Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kiss Tamás


Kiss Tamás
csendes tag

Lehet, hogy én vagyok a buta, de ez a technológia nem ugyanaz mint a sony féle floating touch? Végeredményben ugyanaz történik mindkét esetben...

(#2) Inclitus_pv válasza Kiss Tamás (#1) üzenetére


Inclitus_pv
tag

Nem:) Ez arról szól, hogy akár kesztyűben is tudod kezelni. De meg kell érinteni.

(#3) KillHates


KillHates
nagyúr

A Lumia oldalán nem a jól bevált Nokiás "berúgókaros" megoldás van?
Mert nekem a telefonjaim (N8, N808) még egyszer sem "oldották ki magukat"... Pedig zúzom rendesen...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4) vince válasza Kiss Tamás (#1) üzenetére


vince
őstag

ismerve a szabadalmi háborúkat, mindkét cég alaposan levédette a saját megoldását...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#5) NomarCube


NomarCube
csendes tag

Jól mondja az előttem szóló. Floating touch = lebegő érintés, ez a képernyő fölötti objektumot érzékeli, ez pedig nem csak vezetőkkel (lsd. ujj, kapacitív toll) való érintkezést, így jó kesztyűben, műkörömmel használva is.

(#6) Integrale


Integrale
veterán

A cikk írója gondolom nem hasznalt meg WP-t! Beallitasok kozott szet kell nezni, es van egy olyan opcio, (telefon felebresztheto a kereses gomb megnyonasaval / kamera veletlen inditasa) igy ha el van takarva a kozelseg erzekelo akkor nem oldja fel a telefont!
Keretik javitani! :R

"Bad reklám is reklám too"

(#7) Alexios válasza vince (#4) üzenetére


Alexios
veterán

A nokiáé nem saját fejlesztés elvileg, hanem synaptics.

(#8) Hans5341


Hans5341
csendes tag

Nem ügy...
Nekem az Ace ha kell fel is veszi, vagy (többnyire) kinyomja a bejövő hívást, mire kiveszem a nadrágzsebből... :W
Gio meg vidáman ténfereg a menüben míg a zsebemben van lezárt képernyővel - feloldja az magát...
A fejenkénti 3. szervíz után már nem is hergelem magam...
Hiányzik a Nokia 5530 rúgós oldalsó képernyőzárja.

Soha többet Android. Végre megszabadulva mindkét droidos Samsung-tól. Végre. Éljen a WP, egy nyugodt, lefagyás, újraindulás, akadozás mentes, jobb világ!

(#9) tailor válasza KillHates (#3) üzenetére


tailor
őstag

Nem, ez "nyomógombos".

[ Szerkesztve ]

(#10) Jovanny2 válasza Hans5341 (#8) üzenetére


Jovanny2
őstag

Tokot még senki sem ajánlott szerviz helyett? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11) savoo válasza Jovanny2 (#10) üzenetére


savoo
addikt

Van aki nem szereti tokkal elrondítani a telefont. Pl, én sem.

(#12) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Ellenkampány-szagú a dolog.
Ha zsebben van, akkor a közelségérzékelő miatt biztosan nem kapcsol be a kijelző - kivéve talán, ha a zseblámpát is bekapcsolva tette el a kedves felhasználó :DDD

(#13) jjeahh válasza Hans5341 (#8) üzenetére


jjeahh
nagyúr

taccswiz...na igen, nekem galaxy s + miuival sosem fordul elő ilyesmi, mivel ha zsebre rakom, aktiválódik a zseb-mód, magyarán ha a közelség érzékelőt eltakarod, a kijelző nem érzi, hogy tapogatod...valahogy így mükszik, gondolom...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14) Kiss Tamás válasza NomarCube (#5) üzenetére


Kiss Tamás
csendes tag

A kesztyűvel és műkörömmel is csupán annyi gond, hogy a vezető test messzebb van a szokásosnál, ezért a nokia érzékelője érzékenyebb a szokásosnál. A sony-nál ugyanez történik, hogy az 5 mm-re lévő testeket is érzékeli.
Egyébként pedig ha tényleg érzékelne nem vezető testeket is, akkor kellene hogy legyen rezisztív film réteg is a kijelzőn, ami nem túl valószínű.

