Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Narxis válasza janeszgol (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az arra lett kitalálva, hogy engem felnyomjanak agyilag, ugyanilyen hulladékot vett faterom néhány éve és tökéletesen alkalmatlan volt mindenre, de nekem kellett kiokoskodni, hogy hogyan csináljak annyi tárhelyet amire legalább a Viber telepíthető, valami AKAI nevű hulladék volt 20 ezerért a tesco-ban. Azért csak használta amíg meg nem döglött de lehet párszor csattant a telefon a földhöz, utána hajlandó volt rám bízni a választást de így is valami nagyon olcsót kellett keresnem, nem azért mert nem engedheti meg magának hanem azért mert az ő szemében a telefon mai napig csak telefon, de azért legyen rajta a Viber, tudjon hotspot-ot meg bírja az aksi sokáig. Legszívesebben nyomógombosat használna és én is azt vettem volna neki de az említett okok miatt nem lehet.

Igaza van annak aki azt írja, hogy ez sima környezetszennyezés.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#102) MaCS_70 válasza gyépés (#99) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen szar azoknak, akik nem tudják, hogy a telefonjuk az alapfunkciókat sem teljesíti megbízhatóan, és egyszerűen csak elégedetten használják...

És is azt kérdem: Mit nem lehet ebben megérteni? Mit lehet megérteni abban, hogy különbözőek az igények??? :W

Én például napi rendszerességgel használok egy olyan notebookot, amelyről már öt éve is kerek-perec megmondták, hogy teljesen alkalmatlan nemhogy a munkavégzésre, de a az alapszintű használatra is. Mer'hogy a Windows el sem indul 2 GB RAM-mal, a böngészés különösen felejtős, a CPU meg évekig fog bármit is kiokoskodni. Ehhez képest most is ezen írok, a Chrome-ban kb. 30 fül van megnyitva (igaz, a rendszer nem tartja már őket a memóriában), nyitva van tucatnyi Word és Excel fájl plusz a Thunderbird. Szerintem bőven erős alapszintű felhasználás, és bár tudom, hogy ez nem működhet, mégis remekül elvagyok vele, éppen dolgozom. Átülhetnék az asztali géphez is, ami nyilván sokkal jobb lenne a sok monitorával (bár állítólag már az is annyira elavult, hogy fel kellene gyújtanom), és meg is fokom tenni, de per pillanat kényelmesebb így a fotelban a használhatatlan kis vacakkal, ami ezek szerint azért mégis csak jó valamire.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103) MaCS_70 válasza gyépés (#96) üzenetére


MaCS_70
félisten

"3/32 és 35K alatti telefonoknak nem érdemes kategóriát fenntartani, mert semmire nem lesznek használhatóak fél év múlva. "

Mi fog történni fél év múlva?

Rákérdeztem az emlgetett barátomnál: 1/16 GB-os telefont használ, és éppen akkut vásárol bele, mert tökéletesen elégett. Azt nyújtja, amire neki szüksége van. Pedig használja a telefont, mégpedig pont arra, amire a belépőszint szolgál: kapcsolattartás, netezés, navigáció, dokumentálás. Mi fogja ebben fél év múlva ellehetetleníteni?

Tetszőleges csúcskészüléket megvehetne, de nem látja szükségét.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#104) pecccccccca válasza MaCS_70 (#103) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Mindenkitől elnézést kérek akit esetleg megbántok DE!
Egy bizonyos szint alatt igényről nem beszélhetünk maximum igénytelenségről.
Olyan nincs, hogy valakinek a lassúság, melegedés, random fagyások nehézkes kezelés lenne az igénye!!

Van több kevésbé eleresztett anyagi lehetőségekkel rendelkező barátom, de még ők is inkább egy használt anno 100 ezres telefont vesznek meg 40 ezerért mint, hogy kibasszanak az ablakon 20-25-30 ezer forintot egy használhatatlan újra...

Humorban nincs helye tréfának!

