Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bejmuller


bejmuller
aktív tag

egy kis helyesbítés: nem Északi-tenger, hanem Jeges-tenger

amúgy jó "kis" bemutató ez is :) köszönjük

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#2) talmida válasza bejmuller (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi, mindjárt kicserélem. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#3) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Balto nevét NEM hosszú Ó betűvel írjuk, hanem röviddel, még a magyar nyelvben is! (Az más kérés, hogy hosszúnak ejtjük)
Tehát helyesen: Balto

Kérlek javítsd!

Amúgy szép írás, kellemes kikapcsolódás!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#4) morhange


morhange
tag

Nagyon szép terület, elmennék oda.

(#5) eclipse006


eclipse006
őstag

Nagyon jó lett ez a cikk, kellemes virtuális kirándulásban volt részem :R

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#6) talmida válasza huskydog17 (#3) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Máris!! :B

morhange, eclipse006, nektek is köszönöm!! ;)

Mindenekelőtt pedig köszönöm szépen a kiemelést az illetékeseknek!! :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#7) Titan44


Titan44
tag

Nagyon szép képek és videók, köszönjük szépen!

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#8) Lenry


Lenry
félisten

oké, megtaláltam a legújabb legkedvencebb államomat :R

télkedvelő ember vagyok, akár Szibériában is szívesen élnék, Alaszka meg olyasmi, csak élhetőbb klímával, fejlettebb infrastruktúrával és kevesebb cirill felirattal :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Gyönyörű környék, csak hideg.

A szokásos igényesség, jó kis írás. :K

Úgy tudom, hogy az USA címerállata a fehérfejű rétisas.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Lenry válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Lenry
félisten

amit angolul bald eagle-nek hívnak, vagyis ugyanarról az állatról van szó ;)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) #40731136


#40731136
törölt tag

Újabb szuper írás, köszönöm.
:R

(#12) talmida válasza Vakegérke (#9) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm szépen! :B Ezért a Fehérfejű rétisas névért pedig egy külön köszönetet érdemelsz! :R Eddig nem tudtam a magyar nevét :B Javítom is a cikkben. :K

Titan44, Lenry, gempula, nektek is köszönet!!! ;)

Lenry, pontosan, úgy, ahogy mondod. :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#13) kakastöke


kakastöke
csendes tag

Tetszenek az ilyen írások. :R

A muskox magyarul pézsmatulok.

Ezt a részt nem teljesen értettem:
"Dióhéjban: a Föld irányába sodródó, saját mágneses mezővel rendelkező elektromos napszélrészecskék folyamatosan változtatják a töltésüket, és ha ezek a mágneses mezők akkor érintkeznek, amikor éppen ellentétes töltésűek a földi mezővel, akkor rövidzárlattal semlegesítik egymást."

Bár nem vagyok fizikus, én eddig úgy tudtam, hogy a napszéllel érkező részecskék, protonok és elektronok ütköznek az oxigén, és nitrogén atomokkal, amitől ezek gerjesztett állapotba kerülnek, és amikor alapállapotba visszatérnek, akkor bocsátják ki a fényt.

(#14) Puma K


Puma K
veterán

Jó kis írás! A képeket esetleg méretre igazíthatnád, mert legalábbis számomra, de zavaró hogy ott a kis csúszka némelyiknél.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15) talmida válasza kakastöke (#13) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nagy elismerés a kiegészítésért. :R Majd a reggelim után (mert ma még nem reggeliztem :B ) jobban utánanézek és belejavítok, ahol kell. ;)

Puma K, neked is köszönöm!! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#16) keIdor


keIdor
titán

Áhh, Alaszka, gyönyörű. Egyszer elmegyek oda és Kanadába ha majd úgy állok anyagilag.
Must see!
Köszi a cikket! :R

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) talmida válasza kakastöke (#13) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én sem vagyok fizikus, (ezt ugyan egy "fizikus palánta" jegyzeteiből olvastam) de meg fogom kérdezni a fizikus professzor barátomtól, hogy, hogyis van ez pontosan, addig meg így hagyom.

