úgyhogy kíváncsi lennék, hogy a fenti műsorszámokban hogyan virít ez az Alcatel, és az a véleményem, hogy aki itt a Corbyt ekézi, az valószínűleg még soha nem fogott olyat a kezében. Azért peace ;)

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#18) Goose-T


Goose-T
veterán

Ez a babapiskóta-forma az első telefonomra emlékeztet, ami szintén Alcatel volt. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#19) tjb007 válasza tjb007 (#16) üzenetére


tjb007
nagyúr

Sorry, elírtam, az OT-806 is QWERTY -s (az OT-701 -el kevertem)

(#20) Probber


Probber
őstag

Ez a forma nem szappantartóra, hanem szemüvegtartóra hasonlít! :DDD

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#21) Mr.Csizmás válasza Probber (#20) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

engem dudákra emlékeztet, de mindegy :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) Probber válasza Mr.Csizmás (#21) üzenetére


Probber
őstag

De a "dudákat" a djuice már egy másik telefon reklámozásával ellőtte! :DDD

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#23) DemonDani


DemonDani
addikt

Ennek az MTKnak csak valahogy a kinézetét kéne már felpucolni, mert első ránézése minden menü "gagyi" függetlenül a hasznosságától, funkciójától.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#24) Mr.Csizmás válasza DemonDani (#23) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

alsókategóriában ne várj vertu menüt :) nekem is kicsit bazárinak tűnik, de amúgy jó vétel lenne, mivel teljesen korrekt, nem igazán szutykol a menü...most jár le a hűségem, és váltanék djuice 9-esre.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26) JanFe


JanFe
aktív tag

Nem rossz keszulek :)

"There is nothing permanent except change"

(#27) RaveForce


RaveForce
veterán

7alcatel készülék után azthiszem énis elmondhatom h kedvelem (kedveltem) a márkát, mert számomra ez már akkor se az, amit a franciák csináltak, viszont alsó kategóriában nem is rossz, nameg ezt a betűtípust is jó látni, annó még a 715ösön debütált sok-sok éve, és még mindig megtartották :) az viszont zavar, h amit bocha alcatel logo-ként emlegetett, az sajnos nem más mint egy sima alcatel szócska, a régi logo középső a betüje egy tömör háromszög volt és bevolt keretezve a márkanév, nekem ez a sima felirat elég snassz, nemtom mért cserélték le :U
a telefon sebessége előtt viszont le a kalappal, elképesztő :R a facebook klienset azért megnézném milyen gyors lenne ha HSDPA-n vagy egy gyors wifi hálón kapná a kraftot
design-ra is nagyon ott van, bejön ez a high-tech forma, sokan mondják h érintős telóból design téren nemsokat lehet kihozni, hát tessék, lehet ;)

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#28) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

egy off kérdés Bog/Bocha: a videón a térképes mocorgást mivel csináltátok?

#29 danke!

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29) Bog válasza Mr.Csizmás (#28) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

iMovie powa

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#30) kaller1 válasza Bog (#29) üzenetére


kaller1
veterán

A myphone 8870 TEO-t el tudjátok hozni tesztelésre? Elvileg abban is az új MTK chip csücsül, és hasonló kockafordítós a menüje. Legalább lenne összehasonlítási alap. :)

.::> <::.

(#31) Lirion


Lirion
addikt

Ismerve a pannon árazását siman lehet a független ára 22 alatt..

(#32) fricz19


fricz19
őstag

egész pofás kis készülék
igaz inkább nőknek tudom elképzelni

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#33) Putyin90


Putyin90
senior tag

Ismét egy tök felesleges kütyü a már amúgy is széles palettán. :W :F

"Az Alcatel OT-880 egy kiváló készülék, az alsó kategória egyik sztárja lehet."

Hát szvsz nem hinném, hogy annyira fognak majd kapkodni utána.
Ebben a kategóriában 1000x jobb telefonok vannak, mind tudásban, mind külsőre.