(#15) (An)Dante válasza Integrale (#6) üzenetére


(An)Dante
őstag

Nem azt írtam, hogy feloldja a készüléket, hanem azt, hogy a kijelző háttérvilágítása bekapcsol.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#16) Jovanny2 válasza szilagyiv (#12) üzenetére


Jovanny2
őstag

Vagy üvegzsebű politikus az illető...rájuk sosem gondolnak... :P
@savoo: én nem teszem ki az asztalra a Samut, a zsebemben meg nem látszik, hogy tokban van, ha beszélek, akkor meg kiveszem. Egyébként annyira nem szép a telóm, hogy egy tok ne dobna rajta.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#17) V.T.CS. válasza Hans5341 (#8) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

azt hogy?
nekem még egyik samum sem csinált ilyet, pedig volt egy pár.

(#18) jjeahh válasza Jovanny2 (#16) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hát ez a tok nem csúnya... ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19) Hans5341 válasza Jovanny2 (#10) üzenetére


Hans5341
csendes tag

Szervíz az kellett másért egyébként is (hosszú lenne leírni, akku gondtól, időként használhatatlan belassuláson át a Gio rendszeres újraindulási gondjaiig).
Tokkal meg a képernyőzárnál mire megyek?

(#17) V.T.CS.:
Ráadásul van, hogy a Gio az érintésemre nem reagál, húzkodhatom ahogy akarom, de a zsebemben... Na ott aztán működik...
Mondjuk az, hogy bejövő híváskor, képernyőzár feloldáskor nem reagál, az nem kifejezetten a két szerencsétlen (Gio, Ace) hibája. Kollégám Skate-nél, csoporttársam Wildfire-nél szenved ugyanígy.

[ Szerkesztve ]

Soha többet Android. Végre megszabadulva mindkét droidos Samsung-tól. Végre. Éljen a WP, egy nyugodt, lefagyás, újraindulás, akadozás mentes, jobb világ!

(#20) Hans5341 válasza Jovanny2 (#16) üzenetére


Hans5341
csendes tag

Na erre beruháznék. Az Ace még úgyis boldogít 11 hónapig.

Soha többet Android. Végre megszabadulva mindkét droidos Samsung-tól. Végre. Éljen a WP, egy nyugodt, lefagyás, újraindulás, akadozás mentes, jobb világ!

(#21) V.T.CS. válasza Hans5341 (#19) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

volt már egy raklap érintős telefonom, de még csak iphone 4, meg nokia n8 csinálta azt velem, hogy nem tudtam felvenni.
offOFF.

(#22) Integrale válasza (An)Dante (#15) üzenetére


Integrale
veterán

Nem kapcsol be! Probald ki! Allitsd be amit irtam, takard el az erzekelot es nyomkodd a neked tetszo gombokat!

"Bad reklám is reklám too"

(#23) Воланд válasza Integrale (#22) üzenetére


Воланд
titán

akkor takard le a kozelsegerzekelot es nyomd meg a kijelzo feloldo gombjat. mert bizony az omnia eseten bekapcsol a kijelzo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) tailor válasza Integrale (#22) üzenetére


tailor
őstag

Lumia 800 is bekapcsol ( - sajnos, de hátha a 7.8-ban már nem fog...). A beállításoknál ezek vannak:
"Telefon felébreszthető a kameragomb nyomva tartásával"
"A kamera véletlen indításának megakadályozása zárolt telefon esetén".

Keresőgombbal ébreszteni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#25) Integrale válasza tailor (#24) üzenetére


Integrale
veterán

az jogos! Ezesetben elnezest kerek!

"Bad reklám is reklám too"

(#26) szilagyiv válasza Integrale (#22) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Háhh! Kipróbáltam (N8). Letakart érzékelővel a menü gombra bekapcsol a kijelző és 6-7mp után kikapcsol. Ez még nem meríti le a telót. Persze itt most a szuperérzékeny kijelzőről van szó, de azt meg kétlem, hogy a combom érintése meg tudná nyomni a "felold" gombot a kijelzőn (zsebben ugye).