Szívesen Keldor papa! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#18) menalcas


menalcas
őstag

Bár kissé leegyszerűsített bemutatása Alaszkának , de azért nagyon jó kis cikk, kellemes kikapcsolódás volt elolvasni :R

Szerk.: A Föld északi és déli sarkánál a légkörbe behatoló töltött részecskék (elsősorban protonok és elektronok) által keltett időleges fényjelenség.
A töltött részecskék túlnyomóan a Napból származnak (napszél), kisebb hányadukat a Naprendszeren kívülről érkezett részecskék teszik ki. A töltött részecskéket a földi magnetoszféra nagyrészt eltéríti, a mágneses pólusok körüli tartományban azonban bejutnak a légkörbe. A részecskék ütköznek a légkör atomjaival, ionizálják és gerjesztik az atomokat, a gerjesztett atomok pedig fénykisugárzással térnek vissza alapállapotukba. A kibocsátott fény az atomra vagy molekulára jellemző színű. A színkép látható tartományában elsősorban az oxigén zöld és vörös, valamint a nitrogénmolekulák kékesibolya vonalai jelentkeznek, a sarki fény az ultraibolya tartományban is erős. A jelenség 80–1000 km magasságban fordul elő, de leggyakrabban 100 km magasságban figyelhető meg.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#19) talmida válasza menalcas (#18) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm! :R Ha megengeded, a te megfogalmazásodat tenném be a cikkbe, természetesen megjelölve a forrást. :B

IN GOD WE TRUST!

(#20) Lauda


Lauda
félisten

Szuper iras, ahogy a tobbi is. :R Csak az elejen tartok, ami szemet szurt Abraham Lincoln. :K

(#21) rozsomak96


rozsomak96
tag

Olvasás közbe úgy éreztem Alaszkába csöppentem :))

Say 'what' again!

(#22) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Egy-két kiegészítő ötlet az íráshoz:
Szerintem Nome városát is bele kéne rakni, egyrészt a történelmi múltja, másrészt az Iditarod verseny miatt is.
Ha már itt tatunk, meg lehetne említeni az Iditarod versenyt is, hiszen a világ egyik legkeményebb sporteseménye!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#23) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Remek írás egy remek embertől, köszönöm :R

(#24) Solten


Solten
addikt

De szerettem ezt a sorozatot...:

:D

William H. Seward gondolom ma mar abszolute nemzeti hosnek szamit, abbol kiindulva hogy mekkora bizniszt csinalt... :D

Amugy a terulet megvetele strategiai okokbol tortent, ellensulyozni akartak Nagy Britannia poziciojat (Kanada) a kontinensen, aki a polgarhaboruban a Konfoderaciot tamogatta.

Saor Alba

(#25) XuChi


XuChi
addikt

Álmom hogy ott fogok élni valahol egy hegyi kisvárosban. Már nagyon elegem van Budapestből. Imádom Alaszkát.

(#26) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszi Lauda, rozsomak96 és Darth_Revan :R Darth_Revan, a mondatod második fele túlzás, de azért köszönöm! ;):B

huskydog17, a javaslatod szerint bevettem Nome városát a leírásba és a huskykhoz tettem. ;) Neked is köszönöm az értékes kiegészítést! :C

Solten, neked pedig köszönöm szépen a remek történelmi kiegészítést! :R

XuChi Nagyon kemény legénynek kell lenned, mert a vadászó-halászó élet nagyon szép, de egyáltalán nem könnyű. :B úgy beszélek, mintha én olyan nagy vadász lennék. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#27) XuChi válasza talmida (#26) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor mint hardver technikus esélyem sem lenne ??? :( Értem ez alatt hogy kis számtek boltban szervizesnek lenni. Vagy saját boltot nyitni? Nem sok vevőm lenne mi?

[ Szerkesztve ]

(#28) talmida válasza XuChi (#27) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ja, dehogynem. :K Csak ne feledd a lakosság létszámát, ui nem túl népesek a városok arrafelé, de egy jó szakember mindenütt megél! ;) Viszont vadászni, halászni Alaszkában mindenkinek kötelező. :B Dallasban megismerkedtünk egy alaszkai családdal. Hát, velük csak a cowboyok vehetik föl a versenyt.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#29) Solten válasza talmida (#26) üzenetére


Solten
addikt

Koszi (ismet) a remek bemutatot! :R ;)

Saor Alba

(#30) talmida válasza Puma K (#14) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi! ;) Véletlenül hagytalak ki a felsorolásból. :B

Solten nagyon szívesen! :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#31) sunsaw


sunsaw
tag

talmida, istenkirály a bemutatód, született őstehetség vagy, ha írásról van szó! Ha könyvet írnál, elsők között venném meg, egyszerűen letehetetlen! Ezek a tájképek valami eszméletlen gyönyörűek, már költöznék is oda, ha lenne hova meg értelme :) Alaszkába is kell sajnos zöld kárta, ugye? Gondolom igen.

