Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

A Honor 8a pariban lehet vele. Amúgy nem rossz, nekem a képek is tetszenek (hozzák a létminimumot), a videó az tré. A kijelzőért jár a piros!
Tetszenek azona panelek, amiket az Alcatel használ. Sokkal jobb minőségűek, mint bármelyik IPS-es LG.
A Nokia 3.2 az természetesen kuka ezek fényében. A Galaxy A10 csak a memórián bukik el. Ha alkot valamit a gyártó, hogy kényelmesebb legyen a napi használata, akkor ajánlott is lehetne.

(#2) kalmanahos


kalmanahos
tag

Barmi masnak hivnak, jobban menne. Alcatel ~ gagyi. Ez vegervenyesen beleivodott a markaba. Maximum az veszi meg, aki tenyleg sose hallott rola, ugy olvassa a cikket.

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Addig olvastam,hogy " A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz! " :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) janeszgol válasza kalmanahos (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Vagy aki ismeri a márkát, és tudja mit várhat tőle. Bár a cikkben szereplőt nem venném meg, csak ha nem lenne jobb, és olcsón kéne valami.

(#5) gtamate2


gtamate2
veterán

Egyszer bedőltem az Alcatelnek, egy Idol 2S (zászlóshajó?) személyében, amit a Mobilarena tesztje után bátorkodtam megvenni. Az a telefon maga volt a pokol. A gyártó már megjelenéskor ígérte a 4.4-et, de soha nem kaptuk meg. A rendszer döcögős volt és az amúgy trágya kamera nem tudott videózni, vagyis tudott de fülsüketítő fehér zajjal.

*Sn0w

(#6) gattolino


gattolino
senior tag

Milyen ocsmány jószág. 100+1 copy.
Undorító, egyszer vettem Vodafone brand telefont (Alcatel)
Hát annál hányingerebb gányolt rendszert. Annyiszor fagyott, szenvedés volt használni. Használhatatlan fos.
Remélem egyszer ők is lehúzzák a rolót

Vivo X90 Pro Plus

(#7) dolphy17


dolphy17
tag

Az ilyen szarok pont azzal tudnának nyerni ha kellően kicsik lennének. Mehetnének 5" alá nyugodtan és vennék mint a cukrot.

(#8) gattolino válasza dolphy17 (#7) üzenetére


gattolino
senior tag

Szerintem meg ugyanúgy vennék. Sehogy :DDD

Vivo X90 Pro Plus

(#9) pusszycat válasza dolphy17 (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vennék mint a cukrot a diabéteszesek. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) SkyLine3000 válasza pusszycat (#3) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én megláttam a képen a telefon előlapját és be is fejeztem az olvasást, mielőtt elkezdtem volna. :D

(#11) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

45000 Ft az ára, ha jól olvastam a cikket.

Én mindig abból indulok ki, hogy mit kapunk/kapnánk ennyi pénzért, ha bemegyünk/bemennénk egy elektronikai üzletbe?

Legyen az Edigital, Euronics, Auchan, Média Markt stb stb.

Vagy esetleg egy webshopban?

Végignéztem a webshopos kínálatokat és ennyiért van Xiaomi Mi A2 Lite 3/32 vagy picivel többért 4/64 változatban.

Van Cubot X19 (Turbado, 4/64, 6 colos Full HD kijelző, Android 9, 4000 maH akku, értesítési LED, 2 év garancia, 44.000 Ft).

Van Doogee Y7 (Edigital, 3/32, 2 év garancia, 6 colos Full HD kijelző, 37.000 Ft).

Van még Alcatel 3V (Edigital, 2/32, 6 colos Full HD kijelző, 2 év garancia, 30.000 Ft).

Tehát ezen az áron van Full HD felbontású kijelző is!