(#34) BloodRay válasza Putyin90 (#33) üzenetére


BloodRay
veterán

Látszik, hogy képben vagy. :R :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#35) RaveForce válasza BloodRay (#34) üzenetére


RaveForce
veterán

jah tuti, mit nekünk mobilarena, mint a hazai legnagyobb mobilos lap, meg mit nekünk bocha és bog a többéves szakmai tapasztalattal, putyin90 megmondja a frenkit... :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#36) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez a készülék jó lett. Ár/érték arányban verhetetlen lesz szerintem. az MTK platform fejlődése előtt le a kalappal.Két nagyon pozitív dolog:

"a 2,4 hüvelyk átlójú, 240 x 320 pixeles felbontású, rezisztív TFT-érintőkijelzőt találjuk. A képminőség kifejezetten kellemes, a fényerőt maximálisra tolva a legnagyobb napsütésben sem lesz gondunk az olvashatósággal, a színek szépek, raádásul a megjelenítő enyhén oldalról nézve is olvasható,"

A másik a jó fogyasztás. Nincs ugyan 3G meg HSDPA de egy ekkora akkuból ilyen üzemidőt kihozni jó teljesítmény:

"A készülék akkumulátora 850 mAh-s. A gyári adatok 9 órás beszélgetési és 35 órás zenelejátszási időről beszélnek: utóbbit nem próbáltam, előbbi viszont akár rendben is lehet, amikor hozzám került a készülék, félig volt az akkumulátora, két és fél nap alatt pedig nem tudtam lemeríteni, pedig beszéltem rajta rendesen. Az üzemidőt ennek fényében három nap felettire saccolnám, persze a visszafogottabb felhasználók ennek akár a másfél-kétszeresét is elérhetik.".

Gyors szoftver, példás üzemidő, napfénybaen is jóllátható kijelző,QWERTY, kedvező ár. Mi kell még egy alap telefonnak a sikerhez?

Két kérdés:

1.Ez itt is így működik?

2. Lehet a feketén kívűl más színsémát is választani a menüben?

[ Szerkesztve ]

(#37) EczkE


EczkE
addikt

Nem gondoltam volna, hogy ilyen jóra sikerült ez a készülék, nagyon szimpatikus, ne is beszélve az áráról. :K

Bog/Bocha: OT-980-at nem kaptok mostanában? :))

Asszem mindenféleképpen!

(#38) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Nekem kicsit "bugyutának" tűnik:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#39) Samus


Samus
addikt

Aztaq...MTK...szinte hihetetlen, amit láttam. Bár a kijelző akkora, mint az N82m-é, de nem semmi, amit a telefon felvonultat. Kezdve a 3.5" jack dugóval. Amit végre minden gyártóval meg kellene ismertetni, mert egy rettentő hasznos dolog. A QWERTY kicsit kínai-műanyag gagyi hatást kelt, a gombok elég picinek tűnnek, de dicséretes, hogy van. Az pedig, hogy mindezt 22k-ért adják...Nem hinném ez alá lehet menni árban egy új billentyűzetes-érintős telefonnal. Egy kissé szögletesebb, 3" kijelzővel, Wifivel és nagyobb gombokkal ellátott példányt szívesen látnék hasonlóan jó áron. 30k-ért lenne piaca...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#40) fateless válasza Putyin90 (#33) üzenetére


fateless
veterán

:DDD :DDD :DDD

Ez egy jó vicc volt. ;]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#41) Bocha válasza kaller1 (#30) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Igen, már egy hete szóltak, hogy küldenék, de valahogy nem sikerült még lebonyolítani a szállítást. Szerintem holnap beugrom érte a Speedshopba, este pedig a rádióadás utáni sörözésen várunk, ha meg akarod nézni! ;)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#42) kaller1 válasza Bocha (#41) üzenetére


kaller1
veterán

Tüzetesen megnyomkodtam a meetingen, de egy tartós tesztet is szívesen látnék róla, azért kérdeztem. Köszönöm az invitálást, sajna nem tudok akkorát ugrani. :R :(

.::> <::.