Az írással kapcsolatban meg: keep it up! ;) Kérlek, írj még ilyeneket! SOKAT!!

Windows Phone 7 Developer

(#32) Xterms


Xterms
tag

Szia!

Nagyon kellemes olvasnivaló, köszönjük! :)

Viszont kontinenseknek nem nagyon van címerük, ezért az USA címeréről beszélünk és nem Amerikáéról. Bocsi, nagyon utálom az "amerikázást", nem muszáj javítani, de le kellett írnom. :D

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#33) j1g2


j1g2
csendes tag

Szép kis bemutató,).)

!!Gyere nyerj Notebookot vagy iphone-t!!Ingyen!meg most! http://pontpark.eu/b_regisztracio/e079529ba2c9a8206291576db5a381ca

(#34) talmida válasza sunsaw (#31) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönom szépen az elfogult sorokat! Nagyon kedves vagy! :D:B Igyekszem folytatni. ;) ..de te is csipkedd magad! ;] Nagyon élveztem Írországot. :K

Igen, AK-ba is kell zk, bár ott nagyon szeretnék, ha többen települnének le, ellentétben Wyominggal és Montanaval :DDD . Kanadába viszont talán még mindig könnyű bejutni, ami legalább olyan csodálatos, mint Alaszka, bár sokkal szabadosabb, mint az USA, erkölcsileg is, meg egyébként is. :((

Xterms, j1g2, nektek is köszönöm! :K

Xterms, teljesen igazad van, én is tudom, csak úgy kicsúszott a "számon". :B Kis türelmedet kérem a javításig, mert vasárnap elfoglaltabb vagyok. Lehet, hogy csak késő este kerül rá sor. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#35) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nagyon szép hely. :B
A cikk is nagyon szuper lett. :R

(#36) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Újbóli átolvasás után kicsit még olvastam volna a gazdaságáról+érdekességnek megemlíthetted volna az Alaska Permanent Fund-ot is.

Egy kis info erről. Aki még nem látta a Simpson család filmjét, annak ajánlom ezt a jelenetet: [link]
Értelemszerűen nem nyomnak már a határon senki kezébe 1000 dollárt, de azért van valóság alapja :)

Az olajtársaságok által befizetett adóból az állam minden lakosnak (nem fix, de azt hiszem legalább 2 éve már alaszkai lakosnak kell lenni) ad évente részesedést. Minden alaszkai lakos (kivéve azt aki épp büntetését tölti vagy az aktuális évben bűncselekményt követett el) október környékén kap egy meghatározott összeget, amelynek mérete az előző 5 év átlaga, a részvénypiac alakulása és sok más tényezőn is múlik.
Átszámolva jelenlegi USD-HUF árfolyamon, néhány összeg amit kifizettek:
2009-ben: 290.387 Ft /fő
2008-ban: 727.414 Ft /fő
2007-ben: 368.046 Ft /fő
Szóval nem kis összeg :) Az Alaska Permanent Fund az állam gazdaságában is kulcs szerepet játszik, mivel sok munkanélküli családnak (főképp a vidéki/mezőgazdasági területeken, ahol 60% a munkanélküliség) fontos jövedelem forrás.
Viszont annak aki nagyvárosban, állandó munkahellyel rendelkezik, annak szép bonus, egy nagyobb családnak össze is jöhet egy szép új autó ára :B

Na jó, csipkelődés off :B

[ Szerkesztve ]

(#37) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#36) üzenetére


Darth_Revan
veterán

"nem fix, de azt hiszem legalább 2 éve már alaszkai lakosnak kell lenni"
Kicsit hülyén fogalmaztam meg ezt a mondatot és már nem enged módosítani...azt akartam mondani, hogy tudomásom szerint minimum 2 évig alaszkai lakosnak kell lenni, mielőtt kaphat valaki.

ejj, meg a 3. mondatban is van egy felesleges "már"...nah jó lépek aludni :B

[ Szerkesztve ]

(#38) talmida válasza Darth_Revan (#36) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Te honnan tudsz ilyen sok érdekességet Alaszkáról?? :Y
Mindenki nevében köszönöm az értékes információt! :R A gazdaságnál beteszek egy kis ideutalást a nickeddel, ha nem haragszol. :B Annyira nem ismerem az ottani helyzetet, de ilyesmiről én is hallottam. :D Mégegyszer köszi!! ;) ..és, ha máskor is bármi kiegészítenivalód lenne, ne tartsd magadban!! ;)

rolkaDb Neked is köszönöm szépen! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#39) JanFe


