Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chp


Chp
őstag

Dícséretes lépések, váromvagyis, hogy ez már elérhető! Na frissítem is akkor. :R

[ Szerkesztve ]

(#2) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Vicces, hogy egészen win 95-ig fut.
Habár ez a win 10 használókat nem igazán befolyásolja.

(#3) polika


polika
senior tag

Az AVX2 és az FMA 64-bites benchmarkok optimalizálva lettek a nyolcadik generációs Intel Core “Coffee Lake” asztali és az Intel core “Kaby Lake-R” mobil processzorokhoz, emellett támogatást kapott az Intel Z370 "Union Point" déli híd, valamint az Intel "Coffee Lake" és "Kaby Lake-R" generáció.

Optimalizálnak egy benchmarkot egy kiválasztott platformhoz? Ez most elírás, vagy tényleg néhány kiválasztott, VAGY minden egyes benchmarkot külön optimalizálnak mindegyik platformhoz?

(#4) Fiery válasza polika (#3) üzenetére


Fiery
veterán

Minden benchmark minden platformhoz specifikusan kerul optimalizalasra. Nincs kivetel, hacsak nem egy ultra ritka, nagyon nehezen beszerezheto, vagy Windowst mint operacios rendszert tipikusan nem futtato rendszerrol van szo.

(#5) snecy20 válasza Steve_Brown (#2) üzenetére


snecy20
veterán

Érdekes lenne egy Win95 + Z370 + Coffee Lake párosítás. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) polika válasza Fiery (#4) üzenetére


polika
senior tag

Ezek alapján jó ha tudja helyén kezelni az ember, hogy a szintetikus tesztben optimalizált kód van ami a lehetőséget méri és nem feltétlen a valós teljesítményt... /hiába van benne a lehetőség a prociban (megfelelő fordítási flagek, vagy kód szerkezet eserében), ha az adott valós életben használt szoftverben nem optimalizált az adott platform.../

(#7) #90088192 válasza snecy20 (#5) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha erdekel szerintem meg Win 1.0 telepitom is van valahol, ugyhogy kiprobalhatod :)
Ha az uefi engedi akkor a DOS is megy gond nelkul :))
Csak nehogy EMM386 dobjon egy hatast ha tobb a memoria mint amennyit meg tud cimezni ;]

(#8) Z_A_P válasza polika (#6) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ez azt mujtatja, hogy ha a processzor osszes lehetosege ki van hasznalva, akkor mire kepes adott feladat kapcsan.

OK

(#9) snecy20 válasza #90088192 (#7) üzenetére


snecy20
veterán

Na ja, 30 éve legfeljebb szuperszámítógépekben lehetett 16GB memória, de szerintem azokban sem. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10) Steve_Brown válasza polika (#6) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ez ilyeb tipikus AMD-s dolog.
Az FX-nél mit mindtak? "Megvan a 8 mag csak még a programok nem használják ki"
A HD6990-nél "Megvan a teljesítmény, csak a játékok rosszúl skálázódnak"
A Ryzennél:"A játékok rosszúl használják a processzort"
Szerintem tényleg szintetikus benchmarkok kellenének.

(#11) #90088192 válasza snecy20 (#9) üzenetére


#90088192
törölt tag

Most nezem,
limit total XMS to 64MB vagyis nem hal be csak nem kepes tovabb foglalkozni vele

Erre jott

The eXtended Memory Specification or XMS is the specification describing the use of IBM PC extended memory in real mode for storing data (but not for running executable code in it). Memory is made available by extended memory manager (XMM) software such as HIMEM.SYS. The XMM functions are accessible through interrupt 2Fh.

XMS version 2.0 allowed for up to 64 MB of memory, with XMS version 3.0 this increased to 4 GB (232 bytes). To differentiate between the possibly different amount of memory that might be available to applications, depending on which version of the specification they were developed to, the latter may be referred to as super extended memory or SXMS

Wiki[link]

(#12) Zotya84


Zotya84
őstag

Az az utolsó kép alatti utolső előtti bekezdés, biztos hogy kell a hírbe ebben a formájában?
"Lényeges újítás a Microsoft Windows 10 Fall Creators Update támogatása, így kinyerhetőek az operációs rendszer részletei, a telepített programok listája és biztonsági szoftver információja a közelgő Microsoft Windows 10 Fall Creators Update Build 16299 frissítéshez. Emellett optimalizálták és javítottak az ACPI lekérdezésen, valamint elérhetők a fa enumeráció és a hőmérséklet mérési modulok."

