Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) androgay


androgay
kezdő

3 - 2 - 1!

Borzalmas, alig adunk el belőle, nem csoda...

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

40k ezért a szarért? Na neee.
Pár éve még volt relevanciája ezeknek a tableteknek, de ma már nincs, mivel olcsón is lehet kapni egész jó telefonokat, egészen friss rendszerrel (már nougatos is kevesebb van, inkább az Oreo a divat már itt is). Persze 8 col, de kit érdekel a 8 col, ha már 6-6.5 colos telefonok is vannak 30k alatt, ennél jobb hardverrel.
40 ezer ft öregem...

(#3) Solten


Solten
addikt

Ilyenekre kellene jo nagy birsagot szabni kornyezetszennyezes cimen, elmenne a kedvuk a hulladek gyartasatol...

Saor Alba

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

40 ezret a Huawei T3 8 tabletért sem adnék, pedig az mérföldekkel jobb, mint ez. Az akku ideje nagyon jó, a kijelzője patent, a hangminősége klafa. Kamerában lehet gyengébb, mint ez (bár nem használhatatlan), illetve sajnos akadós az is.

(#5) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Hulladék.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#6) aujjobba válasza Solten (#3) üzenetére


aujjobba
addikt

Pontosan ez jutott nekem is eszembe.
Örülünk hogy néhány országban sikerült már betiltani a műanyag szívószálat, szuper, közben meg ontjuk magunkból ezeket a használhatatlan szarokat, ami néhány hónap után a kukában fogja végezni az összes.

(#7) szemy94


szemy94
senior tag

4G router-nek jó, legolcsóbb előfizetés mellé ingyen, de előfizu nélkül max 20000 bevezetö áron gondoltam elsőre, aztán eszembe jutott, hogy 4-5 éve vettünk ismerősnek Dual 3G tabletet ~30000 ft-ért, a hardvere kb. ennyit tudhatott, csak még 4-es drodiddal. Szóval nagyon nagy jó indulattal legyen 20k mégis, aztán 1-2 hónap múlva 15 kártyásan, annyit ér

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#8) jenei1994


jenei1994
addikt

2019-ben andoridnál 1gb ramot jó lenne már elfelejteni...

(#9) szemy94 válasza jenei1994 (#8) üzenetére


szemy94
senior tag

+1, DE! A GO-nak a Google 1GB-nál szabta meg a határt, ha attól többet kap a készülék, akkor nem telepíthető rá a GO.
Más kérdés, hogy vajon 2GB RAM-mal, és sima droiddal, hogy futna a készülék :U Szerintem jobb lenne...

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#10) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

A go rendszer kb arra jó hogy a bentragadt trágyát eladják balekoknak

(#11) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A Lenovo ezt feléért adja.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12) SkyLine3000 válasza Plazmacucci (#11) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az ilyeneket semennyiért sem kéne adni. El kéne felejteni végleg!
Ennyi erővel lehetne árulni Pentium I-es, vagy akár 486-os számítógépeket is, mert egy win95 vagy 3.1 elfut rajtuk...

(#13) atike


atike
nagyúr

2-3 éve még elment volna... De most... Vicc. Van olyan ember aki meg fogja venni? Előre sajnálom.... :)

(#14) forgonati


forgonati
őstag

És pont a műanyag mentes hónapban???

Keelah Se'lai!

(#15) Plazmacucci válasza SkyLine3000 (#12) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Csak HDD-vel is lehet még notebookot kapni, úgy hogy a bajok nem itt kezdődnek. Az olcsó szarokra mindig is szükség volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez egy remek készülék mazochistáknak. :D

Illetve marketingből ötös, hogy hogy NE adjunk el gépet azoknak, akik használni is akarják.

A múltkor láttam banki, orvosi rendelői érkeztető tabletet, szerintem ez a gép ezt sem bírná el. Pedig kő egyszerű, és csak egy dolgot kellene kezelgetnie. A hardver képességeit tekintve biztosan állítom.

Ergo: Ez tényleg egy szemét! És ez sajnálatos. Nulla megelédettségi értékre tervezni egy pazarló erőforrást? Egyetértek azzal, hogy az élettartama hosszú lesz - a teljes újrafelhasználásig. De kézben? kicsit nyomkodják, megállapítják, hogy szar és el lesz téve.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17) aujjobba válasza Polarstar (#16) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerencsétlen kongói kisgyerek az élete árán túrja a kobaltot, hogy aztán akkumulátor készüljön belőle ebbe a szarba, amit a nyugati ember egy-két nap nyomkodás után behajít a fiókba, vagy rosszabb esetben a kukába.
Na mindegy is, a műanyag szívószál már be van tiltva itt-ott, kicsinek is örülni kell.

