Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Execᵀʰᵀˢ


Execᵀʰᵀˢ
tag

Szerintem meg csak előre megmagyarázzák az áremelkedést.

(#3) #52588800


#52588800
törölt tag

Így van, emeljétek csak az árakat... jó lesz nekünk az abakusz is.

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezekszerint elvégezték a munkát a gyártópartnereknél a gyapjas alakváltók.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) apatyas


apatyas
Korrektor

Lehetőség az AMD-nek, hogy a polcokon a részesedést növelje? Kevesebb háttéralku, sundámbundám legyen?
Túl szép lenne, fel fogok ébredni.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6) .mf


.mf
veterán

"Az Intel 40-60%-kal csökkentené a gyártópartnereknek szánt marketingtámogatások összegét."

Pedig pont most lenne a legnagyobb szükségük marketingre, hogy most már van ütőképes konkurencia... Szerintem ez a Brájen gyerek az AMD ügynöke, belülről teszi tönkre az Intelt ;] Mióta Otellinit leváltotta, szinte csak hibát hibára halmoz a cég

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) pomorski válasza t72killer (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Találó.

(#8) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Itt a lehetőség, hogy AMD legyen inside.

(#9) Silεncε


Silεncε
őstag

Az Intel már annyira elterjedt, hogy neki már nincs szüksége reklámra, mindenki úgyis csak azt vesz, mivel nincs más vetélytárs a piacon.

:U

[ Szerkesztve ]

(#10) Pete55555 válasza t72killer (#1) üzenetére


Pete55555
addikt

3 perce röhögök ezen :DDD ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#11) gerii


gerii
addikt

Jó ez az LG reklám, azt írják:

25 éves az LG Magyarország

1992-ben, alig pár évvel a rendszerváltozás után, ... :C

(#12) HXY


HXY
addikt

Nem tudom, hogy ez csak valami korai trollkodás volt, de én úgy emlékszem, hogy régen úgy szólt a reklám, hogy:

Intel Inside, Idiots Outside

(#16) t72killer válasza Pete55555 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:D :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) HXY


HXY
addikt

Meg is van:

(#20) Dtomka válasza Silεncε (#9) üzenetére


Dtomka
veterán

Azért erre ne vegyél mérget!

Az AMD a Ryzen-nel már konkurenciája az Intelnek, és ha így folytatják akkor sokan át fognak pártolni a másik oldalhoz.

Ha ezt a reklám spórolást pár évvel ezelőtt teszik érthető lett volna, de most? Én úgy érzem az Intel maga alatt vágja a fát...

Rossz hűtő "paszta" a kupak alatt
meghajló cpu
Intel energiagazdálkodás miatti veszély
gyakori alaplapcsere - lassan évenkénti

Lehet van még más is, csak hirtelen ezek jutottak eszembe.

Igaz is mit is kellene reklámozni ami miatt Intelt is vegyek a következő gép upgrade-nél? :F

(#21) Duddi válasza Dtomka (#20) üzenetére


Duddi
aktív tag

Kihagytad hogy:
- Forró mint a kemence: Hot™
- Felfedezett komoly biztonsági rések

Amúgy a kommentje szerintem ironikus akart lenni bár ezt csak az emotikonra lapozom.

(#22) Silεncε válasza Duddi (#21) üzenetére


Silεncε
őstag

Igen, irónia volt, csak néhányan nem értik :U

(#23) -Skylake- válasza #52588800 (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mert most annyira draga vagy mi? Az egyik ismert magyar webshopban egy i3-8100 box jelenleg ~36.000 forint. Ennyi penzert lenyegeben kapsz egy 3,6ghz-s , valodi 4 magos cpu-t meg hozza egy hutot amival abszolut kepes elni, 65watt a design. Ez miert draga? Globalisan nezve a felhasznalok kb 95%-anak eleg (90%uknak meg egyenesen overkill) meg akar komoly gamingre is eleg. Akinek tobb kell az mar valami olyat csinal gepen amivel penzt termel, onnantol teljesen mast jelent a koltseg maga. Akkor mi a baj ? Szerintem az elmult 10 evben nem volt olyan jo teljesitmeny/ar mutatoval rendelkezo CPU mint az idei i3 szeria.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#24) sh4d0w válasza -Skylake- (#23) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A komoly gaming 4K, live stream - hol elég arra az i3?

https://www.coreinfinity.tech

(#25) #16939776


#16939776
törölt tag

Ennyi év után pont most kezd eltömődni a zsírzógomb???
Tán rájöttek a partnerek, hogy jelentősen kevesebb a vásárló, ha most nem teszik a konkurencia termékeit IS elérhetővé. intel meg nem óhajtja tovább fizetni, a két-hetes hawaii vakációját a teljes vezetőségnek. Deal.