(#105) Timer válasza pecccccccca (#104) üzenetére


Timer
veterán

"Egy bizonyos szint alatt igényről nem beszélhetünk "

Én meg pont ezt mondom a pop zenéről, a lakodalmasról, meg a magyar "rap" zenéről is, mégis él és virul mindegyik. Mit nem lehet azon megérteni, hogy X ember CSAK telefonálni akar meg SMS-t küldeni, néha befizetni a csekket mobillal, netán napi egyszer megnézni az időjárást, és erre nem akar 40k-t áldozni? Szíve szerint 23-at se adna érte, de valamennyit kell. Én is a hajam tépem ettől, de ennek ellenére létező piaci igényről beszélünk, vagy szerinted az Alcatel egyenesen a kukába gyárt?

[ Szerkesztve ]

(#106) pecccccccca válasza Timer (#105) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Pontosan.... Mint már kifejtettem korábban más szavakkal, igen az Alcatel kukába gyárt!

Humorban nincs helye tréfának!

(#107) MaCS_70 válasza pecccccccca (#104) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Olyan nincs, hogy valakinek a lassúság, melegedés, random fagyások nehézkes kezelés lenne az igénye!!"

A teszted olvastad????

Hol volt szó benne zavaró lassúságról, melegedésről vagy fagyásról?????

Ezek lehetnek egy-egy rossz készülék vagy elrontott típus jellemzői, de nem kapcsolódnak az árszinthez.

Az imént direkt rákérdeztem az 1/16 GB-os készüléket használó barátomnál, hogy vannak-e ilyen panaszai.

Nincsenek.

Pedig ő aztán nem igénytelen, ráadásul van némi fogalma a témáról. (És mellesleg tisztában van az igényeivel.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#108) pecccccccca válasza MaCS_70 (#107) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Kérlek ne magyarázd meg, hogy ma egy 1/16-os telefon használható, mert a végén elhiszem...

Egy appot nem lehet rátelepíteni. Nem beszélve arról, ha valamilyen oknál fogva fel is települ akkor random crashelnek, mert annyira kevés a memória, hogy baszkodja ki az aktuálisan használt appokat is a rendszer...
Van-volt ilyen telefon a környezetemben. Talán nekem is az egyik polc alján, de eszembe nem jutna még ingyen sem odaadni bárkinek is, mert köszönet helyett azzal ver agyon... ;]

Humorban nincs helye tréfának!

(#109) Timer válasza pecccccccca (#106) üzenetére


Timer
veterán

A teljes marketing osztály hülye, piackutatás nem volt, nincs, és nem is lesz, sőt saját szórakoztatásukra direkt veszteségesen gyártanak, mert nem céljuk a profitszerzés, csak poénból termelnek, mert úgy hamarabb lesz péntek. Nyilván. Hiszen Te megmondtad a fotelből, hogy ezeknek a termékeknek NINCS létjogosultsága a piacon. Nincs több kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#110) pecccccccca válasza Timer (#109) üzenetére


pecccccccca
senior tag

A vásárlók hülyének nézéséről hallottál már?
Na pont ezt teszik azok a gyártók akik ilyen szennyeket adnak ki... Nem mellesleg csak termelik az amúgy is roskadásig telt elektromos szemét gyűjtőket. Mondjuk Vietnámban meg Bangladesben ódákat zengenek az alsóbb rétegek, mert legalább van munkájuk. Ott forrasztgatják szét a sáros utcában az alaplapokat, paneleket, egységeket és szortírozzák napi 2 dollárért...
Mondjuk, ha innen nézzük még előnyük is van ezeknek az elektromos hulladékoknak. Valakiknek az asztalra való kenyeret jelentik. Csak az a szörnyű benne, hogy ezeknek az embereknek nem ebből kellene megélniük...

Humorban nincs helye tréfának!

(#111) MaCS_70 válasza pecccccccca (#108) üzenetére


MaCS_70
félisten

De, kénytelen vagyok megmagyarázni:

1/16 GB-os telefon, nyilván ehhez méltó SoC-vel.

A tulajdonosa informatikus, szoftverfejlesztő, de nem ügyeskedik a telefonnal, csak használja.

Whatsapp, Viber, Messenger, Hangouts, Signal, HereWeGo, Waze, OneDrive, Gdrive, Raspberry-manipuláló programok, bankszámlalkezelő programok, Chrome biztosan napi használatban vannak.

Ezek olyan oknál fogva települtek, hogy telepítette őket.