(#27) jjeahh válasza Hans5341 (#19) üzenetére


jjeahh
nagyúr

cserélj rom-ot...én a samsungokat imádom, de a touchwiz tönkretesz minden illúziót...és az aláírásod miatt meg kell kérdeznem..ne vedd sértésnek...Gio, Ace, Skate, Wildfire miatt alakult ki ez a véleményed az android rendszerről? :F azért a pénzért nem várnék többet, mint amennyibe ezek a cuccok kerültek...és egyszerűen nem is az androiddal van a baj, hanem a hardverrel, meg a touchwizz-el
amúgy próbáltál ilyesmiket?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28) Barthezz2 válasza szilagyiv (#26) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem, de ha mindennel lehet vezérelni a kijelzőt, és megnyomod a feloldó gombot, aktivizálódik a kijelző, és ugyan feloldani nem fogod zsebben(pláne ha kódolva is van), de folyamatosan hozzáér valami a zsebedben, és akkor bizony nem alszik el a kijelző, és ez tudná lemeríteni ;)

Nem azon van a hangsúly, hogy feloldod, hanem azon, hogy a kijelzőt ha gombnyomással aktivizálod véletlenül, akkor a folyamatosan érintkező dolgoktól nem kapcsolna le, és pár óra alatt leszívná az akksit.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#29) Hans5341 válasza jjeahh (#27) üzenetére


Hans5341
csendes tag

Ace-n ROM csere megvolt. Lévén ugye még egy jó ideig meg lesz. Most lekopogom egész tűrhető. A Gio-t nem sokára eladom a fenébe, úgyhogy neki már 8.
Amúgy nem, nem veszem sértésnek és részben igen, a Wildfire és az Ace elszomorított. A Gio-tól és a Skate-től nem vártam alapból sokat. De, másrészt sokan vettek körülöttem főleg Symbian-ről cserélve droidot és ahogy látom az S3 és többé kevésbé a Defy+ volt mely oké és nem megbízható. Harmadrészt családba került egy Omnia 7 és azóta tervezek egy WP-s telót.

Soha többet Android. Végre megszabadulva mindkét droidos Samsung-tól. Végre. Éljen a WP, egy nyugodt, lefagyás, újraindulás, akadozás mentes, jobb világ!

(#30) Integrale válasza Воланд (#23) üzenetére


Integrale
veterán

A cikkben kereses es kameragombrol van szo! Azokat lenyomva nem kapcsol be! (persze ha be van allitva amit irtam) Ez a teves a cikkben, erre irtam, hogy javitsa!

#szilagyiv: Windows Phoneról van szó!

"Bad reklám is reklám too"

(#31) (An)Dante válasza Integrale (#30) üzenetére


(An)Dante
őstag

A cikkben feloldás és kamera gomb van. :)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#32) szilagyiv válasza Integrale (#30) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Rovar-rovar

(#33) Integrale válasza (An)Dante (#31) üzenetére


Integrale
veterán

:B ideje aludnom!
Feloldasra igaz, a kamerara viszont tovabbra sem!

"Bad reklám is reklám too"

(#34) jjeahh válasza Hans5341 (#29) üzenetére


jjeahh
nagyúr

wp-n én is gondolkodtam többször, ez már szubjektív, kinek mire van szüksége, engem személy szerint zavar amilyen gagyi a rendszer , csempék, gyári app-ok kinézete (nyilván én vagyok túl szigorú ezzel, mivel web-app-logo, stb. dizájner vagyok), zavar, hogy nem testreszabható, és egy jó ideje nem nyomkodtam wp-s telefont, de gondolom, még mindíg nincs akkora választék alkalmazásokban wp-re, mint androidra vagy ios-ra...
najó, jól eltértünk a témától...a lényeg, hogy android is jó, és megbízható, gyors, főleg hogy most butter project is van :) csak meg kell legyen egy alap hardver alája, pl 1ghz+, 512ram...kár hogy a sok gagyi cucc miatt sokak véleménye negatív a rendszerről, pl a tiéd is...wp-nél azért szmúsz minden, mert a microsoft megköti a gyártók kezét hardver szempontjából, ezért pl esélyed sincs 600mhz-es lagolós windows phonet vásárolni + nem engedi hogy belenyúlkáljanak a rendszerbe...
galaxy s3-at még nem tapogattam, de a taccsvízet el tudom képzelni hogy 4 magon is lagzik ;] a defy-n meg szintén ott a blur...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35) KillHates válasza tailor (#9) üzenetére