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#13) mekker válasza polika (#6) üzenetére


mekker
őstag

Szerintem akkor jó egy bench, ha az aktuális csúcs-feature-öket teszteli. Ha valaki nem erre kíváncsi, az használjon régebbi benchmarkot, ami régebbi architektúrára van kihegyezve.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#14) Cs1csó


Cs1csó
félisten

"Bővült az AIDA64 RGB LED modul" azt hittem fölösleges volt az új verzió de ahogy elolvastam ezt a sort tudtam hogy igeni kellett.

(#15) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
Az Aida Stress testről szeretnék kérdezni. Valahol azt olvastam, hogy az újabb Aida64 verziók erősebben megdolgoztatják a gépet (hardver elemeket), mint a régebbi (pár éves) verziók. Egyik szakszervizben a szerelő leakart beszélni arról, hogy ilyen tesztet futtassak notebookon, mert szerinte nem tesz jót, árthat egyes alkatrészeknek. Azt a hasonlatot hozta fel, olyan ez mintha az autót egy helyben maxon járatnám. Én akkor úgy gondoltam nem elég hozzáértő. Évek óta nagyon sokan használják az Aida64-et és vannak, akik órákig is futtatják a tesztet. Azóta olvasgattam a témában és kicsit bizonytalan lettem. Egy notebook biztos kényesebb, mint egy asztali gép. Viszont néha azért azon is szükséges, hogy leteszteljem pl a hűtést.
Szerintetek ajánlott notebookon is futtatni, vagy nem? Mennyi ideig érdemes, ami még biztonságos, de kimutatja, ha gond van?

(#16) snecy20 válasza Krystal_s (#15) üzenetére


snecy20
veterán

Aida64 Stress test-tel csak az az egy gond van, hogy nem igazán mutatja meg, ha ténylegesen instabil a rendszer. Egyébként futtatható, annyira nem kínozza meg a gépet, mint más ilyen jellegű alkalmazások. Csak pusztán nem derül ki belőle semmi.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17) erer1000 válasza Fiery (#4) üzenetére


erer1000
őstag

nekem toshiba satellite 300CDS laptopommal minden memória teszt 0MB/s et ír ki évek óta, verziótól függetlenül :(
95, 98SE és 2k alatt is

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#18) Badman 4ever válasza Fiery (#4) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Minden benchmark minden platformhoz specifikusan kerul optimalizalasra.

Challenge accepted. Lubuntu 16.04.3 és Wine 2.22-höz is van benne optimalizálás? ;]

Viccen kívül:
Egész jól felismer dolgokat a fentebbi nem éppen tervezett körülmények között is, a legtöbb teszt is jól lefut. Lehet megnézem, hogyha a Wine operációs rendszer beállítását megváltoztatom (alapból Windows 7), az befolyásolja-e a tesztek végeredményét. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19) Cs1csó válasza Krystal_s (#15) üzenetére


Cs1csó
félisten

Leírom mit olvastam erről a problémakörről: Tegyük fel összeraksz egy új PC-t minden alkatrész új, beüzemeled ekkor érdemes rádobni valami diagnosztikát - nem tudom milyenek vannak még de legyen most az AIDA64 - és ilyenkor érdemes egy STABILITÁS tesztet futtani, mondjuk egy 24 órásat. Ez rávilágít, hogy jól lett e összerakva a masina. Tehát az úgynevezett stabilitás tesztnek látom értelmét az AIDA64 tartalmaz ilyet. A stressz tesztnek kevésbé de ha valami speciális/tartós/nagy igénybevételnek akarod kitenni akkor ezt sem árt lefuttatni.

Egy régi stabil gépnél nem látom értelmét.

CPU vagy GPU tuning előtt is érdemes lehet ezekre az alkatrészekre rámenni előrevetíti, hogy mennyit fog bírni, hogy küzd meg a géped a melegedéssel stb.

[ Szerkesztve ]

(#20) laika1200 válasza Krystal_s (#15) üzenetére


laika1200
csendes tag

Például arra használható hogy megmutatja a CPU, GPU, chipset stb... terheléses hőmérsékletét. Ha túl magas, jelentheti azt (szerviz előtt) hogy a noti hűtőlamellái el vannak tömődve porral, esetleg a paszta ki van száradva. Szerviz után pedig jelentheti hogy nem megfelelő pasztát/hővezető lapot használtak, vagy a hűtő nem ül rendesen a helyén.

Nem a terheléses teszt árt a notinak hanem a tartósan túl magas hőmérséklet... ezt tudod ellenőrizni vele.