Ha "crashelnének", lecserélné a készüléket, mert erre igencsak érzékeny. De az egész stabilan működik, bár lehet, hogy csak azért, mert nem tudja Tőled, hogy annyira kevés a memória, hogy nem baszkodja ki az aktuálisan használt appokat is a rendszer...

"Van-volt ilyen telefon a környezetemben. Talán nekem is az egyik polc alján, de eszembe nem jutna még ingyen sem odaadni bárkinek is, mert köszönet helyett azzal ver agyon... "

Akkor örülj nagyon annak, hogy a környezetedben még ingyen is agyonverésre adna okot egy olyan telefon, amit azért sokan használnak napi szinten gond nélkül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#112) Fall-N válasza MaCS_70 (#95) üzenetére


Fall-N
veterán

Ugyanmár. 10ezer Ft-on ha múlna a dolog akkor is elmennék inkább kapálni, minthogy ilyen hulladékot vegyek.

Rengeteg szívás volt régen is ismeretségi körben is, hogy az alap szemét "telefon" fél év után használhatatlan lett. Eleve manapság a 16 GB és már lassan a 32 GB is szűkös. A (alkalmazás) frissítések miatt ez csak egyre kevesebb lesz és lassul is be az egész. Ha fotózik az illető akkor főleg. Az Alcatel/TCL amúgy is híres, hogy szoftveresen egy nagy nulla az egész. Érdekes mióta anyósom is inkább vett egy Samsung A51-et, azóta nem kell hetente rendbe tenni a telefont, hogy szar. Ez csak egy példa volt, vehetett volna olcsóbb telefont is, ő megkapta flottára olcsóbban.

Ahogy írtam lehet részletre is venni telefont, sokszor van akár kamatmentes akció is. Szolgáltatók is kínálnak, akár havi 2000 Ft-os részletre is. Aki nem tud 10x 4000 Ft-ot kigazdálkodni az így járt, szívjon a szeméttel. Semmi szégyen nincs benne én sem veszek soha egy összegben telefont. Olyan kevés a kamat, hogy minek.

[ Szerkesztve ]

(#113) MaCS_70 válasza Fall-N (#112) üzenetére


MaCS_70
félisten

De miért menne el kapálni az, akinek tökéletesen elég az, ami Neked nem?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#114) pecccccccca válasza MaCS_70 (#111) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Értelek. Lezártam. :R

Humorban nincs helye tréfának!

(#115) Timer válasza pecccccccca (#110) üzenetére


Timer
veterán

"A vásárlók hülyének nézéséről hallottál már?"

Ó, hogyne hallottam volna. Elég csak megnézni a Samsung S20/S21 sorozatot, meg néhány Apple terméket. Mondjuk úgy az összeset. Na az a hülyének nézés, amikor veszel egy túlárazott fost egy használt kisautó áráért először gyorstöltő, majd végül már töltő nélkül, vagy amikor kifizetsz 300k-t egy műanyag hátlapos gagyiért, netán egy throttlingoló hulladékért, mer' van rajta szássszoros'zúúúm meg négy kamera. Muhhhahha. Na AZ a vásárló hülyének nézése.

Ehhez képest itt ez a készülék 23k-ért, amiről első blikkre is látszik, hogy micsoda: egy low-end telefon, ami pont annyit ér, amennyibe kerül. Nem állít ennél többet, nincs rajta csodakamera meg hiperzúúúm, mindenki tudja, hogy ennyiért kábé örülhet, ha működik. A teszt alapján ezt a kritériumot teljesíti. És, még mindig jobb, mint egy nagyimobil ugyanennyiért. Nem érzek semmi átverést ebben a helyzetben. Az, hgoy szerinted ez egy használhatatlan szemét, az privát vélemény. Másnak meg pont egy lépcsővel jobb, mint a semmi.

Részemről ennyit a témáról. Viszlát.

[ Szerkesztve ]

(#116) Fall-N válasza MaCS_70 (#113) üzenetére


Fall-N
veterán

Olvasd el a második bekezdést. Azért mert hosszútávú használat után használhatatlan lesz. A 2 GB RAM és a kis tárhely már semmire sem elég. Főleg elég egy FB + Messenger páros.