KillHates
nagyúr

Illetve akkor "pedálos" :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#36) flori92 válasza Hans5341 (#8) üzenetére


flori92
csendes tag

Nekem nem szokta, pedig nincs tokban

[ Szerkesztve ]

(#37) flori92 válasza jjeahh (#34) üzenetére


flori92
csendes tag

galaxy s3-at még nem tapogattam, de a taccsvízet el tudom képzelni hogy 4 magon is lagzik Egyáltalán nem

(#38) Mogcaa


Mogcaa
aktív tag

kiváncsi lennék hogy működik pontosan valami leírás van róla valahol?

(#39) KillHates válasza flori92 (#37) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem bizony! Gördülékenyebben teker rajta minden mint a szifonon az iOS!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#40) KillHates


KillHates
nagyúr

-mellé- :B

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41) butyek


butyek
senior tag

Remélem hamar elterjed, hasznos lenne.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#42) zombinyul válasza jjeahh (#27) üzenetére


zombinyul
addikt

Nincs baj a kategóriával,bátyám HTC Desire C-je,meg az X8-am sem csinál semmi olyat,ami miatt megutálhatnánk az Androidot. Az ex Galaxy Minije se,ha már olcsó táccsvíz... Pedig neki még egy Galaxy Note is van mellé. Mindketten szeretjük az Androidot.

Évek óta elvagyok ilyen fejlesztések nélkül. Persze,valamit fejleszteni kell,de ez számomra egy teljesen felesleges fejlesztés. Kinek mi.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#43) jjeahh válasza zombinyul (#42) üzenetére


jjeahh
nagyúr

igény kérdése, van akinek az alsókategória is megfelel, (különben nem is létezne ez a szegmens), ha nincsenek nagy igényeid, nem kínzod asphalt7-el, megfelel a kisebb kijelző, kis belső tárhely, nem érdekel a tuning, sem a szoftveres támogatás, frissíthetőség, stb, a desire c nagyon jó, úgyértem, ott figyeltek az optimalizálásra, de pl én x8-ért nem adnék pénzt, sem miniért...szubjektív..de nekem fontos a szép kijelző, tuningolhatóság, vagy rendes támogatás, és pl legyen rendesen összerakva is a cucc, üssön meg egy alap minőségi szintet, és keltsen komoly benyomást az emberben...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#44) szeksziboj


szeksziboj
tag

Jól látom az ábrán, hogy a rohamosztagosoknak és Dártvédernek' sem kell levennie a kesztűt a használathoz? :DDD

(#45) zombinyul válasza jjeahh (#43) üzenetére


zombinyul
addikt

Kijelzovel semmi bajom,tuningolhato,minosegben tamogatottsagban egyetertunk,bar a fozott 2.3.7-tel elegedett vagyok. Siman megengedhetnek magamnak komolyabbat,de azert hogy munka alatt lezuzzam,vagy utazas kozben ellopjak,felesleges. Desire c sem tunik sokkal jobbnak(sot,batyam is elismerte hogy az x8 kijelzoje finonabb), pedig rendesen nyomorgatom azt is. Elegedett vagyok vele, okot nem adott ra hogy az androidot megutaljam,sot... :U Lenyegtelen,ez a topic nem errol szol.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#46) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

Elég troll dolog lesz ami eszembe jutott, de az érintőkijelzős mobilok hajnalán is működött a "táv" irányítás, csak akkor nem floating touchnak hívták a technikát, hanem sz@rnak...:D Mindenkinek a haja hullott tőle, hogy rosszul volt kalibrálva a kijelző érzékenysége, ezért a levegőből lehetett irányítani a készüléket.

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.