(#18) Plazmacucci válasza aujjobba (#17) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha nem a bányában dolgozna akkor a kávé ültetvényeken vagy valami hsonló munkát végezne egész életében. Ez nem a gonosz európai piac okozata.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) Noukoum


Noukoum
veterán

40rongy?:U :U

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#20) aujjobba válasza Plazmacucci (#18) üzenetére


aujjobba
addikt

Nyilván, vagy éhenhalna munkalehetőség és kereset híján.
Azért azt gondolom, hogy a kávéültetvény nem annyira aggályos egészségügyi szempontból, mint egy kobaltbánya.

(#21) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Volt Alcatel tabletem, de soha többet...

(#22) taptaq


taptaq
aktív tag

Egyszer volt Alcatel telefon a családban, soha többet megfogadtuk.
Ezt a cikket elolvasva, rendesen elborzadtam, mi ez az ipari hulladék. :(((

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#23) Castell


Castell
aktív tag

Off: Alcatel 1s mobil tesztjére kíváncsi lennék. Egyenlőre itthon 35 ezres árral nyitott, de könnyen lehet, hogy bezuhan a bejelentett 30k-s ársávba vagy alá, így lehetséges, hogy az egy különösen ajánlott teló lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#24) doooo válasza Solten (#3) üzenetére


doooo
veterán

+1
A Google-lel együtt kellene büntetni ezeket, lévén ők ösztönzik ezeket a rémálmokat az idióta Go-val. 2013-ban nagyjából ilyen volt a belépőszint, ma már ez messze nem számít annak sem.

(#25) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Volt már ilyesmi tabletem, kb 2014 környékén. Nem is csodálom, hogy nem nagyon hallunk az Alcatelről, ilyen cuccokkal kijönni 2019-ben...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) LyonnaisFan1 válasza janeszgol (#2) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

A medianal a Huawei 2gb ram 8col mediapad ennyi. Es koroket verne erre.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#27) SkyLine3000 válasza Plazmacucci (#15) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Mi a baj a hdd-vel? Adattárolásra teljesen jó. Én ssd+hdd kombóval használom a notim. Majd, ha lehet kapni 2 terrás ssd-t 20-ezerért, akkor azt is lecserélem...

(#28) ates


ates
aktív tag

45-ért használt prémium/üzleti notebookot lehet kapni 2 óra körüli üzemidővel. Megfontolandó alternatíva lehet.

(#29) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

Hát.....de a doboza szèp😅🤞

(#30) Csapoati válasza ates (#28) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egy collos tabletnek azért nem alternatívája még egy szubnoti sem. Tény, hogy jobban megéri az utóbbi, de a méretbeli különbség óriási, pl. egy villamoson nem fogsz notebookon olvasgatni, míg tableten simán lehet.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#31) bostone


bostone
addikt

Sacc/kb 10-12 csíkot simán elbír a gép.
Nincs ezzel a tablettel semmi probléma, csak felhasználás módját kell helyesen meghatározni.
Egy szűk körű baráti összejövetel alkalmával az est fénypontja is lehet.

(#32) Hieronymus válasza bostone (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Egy szűk körű baráti összejövetel alkalmával az est fénypontja is lehet."

Felgyújtjátok?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) bostone válasza Hieronymus (#32) üzenetére


bostone
addikt

A program része lehet ez is, bár az utolsó mondattal leginkább az első mondatra kívántam vissza utalni.

Legalább büszkén távozna a digitális lét vagy nemlét pereméről egy félresikerült szerkezet.

Egyébként örülök, hogy elég kreatív a társadalom, amennyiben célt igyekszik találni egy céltalan eszköz számára.

(#34) callmeakos


callmeakos
veterán

Nem is selytem melyik zseni agyából pattant ki ez az egész. Tényleg nincs illúziórombolóbb, mint ha nézel egy akkora tepsit mint egy tablet (már amelyik) amelynek a rendszersebessége megegyezik egy konyhai sütőével. Pár éve én is benéztem hasonlóan egy esetet, amikor használtan vettem egy azt hiszem első generációs Nexus 7-et, Fasza volt a kinézete, a kijelző is jó volt, de a hardver már akkor is brutál elavult volt (2015 végén), hogy az Android olyan gyatra volt azon, hogy a végén már kínszenvedés volt használni, és örültem ha minimális bukóval, de továbbadtam rajta.

Na most ebből kiindulva, el se merem képzelni, ez milyen lehet használat közben, de legalább relatíve olcsó, ha más nem is.

All→M8

(#35) janeszgol válasza bostone (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

40 ezer forintért nem akarom meghatározni a felhasználás módját. 15 ezerért igen (mondjuk csak könyvolvasás), de 40ért nem.

