Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Az egyik ábráról azt olvastam Intel chemtrail, nofene, aztán még sem :)
Fogyasztásról nem esik szó, ez a CoreM alá kéne jöjjön?

(#2) LordX


LordX
veterán

Atom + Mali? WTF?

(#3) tjb007


tjb007
nagyúr

Az RK-ra végződő a Rockchipé, a másik kettő pedig a Spreadtrum/RDA pároshoz tartozik.
Kíváncsi leszek mennyire fognak elterjedni, mekkora lesz a kereslet irántuk. Mondjuk a C3440-at szerintem nem kell majd félteni, elég népszerűnek ígérkezik.

(#4) TESCO-Zsömle válasza LordX (#2) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jó bicó az, ne szóld le. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Kinek lehet érdeke licenszelni egy Atom magot ARM helyett, hogy aztán neked kelljen összerakni a chippet köréje, és az intel 14nm-es gyára helyett 28nm-en gyártassad le. Noormális? Nem találtak valamit ami az atomnál is kevésbé működik, hogy azt adják el? Nem lehetne a GMA950-et licenszelni, biztos ugranának rá a vevők.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#6) Duree


Duree
veterán

Miért érzem úgy,hogy a dolognak bukásszaga van?

duree54

(#7) Crytek


Crytek
veterán

Hm egy 8colos ,Win10-es ,4g lte-s 64-128gbos ,3gb ramos x7 max 75ezerért és veszem is :C

Next PC Upgrade: 2022

(#8) Cifu


Cifu
nagyúr

Ilyenkor mindig azt mondogatom magamban, hogy azért az Intelnél is szakemberek ülnek, tisztába vannak a piaccal, és tudják mit csinálják.

Csak nem tudom elhinni... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) Milka 78 válasza Crytek (#7) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Rád férne egy alapos alvás :DDD

Mondjuk lehet ez nem is rossz ötlet.Androidos oldalon sok inkompatibilitás volt játékok terén ami valószínű a gpu-ra vezethető vissza.Mondjuk egy erősebb Mali-s motyó párosítva az Atom elég erőteljes számteljesítményével kombinálva akár még jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10) tjb007 válasza Blindmouse (#5) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha nagyon szemét szeretnék lenni azt írnám, hogy akinek fizetnek érte. A Spreadtrum/RDA esetében gyakorlatilag ez történt, másfél milliárd dollárért vásárolták be magukat a cégbe.
Hogy a Rockchip pontosan mit kapott cserébe nem tudni, nem részletezték, de biztosan nem csak szimpla jófejségből vállalták be ők sem a dolgot.

(#9) Milka 78

Nem csak arra vezethető vissza.

(#11) GIJoe válasza Blindmouse (#5) üzenetére


GIJoe
addikt

Azért a 100$/device marketing támogatásért,ha tudnék gyártani még nekem is :D

(#12) Cifu válasza Milka 78 (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Aham, hát a múlt héten szenvedtem egy ASUS Phonepad 7-el, csodálatos találmány, törjön el az összes keze, aki kitalálta...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Blindmouse válasza GIJoe (#11) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Semmit nem ér ha nem tudod eladni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) Cassi


Cassi
senior tag

Mali 400 2015-ben! Jézusmária!

Erre már nehéz szavakat találni, az Intel lement kutyába. Mi az Itanium ehhez képest?
Ha lett volna egy cseppnyi őszinteség valamelyik inteles nagyfejűben, akkor beismerték volna rögtön a mobilos forradalom elején, hogy az ARM modellje a győztes, visszahozhatták volna a Strongarm üzletágat és mostanra már élvonalbeli ARM-os gyártó lehetnének. De nem, x86 mindhalálig. Elképesztő.

(#17) Milka 78 válasza tjb007 (#10) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha már az esetek 30%-ban segít az nevezhető tetemes fejlődésnek.

Cifu :z2520 vs.3530?Most ME103-at használtam és ugyan van egy két bosszantó hibája, de meg kell hagyni igen jó erőben van.

[ Szerkesztve ]

(#18) big-J


big-J
őstag

Még az x7-nél sincs az új, kevesebbet fogyasztó ddr4? Felejtős...

(#19) GIJoe válasza big-J (#18) üzenetére


GIJoe
addikt

gondolom majd a skyline-nal, de az időzítés nem lesz vmi fényes

(#20) Crytek válasza big-J (#18) üzenetére


Crytek
veterán

DDR4 lol minek hogy az olcsó tabletből itt is 200 ezer feleti cucc legyen mint az agyonárazott Core M?
Bőven jók ezek csak az igp lehetne sokkal jobb.

