Hirdetés

2019. szeptember 19., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Z10N

Z10N
(addikt)

Az arak hogyan alakulnak?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#2) Kopi31415

Kopi31415
(félisten)

És ezt mibe nem fogják beépíteni?
(Vagy most már tényleg eljön a HBM ideje, mint a linux éve is?)

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#3) Duck663

Duck663
(aktív tag)

Már csak az áron kellene dolgozni, mert az elfogadhatatlan. Lesz vagy 30$/GB, a sima HBM2 is 20$ GB-onként.

NAVIgre, ez már valami! :) Igen, Win7-et használok, hogy ez büntetés lenne? Nem nagyobb, mint a Win10 önmagában.

(#4) szasanyi válasza Z10N (#1) üzenetére

szasanyi
(nagyúr)

Már évek óta megy a technoblabla, az árak az egekben míg a valóság ez: VGA-k esetében az a helyzet, mert semmilyen HMB/HMB2 VRAM-mal gyártott AMG kártya nem képes megverni a konkurens NVIDIA azonos kategóriájú kártyáját. Finoman fogalmazva sem hoz annyit, mint ami felárral jár(t).
Tehát én attól tartok, hogy csak ez az ami biztosan meg fog emelni.. az árat.

(#5) Zartszelveny válasza szasanyi (#4) üzenetére

Zartszelveny
(újonc)

Nagy valószínűséggel ez inkább a professzionális piacot célozza. Tehát majdhogynem mind1 is. :)

Windowsos sysadmin bárki lehet úgy is csak kattintgatni kell... :D

(#6) hokuszpk

hokuszpk
(addikt)

na ebbol kernenk 2048 bitet a bigNavi melle.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7) Predatorr válasza szasanyi (#4) üzenetére

Predatorr
(tag)

Hát én még csak AMG Mercedeseket láttam. Ha csak autós pakliban nincs...

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#8) szasanyi válasza Predatorr (#7) üzenetére

szasanyi
(nagyúr)

Elírás, szvsz nyilvánvaló mivel Mercedes VGA nincs.

(#9) tntmax

tntmax
(aktív tag)

Ilyenből kellett volna 256K a Trident 8900D kártyámra.

(#10) Dißnäëß válasza tntmax (#9) üzenetére

Dißnäëß
(senior tag)

Úgy bizony, a D-s már tudta a TrueColor-t, C-ig csak HiColor ment. Szóval jól jött volna az enyémbe is vaze.

A lónak van lovásza, a tehénnek tehenésze, a madárnak madarásza, a halnak halásza. A disznónak akkor miért nincs disznásza, vagy méginkább disznésze ? Felháborító.

(#11) Busterftw válasza Zartszelveny (#5) üzenetére

Busterftw
(aktív tag)

Ja a Vega 56/64 is professzionalis piacra volt szanva?
Azt hittem azokat Radeon Pro and AMD FirePro-nak hivjak.

(#12) ricsi99 válasza Z10N (#1) üzenetére

ricsi99
(őstag)

Áramszünet / özönvíz már volt... szerintem földrengés jön... vagy meteor eső :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#13) jbush válasza ricsi99 (#12) üzenetére

jbush
(tag)

Csillaghullás lesz ma éjszaka, szóval az a meteoreső éppen aktuális :DD

(#14) Televan

Televan
(veterán)

Gondolom nem csak a lécet emeli meg hanem az árát is. ;)

???

(#15) Dare2Live válasza szasanyi (#4) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

De ennek mi köze a HMBhez?

És amíg nincs sávszél... limit addig nincs előnye. Ha GDDR6 frekije nem emelkedik jövőre majd NV is elgondolkodik, hogy mi az olcsobb csúcs TIre 384 sött 512bites pcb vagy HMB. GDDR7 kanyarban sincs ha lesz egyaltalán. Innnen nincs más lehetőség előre mint a HMB.