(#43) ClioRS


ClioRS
őstag

Nem rossz teló, SMS-kutyáknak low-end kategóriába jó. Én mondjuk pénzt nem adnék érte, de valakinek biztos kell majd :DDD

Kicsit OFF, de ha már DJuice... N
em vettétek észre, hogy a reklámban, mikor 4 srác beszélget, abból 2 raccsol? Az egyik nem is kicsit...
Nincs bajom velük, nem vagyok diszkriminatív, de azért szerintem ez elég bugyuta "hiba". :U Mintha sánta emberrel reklámoznának futócipőt.

(#44) Bocha válasza Ricardo (#36) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ricardo:
1.: a link nem működik, írd meg újra, kérlek, akkor megmondom, hogy működik-e!
2.: témát lehet választani, de a háttér fekete marad, a szövegek/kiemelések színe változik (alapból: silver, red, blue)

Csizmás:
Igen, iMovie-val csináljuk, default effekt. Tetszik? :D

Probber:
Tényleg hasonlít a napszemüveg-tokok formájára. :)

Zsolto:
Lehet, hogy igazad van és csak én használtam túl sokat a TouchWizt, tény, hogy a Corby jobb mint az S5230, de összességében én továbbra is az MTK mellett tenném le a voksom, komolyan. Persze az új TouchWiz (Monte) már más, jobb, de azért megnézném az MTK-t ugyanazon a hardveren (nagyobb méretű, kapacitív kijelzőn). Lehet, hogy meglepődnénk.

64b0r:
Viccelsz? Természetesen AZ a Hajdú Péter, a nejével együtt szoktunk sörözni. :P Egyébként nem, ő PeetWhite az SE-Portáltól.

tjb007:
Mint azt a cikkben is írtam, a Shift (felfelé nyíl) plusz O nálam az alsóvonal, nem a kötőjel.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#45) persil


persil
nagyúr

Én nem értem ezeket az új design-okat...

Miért kell minden telefonnan ennyire gusztustalanul ocsmányul kinéznie?:S Ez valami förtelem.
A samsung corby is példának okáért, de mondhattam volna néhány nokiát is, vagy bármelyik gyártónál vannak ilyen szappandoboz alakú förtelmek.

Ezek nélkül is lehetne fiatalos, esetleg gyerekes telefont csinálni, de ez így annyira csúnya :S

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#46) Mr.Csizmás válasza Bocha (#44) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a térképes mocorgás dolgot kerestem régóta. az utazgatásainkból csinálok filmet, és jól jönne :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#47) KennyONE


KennyONE
aktív tag

Pár észervétel:
(naptár, jegyzettömb, diktafon, stopperóra, mértékegység- és valutakonverter stb.)"
"...események, óra, naptár, időjárás, hírek (RSS-olvasó), zenelejátszó, háttérképváltó, rádió, jegyzettömb, e-mail, profilváltó, világóra."
Azt a pár betűlemaradást elnézzük :)
Jó lett a teszt, a telefon is tetszik és nekem a menüfelépítés is jobban tetszik mint a samsung corby TXT-nél.

[ Szerkesztve ]

(#48) PierNight válasza Bocha (#44) üzenetére


PierNight
aktív tag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha megy a zene és az oldalsó hangerő gombot hosszan nyomva tartom akkor átugrik a következő számra vagy sem? Max, hány gb-os micro sd-t kezel a cucc? (lehet,le volt írva de csak átfutottam a tesztet..)

Ezen az MTK-n nagyon meglepődtem..konkrétan gyorsabb mint az arénán az s-class...:D

(#49) plus44


plus44
veterán

Jéé, ott vagyok a videón a Facebook-on :DDD (vágó dávid)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#50) Ricardo válasza Bocha (#44) üzenetére


Ricardo
félisten

[link]
2."de a háttér fekete marad"

Erre voltam kíváncsi,köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.