Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-19 10:23:54

LOGOUT.hu

Alcatel OneTouch Watch

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Egész jó kis kütyü, baráti az ár is, csak kérdés hogy meddig marad versenyképes a funkcionalitása... :U

B.Cs.

(#2) haris


haris
őstag

35ezer... Muhaha

Azt hiszem alakul ez, de nekem max a felét éri.
És lesz is annyi hamarosan.

(#3) Forest48


Forest48
aktív tag

Bocs ha átsiklottam rajta, de nem találtam, hogy gps hiányában azért a telefonét használva navigálni lehet-e rajta. Van benne ilyen lehetőség?
Nekem egy okosóránál ez alap, mert sokat sétálok és jól jön ha nem kell elővenni a telefont.

(#4) Legendd válasza haris (#2) üzenetére


Legendd
senior tag

Azért ne akarjunk már tényleg mindent 10 forintért elvinni :) állandóan ez van, ha másfél giga RAM van valamiben, akkor miért nem kettő, ha valami 35 ezer, miért nem feleannyi :)

Alea iacta est!

(#5) Legendd válasza Forest48 (#3) üzenetére


Legendd
senior tag

Nincs benne, ha futsz, csak a leírt adatokat méri, azt nem kezeli, hogy merre jártál.

Alea iacta est!

(#6) axioma


axioma
veterán

Az ebresztes az fix idopontos ebben, vagy tudja az okos ebresztest is?
Egyebkent hatarozottan kezd alakulni a szegmens. Mondjuk en pont nem feltetlen ragaszkodnek a kerek formahoz, es az se tul szimpatikus, hogy a keretet "osszefirkaltak" a gyengebbek kedveert... (ennel jobban csak az duhit, ha annyira hulyenek neznek, hogy a percre atvaltast irjak ra egy orara, brrr.)

(#7) Forest48 válasza Legendd (#5) üzenetére


Forest48
aktív tag

Köszi, akkor megvárom a második generációt, hátha.
Lehet, hogy nem bírná el a hardver a térképet?!
Az ára kifejezetten baráti, nekem a térkép funkcióval ennyit megérne. Fájdalomküszöb alá árazták.

[ Szerkesztve ]

(#8) Zoja™


Zoja™
őstag

Telefonról írtátok a cikket? Nem vagyok egy grammarnazi, de minden oldalon van legalább 2 szembetűnő hiba...

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz és még néz is ki valahogy.

(#10) Bocha válasza Zoja™ (#8) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Küldd el őket privátban Legenddnek, kérlek! :R

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#11) Duree


Duree
veterán

Na v égre egy szerethető okos óra,.mentes a fölösleges dolgoktól,igazán kedvetö áron.

duree54

(#12) HaZse


HaZse
őstag

Na végre egy olyan óra, amiben nem egy erőmű dolgozik és nem az a sz@r android wear. Ha működne WP alatt, akkor akár meg is kockáztatnám a vásárlását.

haris Te nem vagy semmi fószer hallod. Ez egy teljesen jó ár egy ilyen eszközért. Ugyan muatss már nekem egy hasonló árú eszközt ilyen tudással és persze üzemidővel.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#13) jagada


jagada
őstag

Hol/honnan lehet Mo-n megvásárolni?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#14) MPite válasza jagada (#13) üzenetére


MPite
tag

Edigitalba 40ért rendelhető, július közepén érkezik várhatóan. Máshol még nem látom én se...

(#15) mizoli


mizoli
addikt

Nem vitás, tényleg jó ára van.
Azt várom, hogy mikor kezdenek el az okosórák is "pengésedni" :) , mert azért a 10.5 mm elég vastag.
Nem csak az Alcatelé, az összes.

(#16) Zoja™ válasza Bocha (#10) üzenetére


Zoja™
őstag

Megtörtént :R

[ Szerkesztve ]

(#17) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Az Apple Watch aranak harmadaert-negyedeert ez durvan jo ajanlat. Persze tictac engine nincs, de az alapvetoen szukseges dolgokat ez is tudja.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#18) Simi87


Simi87
senior tag

Nem android-os, és jól is néz ki. Erre tutti vevő leszek.

(#19) babosmiki


babosmiki
addikt

Egész pozitív az összkép! :)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#20) dionaea


dionaea
őstag

egész jó az ár sem vészes.

(#21) Legendd válasza Zoja™ (#16) üzenetére


Legendd
senior tag

Thx :)

Alea iacta est!

(#22) tjb007


tjb007
nagyúr

Ha már szerepel a tesztben az MCU típusa meg lehetett volna még említeni azt (érdekességként), hogy 256 kB RAM-mal és 2MB flashmemóriával van ellátva.