JanFe
aktív tag

Nagyon jo cikk. Kedvet kaptam Alaszkaba utazni :)

"There is nothing permanent except change"

(#40) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Nagyon jó cikk :R , egy gondom van: az első oldalon lévő képeket nem lehet nagyobb felbontásban elérni valahol? A többit már mentettem, azt sem tudom, melyiket rakjam be hirtelen háttérnek :O :DDD
Egyébként most már hivatalos: ha megnyerem az 5-ös lottót, ide vonulok félre a "civilizáció" elől :K :DDD

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#41) talmida válasza ]Phobos[ (#40) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm szépen a szép szavakat! ;) Néhány kép sajnos csak 800x600-as mérteben van meg, azért nem tettem be korábban. Egy-párat azért most föltettem az első oldalra, plusz a montázs-kép 2 eredetijét ide. :B 1, 2

Neked is köszönöm JanFe!! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#42) ]Phobos[ válasza talmida (#41) üzenetére


]Phobos[
senior tag

:R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#43) talmida válasza ]Phobos[ (#42) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Alaszkáról nagyon sok mindent lehetne még írni. Például érdekes a zászlaja is, a Sarkcsillag és a Göncöl-szekér látható rajta.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#44) sunsaw válasza talmida (#43) üzenetére


sunsaw
tag

Én nem írok már Írországról, befejeztem (sőt pár hónapon belül végzek is vele).

Windows Phone 7 Developer

(#45) talmida válasza sunsaw (#44) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Miért nem? :F Én nagyon élveztem a bemutatóidat!! :K Hogyhogy végzel vele?? :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#46) sunsaw válasza talmida (#45) üzenetére


sunsaw
tag

Úgy, hogy ott fogok élni, ahova tartozom. Magyarországon.

Windows Phone 7 Developer

(#47) talmida válasza sunsaw (#46) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Értem. Akkor a magyarországi beszámolóidat várom! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#48) Geller72


Geller72
veterán

Jó volt olvasni és a képeket nézni. Szép hely. Azért aki nem tudja hova tenni, nézze meg a térképen, mert eléggé fura a helyzete az USA többi államához képest :).

Amúgy, hogy a cikkhez hozzászóljak, nem tudok róla, hogy az ámbrás cetek jegesmedvét ennének..:D. Az igaz, hogy a világon bárhol előfordulnak, és vannak úgynevezett fogaik, de a táplálékuk nagy részét a mélyben szerzik meg, akár 3km-nél is mélyebbre merülnek. A táplálékuk nagyobb részben ebből kifolyólag lábasfejűekből és halakból áll. Persze, ez nem azt jelenti, hogy nem esznek cápát, vagy más nagytestű élőlényt. Érdekesség, hogy az északi és déli szélesség egy bizonyos pontján túl csak a bikák mennek, a nőstény és a borja nem. Külön cikket lehetne arról írni, hogy miért is hívják ámbrás cetnek. Az is meglepő, hogy az úgynevezett bálnatetvek közül külön fajta élősködik a hímeken és egy másik fajta a nőstényeken..:D. Az is poén, hogy a fogaikat, amelyek nem minden esetben nőnek ki - ha ki is nőnek, 10 éves koruk előtt nem nagyon (ekkorra válnak ivaréretté) - nem táplálékszerzésre, hanem az egymás közti harcra használják. (Ez a funkciója) Rendkívül érdekes, de nem ennek a cikknek a része ezt bemutatni. Csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy nem kimondottan jegesmedve evők.(még ha a Wikipédia ezt is írja róluk..:DDD)
:R
Geller

(#49) talmida válasza Geller72 (#48) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi a tudományos részletességû kiegészítést is!! :R Az ámbrás cetekrôl szóló infót valóban a Wiki-bôl olvastam. :DDD Bár ott is csak inkább olyasmit írtak, hogy veszélyt jelenthet számukra, nem feltétlenül fölfalásról volt szó, gondolom inkább egy "kis" verekedésrôl. :P Engem nagyon érdekel minden állatokkal kapcsolatos érdekesség, úgyhogy, ha írsz ilyesmirôl, én biztos el fogom olvasni. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#50) Geller72 válasza talmida (#49) üzenetére


Geller72
veterán

Mit csinálsz Floridában? Tanulsz? A cetes cikket lehet, hogy megírom, bár kellene hozzá egy kis lelki nyugalom..azaz munkahely, létbiztonság...:).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.