Timer: így igaz. Érdemes megnézni az S21 szétszedős videót itt. Ott hajtogatják a leszedett hátlapot és hajlik mint a takony. Semmi köze a jó minőségű polikarbonát hátlaphoz.

[ Szerkesztve ]

(#117) MaCS_70 válasza Fall-N (#116) üzenetére


MaCS_70
félisten

De ha 4-5 év használat után egy 1/16 GB-os készülék gond nélkül használható, akkor egy mostani 2/32-es, amelyen ráadásul könnyített Android fut, miért válna használhatatlanná?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#118) pecccccccca válasza Timer (#115) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Na gondoltam, hogy nekiugrasz az aláírásomnak.
Nézd a termék amit használok amellett, hogy tökéletes számomra, nekem 4-5 évig telefon lesz és még akkor is egy jól használható készüléknek fog számítani. Az, hogy egy 15 éves autó árát ráköltök ami leosztva 4-5 évvel az évi 100 ezret jelent. Úgy gondolom, semmivel nem rosszabb mint aki évente cseréli a telefonját 100 ezret ráköltve az újra.
Igen nekem ez az Alcatel nem a kategóriám jelenleg, de volt idő nem is kevés amikor hasonló telefonokat használtam. Persze akkor is próbáltam mindig valami nem alapot venni. Voltak Alcateleim, nem bírtuk egyikkel sem egymást. Van bennem ellenszenv nem tagadom, de nem alaptalanul.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#119) MaCS_70 válasza Narxis (#101) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tán ez a remek Akai?

AKAI PHA-3850 - inkább vegyél kazettát

Kár egy ilyen márkanévért... 40 éve mekkora királyság volt az Akai lemezjátszónk!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#120) janeszgol válasza MaCS_70 (#119) üzenetére


janeszgol
félisten

Az Akai most iLike néven fut.

(#121) Timer válasza pecccccccca (#118) üzenetére


Timer
veterán

Nem is figyeltem az aláírásodat őszintén szólva, így semmilyen ugrásról nincs szó. Csak ha már szóba jött a vásárlók hülyének nézése, akkor nálam ez a két brand viszi a pálmát a 2 wattos töltővel (vagy már azzal se), meg az évről évre romló, immáron ratyiba csúszó anyaghasználattal.

"még akkor is egy jól használható készüléknek fog számítani"

Hát, erre azért ne vegyél mérget.

"Úgy gondolom, semmivel nem rosszabb mint aki évente cseréli a telefonját 100 ezret ráköltve az újra."

Erre meg pláne ne. Lehet, hogy nem rosszabb, de nem is jobb, az hétszentség. Szerintem addig célszerű megtartani egy telefont, amíg van rá 2-3 hónap garancia, aztán túladni rajta, és jöhet a következő. Nem így jön aki legjobban anyagilag a matek, de ha azon hónapok számát nézed, amikor kvázi kompromisszum mentes eszközt használsz (kellően jó teljesítmény és garancia általi fedezet együttesen) jóval erősebb a képlet így, mintha veszel egy félmilkás telefont, ami 2 évig még csak-csak rendben van, de utána már maxiumum középszer lesz mindenben (és a gyártó ha máshogy nem, szoftveres úton tesz majd erről, és nem, nem csak az Apple-ről beszélek), garancia meg már semmi nem marad.

Van "szerencsém" ennyi idős iPad / iPhone eszközökkel rendszeresen összefutni, konkrétan kaparom magam, olyan tetű lassú, vontatott romhalmaz mind. persze a marketing lehozza, hogy az új frissítéstől még a régebbi eszközök is gyorsulnak (nyilván...), aztán jön a rögvalóság. De legalább másfél óra alatt lemerülnek már a gagyi akkuk miatt, ennyi a pozitívum. Egy két éves szifont a legtöbb mai 100k körüli telefon hoz sebességben, négy éves korára meg már kín lesz használni, míg a másik megoldással élve van egy új telefonod, legalább 1 évnyi garanciával, jobb teljesítménnyel. Nem mondom, hogy mindig kijön ez a metódus, de tudatos vásárlással könnyen reprodukálható. Kivételt talán a kamera képez, azt valahogy mindig eltalálják almáék.