Amúgy tényleg nagyon jó ajánlat ez ennyiért és még aránylag jól is néz ki. Cserélhető szíjjal lett volna az igazi, de ugye mindennek megvan az oka.

[ Szerkesztve ]

(#23) Zoja™ válasza tjb007 (#22) üzenetére


Zoja™
őstag

Azért az kemény. :D

A Wear-es órák meg ,,szenvednek" a Snapi 400-al meg az 512 MB RAM-mal.

Itt látszik, hogy a kevesebb néha több...

(#24) babosmiki válasza Zoja™ (#23) üzenetére


babosmiki
addikt

:DD

Nekem volt wear-os órám, utáltam..

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#25) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Azt lehet tudni hogy a számlap típusát lehet utólag cserélni, bővíteni, vagy a csak a gyárilag előtelepített 3 fajta számlap (2 analóg és 1 digitális) közül lehet választani?
Amúgy szerintem korrekt, bár én nem voltam nagy híve ezeknek az "okos" kütyüknek, de ez kifejezetten felkeltette az érdeklődésem.
Köszi!

ˣ

(#26) tjb007 válasza Zoja™ (#23) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az Android Wear azért egy "kicsit" komolyabb, komplex rendszer mint egy ilyen RTOS, az erőforrásigénye is jóval nagyobb. Annyira minimális egy ilyen rendszer erőforrásigénye, hogy már nevetségesnek tűnik az Android mellett.

[ Szerkesztve ]

(#27) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ba...meg ez nagyon jo lett.

Mar a Veletechen is tetszett a dolog, a GPS jol jonne.

Uzemido is jo.

Az Alcatel jol csinalja.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) moleculez


moleculez
veterán

Na így már barátságos a dolog. Kár hogy a szíj nem cserélhető, gumi szíj ki van csukva, csak bőr. De amúgy szerintem egy okosoranak pont ennyit kell tudnia. A kijelző így képeken nem győzött meg, bár ennyiért elnézem (hahaha).

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29) Simi87 válasza tjb007 (#26) üzenetére


Simi87
senior tag

Szerintem pont ez az android legnagyobb hátránya, és ezért lesz vonzó sokak számára ez a cucc, soha nem gondoltam volna, hogy vágyni fogok egy Alcatel termékre, de ezt egyből megveszem.

(#30) Graphics válasza Simi87 (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Es meg mindig sehol az MTK platformja, mert ok is csinaltak vmi okosóra hardvernek valót.

Mondjuk ott passzolom milyen rendszer lenne.

Az Alcatel jo iranybol kezdett neki.

Pont az Androisosrak baja , Hogy a csupaszitas ellenere is mindent akartak bele...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) Zoja™ válasza tjb007 (#26) üzenetére


Zoja™
őstag

Természetesen nem volt célom összehasonlítani a két rendszert. De bánja a bánat, ha nem egy komplexebb rendszer teljesít szolgálatot a kütyün, ha annak több pozitívuma van, mit negatívuma. Ez alatt a hosszabb üzemidőt értem például és mivel nem is egy mindent kiváltó kütyü az okosóra, szerintem ez a koncepció bőven jó.

Sőt, ha már kell egy okostelefon és egy okostelefonos alkalmazás is hozzá, akkor szerintem sokkal jobb, ha abban vannak a főbb funkciók, így kvázi az óra tényleg csak egy megjelenítőként szolgál, a feladatokat meg elvégzi a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#32) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Szerintem is ez az értelmes irány. Nem pedig egy jó mobiltelefon árába kerülő konkurencia . Értelme nincs a drága wear és apple órának. Mert ezek kiegészítők. De itt már nagyon közelednek az ideálishoz. Mind árban, üzemidőben, designban.

(#33) tjb007 válasza moleculez (#28) üzenetére


tjb007
nagyúr

Cserélhető szíjjal nekem is jobban tetszene, de ugye annak is megvan az oka, hogy miért nem lett olyan.

(#30) Duliee

A MediaTek rendszerének LinkIt a neve és ez is egy RTOS. Hogy sehol nem lenne? Egy csomó órán az van (majdhogynem az összesen), például ezen és ezen is (az MT2502-vel egyetemben, ami az Alcatel órájában lévő MCU-nál jóval komolyabb SoC).

(#34) Graphics válasza tjb007 (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R

Nezelodok, engem inkabn vmi komolyabb kinai gyartotol erdekelne :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) tjb007 válasza Graphics (#34) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mi értesz komolyabb alatt?

(#36) Simi87 válasza Graphics (#34) üzenetére


Simi87
senior tag

Ki gondolta volna. :D

(#37) tjb007 válasza tjb007 (#35) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak nem Lenovo? :D Közben leesett.

