Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

"0,3 megapixeles előlapi kameráról pedig már bármit is próbálnánk mondani, élből kegyetlenségnek hangzana, úgyhogy inkább csak konstatáljuk oktalan létezését."

nos azthiszem ezekért a szövegekért szerettem mindig is a mobilarenát :)

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#2) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Az egész hulladék...pillanat alatt fog belassulni ezzel a vassal....

(#3) helixP válasza DarknessHope (#1) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértek, kicsit visszajön a régi feeling :) Új színfolt lesz AliceWake kolléga.

Totál jó low budget eszköz. Magyar kiosztással még a billentyűzet is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#4) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Milyen vastag a cucc a billentyűzetes tokkal együtt összecsukva?

Minden szavam magánvélemény!

(#5) kalmanahos


kalmanahos
tag

mondjuk ennyi penzert kapni windowsosat, amit legalabb lehet is hasznalni erdemben

(#6) crue válasza kalmanahos (#5) üzenetére


crue
őstag

Mostanában pont azt hallom/olvasom mindenhol, hogy tableten szenvedés a windows, nem arra való.

(#7) rdt89


rdt89
addikt

Szerintem a billentyűzet helyett erősebb hardver vagy ram mehetett volna mellé. :)

(#8) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

A koncepció szerintem nem rossz, az árazás sem, de a belseje gyenge.

B.Cs.

(#9) AliceWake válasza tothmaxy182 (#4) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Na, azt pont nem mértem :( Olyan másfél centire tippelném, de holnap milliméterre pontosan is meg tudom mondani, ha még aktuális a kérdés.

Non omnis moriar.

(#10) Wesder


Wesder
félisten

Nem rossz. Filmezni tökéletes.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11) tjb007 válasza kalmanahos (#5) üzenetére


tjb007
nagyúr

Persze, lehet, csak nem ekkora kijelzőátlóval és nem itthon.

(#12) moleculez


moleculez
veterán

Kár a gyenge vasért. Belakás után egy hét, és kezdődik a hajtépés. Amúgy mindig is gyengéim voltak a billentyűzetes tokok, tetszik, főleg ennyiért. Van harmad áron wines tab, de ne minek...

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) mcs


mcs
veterán

Fogalmam sincs, ki mire használja a telefonját vagy tabletjét, de én személy szerint soha nem találkoztam olyan esettel használat közben friss készülékkel, hogy 1 gigányi ramos droidon komolyan belassult volna a rendszer. :F
Kivéve a boltban kiállított darabok, de azok között még a legerősebb telefonok is meg vannak roggyanva. :D

(#14) Dominó85


Dominó85
veterán

45k-ért kintről lassan Cherrytrail + 2/32/64GB variánst lehet majd kapni. Minden téren borzalmas ez a tablet.

* Péter - 06302461862 *

(#15) Beri78


Beri78
őstag

megvenni jó lehet ennyiért - tényleg, de pár hét használat után megy is az eladó sorba - biztos, hogy a rendszer nem lesz "gördülékeny"...

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#16) Chebbie


Chebbie
tag

Az ilyen 1GB/8GB kombós ipari hulladékok gyártását ideje lenne elfelejtenie a gyártóknak... 3 éves tabletem is ennyi memóriával volt felszerelve, de már akkor sem volt egy világbajnok ez a koncepció, ma meg aztán főleg nem, és akkor már a 1280 x 800 felbontásról 10 inchen már nem is beszélek... :W

[ Szerkesztve ]

(#17) tothmaxy182 válasza AliceWake (#9) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Annyira nem fontos! Köszi szépen, a tippelés is bőven elég! :R

Minden szavam magánvélemény!

(#18) Aron1988


Aron1988
tag

A 2013-as LG Gpad 8.3 óta nem volt olyan készülék, ami 80 ezer Ft alatt hozta volna a FULLHD-t. 3 éve várom azt, hogy jöjjön ennek egy alternatívája, vagy folytatása. Úgy tűnik, akinek nem elég a 1280-as felbontás, és sok a 120ezres ár, az hoppon marad.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#19) csobolade válasza Aron1988 (#18) üzenetére


csobolade
csendes tag

A Lenovo tab 2 a10-70 80 ezerért full hd. Annyi, hogy állítólag nem szabad Android 4.4-ről frissíteni, mert wifi és hangerő gondjai lesznek.