Matrica nagyon jó volt, de inkább csak azt bizonyította, hogy volt-e elég pénz pentiumra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) Dtomka válasza Silεncε (#22) üzenetére


Dtomka
veterán

Látom kedvenc smyle-d ez :U
De nem mindig kell alkalmazni, ez az oldal és a többi fórumtárs nem az ironikus megjegyzésekre kíváncsi.

(#21) Duddi
Forró mint a kemence: Hot™
Az én cpu-m nem forró, tehát ha megfelelő hűtést kap így nem igaz.

Felfedezett komoly biztonsági rések
Erre gondoltam Intel energiagazdálkodás miatti veszély

A lényeg, ha nem változtat bizonyos dolgokon akkor tény, sok vásárlót fog elveszíteni.

[ Szerkesztve ]

(#27) Béééla válasza sh4d0w (#24) üzenetére


Béééla
őstag

Lehet én vagyok ódivatú de ha játszom azt magamban teszem és nem a Zinternetre.

@-Skylake-
El is felejtettem a 8-as széria esetében történt hizlalást! Ismerős most akar gépet :)

Bélabá

(#28) -Skylake- válasza sh4d0w (#24) üzenetére


-Skylake-
addikt

Igen , mert komoly 4K gamingnél meg streamnél , ahol egy értelmes vga alsó hangon negyed milla, ott aztán kurvára számít ám, hogy 14ezer forinttal drágább e vagy olcsóbb az idei i7 mint a tavalyi....
Egyébként 8K dng raw videók szerkesztésénél is elvérzik ám az i3 , csak hogy én is írjak valami nagyon relevánsat ide.
Azt fejtettem, hogy az otthoni , átlag felhasználók döntő többségének egy 8XXX I3 teljesítménye bőven elegendő. Nem nagyon tudom hogy jön ide a 4K gaming live stream. De amúgy full igazad van, ha AC Originst akarsz 4K-ban kimaxolva játszani, miközben ezt streameled ugyan arról a gépről, tényleg ne vegyél I3-at (meg am Celeront se nagyon).

(egyébként pedig a "komoly gaming" az lehet más is mint a felbaszok mindent maxra. Szerintem egy 8as i3 + 1060/1070 FHD-n bőven több , mint kompromisszummentes a játékok túlnyomó többségénél. FHD felett meg abszolút értelmét veszti azon rugózni, hogy drágább e a CPU vagy sem, mert a monitor+vga kombó jó esetben is alulról közelíti a fél millát. Szerintem ilyen magasságokban nem releváns 20-30 ezer forint difikbe belekötni, mert van egy sejtésem hogy aki kirakja ezt az összeget a vga-ra pl, csak azért hogy játszogasson, azt annyira nem fogja földhöz verni ha az intel rádob plusz 50 dolcsit egy 8700K-ra.)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#29) Dtomka


Dtomka
veterán

Az egyik probléma megoldása (reméljük) folyamatban:
Az Intel lezárja a Management Engine-t

(#30) #16939776 válasza -Skylake- (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

Komoly gaming:
Multis lószarokhoz még 720p low hoz is előny a 4 nél több szál és a minél magasabb órajel, single rohangáláshoz 4 szál 3,5Ghz feletti órajel elég ahhoz hogy beállítható legyen, stabil, rövid render időre, itt sem az ULTRA beállításokat használva.

Lóbaszó VGA-val meg kifut a driver az a cpu erőforrásokból és marhára nem tud egyenletes teljesítményt nyújtani, inkább érdemes 2-vel gyengébb VGA-t venni, ami még nem koppantja le százon a CPU egyik szálát sem.

Igen, ez 3,5; 4,5 és 5Ghz-es órajel mellett is megtörténik.

[ Szerkesztve ]

(#31) -Skylake- válasza #16939776 (#30) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tehet te komolyan elhiszed, hogy mondjuk egy CoD-BF multinál 720p-ben elvérzik egy 4/4 es 3,6ghz-s intel. az lol. Figyi, nekem most van egy kisebb konfigom, i5-4570 (ez kb az i3-8100) + R9 380. Ezen bármelyik ilyen lövölde szarban megvan a fix 60, kompetitiv játékokban ( CS,LoL - ami ugye igazi tömegjáték) abban meg nagyon sok. LoL ban van hogy 300-400 fps-em van, 2560x1440 , minden csont ultra. Nyilván az nem egy BF1 meg CodWW , de ne nevettess már, hogy 720P low meg nem tudom. Súlyos tévedésben vagy.
Azért írtam, hogy kisebb konfig, mert van mellette egy 4790K+1060 6gb. Nagyjából semmi különbség, mert mindenhol a VGA fogy el, nem a CPU.