[ Szerkesztve ]

(#122) buxiex


buxiex
tag

Ez a teló 30e, jobb választás mint az 1S 3/32GB (5024D), az 1SE 3/32GB (5030D) 33e ill. 34e? Esetleg egy Gigaset 3/32 34e?

[ Szerkesztve ]

george carlin education

(#123) altecsóka válasza buxiex (#122) üzenetére


altecsóka
tag

Megveheted 30ezerért is ( nem tudom hol),vagy elbattyogsz egy MediaMarktba és függetlenül megveszed 19,9ezerért+grátisz dominó kártya,ami ugye 1 db ezres egyébként.
Az emlitett telók jobbak mint ez (meg felénél többel
drágábbak)

DIN 14 040

(#124) janeszgol válasza buxiex (#122) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem jobb. A hardver sokkal gyengébb.

(#125) buxiex


buxiex
tag

Ja, az árukeresőn is 23-30e a 2/16GB (5002D), igazad van ;)

george carlin education

(#126) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

20-30.000- ért cipőt kell venni nem telefont. Telefont 100.000 környékén + - 10/20 ezer kell nézegetni. Lehet cicaharcolni pro és kontra de az a tényeken nem változtat. Uff én beszéltem. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#127) MaCS_70 válasza pusszycat (#126) üzenetére


MaCS_70
félisten

Remélem, a :D a "sarcasm" üzenetét jelöli.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#128) pusszycat válasza MaCS_70 (#127) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, az ellensúlyozza az uff-ot. Amúgy ezt halálkomolyan igy gondolom.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#129) MaCS_70 válasza pusszycat (#128) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kár, hogy az átlagjövedelemből élő családok nagyon nagy része számára a 100e Ft-os telefon és a 30e Ft-os cipő is durván luxus tétel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#130) janeszgol válasza pusszycat (#126) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha 20-30 ezerert cipo, akkor 40-50 ezerert nadrag, 100-200 ezerert sima ora, szoval akkor a 100 ezres telo is gagyi. Telot 300 ezer felett veszunk. :)

(#131) Timer


Timer
veterán

Csak pislogok, mi megy itt. Ekkora lenne az a bizonyos társadalmi olló, hogy már elképzelni sem tudjuk mások életét? Mert látni már régen nem látjuk, azt bizonyította az elmúlt néhány választás.

[ Szerkesztve ]

(#132) pusszycat válasza janeszgol (#130) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azok nem érik meg mert viszonylag rövid idő alatt (1 év) fele árát buktad. Meg kell húzni a határt az ésszerű és a célszerű vásárlások között. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#133) #51063808


#51063808
törölt tag

Ár ide vagy amoda, ez már három éve is kevés lett volna.

(#134) n2066 válasza szirszi (#61) üzenetére


n2066
tag

Alcatel 1s 2020. Olyan kecses és szép,mint a Samu A70-esem. Ilyet vettem gyereknek pont az alzán, pont 29900-ért. 3/32 GB verzió. Helio P22 procival, szürke színben; beüzemeltem én neki, simán vállalható alap-teló. ahhoz hogy a gyerek elhagyja, vagy tönkre tegye felesleges drágábbat venni. A szokásos appok, FB viber mesenger youtube, és társai ezen is elfutnak, még néhány játékkal is tud játszani rajta. Tiszta android 10 van rajta sallang nélkül. és már 1 frissítés is jött hozzá.
Szóval, kinek a pap, kinek a papné...

ui: a gyerekem 3. telefonja kb 1 éven belül. Mind olcsó volt 19000 ft-os alcatel 1, régi Samsung galaxy S III, Lumia 640, és most ez. Mindet eddig leamortizálta. a telók használahtóak, még a régi galaxy is vitt mindent, csak a gyerek az gyerek, nem tud vigyázni sajna.