Next PC Upgrade: 2022

(#21) big-J válasza Crytek (#20) üzenetére


big-J
őstag

s6-ban már most az van és amire ezek az atomok konkrét eszköz formájában materializálódnak, még eltelik 6-10 hónap, minden high end cuccban az lesz csak ezekbe nem.

(#22) TESCO-Zsömle válasza Crytek (#20) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogy a drága tablet tovább bírja akkuval.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) Crytek válasza TESCO-Zsömle (#22) üzenetére


Crytek
veterán

Akkor tennének bele nagyobb aksit ,de az láthatóan a nagyobb aksi nem cégérdek (se mobil se tablet fronton) és a vásárlók kedvébe sem akarnak járni.

Next PC Upgrade: 2022

(#24) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az Intelnél már korábban rájöttek, hogy hiába terveznek új lapkákat, ha azokat képtelenek eladni. ": na ja, ha én hónapok alatt sem tudok felhajtani egy disztribútort, hogy ilyet hozzon be nekem, akkor nem is fogtok eladni egy rohadt darabot se ebben az országban.
pláne akkor nem, ha a földtől olyan szinten elrugaszkodott árakkal próbálkoztok, hogy az már nem is vérlázító.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) TESCO-Zsömle válasza Crytek (#23) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Dehogynem. A vásárlók miatt nem lehet benne nagyobb akksi, mert ha egy mm-rel is vastagabb lenne, már nem tudnának vele kenyeret vágni.

Évek óta ez van. A vásárlók zömének fontosabb a telefon vékonysága, mint az akkumulátorkapacitás. Mert "hogy nézne ki", ha fél centivel vastagabb lenne?

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) Crytek válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


Crytek
veterán

Ez így jó nagy hülyeség.

Meg lehet nézni a 4000-5000-es aksis telefonok vastagsáság majd ismét megnézni a sz**os 2000-3000-es hulladékok vastagságát és vicces dolgok jönnek elő.
Az én Xiaomim 1cm vastag és keményen benne van a 2ezres aksi ami arra jó hogy naponta 2x kell töltenem. Miközben az 5000-es aksi belefér 89mm-be hm.

Nagy kár ,hogy egy cég sincs aki bevállalná ,hogy olyan telefont gyártunk megrendelésre amilyet mi elképzelünk.Na akkor valóban létrejönnének értelmes és jó mobilok.

Meg ez a vastagság szerintem amúgy se téma ahogy a kiadók követik az "elvileg trendi" dolgokat a sok yetinek nem is telefon hanem táblagép kell a telefonálásra és ezért sajnos egyre nagyobb telefonok jönnek létre. 2-3 év és értelmes telefon nem is kapni majd értelmes méretbe.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#27) orbano válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


orbano
félisten

azt elfelejted, hogy sajnos az akksinak tömege is van...

Crytek: kinek mi az értelmes... ahogy nézem a többségnek a nagy telefon. sok csaj ismerősöm imádja a tepsi telefonokat. nekem is kezd kialakulni az igényem az 5"-ra, csak a vastagság és a tömeg legyen rendben. szerintem lassan jönnek a hajlítható, törhetetlen telefonok, és akkor pláne jó lesz a nagy méret :K

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#28) Crytek válasza orbano (#27) üzenetére


Crytek
veterán

Xiaomi Mi2 (2000mah akksi) 126 x 62 x 10,2 milliméter 145gramm
vs
THL 5000 (5000mah akksi) 145 x 72.4 x 89mm 140gramm

Nincs miről beszélni tömeg meg vastagság téren. Persze jócskán nagyobb a THL de inkább legyen nagyobb mint semmire nem jó akksi legyen benne.

Next PC Upgrade: 2022

(#29) orbano válasza Crytek (#28) üzenetére


orbano
félisten

nem ismerem a típusokat, és elég macera összehasonlítani az akksik tömegét két eltérő tervezésű termék esetén. az, hogy valaki kevesebb anyagot rak egy telefonba, csak azért, hogy több akksi férjen el, nem feltétlenül szempont. inkább azt számold ki, hogy egy S6 mekkora, és milyen nehéz lenne 2x kapacitású akksival. ja és mennyibe kerülne. nyilván nem hülyék a mérnökök, sok szempontnak meg kell felelni méretben, súlyban, minőségérzetben, ellenállóságban, stb.

A vér nem válik VAZZE!™

(#30) Crytek válasza orbano (#29) üzenetére


Crytek
veterán

"nyilván nem hülyék a mérnökök" Pedig látszólag nincs sok agyuk.