[ Szerkesztve ]

(#12) Victoryus94 válasza Wallenberg (#11) üzenetére


Victoryus94
őstag

Van aki az SD és a HD adás között sem láta a különbséget 120 centis TV-n.
Fogyasztásban pedig nyilván előnyösebb a kisebb felbontás.
Szóval van az a vásárlói kategória, akit pont nem a felbontás (vagy a kamera) érdekel

(#13) dutrás válasza gtamate2 (#5) üzenetére


dutrás
őstag

Hát jahhh... Volt hozzá nekem is szerencsém. Elképesztően pocsék telefon volt. Pedig a külső és a hardver egészen mást mutatott. Konkrétan két igen drága memória kártyámat vágott haza és a teljesen hektikus működésről nem is beszéltem.
Ennél a telefonnál sem lehet ez másként. Messze kerülöm a márkát.

P50 pro/P40 Lite

(#14) doooo válasza Wallenberg (#11) üzenetére


doooo
veterán

FHD ide vagy oda, Cubot-(o)t, meg Doogee-t (meg azt az Alcatelt is, ami 2 gigás) az vegye, aki kínozni akarja magát.

(#15) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Talán segítene rajtuk ha kijönnének egy almárkával ez most amúgy is nagy népszerűségnek örvend a gyártók között.Vagy csak szimplán nevet változtatnának.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) pengwin válasza Wallenberg (#11) üzenetére


pengwin
addikt

A Mi A2 Lite kivételével ezek közül egyiket sem ajánlanám, még ellenségeimnek se.

A cikk tárgya úgy lenne igazán meggyőző, ha mondjuk Android One-nal érkezne: az Alcatel azért csak egy ismertebb, mi több európai márkanév, korábban tudott nagyon jó (ár-érték arányú) készülékeket csinálni, sok embernek vannak velük kellemes emlékei. Ez a brand recognition és a fapados, de 2 évig tartó frissítések igérete szerintem simán el tudná adni ezt a készüléket raklap számra.

Üdv, pengwin

(#17) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Szerintem ez most egyáltalán nem lett rossz. A külső teljesen oké (a hátlap nagyon tetszik), a friss Android és SoC is örömteli. Külön jó, hogy kb 1 centivel alacsonyabb, mint a mai a átlagos telefonok. Egyedüli nagyobb hibája a kamera, de a szűk dinamikán kívül azért vállalható az is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#18) gtamate2 válasza dutrás (#13) üzenetére


gtamate2
veterán

Én a droidot is száműztem egészen pár héttel ezelőttig, amikor is beújítottam egy Mi 9 SE-re, de egyelőre vegyes érzelmeim vannak.

*Sn0w

(#19) gtamate2 válasza Csapoati (#17) üzenetére


gtamate2
veterán

Vállalható? Ott van a Redmi 7, ami keresztbe lenyeli ezt a "csodát"

*Sn0w

(#20) nobela


nobela
senior tag

Közel 4 (!!!) évig használtam egy Alcatel Pop S9-et, nagyon szerettem. Ár/érték arányban kiváló készülék volt, sosem volt vele semmilyen problémám.

Ennyiért ez a telefon is jó vétel, simán merném ajánlani bárkinek. Bár nagy eséllyel most én is inkább Redmi 7-et vennék :)

Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 129.900.- Ft

(#21) pusszycat válasza gtamate2 (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Amióta kijött a Xiaomi Mi 9T leánykori nevén Redmi K20 el is felejtettem a MI 9 SE árban sincs sok különbség. Szerintem sokkal jobban megéri.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) Csapoati válasza gtamate2 (#19) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Miért zárja ki az, hogy a Redmi 7 jobb, hogy ez mrg vállalható?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#23) ates


ates
aktív tag

A R7 ennél a készüléknél jobb, max a R7a (3/32)-nek lehetne ellenfele, de ahhoz meg egy picit drága. Na végre hangulat ami a cikk elején még meg volt a végére elmúlt, sajnos. Egyszerűen ár érték arányban nem tudnak fogást találni a Xiaomin.

(#24) hemaka


hemaka
nagyúr

Ezt a noccs is, meg káva is dolgot nem bírja az agyam összerakni.

(#25) nicu71 válasza gtamate2 (#5) üzenetére


nicu71
addikt

Nekem pedig az Idol3 volt ,a nagyobb verzió és én azt imádtam.Egyedi volt és ügyes ,zeneileg csúcs .Soha nem volt baj vele .Szerintem az volt az Alcatel legjobb telefonja.Eladtam ,a gazdája a mai napig használja nagy örömmel.
Ez az uj alcatel pedig tényleg csinos.Ennyi pénzért pedig egyáltalán nem tűnik rössznak .