(#36) gattolino válasza callmeakos (#34) üzenetére


gattolino
senior tag

Szerintem annál nincsen illúziórombolóbb, hogy a sejtemet ly-al írod :DDD

Vivo X90 Pro Plus

(#37) forgonati válasza gattolino (#36) üzenetére


forgonati
őstag

Adom, ez nálam is kibaszta a biztosítékot :DDD

Keelah Se'lai!

(#38) bostone válasza janeszgol (#35) üzenetére


bostone
addikt

Levélnehezék?

(#39) Orosz Mérnök


Orosz Mérnök
tag

Mikor azt írta Bog,hogy olyan 15000 lehet,én is ennyire gondoltam. Illetve a Vodafone jutott eszembe,aki feltöltőkártyás net csomagban 9990-ért kidobja piacra. Erre meg 40000? WTF? Már rég elmúlt Április 1.

(#40) gattolino válasza Orosz Mérnök (#39) üzenetére


gattolino
senior tag

WTF
40.000-et nem ér ez a selejt gyártó. Mindig is Zs kategóriát gyártott, mindig is az is marad. 4000-et is sajnálnék..

Vivo X90 Pro Plus

(#41) #34672128


#34672128
törölt tag

Nem is látom értelmét ennek a go rendszernek. Főleg hogy a hardver is nagyon gyenge kell legyen. Android one az amit használok, de tudtom szerint ott nincsenek ilyen Google féle előírások. Remélem minél hamarabb rájönnek hogy nem érdemes erőltetni.

(#42) Orosz Mérnök válasza #34672128 (#41) üzenetére


Orosz Mérnök
tag

Igazából a legnagyobb baj,hogy a sok hulladék,semmire sem való hw-t akarják kiszórni a felhasználóknak. Ugye van a minimális rendszer követelmény,és ennél nem is akarnak többet áldozni,hogy normálisan használható eszközt eredményezzen. A másik az optimalizáció,amire kb annyi energiát fektetnek,hogy egyáltalán elinduljon. Azért érdekelne,amikor egy ilyen eszközt megterveznek,akkor nem próbálják ki,hogy milyen? Esetleg elégedettek azzal,hogy kb ennyire képes működni? És akkor még a hulladékért ilyen összegeket kérnek? Ezért kár időt,pénzt,energiát és nyersanyagot pazarolni. Egyáltalán minek ilyen semmire való chip szettet legyártani? Azt a fejlesztési időt és pénzt valami használhatóbbra is el lehetett volna költeni. Értem én,kell belépő kategóriás cucc,de azért ne ilyen áron.

(#43) Mercel


Mercel
senior tag

Az exCsajomnak mondtam mikor spórolni akart és valami ócót akart venni, hogy "szrt olcsón Sem veszünk".
De ez még drága is...
Örülök, hogy többeknek is a környezetszennyezés ugrott be, talán egyszer eljutunk odáig (ha megéli és főleg túléli az emberiség) , hogy kikényszeríti a gyártóktól a használható ÉS javítható termékeket.
De amíg az emberek csak beszélő pénztárcák és bármit le és benyelnek addig ez álom marad. Vagyunk úgy 4-5 milliárddal többen mint amit a föld nevű bolygó elbírna és mivel az ostobák aránya mindig is 80% körüli volt hát ....

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#44) Mercel


Mercel
senior tag

Bog, köszi a tesztet, igazság szerint már az első soroknál egyértelmű volt, hogy nincs az az isten, hogy én ezért két forintot is adjak, de roppant elegánsan és diplomatikusan írtad le, hogy ez egy ........ : ))

Marcel

(#45) csongi


csongi
veterán

Mindegy menyibe kerül. Környezet szennyezés! Büntetést kiszabni, hogy repedjen a gatya.
Mikor lesz már vége ezeknek a szemeteknek?
A többi is oda kerül, csak nem mindegy mennyi idő után.

(#46) janeszgol válasza #34672128 (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezzel a tablettel sem lenne semmi gond max 19.990 forintért. Persze akad, lassú, de húsz alatt. Persze akit ennyiért is zavar az akadás (többen is vannak, lehet olvasni termékrétékelésnél, hogy megveszik a dzsunkát, aztán meg sírnak, hogy lassú), az tovább passzolja olcsóbban.

(#47) dutrás


dutrás
őstag

Létezik még ez a gyártó!?

P50 pro/P40 Lite

(#48) Solten válasza dutrás (#47) üzenetére


Solten
addikt

Sajnos megvettek a kinaiak a franciaktol... :(

Saor Alba

(#49) nyisziati


nyisziati
veterán

Van egy hasonló specekkel bíró Lenovo tabom otthon. 4 éve vette öcsém anyukámnak, akkor még elment KitKattal.

Ja és az ára 28 ezer volt. :Y

(#50) Kashim válasza bostone (#31) üzenetére


Kashim
őstag

:DDD

Borzalmas készülék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.