Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lorcsi


lorcsi
veterán

a címben kimaradt egy betű:
Albatron: kicsi a bors, de erős

[ Szerkesztve ]

(#2) wwhy


wwhy
veterán

bor :F :Y :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#3) shteer válasza lorcsi (#1) üzenetére


shteer
titán

lehet a bor is erős volt tegnap este ;]

Abu85: :R ;)

érdekes lap, majdnem egy socket méret :))
lehet ebbe olyan procit pakolni ami elmegy passzívan vagy minimális légmozgással?

..szerintem jónak tűnik

(#4) Oliverda


Oliverda
félisten

Törköly? ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) ChRiS_RS válasza shteer (#3) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Pl. egy BE-2350? ;)

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#6) kagyula


kagyula
aktív tag

Márcsak abban kell reménykednünk, hogy ezek a lapok olcsóbbak lesznek mint a VIA mini-ITX-ei.
Egy Sempron LE-1150 prockóval ideális kombót lehet összehozni.

A szüreti időszak megtudja ám viselni az embert... :DDD

Legyen minden, sokszor.

(#7) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Köszi srácok ... javítva. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) shteer válasza ChRiS_RS (#5) üzenetére


shteer
titán

:R biztos, nem értek amd-hez :D

házak: [link]

..szerintem jónak tűnik

(#9) Khaal válasza shteer (#3) üzenetére


Khaal
őstag

Akár egy Athlon 4850E-t is belerakhatsz egy megfelelően méretes bordával, vagy valamelyik BE-t, esetleg egy olcsó kis Sempront.

(#10) #56573440


#56573440
törölt tag

nem kicsit komoly deszka ez tény, nem értem miért adnak ki ilyneket. mindig elhatározom hogy nem fogok gépet venni, erre tessék megint megindult a nyálelválsztásom :DDD

(#11) mephi666


mephi666
nagyúr

először azt hittem, hogy a "bor" az alaplap valami fantázianeve... :) de tényleg elírásról lehet szó... erre csak annyit tudok mondani: "minek iszik, aki nem bírja?" ;)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) ChRiS_RS válasza shteer (#8) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Közben én is találtam ezt-azt, pl.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#13) Lasi válasza #56573440 (#10) üzenetére


Lasi
tag

Nálam előjött a "most akkor építsünk egyet" érzés, de azért megvárnám az árat. :U

[ Szerkesztve ]

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#14) Ste


Ste
addikt

a jwele megoldása már hamarabb kint volt a piacon [link]
az ára kb 25k

(#15) Mercutio_ válasza shteer (#8) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha ezeket a házakat emberi áron lehetne itthon megvenni :K
És igen, kérdés az alaplap hazai megjelenése és ára :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

egy egy erdekesebb albatronra regen vagyom, 780g-s miniitx-re is procim van boven a 45w-bol, ki a mo disztri?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) bsh válasza Ste (#14) üzenetére


bsh
őstag

ez teljesen véletelnül ugyanaz a lap.

(#18) neduddki válasza bsh (#17) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ma az albatron is matricazik???:- (((

udv

neduddki

p.s.:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20) kagyula válasza Enszuke (#19) üzenetére


kagyula
aktív tag

Egy mini-ITX alaplapnak nem elhanyagolható tulajdonsága a mérete.
De az int. vga-ja se rossz.

Legyen minden, sokszor.

(#21) ngabor2 válasza Enszuke (#19) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egy normális hűtővel egész baráti htpc-t össze lehetne hozni vele. én alapból szeretem a pici lapokat és gépeket, bár egy ideje a mini-itx a "nagyobbak" közé tartozik :D mindenesetre ha olcsóbb lesz, mint a hasonló teljesítményű, intelhez szánt cuccok, akkor jó alternatíva lesz. sajnos a via kicsit túlárazza a dolgait, különösen a teljesítményhez képest.

(#23) dni válasza shteer (#8) üzenetére


dni
őstag

Ilyen házakat hol lehet itthon kapni?

S-Video kimetet, hogy lehetne az ilyen lapokra varázsolni?

(#24) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Naaaah ez már szuper kis cucc! :R

...

(#25) sNORh válasza ngabor2 (#21) üzenetére


sNORh
addikt

jajah ebből már elég barátit össze lehet rakni.. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#26) neduddki válasza Enszuke (#19) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ez most hogy gyun a 18hoz???

udv

neduddki

p.s. csak a viszonyalto keresem me ne tanalom:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27) Abu85 válasza Enszuke (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De HD filmet nem tudsz megnézni egy Intel procival. :D

Igazából az árkategória is más az AMD-nél, ha valakinek kis méretben kell a lehető legnagyobb teljesítmény az nyilván ezt fogja venni. Akinek a fogyasztás a fontos, az VIA nano-t vesz integrált S3 Chrome vezérlővel. Akit, pedig nem érdekel a HD filmek lejátszásának lehetősége az marad Atom + i950 kombonál.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) klambi


klambi
addikt

nagyon kompakt!!
minden ami kell piciben :C

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#29) Sanyix válasza Enszuke (#22) üzenetére


Sanyix
őstag

mi fogyaszt 2x annyit mint egy intel proci? Elárulom, egy 1080p lejátszása olyan gyerekjáték még egy ilyen integrált vkártyának is, hogy alig fogyaszt többet, mivel nagy része tuti kihasználatlan( ja meg mellesleg egy atom se képes 1080p-s x264-et dekódolni). Az atomos chipsetek meg rohadt sokat fogyasztanak, így semmi értelme az atomos konfigoknak. Ráadásul az energiatakarékos amd procik nem kicsit erősebbek mint az atomok, a gpu-ról nem is beszélve. Egy ilyen géppel akár játszani is lehet, mai játékokkal, persze nem maxon.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#30) dni válasza Abu85 (#27) üzenetére


dni
őstag

Azért azt nem hiszem, h egy e7400, e8200 alapon ne vinne el 1080p-t? Nekem 44+os AMD-m van és nem mindíg megy a dxva a 780G-vel, ennek ellenére nem akadnak a filmek.