(#38) ALBY


ALBY
senior tag

Nagyon csinos, jónak tűnik műköésben is, és az ára is korrekt lett.
De az akksi itt is kiábrándító.

Várom további a Alcatel óra verziókat, ügyesnek tűnnek.

Cserélhető szíjjal még jobb lenne, pedig ez is szép, de már csak a variációk és az elhasználódás miatt is.
A töltést pedig mágnesesen is meg lehet oldani kultúráltan, vízállóan.

Itt is azért kicsit sok a felesleg szerintem.
A pedig GPS pedig főleg agyonvágná. Ott telefonban a GPS, azon futó progi oldja meg amit kell ha tényleg szükséges lenne, nem egy órát kell terhelni vele. Képet küldje a telefon az órára a légyegről.
(Plusz természetesen az akku is elhasalna ugyebár a GPS számolgatástól, aztán még rajzoljo is térképet...
Teljesen rossz irányú gondolat. Ahogy az is az volt hogy SIM modul is legyen órákban.
Inkább a naviációs programba kéne olyan plugin ami óra felé át tud tolni egy arra a képernyőre optimalizált infót. (ez Android Wear-nél lesz csak gondlom lehetséges, cooperációk és szabványok szükségesek) )

GPS: könyörgöm, elmész futni, olyan távra ahova telefont sem! akarsz magaddal vinni,
aztán vissza akarod egy térképen nézni hogy hol voltál az előbb? Elfelejtetted hol futottál? És ha megmondja mire mész vele?
Hacsak nem minden nap agyrázkódással és amnéziával kelsz, gondold meg újra ezt a "hasznos szolgáltatást"...

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#39) Gladiator124


Gladiator124
csendes tag

A pulzusmérőt a telón más progik is tudják használni (Runtastic, endomondo)?

Minimális célunk a maximum....

(#40) kortic


kortic
tag

Korrekt ennyi árért, a tetszett plecsnit megérdemli :K

filekezelőt nem láttam említve az órán, kíváncsi lennék van-e.
(mondjuk azt lehet olvasni, hogy egy irányú a kommunikáció, a teló értesít az órán és kész, szóval valszeg nincs)

Én olyan okosórákra lennék kíváncsi, amik tudnak txt, doc, pdf szöveges fájlokat olvasni a kijelzőn, egy Sony SmartWatch 2-n láttam txt olvasást, de pdf olvasásra képes okosórát még nem láttam. Ha valaki talál olyat, megkösszönném, ha írna :DDD

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#41) kortic válasza kortic (#40) üzenetére


kortic
tag

Korrekt ennyi árért :W :C Jól megaztmondtam :DDD
vagyis Korrekt ezért az árért :))

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#42) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Nekem nagyon tetszik.
Az ára se rossz. Várok vele pár hónapot,( persze csak az után, hogy egyáltalán lehet majd kapni hivatalosan is ) és ha icipicivel zuhan az ára, akkor Karácsonyra a fa alatt lesz!
:)

(#43) caprine


caprine
aktív tag

A GPS azért nekem erősen hiányzik belőle, és akkor tényleg a telot se kellene magammal vinni, ha a hegyekbe megyek. Kinézetre jópofa, szerethető készülék, reméljük bejön az Alcatelnek és akkor jöhet az újabb verzió belőle.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#44) Saccco válasza Graphics (#34) üzenetére


Saccco
nagyúr

Esetleg Zeaplus Watch DM360? ($79)
Specifikáció - ez is MTK-s.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#45) Lacee1986 válasza Gladiator124 (#39) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Ha jól tudom azok csak speckó pulzusmérőket támogatnak.

@Saccco: Azon még az óralapok is olyanok mint a Moto-n. :D

[ Szerkesztve ]

(#46) Saccco válasza Lacee1986 (#45) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha már lúd, akkor legyen pontosan ugyanolyan kövér...

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#47) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ilyesmi áru és hasonló designal rendelkező androidos van valahol?

(#48) HaZse válasza Saccco (#44) üzenetére


HaZse
őstag

Ez már nem rossz. Már csak egy AMOLED-es ilyen cucc lenne a jó. (Ugyebár akkor egy fekete háttérrel az üzemidő is több lenne)

Misser Ezzel én is így vagyok valahogy. Nem értem, hogy miért nem tudnak egy alkalmazást írni WP-re.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#49) Misser


Misser
tag

Nem lenne rossz, ha wp kompatibilis is lenne.
Szerintem vennék egyet.

(#50) Freezee válasza Saccco (#44) üzenetére


Freezee
senior tag

Ez jól néz ki :K
Van eseleg hasonló kinézetű más gyártótol is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.