(#20) Romvr válasza Aron1988 (#18) üzenetére


Romvr
őstag

"Úgy tűnik, akinek nem elég a 1280-as felbontás, és sok a 120ezres ár, az hoppon marad."

Laptopok között is hasonló a helyzet. Ha nem akarsz méteres ikonokkal operálni egy söralátétnyi asztalon 15" körül (1366x768) akkor ott járunk hogy 180 ezer, valami tiglitangli vassal mögötte. Ha szeretnél még egy I5-öst is bele és elég az Intel HD, akkor máris 230... Holott "alap" felbontással már 160-ért megveszed ugyanazt a gépet. Ráadásul Business kategóriában kell vadászni ha nem akarsz borotválkozótükör kijelzőt, hanem mattot. Ott meg rádobják a business felárat és rögvest 270-300...

Hely de jó tudatos vásárlónak és nem megvezetett consumernek lenni...

(#19) csobolade:
"A Lenovo tab 2 a10-70 80 ezerért full hd. Annyi, hogy állítólag nem szabad Android 4.4-ről frissíteni, mert wifi és hangerő gondjai lesznek."
Én csak Nexus-t vennék mindenből ha nem fájna nekik az SD kártya bővítés és tennének beléjük hozzá lehetőséget. Stock Android, azonnali frissítés, tesztelt hardver... csak van olyan hülye (én?) aki szívesen tenne a gyári tárhely mellé még másik 58Gb-ot, vagy mivel már 64bites prociknál vagyunk 119Gb-ot adatnak. De a Google azt mondja hogy "nem kell az neked". Így nem kell az nekem... mármint a Nexus.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#21) boncser


boncser
aktív tag

Csak nekem furcsa hogy egy 10" tabletbe 4060 mAh akksi fért? :F

[ Szerkesztve ]

(#22) rdt89 válasza Aron1988 (#18) üzenetére


rdt89
addikt

Onda tablet 45-50 között van 9.7" -s és a FHD-nél jobb mert Retina kijelzős és dual boot-os. :)

(#23) TaaT


TaaT
veterán

Ennek a billentyűzetnek próbálta már valaki a touchpados verzióját?

Give them hell Ukraine!

(#24) Romvr válasza boncser (#21) üzenetére


Romvr
őstag

Nem csak neked, de ez a mai trend. Kijönnek a csúcs, hiper-szuper tulajdonságokkal rendelkező eszközök, amik jó ha mennek 3-4 óra kijelzőidőt és készenlétben is max 15-18 órát. (Tisztelet a kevés kivételnek)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#25) Wesder válasza TaaT (#23) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem megy ha BT-s, mert ugye a droid kezeli az egeret.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26) helixP válasza TaaT (#23) üzenetére


helixP
nagyúr

Na és ilyen van magyar ékezetesen? :)

[ Szerkesztve ]

(#27) TaaT válasza Wesder (#25) üzenetére


TaaT
veterán

Azt gondolom hogy megy, csak olvastam külföldi oldalakon hogy egyeseknek laggolt az egér ezzel :)

helixP: Nem láttam még. :)

Viszont van világítósban.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#28) dutrás


dutrás
őstag

Igazi hamisítatlan Alcatel termék. A szinte minősíthetetlenül gyenge hardver már már védjegyévé vált.

P50 pro/P40 Lite

(#29) Permet Elek válasza Aron1988 (#18) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Pl: ASUS MeMo Pad 7 (ME572CL) És a testvérei. Igaz már nem kapni újan.

[ Szerkesztve ]

(#30) #80439296


#80439296
törölt tag

Tudjátok, miért életlen a teknősös fotó? Mert csak úgy huss... :DD

A vas gyenge, a fotók xarok, viszont a videó meglepően (tényleg!!) jó lett; bőven a vállalható felett.

És igen, 10" HD Screen Android 4.4 A33 Quad-core 1GB 16GB Tablet PC w/ Bluetooth Miracast OTG: ez jelenleg a tájnidílen ~20 rugó + magyar állami sarc.