(#31) Abu85 válasza Sanyix (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem ... az Atomok nagyon keveset fogyasztanak, még a Nano procihoz viszonyítva is.
Az Intel mini-ITX lapok fogyasztását a 950-es chipset nyomja meg, de még ezzel is 10%-al a Nano alapú mini-ITX rendszerek alatt van teljesítményfelvételben. Mondjuk prívát véleményem szerint 10%-ot bőven megér az a faszántos Chrome IGP vezérlő a Via gépekben, fényévekkel fejlettebb, mint az Intel egysége.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Abu85 válasza dni (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a lap inkább az idén megjelenő alacsony fogyasztású Athlonok mellé lesz. Azok inkább az Intel Atom és Via Nano ellen vannak tervezve.
Az rendben, hogy a laphoz 65 W-os cuccokat is ajánlanak, de azért nem a legjobb döntés beletenni azokat. Szvsz a 45 W is nagyon felső határ az én olvasatomban.
Akik ezt a lapot veszik azok az UVC Athlonokra fognak pályázni.[link]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) Sanyix válasza Abu85 (#31) üzenetére


Sanyix
őstag

Mi nem? Leírod ugyanazt mégegyszer amit én?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#35) Sanyix válasza Enszuke (#33) üzenetére


Sanyix
őstag

mégis ki használ alacsony fogyasztásra nvidia cuccot? :D És manapság ki használ egyáltan nforce chipsetet, amikor ott vannak újra a fényévekkel jobb amd chipsetek?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#37) Abu85 válasza Enszuke (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 780G IGP az 8 W TDP.

Komolyan HTPC-ben akarsz tuningolni? Az nagyon kemény. :D Persze legyen sikered. :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) Abu85 válasza Sanyix (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Úhh chipnek olvastam a chipsetet. :W

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) Abu85 válasza Enszuke (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól, hogy hardveres a dekódolás a procika is dolgozik. De a 780 IGB TDP-je 8 W. Eleve nem bírna többet elvezetni az a kis borda.

Figy a HTPC elsősorban energiatakarékosságos rendszer ... nem illik bele sokat fogyasztó proci ... a 45W ez esetben már sok. Az ennél kevesebbet fogyasztó procik meg gyengék a FullHD lejátszáshoz.
Nyilván találunk Core 2-ket fogadó mini-ITX-es Intel lapot, de egyszerűen hülyeség 45 W-ot fogyasztó procit rakni bele, mert az a kis ház amiben lesz, egyszerűen nem ilyen körülményekre van tervezve. Az Intel Atom is alig fogyaszt és a bordájához hozzá sem lehet érni, mert 100 fok közelébe forrósodik. Mondjuk elég miniatűr hűtése van.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) HERR Z válasza Abu85 (#40) üzenetére


HERR Z
veterán

de ha abból indulunk ki hogy a lap jw alapokon nyugszik, lehet alulfeszelni, és egy 1V-os X2(ami maxx 25-30w-ot eszik)már bőven belerakható
és egy kis 65nm-es x2 bőven fellelhető

(#43) HERR Z válasza Enszuke (#41) üzenetére


HERR Z
veterán

10-15w lehet a más mérő, szarabb áram, más táp miatt is
de amúgy nem csuttra mind1?

(#44) Billu válasza Ste (#14) üzenetére


Billu
aktív tag

[I]a jwele megoldása már hamarabb kint volt a piacon [link]
az ára kb 25k
[/I]

Hol? Én itt találtam a legolcsóban. És majdnem ugyan az a két lap.

Egy 4850e procival 50k-ba épp hogy belefér. Azért nem egy árkategória egy 12k-s atommal.

HERR Z: szarabb áram :C

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#45) Male válasza Enszuke (#41) üzenetére


Male
nagyúr

Kicsit zavaros már, hogy mit-mihez hasonlítasz... ha a linkelt tesztet megnézem, ott az látszik, hogy az Athlon 4850e + AMD 780G kombó fogyasztja a legkevesebbet HD filmek alatt. Ráadásul mivel az IGP dolgozik főleg, így a procit talán még vissza is lehet venni jobban.

(#46) HERR Z válasza Billu (#44) üzenetére


HERR Z
veterán

Egy 4850e procival 50k-ba épp hogy belefér. Azért nem egy árkategória egy 12k-s atommal.

jah, mert a chipset és a proci egy kategória:D
nézd az int vga-t(+rammal)
nézd a kimeneteleket(DVI, HDMI)
nézd az értelmesebb hangot
nézd a sokkalértelmesebb procit

ha ezek nem számítanak akkor felesleges atomnál erősebb gép

(#47) Oliverda válasza Billu (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Bőven elég bele egy 5K-s Sempron is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) Billu válasza HERR Z (#46) üzenetére


Billu
aktív tag

Pont ezért írtam, hogy nem egy árkategória.
A fogyasztáson kívül, semmiben sem szabad összehasonlítani a kettőt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#50) Hunter2


Hunter2
addikt

poénból tesztelnék vele egy phenom x4+HD4850-et (ha jól látom teljes hosszúságú PCIe van rajta) ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.