Next PC Upgrade: 2022

(#31) E.Kaufmann válasza orbano (#29) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Csak az a baj, hogy lassan egyiknek sem felelnek meg. Lényegében egy olyan terméket, amit gyakran használnak kültéren és gyakran eshet ki a kézből, alig vannak erre felkészítve. Jobb esetben csimpánz üveget rá, oszt cső

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32) orbano válasza E.Kaufmann (#31) üzenetére


orbano
félisten

nem érdekük, hiszen látszólag mindenki elfogadta, hogy ez van, konkurencia pedig nincs, aki ugyanilyen kecses kivitelben strapabíró telefont kínálna. gyanítom a technológiák ehhez még nem megfizethetőek consumer termékekben.

Crytek: ostoba termékeket gyártanak, ostoba embereknek. ettől még nem hülyék, a megrendelői igények mentén a legjobbat hozzák ki az eszközökből. lehet, neked a súly meg am éret nem fontos, csak az akksi legyen húdejó. de sok embernek meg nem ez a fontos, és valószínűleg a gyártók a saját eladási statisztikáikból és egyéb felmérésekből jobban tisztában vannak az igényekkel, és ennek megfelelően adják ki a parancsot a mérnököknek. a felhasználói igény az meg szent, nézd meg, a fő innovátor, kategória- és trendteremtő apple is beadta a derekát a tepsifonoknak, hiába nem az az "ideális" méret, a népnek ez kell... ugyanez van akksi téren is, valahogy mindenki elvan az egynapos akksikkal, a másfél napért pedig senki nem akarja feláldozni a vékony, kecses kivitelt, amit speciel én is kamázok, az álmom egy 4,7"-os UHD telefon 100g tömeggel, 7mm alatt :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#33) Crytek válasza orbano (#32) üzenetére


Crytek
veterán

UHD telefon: Szépen le is írtad a másik bullshitet az egyre nagyobb méret után. Bármibe fogadok hogy 1milli óemberből sokkal több mint a fele nem tudná megondani a HD-FH-UHD kijelzőt telefon közül hogy melyik melyik. De kell bele mert akarjunk nagyot,mert a sok embert elvakitja a 8millió mag 2ezer megapixel 88000k felbontás lol 4.7colon olyan értelme van mint disznóvágás előtt beoltani a malacot veszettség ellenDe láthatóan szépen sokan nyalják a pr bullshitet ami csak nekik jó mert veszik őket :(

Next PC Upgrade: 2022

(#34) e-newsee válasza big-J (#21) üzenetére


e-newsee
addikt

Nyilván először nem a high-end piacot célozzák. Előbb legyen nyereséges, aztán van miből fejleszteni. Mellesleg a versenynek jót tesz az Atom jelenléte. Ahogy egyre több lesz belőlük, a játékfejlesztők is megoldják a kompatibilitást, mert nekik is kell a felhasználó. Én örülnék neki. Nincs bajom az ARM-mel, de kell a konkurencia a piacnak, mert az nem normális, hogy a középkategória lassan átlépi a 100ezer Ft-ot.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#35) orbano válasza Crytek (#33) üzenetére


orbano
félisten

biztos nyalják, nem tudom. bár a 3-400dpi döfi, de azért jó lenne feljebb menni, tipográfiai előnye sok lenne. ha 3-400 lenne a minimum minden telón, sokkal okosabb UI-kat lehetne írni. a sok mag, meg megapixel nem tudom hogy jön ide. ja igen, egy benyalt bullshit mellé minimum jár egy demagóg értelmetlen flamelő hozzászólás :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#36) Peter13 válasza #32839680 (#13) üzenetére


Peter13
senior tag

Erre én is rábambultam...jó hogy az x3-at nem mindjárt az A5-höz hasonlítják (azt hiszem az a skála alja, bár az is igaz hogy alig esznek valamit).
Egy A12/A15 simán összemérhető egy atom magonccal, csak gondolom ciki lenne leírni hogy pl a másfél éve piacon lévő RK3288 nyers erő tekintében kb egy kategória a frissen bejelentett újdonsággal (de az is csak azért, mert közben fejlesztettek a GPU-n: a mostani, egyébként szerintem nagyon jó atom SOC-k 4EU-s GPU-ja labdába sem rúghatott mondjuk egy T764-el szemben...de az is igaz, hogy nem is kellet neki: multimádiéra teljesen jó volt így is).

Az x5-x7 viszont érdekesnek tűnik, kiváncsi leszek miket építenek majd rá, és főleg mennyiért....

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#37) big-J válasza orbano (#35) üzenetére


big-J
őstag

Az uhd-nak mondjuk tényleg nincs értelme, főleg 4.7-on, lol. 4.5ös hd és 5.0és fhd telóm között esélytelen meglátni a különbséget képpont sűrűségben.

(#38) orbano válasza big-J (#37) üzenetére


orbano
félisten

mert nincsenek olyan dolgok megjelenítve, ami képhibákat okozna. lol.

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) big-J válasza orbano (#38) üzenetére


big-J
őstag

Milyen hiba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.