(#31) erer1000 válasza Chebbie (#16) üzenetére


erer1000
őstag

én 256MB/4GB tabbal kezdtem 4éve
600MHz CPU :DD
800x480 7"

na mindegy :DD :DD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#32) johnny500


johnny500
tag

Tényleg gusztustalan hogy egy új eszközben ilyen cucc van és, hogy már évek óta (direkt?! ) nincs fejlődés tablet téren.

(#33) #80439296 válasza johnny500 (#32) üzenetére


#80439296
törölt tag

Nekem is egy 4. éves van...

(#34) tybsen válasza mcs (#13) üzenetére


tybsen
addikt

Még a hozzászólás jogát is megvonnám attól, aki 1GB-os androidos készülékekkel ilyen méretékben elégedett és nem érti, mire jó, ha több a RAM. :((( :U

Szégyen 2016-ban, hogy ilyen specifikációval adnak ki bármilyen eszközt.

(#35) drfedayn


drfedayn
tag

Ennyiért inkább rendelek valamelyik storeból egy kínai dual boot os csodát

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#36) RawrrSoul


RawrrSoul
csendes tag

Mondjuk szerintem a koncepció is elég gyatra!

No, DE!

Jelenleg egy Alcatel One Touch Pop 10-es tablet-el gyúrom az ipart. Nagyjából hasonló a konfiguráció, 4x1.2 GHz (fejből meg nem mondom milyen proci, Google-özni meg nem esik jól :D ), 1 GB RAM, 8 GB tárhely (szégyenletesen kevesebb mint 2 GB használható belőle...) meg Android 5.x.x! Az apróbb különbségek ott kezdődnek, hogy a Pop 10-nél is van billentyű, de nem csak bt-s kapcsolat van a készülék és a tartozék közt, hanem fizikai is, igy (lebuktam, a tablet-ről irok, ezen sincs hosszú i betű :D ) pl. lehet egyszerre tölteni a tab-ot meg a billentyűt. (szétszedve ritkán is haszálom) Mondjuk nem tudom, vitatkoznék azzal, bár készülék függő, hogy ez a konfiguráció nem nyújt elég teljesitményt a minden napokra. Napi több órát használom, netezés, filmezés, képszerkesztés és még a játék is belefér, de nem tudom azt mondani, hogy lomha lenne. :D

És mondom ezt úgy, hogy nekem nincs jelenleg PC-m vagy laptopom, ez a főállású masinám, igy tényleg le van terhelve rendesen!

n o p e !

(#37) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Elég gyenge eresztés lett. Köszi a tesztet.

(#38) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Teljesen korrekt cucc ennyi pénzért

Huawei Mate 9

(#40) TaaT válasza twollah1976 (#39) üzenetére


TaaT
veterán

ebay és aliexpress teli van vele

Give them hell Ukraine!

(#41) Den Hadnagy válasza tybsen (#34) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Kicsit szvsz túlreagálod a dolgot. Abban igazad van, hogy egy gigával szégyen bármit kihozni 2016-ban, de az azért erős kijelentés, hogy egy gigával minden androidos cucc használhatatlan lenne (nem ezt mondtad konkrétan, de kb ez a lényeg, ha nem, akkor sorry) . Volt egy gigás telóm pár éve, együtt lehetett élni vele, a mai napig használhatóan teszi a dolgát.

A sok ram jó dolog, ez nem vitás, de nem ezen az árszinten. Szerintem ennyi pénzért ez a cucc korrekt.

A cikkhez: 180 mAh két órás töltési idővel, wut?

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#42) erer1000 válasza Den Hadnagy (#41) üzenetére


erer1000
őstag

médiában 11ezerért 512MB 4.4-es android tab 4GB háttértárral.
szerintem ahhoz képest mesés az 1 GB :DD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#43) Becksman


Becksman
őstag

Egy snapi 410+ 2gb ram/ 16gb rommal dztem ilyen áron jó lenne vagy még esetleg 50kért és akkor benne lenne egy legalább 320ppis kijelző... De ez így kiábrándító. Még a lumia 535öm is jobb és az a zsebembe is elfér valamint a kijelző 220ppi ami kevés de ettöl is több .....