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#26) dutrás


dutrás
őstag

Nem akarok senkivel viába szálni de az nem lehet véletlen hogy a mobil piac nagyon kis szegmensét bitorolja az Alcatel. Rengeteg rossz minőségű telefont adott ki a gyártó. Volt három tipus isa családban. OT995 Idol 2s meg egy belépő szzintű.
Az Idol 3-ra is volt panasz bőven a fórumán úgy emlékszem.
Nem hinném hogy ma bármit is válttozott volna a gyártó.
Én meg óva intenék bárkit ettől a készüléktől.

P50 pro/P40 Lite

(#27) dzsi23 válasza nobela (#20) üzenetére


dzsi23
addikt

Te sem lehetsz egy "hardcore user", ha 4 évig használtad a Pop S9-et. Elhiszem, hogy nem volt vele problémád, de a mai világban "normál"-nak nevezett felhasználáshoz az már édeskevés lenne, 2 évvel ezelőtt is az volt, és 5 évvel ezelőtt is akadozott.

(#28) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

Szerintem nem kellene beskatulyázni egy gyártót sem a korábban elkövetett bakik és hibáik (miatt.) ellenére még összedobhattak egy egész jó kis telefont.Nekem ez a készülék tetszik és megpróbálok nem ítélkezni látatlanban. :)

(#29) janeszgol válasza Lincoln6echo (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Én csípem az Alcatelt. Tartósabbak a telóik, mint az átlag. Ugye van az a minőség, ami a specifikációban van (és amit látsz bekapcsolásnál), meg van az a minőség, ami évek múltán derül ki (szoftver, élettartam).
Utóbbiban nálam jelesre vizsgázott az Alcatel, az előbbi pedig tervezhető (vagy megveszed vagy nem, de ismered, mit kapsz).
Sok Vodafone Smart terméket az Alcatel adott.

Azt tudom, hogy anno az OT-995, Pop S9 bajos volt.

(#30) mjani1172


mjani1172
addikt

Nekem volt (talán 995 ? ), jó volt a maga korában..

[ Szerkesztve ]

(#31) sfdrakex


sfdrakex
nagyúr

Ahogy olvasom a hszeket, pontosan kijön mi a gond az Alcatellel, meg a Doogee, Leecoo stb márkákkal. Egyikőtök azt írja jó az Alcatel S9ese volt 5 évig, nagyon tuti. Másikotók írja, jó az Alcatel bár voltal rossz szériák, mint az S9.

Tehát a gond az, hogy marha nagy a minőségi szórás. Aki szerencsés kifog egy jót, de sok a selejtes darab.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32) Csapoati válasza sfdrakex (#31) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mondjuk ugyanezt azért lehet ám Samsung vagy Huawei telefonok kapcsán is olvasni...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#33) sfdrakex válasza Csapoati (#32) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Minden gyártónál van szórás, de ezeknél amiket írtam több a forgalomba kerülő selejt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34) janeszgol válasza sfdrakex (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Hat nem tudom. En az Alcatel telokat az atlagnal megbizhatobbnak tartom. Sok Voda Smartot az Alcatel adott.

(#35) sfdrakex válasza janeszgol (#34) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Amikkel te találkoztál jók voltak. De írtad tudod az S9 bajos volt, míg más pár hszel előtted írta, hogy neki 5 évig nagyon bevált az S9. Nekem is van ismerősöm több Alcatele is volt, szerinte szép képeket csinált és jó telefon volt mind. Szerintem meg a képek nem voltak jók a készülék se volt jó. Eltérőek az igényeink. Van akinek a Dacia Sandero kiváló minőségű, és mindenre elég, másnak az X7 is szűk és szar az anyag használata.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36) Csapoati válasza sfdrakex (#33) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mekkora mintával tudod ezt alátámasztani?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#37) janeszgol válasza sfdrakex (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Hoppá, elbeszélünk egymás mellett. Egy telefon számomra két módon jó:
1, specre. Ott a leírás, mi van benne, ki lehet próbálni stb.
2, megbízhatóság. Mikor megy tönkre, mennyit kell babusgatni (restartolgatni), egyáltalán hogy működik az évek alatt.

