Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

El sem hiszem hogy ekkora mozgolódás van, lehet érzik: - csak az intel - mellett állva nem fognak nagy forgalmat látni.

[ Szerkesztve ]

(#2) Bici


Bici
félisten

Synthwave: Szerintem megerne beletenni a cikk legelejere valamilyen formaban, hogy AMD AM4 rendszerrol van szo.
Van AM4 rendszer a csaladban, de nekem is eltartott egy ideig, mire leesett, hogy az X470 chipset miatt AM4 lapokhoz jonnek a vizesblokkok.
Oks, kesobb emlitve van, de az alap infoknak szertem az alcimben is lenne helye. :B De csak ha mas is egyetert ezzel. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3) Zotya84 válasza #16939776 (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

A legtöbb X370-hez is csináltak CPU+VRM blokkokat. Én is már majdnem egy éve azt használom. (Igaz, a kialakítása lehetne jobb, mert folyton fellevegősödik a TJ-06-ban – bár ennek ellenére is jól hűt mindent.)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) leviske


leviske
veterán

Van egyáltalán olyan processzor AM4-be, ami igényli a vízhűtést?

(#5) Ribi válasza Bici (#2) üzenetére


Ribi
nagyúr

Már én is kezdem elveszíteni a fonalat, hogy melyik kié, X399 intel és amd, Z370 intel, X370 amd, B360 intel, B350 amd .... :W

[ Szerkesztve ]

(#6) komi77 válasza leviske (#4) üzenetére


komi77
senior tag

Jogos a kérdés. A tunningos Am4 gépeinket is szépen hűti a levegős pörcsi. Próbáltuk gyári R7-es hűtővel azzal is jó. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#7) Tidus válasza komi77 (#6) üzenetére


Tidus
addikt

Szerintem ezek nem újdonságok.
Én fél éve ilyet használok Asus ROG-hoz.

Igaz AMD-hez valóban újdonság lehet, de ahhoz meg minek??
Viszont már csak valamire való alaplap kellene hozzá, mert a felső kategóriában igen csak gyér választék van AMD-hez.

[ Szerkesztve ]

(#8) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kissé ilyen Bitspower másolatnak nézem.
Nekem full rendszer BP-s lesz és már alig várom, hogy megérkezzen és neki álljak az építésnek, bár a VGA-m RMA-n van épp , de addig a CPU-t / egyebet kiépítem majd.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#9) RefFes válasza komi77 (#6) üzenetére


RefFes
junior tag

Hali!

Felesleges pénzkidobás, nem tudod rávenni akkora teljesítményre, hogy szükség lenne rá...

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#10) komi77 válasza RefFes (#9) üzenetére


komi77
senior tag

Így igaz. Másfelől az X470-es alaplap teszteknél olvasni, hogy ha nem léghűtést használsz akkor a Pwm hűtők komoly melegedésbe kezdenek a hűtésükhöz szükséges légaram hiányában.

Szegény ember kézzel nőz.

(#11) Zotya84 válasza komi77 (#10) üzenetére


Zotya84
őstag

Azok nem VRM-hűtők akarnak lenni? Csak mert azokat ezek a z EK-blokkok szintén hűtik, így biztos nem fognak melegedni... ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) MaxxDamage válasza Zotya84 (#11) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Pontosan! :K
CPU+VRM (2in1) [link]

-ezért mondtam, ugyanaz mint Bitspower..-

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13) komi77 válasza Zotya84 (#11) üzenetére


komi77
senior tag

Nos igen. Ahogy a cikk is írja ezek a blokkok hűtik a chipeket is. Ez a nem elhanyagolható apróság elkerűlte a figyelmemet pedig elég érthetően leírták. Ott a pont. :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#14) Zotya84 válasza komi77 (#13) üzenetére


Zotya84
őstag

No, igen, míg én is a Koolance CPU-blokkját használtam, külön kellett a VRM-re a blokkokat feldobni (külön loopra), de az EK ezzel a megoldással ezt a terhet leveszi az ember válláról – ellenben nem CPU-foglalathoz, hanem alaplaphoz kell gyártani, míg az kiszolgált s939-től AM3+ig...

#12) MaxxDamage: Igen, láttam elsőre is, amit írtál. De nem véletlenül nem foglalkoztam vele, mert az most nem volt érdekes az én felvetésemben. :R

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#15) komi77 válasza Zotya84 (#14) üzenetére


komi77
senior tag

Ez az alaplap specifikusság kicsit kellemetlen de érthető. Egyébként a chip hűtése miatt még jó is lehet az ötlet. :)

Szegény ember kézzel nőz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.