Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z10N


Z10N
veterán

Az arak hogyan alakulnak?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

És ezt mibe nem fogják beépíteni?
(Vagy most már tényleg eljön a HBM ideje, mint a linux éve is?)

(#3) Duck663


Duck663
őstag

Már csak az áron kellene dolgozni, mert az elfogadhatatlan. Lesz vagy 30$/GB, a sima HBM2 is 20$ GB-onként.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) szasanyi válasza Z10N (#1) üzenetére


szasanyi
félisten

Már évek óta megy a technoblabla, az árak az egekben míg a valóság ez: VGA-k esetében az a helyzet, mert semmilyen HMB/HMB2 VRAM-mal gyártott AMG kártya nem képes megverni a konkurens NVIDIA azonos kategóriájú kártyáját. Finoman fogalmazva sem hoz annyit, mint ami felárral jár(t).
Tehát én attól tartok, hogy csak ez az ami biztosan meg fog emelni.. az árat.

(#5) Zartszelveny válasza szasanyi (#4) üzenetére


Zartszelveny
csendes tag

Nagy valószínűséggel ez inkább a professzionális piacot célozza. Tehát majdhogynem mind1 is. :)

(#6) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

na ebbol kernenk 2048 bitet a bigNavi melle.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7) Predatorr válasza szasanyi (#4) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát én még csak AMG Mercedeseket láttam. Ha csak autós pakliban nincs...

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#8) szasanyi válasza Predatorr (#7) üzenetére


szasanyi
félisten

Elírás, szvsz nyilvánvaló mivel Mercedes VGA nincs.

(#9) tntmax


tntmax
aktív tag

Ilyenből kellett volna 256K a Trident 8900D kártyámra.

(#10) Dißnäëß válasza tntmax (#9) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Úgy bizony, a D-s már tudta a TrueColor-t, C-ig csak HiColor ment. Szóval jól jött volna az enyémbe is vaze.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#11) Busterftw válasza Zartszelveny (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

Ja a Vega 56/64 is professzionalis piacra volt szanva?
Azt hittem azokat Radeon Pro and AMD FirePro-nak hivjak.

(#12) ricsi99 válasza Z10N (#1) üzenetére


ricsi99
addikt

Áramszünet / özönvíz már volt... szerintem földrengés jön... vagy meteor eső :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#13) jbush válasza ricsi99 (#12) üzenetére


jbush
tag

Csillaghullás lesz ma éjszaka, szóval az a meteoreső éppen aktuális :DD

(#14) Televan74


Televan74
nagyúr

Gondolom nem csak a lécet emeli meg hanem az árát is. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) Dare2Live válasza szasanyi (#4) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

De ennek mi köze a HMBhez?

És amíg nincs sávszél... limit addig nincs előnye. Ha GDDR6 frekije nem emelkedik jövőre majd NV is elgondolkodik, hogy mi az olcsobb csúcs TIre 384 sött 512bites pcb vagy HMB. GDDR7 kanyarban sincs ha lesz egyaltalán. Innnen nincs más lehetőség előre mint a HMB.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) ricsi99 válasza jbush (#13) üzenetére


ricsi99
addikt

akkó tuti ... dupla ár garantált :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#17) joey04 válasza Predatorr (#7) üzenetére


joey04
titán

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) ncc1701 válasza Dare2Live (#15) üzenetére


ncc1701
veterán

Semmi: HMB

(#19) Zartszelveny válasza Busterftw (#11) üzenetére


Zartszelveny
csendes tag

Mind két általad említett kártya memória alrendszere vágott volt. Nem hiszem hogy bárki készítene olyan gamer vga-t amin 32/64 GB HBM figyel. A radeon 7 esetén is láttuk, hogy nincs sok értelme, (illetve az is kényszerből született, a termék eredetileg a professzionalis piacra készült.)

(#20) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bányászat 3.0...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez is olyan technológia, amit a magas ár piacképtelenné tesz a consumer szegmensben. Ideálisabb ha olyan termékekben használnák, amik eleve méregdrágák és az árcédula nem olyan fontos a vevőnek. Mehet bele a csúcs gamer és professzionális GPU-kba, meg a HPC megoldásokba.

Másik lehetőség, hogy ha nem a gyártás/fejlesztés indokolja a magas árat, akkor engedjenek a nyereségből, mielőtt elsüllyed mint sok más hasonló egzotikus megoldás...mint pl. RAMBUS memóriák, Firewire, Thunderbolt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) ricsi99 válasza t72killer (#20) üzenetére


ricsi99
addikt

Ahhoz nem kell nagy /gyors vram :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#23) Busterftw válasza Zartszelveny (#19) üzenetére


Busterftw
veterán

Ettol meg HBM volt rajtuk meg a Radeon VII-en is, amivel nem mentek semmire, csak kevesebb profitot ertek el.

(#24) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Még mindig nem értem, hogy ennyi hbm2 istenítés után, miért nem ezt kapják az új Radeonok???
Főleg, hogy az RT-hez is brutál mem sávszél kell, jövőre meg a pirosak is tudni fogják az Rt-t.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#25) ncc1701 válasza GodGamer5 (#24) üzenetére


ncc1701
veterán

Mert nem fizetnéd ki az árát nevetve.

Valahogy úgy gondolom, h egy tech gyártó bevételének/proffitjának a nagy része a nagy tömegben eladott kiváló ár/teljesítményű valamiből van. Na, a 800-1000 ájrós vga úgy gondolom még tőlünk nyugatabbra sem tömegcikk.

(#26) ukornel


ukornel
aktív tag

Szép-szép, de gondolom, ezt is csak a csúcskártyákon és a professzionális gyorsítókon lesz kifizetődő használni...

Na és mi van már a korábban szintén belengetett, organikus interposer-re épülő "low-cost HBM"-mel?
Az akkori specik azt jövendölték, hogy ez tényleg megfizethető lesz, a teljesítménye valahol az 1. és 2. generációs HBM közé esik, ami bőven elegendő kis videokártyákra és IGP-khez.

(#27) Busterftw válasza ukornel (#26) üzenetére


Busterftw
veterán

Gondolom az is hasonlo, mint a 3 evente bejelentett vilagmegvalto uj akku technologia, ami 5 ev mulva fog megjelenni eloszor, csak aztan sosem jelenik meg. :DD

(#28) Zartszelveny válasza Busterftw (#23) üzenetére


Zartszelveny
csendes tag

Igen de ez HBM2E, ugye. :) erről szól a cikk. Ami szerintem ebben a formában inkább a professzionális piacot célozza. Ezért mondtam hogy irreleváns a gamer piac. Ahol nem mentek vele nagyon semmire ahogy azt írod is, amit igazából nem is cáfoltam. :D csak itt most nem lényeg. :)

(#29) #06658560 válasza ukornel (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak nem túl sok PH-t olvastál?

(#30) Predatorr válasza szasanyi (#8) üzenetére


Predatorr
őstag

Nyilván én is tudom, de éppen ettől még téves információ. :P :DDD

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.