Nos, én a második pontról beszéltem. Az első az ízlés kérdése, a második már nem lehet az.

(#38) Mr.Grincs válasza kalmanahos (#2) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Sajna nagyon megkopott a nevük. Anno nem volt ennyi alternatíva, jobban ment nekik, még a nyomógombos korszakban. Ma már nem vennék semmit ami Alcatel. Viszont sok taxis tablet Alcatel, nekik biztos jó.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#39) sfdrakex válasza Csapoati (#36) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

150 ezer embert kérdeztem meg, 3 földrészen 8 árkategóriában. Különböző bőrszínüeket és vallásuakat. Ezek alapján ....

Vaze, szerinted? Ismerettségi körömből indultam ki nyílván. Többen panaszkodnak Doogee, leagoo, Leeco márkákra mint Apple, Samu, Huawei, Xxiaomikra. Olvasok is sok tech oldalt, fórumot. Ezekből a véleményem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40) Csapoati válasza sfdrakex (#39) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na, pont erről van szó. A mi mintáink elenyészőek. Pl nekem volt ismerősöm, aki a HTC-vel volt úgy, hogy soha többet, miközben mások pedig imádták. Nyilván a kínai C kategóriás brandek, mint a Dózse meg a Legó, nem igazán összevethetőek a nagyokkal, de még a közepesekkel (pl a TCL-Alcatel) sem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#41) sfdrakex válasza Csapoati (#40) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az a gond szerintem az Alcatel is lecsúszott már a C katos kínaik közé.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#42) sfdrakex válasza janeszgol (#37) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Specre lehet írni bármit attól lehet gázos, ezért nem veszek Leagoo, Leecoi, Doogee és társait. Papíron mind jó, igazából hulladékok.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#43) dutrás válasza sfdrakex (#41) üzenetére


dutrás
őstag

Szerintem igazából soha nem is voltak fentebb.
Volt próbálkozás Idol X néven sőtt lett utód is talán XS (fene tudja már) ami reményteljes volt de nem foglalkoztak a szoftverrel. Az vágta haza mindkettőt.
Azóta csak szolgáltatóban voltak erősek ma már ott sem.
Isten lássa lelkem 3x adtam esélyt.

P50 pro/P40 Lite

(#44) neoforce


neoforce
aktív tag

Már az is sértő hogy egy lapon van emlegetve a Xiaomi-vel.

(#45) nobela válasza dzsi23 (#27) üzenetére


nobela
senior tag

"Te sem lehetsz egy "hardcore user", ha 4 évig használtad a Pop S9-et"

Két Gmail fiók folyamatos szinkronizálása, a szokásos social app-ok, Waze, Google Maps és Nokia Maps napi szintű intenzív használata, napi 20-30 telefonhívás, Wifi hotspot, okosóra szinkronizáció, Google Táblázatok, OneNote, CamScanner, dokumentumok folyamatos megosztása, HD videó nézés, zenehallgatás, fényképezés, közepes szintű játékok.

Meséld el hogy mit kellett volna még tennem hogy "hardcore user" legyek a szemedben??

Ez a készülék már megjelenésekor sem volt drága, mindemellett remek HD kijelzőt és a maga idejében extrém üzemidőt nyújtott.

Nekem ez jut eszembe az Alcatel névről. Bármikor vennék egy másikat.

Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 129.900.- Ft

(#46) dzsi23 válasza nobela (#45) üzenetére


dzsi23
addikt

Oké, meggyőztél, vegyél még egyet! :)

(#47) nobela válasza dzsi23 (#46) üzenetére


nobela
senior tag

Nekem voltak érveim.

Neked?

Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 129.900.- Ft

(#48) dutrás válasza nobela (#47) üzenetére


dutrás
őstag

Pedig te is panaszkodtál gondokra a fórumában. Ez némileg ellentmond önmagadnak.

P50 pro/P40 Lite

(#49) Ricardo válasza pusszycat (#15) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem tervezik feljebb pozícionálni a márkát

A készülék pofás, de nem venném meg. A kamera teljesítményével nem tudnék kibékülni.