Samsung A54 5G 8+256GB

(#44) dutrás válasza H.Istvan25 (#38) üzenetére


dutrás
őstag

Minden alcatel termékre rásütöd hogy korrekt meg hogy milyen jó kis cucc? Néha gondolkozz is! Nézd meg a többi gyártó készülékét és hasonlítsd össze őket. Attól hogy valami olcsó nem biztos "sőt" egyáltalán nem biztos hogy jó is.

P50 pro/P40 Lite

(#45) H.Istvan25 válasza dutrás (#44) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ennyiért tudsz ennél jobbat?

Huawei Mate 9

(#46) igori válasza Den Hadnagy (#41) üzenetére


igori
tag

1 GB RAM KK-ig elég. És pont...

(#47) tybsen válasza Den Hadnagy (#41) üzenetére


tybsen
addikt

Nem mondom, hogy használhatatlan egy 1 GB-os készülék, nekem is itt van még másodtelefonként a régi Galaxy Nexus :B De úgy feltüntetni a dolgot egy mobiltelefonokkal foglakozó oldal (elvileg szakmai) fórumán, hogy kb el sem tudja képzelni hogy minek kellhet másoknak több memória 2016-ban...

(#48) mcs válasza tybsen (#34) üzenetére


mcs
veterán

Most vettem néhány napja egy 2 gigás Doogee X5 Pro-t, mert ár-érték arányban szimpatikusnak tűnik. Az előző két telefonom 1 gigás volt KitKattel (Samsung Ace 4, Sony E4G), de nap mint nap kezembe veszek Lollikat is ugyanennyivel, és az olyan alap dolgokkal, mint néhány füles böngészéssel, youtubeal, office doksikezeléssel, és zenehallgatással sosincs gondjuk. Talán én vagyok igénytelen, hogy nem rakok fel több tucat olyan appot pluszba, amik fölösen ülepednek a ramban? :F

[ Szerkesztve ]

(#49) tybsen válasza mcs (#48) üzenetére


tybsen
addikt

"Fogalmam sincs, ki mire használja a telefonját vagy tabletjét, de én személy szerint soha nem találkoztam olyan esettel használat közben friss készülékkel, hogy 1 gigányi ramos droidon komolyan belassult volna a rendszer. :F"

" (...) az olyan alap dolgokkal, mint néhány füles böngészéssel, youtubeal, office doksikezeléssel, és zenehallgatással sosincs gondjuk."

Na pont erről beszélek, hogy miközben alig használod valamire a telefont, olyanokat írsz hogy el sem tudod képzelni hogy mások mire használhatják..?

De ilyen felhasználás mellett is simán elég egy messenger vagy egy WhatsApp üzenet, meg mondjuk telefonálni szeretnél és máris elkezd akadozni egy ilyen telefon.. és akkor egy térképet például már ne is akarjunk megnyitni).

Azt sem értem egyébként, hogy minek vettél 2 GB RAM-os telefont, ha annyira jó az 1 GB. Mert a doogee x5 pro-ban (a hd kijelző mellett) éppen a 2GB RAM az érdekes, ezért olyan jó az ár-érték aránya ebben az árkategóriában.

Kb mintha azt mondaná valaki, hogy nem érti, miért laknak mások két szobás lakásban, miközben ő maga egy mini garzonban is boldog... majd kiderül hogy éppen most vett egy két szobás lakást. :DDD pedig el sem tudja képzelni hogy minek az a két nagy helyiség.

[ Szerkesztve ]

(#50) mcs válasza tybsen (#49) üzenetére


mcs
veterán

37ért a ,,Dugi" telefon nem csak 2 gigányi ramot ad, hanem minden mást is, amit mai márkásabb telefonból minimum 60-70ért kapsz meg egyszerre, mint pl 16 giga rom, hd kijelző és otg képesség. A Samsunggal és Sonyval voltak egyéb jellegű gondjaim, így inkább kerestem egy olcsóbb, és lehetőség szerint minél jobb képességű telefont. :)
Már amiért kapásból megérte nekem, az a jó minőségű füles kimenet, aminek ráadásul a hangerejét minden gond nélkül fel tudtam turbózni az mtk szervíz menüjében.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.