[ Szerkesztve ]

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#135) pusszycat válasza n2066 (#134) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mondd neki ne használja tok nélkül és mindig legyen szünet 2 telefon között. Hogy érezze milyen ha nincs.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#136) n2066 válasza pusszycat (#135) üzenetére


n2066
tag

Hát igen. Tok az alap. De minden telója tokban halt meg. A gyerekek fejében kell, próbálunk rendet rakni. Azzal kezdődne... Nehéz bekorlátozni. Sokaknak ismerős lehet az ilyen szitu.
Köszi

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#137) Nutszeru


Nutszeru
csendes tag

El kezdtem olvasni a hozzaszolasokat.
Megmondom oszinten nem gondoltam, hogy ilyen telefonsznobizmus van. Belem kifordul... (aki ilyet vesz nem csak csoro, hulye is pl) Van itt szegenyseg rendesen, csak eppen nem anyagi.
Szoval nalam van 20 dolgozo, akik eddig mindig buta telefont kaptak. (Persze nagy reszenek van privat “jo teloja” is) Csak irom: mezogazdasag, traktorosok stb. Felmerult, hogy kapnak okostelefont, a munkaszervezes miatt mostmar egyszerubb viber/messenger csoportba szervezodni. Most ezen az alcatelen agyalok, vagy egy cubot note 7-en. Annak a forumjaban is beleneztem, kb. ugyanaz mint itt...
Szoval egy messenger lite-ot kellene futtatni, esetleg zello-t. Az aksi pedig fontosabb mint a kijelzo felbontas. Ceges, szamlas, uj kell.
Fentiek alapjan barmilyen alternativa meg esetleg?

(#138) janeszgol válasza Nutszeru (#137) üzenetére


janeszgol
félisten

Belefér az alcatel 1S 2020? Az egy baromi jó teló.

Ez az Alcatel 1B is szerintem jó, de kamerában nem az igazi sem képminőségben, sem hangminőségben. Utóbbit ki lehet váltani mikrofonos fülessel/fejessel, de előbbit nem. Ha fontos a képminőség.

A Cubotot nem tudom ajánlani.

Van a gigaset GS110. 1 GB ram van benne, amiből 200 MB marad szbadon. Messenger Lite-ra jó, videóhívásra is, de ezt vegyük figyelembe azért. Amúgy nem rossz telefon. Kamera és az üzemidő jó. Ha kettő GB memória lenne benne, 30k alatt ajánlott vétel lenne.

A Nokia 1.3-at nem tudom ajánlani. (Vacak akku, vacak kamera, 1 GB ram.)

Nokia C1-et nem tudom ajánlani.

LG K20-at nem tudom ajánlani.

------
Ezeket találtam az Edigital és Emag kínálatában 30k alatt. Meg sok iHuntot és társait, azokkal nincs ismeretségem.

(#139) BB0401 válasza janeszgol (#138) üzenetére


BB0401
aktív tag

Helló.
Telekomnál lejár a hűségidőm és lehet, hogy vennék egy ilyen telefont, 0 Ft-ért. Csak Discord-ot használnék. Semmi mást, van jobb telefonom.
Ahhoz ez vajon elég lenne? Az Alcatel 1S 2020 9680 Ft lenne.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#140) janeszgol válasza BB0401 (#139) üzenetére


janeszgol
félisten

Hali!

Nem tudom sajnos, én sosem használtam a Discordot.

(#141) BB0401 válasza janeszgol (#140) üzenetére


BB0401
aktív tag

Szia!
Kösz a választ. Időközben úgy döntöttem, az 1S-t veszem meg. Jelentősen jobb.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#142) gmark86


gmark86
tag

Sziasztok! A héten lecseréltem a privát telefonomat egy ilyenre, mert egyelőre még nem szeretnék tepsi méretű telefont, és kíváncsi voltam, mit tud ennyi pénzért. Szerintem összességében egész jól sikerült, de egy dologgal nem sikerült zöld ágra vergődni: az időzített Ne zavarjanak móddal. Mindegy, hogyan állítom be, az adott időpontban nem vált át. Viszont, ha utána elkezdek az adott üzemezés időpontjával játszani (1 perc ide-oda), akkor egyből bekapcsol. Az előző privát telefonomon, egy Alcatel 1 5033D-n, és egy Xiaomi Redmi 7A-n ugyanazokkal a beállításokkal gond nélkül működik, működött. A telefont gyáriztam, próbáltam Google fiók nélkül is, de úgy sem működik. 1st world problemnek tűnhet, de a bankom szeret néha egészen embertelen időpontokban értesítő sms-eket küldeni, és azokra nem szeretek felkelni. Könnyen lehet, hogy ebből így visszaküldés lesz.