Kezd olyan lenni a fórum mintha mindenki kolopele lenne , i9+titan xp alatt nincs élet. kemény.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#32) #16939776 válasza -Skylake- (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

A fix 60-at, szinkronnal azt meg lehet szokni, de pl.: én már szédülök akkora renderődinél azzal az idegbeteg kiszámíthatatlan játékstílussal, ami nekem bevált. Nem akartalak megnevettetni.

Nem állítottam hogy elvérzik, azt írtam hogy előny a több szál. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33) -Skylake- válasza #16939776 (#32) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tehát te akkor valami sokkal gyorsabb panelon játszol , 100hz felett , akár 144 felett. Ezzel pont nem vagy benne a nagy átlagban. Nem azt mondom, hogy nincs igazad, tényleg kevés az i3 a 144es játékra. Csak nem értem , hogy ez megint hogy jön ide. Én beszélek feljebb a "nagy átlagról" ti pedig sorba hoztok olyan érveket , amik egy rettenetes szűk és speciális réteg igényei. Tök igazatok van, csak teljesen másról beszélünk. Az átlagpista az nem 144es meg 240es panelon játszik 1080TI-al , hidd el nekem.

Ezt nézzétek át Én erről beszélek, nem a végletekről. A steam játékosok ! 0,42% ! játszik 4K-ban.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#34) Manbal válasza sh4d0w (#24) üzenetére


Manbal
senior tag

komoly gaming 4k?! ha már itt tartunk arra hol elég bármelyik Ryzen?! ;] :DDD :D
hisz még 1080p-ben se képes kihajtani egyik sem egy 1080-ast sem... :DDD :D ezerszer inkább egy i3, mint egy inkompatibilis, inkompetens Ryzen

(#35) #16939776 válasza -Skylake- (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem, egy 60 as fél professzionális ah-ips V sinc nélkül.
Pont nem: a 780-al ami most kb.: a belépő szint, azzal is pontosan ugyan ezt tudtam nyújtani, mint 1080Ti vel. Annyi a különbség hogy ugyan ahhoz az FPS-hez fele render idő tartozik, ami dobja az adrenalint, nagyobb a fun faktor.

Hinnéd hogy az árnyékot is kikapcsolom ;]

[ Szerkesztve ]

(#36) sb válasza -Skylake- (#33) üzenetére


sb
veterán

Nem csak átlagjúzerről írtál. Ez volt az amire - jogosan - elindult a vita:
...meg akar komoly gamingre is eleg...

Coffee teszt topicban épp azt fejtegettük, hogy nem árt pontosan belőni ki mit ért alatta mert ott is értelmetlen vita ment hasonló okokból.
Van akinek a koca gaming: 20-30fps a jóféle meg mondjuk FHD, 40-60fps, high. És pl. single.
Más meg multiban nyomja ami a cpu-t jobban tekeri és 120 min fps alatt már komolytalan játékról beszél mert nem lesz meg a vsynces fix fps a 120-as monitorához.

(#37) sb válasza Manbal (#34) üzenetére


sb
veterán

Köszönjük.
De ha még szórakoztató lenne vagy lenne valami igazságtartalma...

1. Nézd meg jobban a teszteket, általában magas fps mellett lassul be a Ryzen és húz el jobban az Intel. Magas fps meg tipikusan alacsony felbontáson van, 4K-ban ritkán röpködnek a 150-200fps-ek.

2. Amúgy egy ilyen 3.6-os i3 nyilván sokkal erősebb a fétis egyszálon is, mint egy Ryzen. Vagy nem.

3. Ki a f*sz beszélt Ryzenről? Csak neked jött elő a mumus az ágy alól. Arról volt szó, hogy hánymagos - akár Intel - mire elég.

[ Szerkesztve ]

(#38) Manbal válasza sb (#37) üzenetére


Manbal
senior tag

és itt ki a f*sz beszélne az AMDről, csak ti szépen ide is beflameltek és beoffoltok büntetlenül, és tuti az én hozzászólásaim lesznek tiltva, meg az Intel pártiaké, mert csak! mert ez egy elfogulatlan oldal és egyébként is...

(#39) n4n3x válasza gerii (#11) üzenetére


n4n3x
csendes tag

(#40) sb válasza Manbal (#38) üzenetére


sb
veterán

Ki ti? Én itt se vótam.
Vagy mire gondolsz? Arra a 4-5 tök semleges beírásra, hogy az AMD is opció? Semmi fika meg flame nem ment senkitől.