(#50) ollie


ollie
MODERÁTOR

Miért csak tetszett, amikor összesen 2 készülék versenyképes ebben a kategóriában, és ez az egyik közülük?

***

(#51) janeszgol válasza ollie (#50) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem az A10 is versenyképes, illetve a Nokia 5.1 és a Honor 8a is még az.

(#52) Csapoati válasza ollie (#50) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mert a másik azért jobb, tehát az az ajánlott.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#53) doooo válasza Csapoati (#52) üzenetére


doooo
veterán

A másik nem különösen ajánlott lett? Akkor ez valahol mégis lehetne ajánlott.
First world problems... :))

(#54) altecsóka


altecsóka
tag

Ez az Alcatel papiron és első blikkre jó lehet,de (nincs kizárva) úgy járnának vele a leendő tulajok mint én a Meizu m6t-vel.
(egyébként titok övezi hogy hol 45ezer ez a telo,az alzában 58 a 4/64 verzio,annyit meg nem ér)
Off
Redmi gom egy Meizu m6t-vel próbáltam leváltani.Papiron nincs verseny a két telo között.
A valóság: az m6t kijelzője gyengébb(!!!), a gó gyorsabb (!!!!).
Pont ebben két dologban reménykedtem,hogy jobb lesz a Meizu.
Amiben jobb -kamera,ujjlenyomat,kétcsatornás wifi,dupla rom)- pont nem érdekel.
Ha valaki biztosra megy,beszél egy olyan tulajjal,aki már használta a kiszemelt eszközt.....
On

DIN 14 040

(#55) DJGABI


DJGABI
addikt

A gyorstöltés, de tényleg legalább az 5V 2A hiánya teljesen megöli ezt a készüléket, nem is értem hogy gondolták. Még a Redmi 7-nél is lassú a sima töltés... aki nem meríti le és esténként töltőre felrakja annak hajrá, csak nehogy egyszer is sürgősen kelljen, aztán hoppá, nem lett feltöltve. "drágám, majd 4 óra múlva indulhatunk" :DDD

egy ilyen [link] adapterrel megoldható a dual sim + sd téma

"az OTG is kimaradt" tuti? érthetetlen lenne a mai világban...

szerk: Samsung A20e is 50 körül megy, százszor jobb telefon mint ez

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#56) lexter00


lexter00
őstag

Alcatel?Még Szabolcsban is kiröhögnek ha meglátnak a kezedben egy Alcatelt.Szinte mindenkinek Xiaomi,Samsung,Huawei van

(#57) pengwin válasza lexter00 (#56) üzenetére


pengwin
addikt

Milyen szép is, mikor a záhonyi személyen látom, hogy felszáll egy fiatal pár szakadék macinaciban, szakadék bevásárló szatyorral, koszosan, majd leülve előcsapja az aktuális Galaxy S-t vagy az A széria egy nagyobb tagját.

Jó az úgy, kamatmentes 2 éves részletért, minimálbérre.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#58) dzsi23 válasza lexter00 (#56) üzenetére


dzsi23
addikt

Szabolcsi vagyok, de ahogy észrevettem, max. a tinik nevetik ki egymást a cuccaik miatt.

(#59) bagkri01 válasza pengwin (#57) üzenetére


bagkri01
őstag

Pár hónap múlva meg viszi a bank, mert se a részlet, se a havidíj nincs fizetve :D

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#60) janeszgol válasza lexter00 (#56) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem van Alcatelem, és komálom a márkát. De akkor röhögjenek ki Szabolcsban, nem érdekel.

(#61) dzsi23 válasza janeszgol (#60) üzenetére


dzsi23
addikt

Hülyeséggel ne foglalkozz. :)

(#62) Lincoln6echo válasza janeszgol (#60) üzenetére


Lincoln6echo
tag

+1 :) minden csak inteligencia kérdése.

(#63) pusszycat válasza janeszgol (#60) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ami a fiókban van, az nem ér... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#64) janeszgol válasza pusszycat (#63) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja az más. A fiókban még nem ciki akkor. :) :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.