Akinek ugyanilyen telefonja van, megnézné, hogy neki hogy muzsikál ez a funkció?

iPhone 11 128GB; Huawei Mediapad T1 8.0 Pro, Huawei Mediapad T3 10, Lenovo C340 IML; Lenovo M73 SFF; Mac Mini Late 2014

(#143) gmark86 válasza gmark86 (#142) üzenetére


gmark86
tag

Update: visszaküldtem, visszakaptam az árát. Hosszas keresgélés után rendeltem egy A20e-t, kíváncsian várom.

iPhone 11 128GB; Huawei Mediapad T1 8.0 Pro, Huawei Mediapad T3 10, Lenovo C340 IML; Lenovo M73 SFF; Mac Mini Late 2014

(#144) prsq


prsq
tag

Én is döbbentem olvasom itt a hozzászólásokat.

Először is, ne akarja már eldönteni helyettem senki, hogy mi a jó, amikor nem ismeri az igényeimet.
Másodszor, rohadtul nem mindegy, mi a viszonyítási alapja. Engem pl. érdekelne, hogy a tesztelőnek milyen telefonja van éppen, mert lehet, hogy ahhoz képest talál valamit lassúnak. Ami érthető, csak innentől kezdve nagyon szubjektív.

Szeretném kérni, hogy aki szerint 100e alatt nem érdemes telefont venni, hogy járuljon már hozzá szeretett kis feleségem telefonjainak árához, mert bármit képes kb. fél éven belül leejteni, megrepeszteni. Szerencsémre ezt ő maga is tudja magáról, így ő mondja, hogy nem akar drága telefont.

Most, ami van az 1 GB/8 GB-os, 8.1 Go-val, már lassúcska, de pl. a cégesére, ami 2/16, 7-es, nem Go Androiddal, azt mondja, hogy tökjó gyors. (Az is pókhálósra van törve. Nem tud vigyázni rájuk, valahogy mindig sikerül sarokra ejteni, pedig van tokja. A mostani is is tokban van, de a sarkán van horpadás, az élén az üveg meg pattog le.) Semmi extrát nem csinál, nem játszik, facebook, neten olvasgatás, email, netbank, ilyesmi.

Én úgy érzem, neki egy ilyen kb. elég lenne (ez pont akkora - 5.5" - mint a mostani), de ha nagyobbra vágyik, valószínűleg Alacatel 1S lesz belőle.

Én egyébként még ennyit sem használom a telefonomat, mert utálom a péklapátokat, le vagyok ragadva egy 5 colos 1/8-as Go-s kínainál, és bőven elég, az akkun kívül nincs bajom vele, de ez már nem annyira meglepő.)

Szerintem nem ez a kategória a környezetszennyezés, hanem a tablet. Ami lassan okafogyottá válik, mivel a telefonok beérték méretben a tableteket, a tabletek meg utolérték a laptopokat. Kínunkban már phablet-nek hívjuk, de a tablet az, ami értelmetlen. Szerintem. :)

És ez a telefonketagória nem értelmetlen. Ha az lenne, már nem létezne. Aki szerint értelmetlen, annak vagy magasabbak az igényei - és ez nem felel meg - , vagy nem tudja helyesen felmérni az igényeit (és/vagy csak villogni akar a drága tepsijével).

Uff

(#145) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok!
Valamilyen módon lehet widgeteket rakni a főképernyőre? Pl. az órát?

(#146) janeszgol válasza littleNorbi (#145) üzenetére


janeszgol
félisten

Gyárilag nem biztos. Az üres képernyő egy részén hosszan ott tartva az ujjad előjön a home screen menü, csak éppen widget gomb nincs. Vagy a végére lapozol és ott lesz, vagy a Play áruházból felteszel egyet. (Clock widget.)

(#147) littleNorbi válasza janeszgol (#146) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Hogy érted, hogy lapozzak a végére? Clock widgettel próbálkoztam, de ahogy kihúzom a képernyőre eltűnik.

(#148) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Idősebb ismerős vett ilyen készüléket. Van benne gyári egyszerűsített launcher, ami nagyban kirakja a lényeget a főképernyőre? Más hasonló évjáratú telefonról találtam ilyen videót, ott az alkalmazások menüben lehetett ezt állítani. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.