Amihez hozzászóltál ott meg köze nem volt senkinek az AMD megidézéséhez. Egyedül neked jutott eszedbe.
Csak sajnos k* rossz helyen, mert egy fix i3-hoz képest a szerinted fosgyenge AMD is jobb.

Ha a szokásos intelfanhülyeséggel jöttél volna, hogy nincsélet5GHzalatt és ezért fos az AMD az legalább egy logikus érv lett volna. Ott tényleg lassabb az AMD. Ahogy 720p low-on is. De 4k-n meg épp nem, így totál félrement. Csak magadból csináltál:
1. hülyét, mert értelmetlen volt a hsz-ed.
2. paranoiást, mert csak te éreztél késztetést AMD fikára, senki fel nem hozta az adott i3-as témában.

Részemről lezárva, elfelejtettem, hogy kivel lehet érdemben vitázni...

(#41) Manbal válasza sb (#40) üzenetére


Manbal
senior tag

te most konkrétan nem flameltél, de ez szerinted micsoda:

[link]

és hagyják, mert ez végülis csak azt jelenti hogy az összes inteles hülye, fordítva állítanék iylet már ki lennék tiltva 3 hónapra

(#42) GodGamer5 válasza Silεncε (#9) üzenetére


GodGamer5
addikt

Ezt te sem gondolod komolyan. Nálam már most is a Ryzen a nyerő, pedig sosem volt AMD procim.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#43) Silεncε válasza GodGamer5 (#42) üzenetére


Silεncε
őstag

Azt hiszem, abbahagyom az ironizálást, mert a legtöbben nem értik...

Manbal: ha valaki nem az Intelt dícséri, rögtön ki kéne tiltani. Éééértem...

(#44) sh4d0w válasza Manbal (#38) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hulye-e vagy? Te voltal az elso, aki ebben a topicban megemlitette a Ryzent es aztan jottel 1000 eve bebizonyitott hazugsagokkal...

https://www.coreinfinity.tech

(#45) -Skylake- válasza Manbal (#34) üzenetére


-Skylake-
addikt

Bár valahol a sorok között úgy veszem ki, hogy amellett érvelsz ami mellett én is, de a többieknek bizony igaza van, ebben a topikban a flame az konkrétan te vagy. Én nem is nagyon értem miről beszélsz.

"és hagyják, mert ez végülis csak azt jelenti hogy az összes inteles hülye, fordítva állítanék iylet már ki lennék tiltva 3 hónapra" Ezt meg úgy ahogy van nem tudom értelmezni egyébként, pedig próbálom.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#46) t72killer válasza sh4d0w (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A komoly 4k (*aktuális felsőlat. felbontásra kicserélendő) gaming kb sose volt 4-5k$ alatt megúszható. Amúgy mostanság szvsz nem az intelt kell szidni a drágaság miatt, amikor egy adag RAM annyiba kerül, mint egy komolyabb proci+lap együttvéve...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) sh4d0w válasza t72killer (#46) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

En is ezt irtam, az arkepzesrol meg nem szoltam :K

https://www.coreinfinity.tech

(#48) #12681728 válasza sb (#40) üzenetére


#12681728
törölt tag

Miert kell reagalni a hozzaszolasaira? Ezzel eltetitek szegenyt... sorry az ekezetek miatt.

(#49) Necc válasza Béééla (#27) üzenetére


Necc
addikt

Mert nem is kell mindent kitolni a Zinternetre, de lehet például helyileg rögzíteni, és azt igény esetén felhasználni pl. bug esetén elküldeni a fejlesztőknek a részletet, cheatert is nyomtam már fel párszor így, de olyat is csinálhatsz hogy a legjobb pillanataidat kivágod és rákommentelsz, és a többi...

#28 legalja i3 + GTX1070 = "kompromisszummentes játék", hát neked is csak gratulálni tudok az eszetlen agymenésedhez :W
Egy 4/4 -es alsókategóriás processzor és GTX1070 mellett a legtöbb mai játék már szenved, akad, mikrolagok tucatjait produkálja, de persze a te eszmefuttatásod alapján az emberek 90%-a ezt úgyse venné észre tehát az i3 is bőven elég ;]
Csak halkan súgom meg, már ma is van jó pár játék ami 4-nél több szálú processzor mellett lehet tényleg kompromisszummentesen használni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#50) arn


arn
félisten

ez a logo klasszik :) majd asszem a retro gepeimre veszek.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.