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#16) ricsi99 válasza jbush (#13) üzenetére

ricsi99
(őstag)

akkó tuti ... dupla ár garantált :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#17) joey04 válasza Predatorr (#7) üzenetére

joey04
(félisten)

(#18) ncc1701 válasza Dare2Live (#15) üzenetére

ncc1701
(addikt)

Semmi: HMB

(#19) Zartszelveny válasza Busterftw (#11) üzenetére

Zartszelveny
(újonc)

Mind két általad említett kártya memória alrendszere vágott volt. Nem hiszem hogy bárki készítene olyan gamer vga-t amin 32/64 GB HBM figyel. A radeon 7 esetén is láttuk, hogy nincs sok értelme, (illetve az is kényszerből született, a termék eredetileg a professzionalis piacra készült.)

(#20) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog

Bányászat 3.0...

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#21) Tigerclaw

Tigerclaw
(veterán)

Ez is olyan technológia, amit a magas ár piacképtelenné tesz a consumer szegmensben. Ideálisabb ha olyan termékekben használnák, amik eleve méregdrágák és az árcédula nem olyan fontos a vevőnek. Mehet bele a csúcs gamer és professzionális GPU-kba, meg a HPC megoldásokba.

Másik lehetőség, hogy ha nem a gyártás/fejlesztés indokolja a magas árat, akkor engedjenek a nyereségből, mielőtt elsüllyed mint sok más hasonló egzotikus megoldás...mint pl. RAMBUS memóriák, Firewire, Thunderbolt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) ricsi99 válasza t72killer (#20) üzenetére

ricsi99
(őstag)

Ahhoz nem kell nagy /gyors vram :D

(#23) Busterftw válasza Zartszelveny (#19) üzenetére

Busterftw
(aktív tag)

Ettol meg HBM volt rajtuk meg a Radeon VII-en is, amivel nem mentek semmire, csak kevesebb profitot ertek el.

(#24) GodGamer5

GodGamer5
(őstag)

Még mindig nem értem, hogy ennyi hbm2 istenítés után, miért nem ezt kapják az új Radeonok???
Főleg, hogy az RT-hez is brutál mem sávszél kell, jövőre meg a pirosak is tudni fogják az Rt-t.

[ Szerkesztve ]

"Az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#25) ncc1701 válasza GodGamer5 (#24) üzenetére

ncc1701
(addikt)

Mert nem fizetnéd ki az árát nevetve.

Valahogy úgy gondolom, h egy tech gyártó bevételének/proffitjának a nagy része a nagy tömegben eladott kiváló ár/teljesítményű valamiből van. Na, a 800-1000 ájrós vga úgy gondolom még tőlünk nyugatabbra sem tömegcikk.

(#26) ukornel

ukornel
(aktív tag)

Szép-szép, de gondolom, ezt is csak a csúcskártyákon és a professzionális gyorsítókon lesz kifizetődő használni...

Na és mi van már a korábban szintén belengetett, organikus interposer-re épülő "low-cost HBM"-mel?
Az akkori specik azt jövendölték, hogy ez tényleg megfizethető lesz, a teljesítménye valahol az 1. és 2. generációs HBM közé esik, ami bőven elegendő kis videokártyákra és IGP-khez.

(#27) Busterftw válasza ukornel (#26) üzenetére

Busterftw
(aktív tag)

Gondolom az is hasonlo, mint a 3 evente bejelentett vilagmegvalto uj akku technologia, ami 5 ev mulva fog megjelenni eloszor, csak aztan sosem jelenik meg. :DD

(#28) Zartszelveny válasza Busterftw (#23) üzenetére

Zartszelveny
(újonc)

Igen de ez HBM2E, ugye. :) erről szól a cikk. Ami szerintem ebben a formában inkább a professzionális piacot célozza. Ezért mondtam hogy irreleváns a gamer piac. Ahol nem mentek vele nagyon semmire ahogy azt írod is, amit igazából nem is cáfoltam. :D csak itt most nem lényeg. :)

(#29) Kopi31415 válasza ukornel (#26) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

Csak nem túl sok PH-t olvastál?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#30) Predatorr válasza szasanyi (#8) üzenetére

Predatorr
(tag)

Nyilván én is tudom, de éppen ettől még téves információ. :P :DDD

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.