Szerintetek ajánlott notebookon is futtatni, vagy nem? Igen, érdemes.
Mennyi ideig érdemes, ami még biztonságos, de kimutatja, ha gond van? Addig érdemes futtatni amíg a hőmérséklet növekedése meg nem áll, azaz nagyjából be nem áll egy szintre. (néhány perc). Az lesz a noti terhelés alatti üzemi hőmérséklete. Ha ez 80°C fölött van akkor érdemes normális szervizzel konzultálni hogy van-e teendő... teszt közben pedig érdemes az Aida OSD-t, bekapcsolni, az elemek közül pedig a GPU hőmérsékletet is "bepipálni" mert a stabilitási teszten belül ez az érték nem jelenik meg.

Aki pedig ezt a tesztet szerviz előtt és után is megcsinálja az le tudja ellenőrizni hogy jó helyre vitte-e a készülékét :K

[ Szerkesztve ]

(#21) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Köszönöm szépen a válaszokat... :)

Engem jelenleg a kis 12"-os notebookom hűtése érdekelne, amiben i5-3340M proci van. Ugyanis általános használat (net, videók, zene stb) közben a CPU 50-60°C között van, CPU-t terhelő oldalak esetén 70 körül, nem láttam még 80 fölé menni.
Aida64 Stress test közben mindent bepipálva viszont (most is néztem) kis idő után elérte a 96°C-ot, nyáron pedig a 100-at. Ami így elég furcsának tűnik mivel használat közben látszólag minden rendben a hűtéssel és a hőfokokkal. (A gép belseje portalan, át lett nézve, úgy tudom a paszta is rendben van.) Beszéltem 3 szerelővel (ott is kérdeztem ahol vettem a gépet). 2 szerint ez egy erős CPU (+egy 7200 rpm-es HDD) ilyen kis gépben, ezért nincs értelme újrapasztázni, mert nem sokat változtatna, így jó ahogy van. Szerintük az Aida annyira leterheli, amit én a hétköznapi használat során sosem tudok előidézni. 1-2 fórumozó szerint pedig sok még a 90°C is teszt közben.

(#22) Dr. Bubó


Dr. Bubó
tag

Én fölraktam a hordozható verziót ebből az újból, de elfagyasztja a gépet! :( Még akkor is ha nem indítok semmilyen funkciót, csak bejött a program, kis idő múlva lefagyasztja a gépet.
Négy próbálkozás után abbahagytam a kísérletezést.
Továbbra is a régebbit használom. Azzal nincs ilyen gond. :)

(#23) Cs1csó válasza Krystal_s (#21) üzenetére


Cs1csó
félisten

Érdemes lenne kiporszívózni a ventilátoroknál - dugj be egy fogpiszkálót miközben csinálod hogy a ventilátorok ne kezdjenek el pörögni porszívózás közben - vagy kompresszorral - finoman - kifúvatni.

A szoftveres köznyezetre is érdemes odafigyelni, pl újrarakni a windows ha win 7-ed van kipróbálni win 10-el beállítani úgy hogy minél kevesebb program induljon aminek nem feltétlen szükséges, nem rendszerszolgáltatásokra gondolok.

(#24) Cs1csó válasza Dr. Bubó (#22) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rátelepítettem a régire és fut rendesen, persze nem a portable.

(#25) Xeler


Xeler
csendes tag

Én is nagyon örülök neki, hogy kijött, pc javítók , driver telepítők álma, hogy nem kell megbontani fizikálisan!
Ergó távoli asztalival is tudsz bárkin segíteni!
Én is segítek bárkinek szívesen.

Xeler / R5 3600X , 16GB DDR4 3200Mhz , RTX 2070S OC 8GB Eladó 417.000 Ft

(#26) Mice_007 válasza Badman 4ever (#18) üzenetére


Mice_007
tag

Platform alatt inkább a hardverre gondolj, amit fizikailag is meg tudsz fogni, az életszerűbb lesz :)

AIDA64.com

(#27) AusWolf


AusWolf
őstag

Az alaplapom (ASUS Rog Strix B250I) hőmérsékletét, és a ventilátor/vízpumpa fordulatszámait továbbra sem látja. Ezzel így nem sokra megyek. :(

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#28) Balala2007 válasza polika (#6) üzenetére


Balala2007
tag

Igy kezdodik az AIDA64 BenchGuide:

AIDA64.com

(#29) Balala2007 válasza snecy20 (#16) üzenetére


Balala2007
tag

Az a nontemporal write, amit az AIDA64-ban hasznalunk elegge meg tudja kinozni a memoriat, es eleg sok tortenetunk van ezzel lebuktatott instabil HW-rol. Vannak esetek, amikor egy Prime95 vagy LinX elobb hibazik, de forditva is sokszor elofordul, mivel a hibak nem egzaktak.

AIDA64.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.